Mignolet geeft verklaring voor mindere vorm

door
Mignolet geeft verklaring voor mindere vorm

Club Brugge heeft deze week een zeer grote stap richting bekerfinale gezet en daarvoor mocht het Simon Mignolet dankbaar zijn. De Rode Duivel stopte in de Ghelamco Arena een strafschop en hield ook de andere Gentse kansen uit zijn doel, waardoor Club een 0-1 in de wacht kon slepen. Eerder was hij ook al belangrijk in de topper tegen Union, waar zijn reddingen ervoor zorgden dat het 0-0 bleef.


De 33-jarige is zo stilletjes weer helemaal terug naar zijn beste niveau gegroeid, nadat hij voor Nieuwjaar nochtans een stevige dip gekend had. Vooral november bleek een lastige maand. Met twee blunders lag Mignolet aan de basis van puntenverlies op Standard en hij slikte ook een karrenvracht aan doelpunten in de Champions League tegen Man City en RB Leipzig.

Er blijkt echter een verklaring te zijn voor die mindere periode. "Ik ben een nonkel, mijn twee grootvaders en nog enkele mensen verloren. Ook naast het veld was het een lastig jaar", geeft Mignolet immers aan in Het Laatste Nieuws. "Ik ben blij dat ik opnieuw mijn oude niveau haal. Al was het in december ook al wat beter, na die slechte novembermaand. (grijnst) Dat weekje rust en die stage in Spanje hebben deugd gedaan. Het traject dat ik sinds Nieuwjaar heb afgelegd, is heel positief geweest. Nu wil ik verder belangrijk zijn voor de ploeg."

BELANGRIJKE WEKEN
Bij Club zijn ze maar wat blij dat Mignolet weer punten pakt zoals voorheen, want dat zal de komende weken ook nodig zijn. Club zag zijn achterstand op leider Union immers al oplopen tot negen punten en wacht in de competitie dus nog een stevige inhaalrace. Er staan bovendien enkele krakers op het programma, want in zijn volgende vijf wedstrijden speelt het twee keer tegen AA Gent en krijgt het ook bezoek van Charleroi en Antwerp.

LEES OOK: Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Is Mignolet weer helemaal de oude?

Meest recent

Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

19
19
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

102
102
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

250
250
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

57
57
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

144
144
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

462
462
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

252
252
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

167
167
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

51
51
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

27
27
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

227
227
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

79
79
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

484
484
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

186
186
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

178
178
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

39
39
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

405
405
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

398
398
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

305
305
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

141
141
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

234
234
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

594
594
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

154
154
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

124
124
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

79
79

Meer sportnieuws