Mignolet geeft verklaring voor mindere vorm

door
Mignolet geeft verklaring voor mindere vorm

Club Brugge heeft deze week een zeer grote stap richting bekerfinale gezet en daarvoor mocht het Simon Mignolet dankbaar zijn. De Rode Duivel stopte in de Ghelamco Arena een strafschop en hield ook de andere Gentse kansen uit zijn doel, waardoor Club een 0-1 in de wacht kon slepen. Eerder was hij ook al belangrijk in de topper tegen Union, waar zijn reddingen ervoor zorgden dat het 0-0 bleef.


De 33-jarige is zo stilletjes weer helemaal terug naar zijn beste niveau gegroeid, nadat hij voor Nieuwjaar nochtans een stevige dip gekend had. Vooral november bleek een lastige maand. Met twee blunders lag Mignolet aan de basis van puntenverlies op Standard en hij slikte ook een karrenvracht aan doelpunten in de Champions League tegen Man City en RB Leipzig.

Er blijkt echter een verklaring te zijn voor die mindere periode. "Ik ben een nonkel, mijn twee grootvaders en nog enkele mensen verloren. Ook naast het veld was het een lastig jaar", geeft Mignolet immers aan in Het Laatste Nieuws. "Ik ben blij dat ik opnieuw mijn oude niveau haal. Al was het in december ook al wat beter, na die slechte novembermaand. (grijnst) Dat weekje rust en die stage in Spanje hebben deugd gedaan. Het traject dat ik sinds Nieuwjaar heb afgelegd, is heel positief geweest. Nu wil ik verder belangrijk zijn voor de ploeg."

BELANGRIJKE WEKEN
Bij Club zijn ze maar wat blij dat Mignolet weer punten pakt zoals voorheen, want dat zal de komende weken ook nodig zijn. Club zag zijn achterstand op leider Union immers al oplopen tot negen punten en wacht in de competitie dus nog een stevige inhaalrace. Er staan bovendien enkele krakers op het programma, want in zijn volgende vijf wedstrijden speelt het twee keer tegen AA Gent en krijgt het ook bezoek van Charleroi en Antwerp.

LEES OOK: Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Is Mignolet weer helemaal de oude?

Meest recent

Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

25
25
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

244
244
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

18
18
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

270
270
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

252
252
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

69
69
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

100
100
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

457
457
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

584
584
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

161
161
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

86
86
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

75
75
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

47
47
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

787
787
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

301
301
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

113
113
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

479
479
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

150
150
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

215
215
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

209
209
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

178
178
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

108
108
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

117
117
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

125
125
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

73
73

Meer sportnieuws