Mignolet geeft verklaring voor mindere vorm

door
Mignolet geeft verklaring voor mindere vorm

Club Brugge heeft deze week een zeer grote stap richting bekerfinale gezet en daarvoor mocht het Simon Mignolet dankbaar zijn. De Rode Duivel stopte in de Ghelamco Arena een strafschop en hield ook de andere Gentse kansen uit zijn doel, waardoor Club een 0-1 in de wacht kon slepen. Eerder was hij ook al belangrijk in de topper tegen Union, waar zijn reddingen ervoor zorgden dat het 0-0 bleef.


De 33-jarige is zo stilletjes weer helemaal terug naar zijn beste niveau gegroeid, nadat hij voor Nieuwjaar nochtans een stevige dip gekend had. Vooral november bleek een lastige maand. Met twee blunders lag Mignolet aan de basis van puntenverlies op Standard en hij slikte ook een karrenvracht aan doelpunten in de Champions League tegen Man City en RB Leipzig.

Er blijkt echter een verklaring te zijn voor die mindere periode. "Ik ben een nonkel, mijn twee grootvaders en nog enkele mensen verloren. Ook naast het veld was het een lastig jaar", geeft Mignolet immers aan in Het Laatste Nieuws. "Ik ben blij dat ik opnieuw mijn oude niveau haal. Al was het in december ook al wat beter, na die slechte novembermaand. (grijnst) Dat weekje rust en die stage in Spanje hebben deugd gedaan. Het traject dat ik sinds Nieuwjaar heb afgelegd, is heel positief geweest. Nu wil ik verder belangrijk zijn voor de ploeg."

BELANGRIJKE WEKEN
Bij Club zijn ze maar wat blij dat Mignolet weer punten pakt zoals voorheen, want dat zal de komende weken ook nodig zijn. Club zag zijn achterstand op leider Union immers al oplopen tot negen punten en wacht in de competitie dus nog een stevige inhaalrace. Er staan bovendien enkele krakers op het programma, want in zijn volgende vijf wedstrijden speelt het twee keer tegen AA Gent en krijgt het ook bezoek van Charleroi en Antwerp.

LEES OOK: Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Is Mignolet weer helemaal de oude?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

0
0
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

21
21
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

87
87
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

34
34
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

59
59
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

45
45
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

97
97
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

30
30
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

57
57
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

206
206
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1203
1203
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

123
123
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

51
51
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

161
161
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

331
331
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

72
72
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

132
132
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

52
52
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

44
44
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

176
176
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

93
93
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

334
334
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

76
76
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

89
89
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19

Meer sportnieuws