Odoi blaast Schreuder helemaal omver

1395
Odoi blaast Schreuder helemaal omver

Alfred Schreuder omschreef de transfer van Denis Odoi als een prima aanvulling op de selectie, waarbij vooral zijn polyvalentie en fysieke capaciteiten een flinke kwaliteitsinjectie betekenen. Maar Schreuder zal Odoi eveneens goed kunnen gebruiken in de spelopbouw en het balbezit, wat de twee grote stokpaardjes zijn in de tactiek van de Nederlandse coach. De 33-jarige Odoi was bij Fulham FC in de Championship namelijk één van de beste uitvoetballende flankverdedigers. En zo’n type kan Schreuder dus bijzonder goed gebruiken in zijn elftal.


ODOI ZORGT VOOR DISCUSSIE

Na 5,5 jaar in Engeland is Denis Odoi terug in België. In die lange periode verzamelde de polyvalente verdediger voor Fulham FC een indrukwekkend aantal van 177 officiële wedstrijden, waaronder 34 matchen in de Premier League. Odoi was altijd een cruciale pion bij the Cottagers en hij was één van de grondleggers bij de 2 promoties (2018 en 2020) van Fulham naar de Premier League. Kort gesteld, Odoi was geen meeloper over Het Kanaal.



In afweging met zijn specifieke kwaliteiten haalde Denis Odoi alles uit zijn succesvolle periode bij Fulham. En toch worden er vraagtekens geplaatst omtrent zijn recente transfer naar Club Brugge. Die komen er voornamelijk omdat hij op 33-jarige leeftijd nog een langdurig contract bij Club tekende tot en met 2024. Daarnaast werd Odoi’s komst niet meteen enthousiast onthaald door de achterban, gelet op zijn historiek bij Anderlecht.

ODOI BIEDT DE OPLOSSING

Zowel de contractuele details als de geschiedenis van Denis Odoi spelen helemaal geen rol voor Alfred Schreuder. De Nederlandse coach van Club Brugge was erg positief over de komst van zijn ervaren verdediger. “We kennen hem allemaal: hij is een polyvalente verdediger die van een mooie ploeg komt. Voor ons is hij een prima aanvulling op de selectie. Ik ben blij met onze versterkingen: onze kern ziet er uitstekend uit”, zei Schreuder aan Het Nieuwsblad.

Alfred Schreuder ziet Denis Odoi voornamelijk als een extra kwalitatieve optie voor op de rechtsback. Daarnaast is het veelzijdige profiel van de 1-voudige Rode Duivel ook interessant voor de posities van centrale verdediger én als linksachter. Een belangrijke opmerking hierbij is dat Odoi al deze posities voorheen met succes bekleedde in een driemansverdediging, in analogie dus met de beoogde veldbezetting van Schreuder bij Club Brugge.



Anderzijds is het verrassend dat Denis Odoi zijn gevestigde status bij Fulham FC, dat uitzicht heeft op de promotie naar de Premier League, opgeeft voor een avontuur bij Club Brugge. Daar heeft zijn contractstatus bij the Cottagers waarschijnlijk veel mee te maken, want Odoi’s verbintenis liep er eind dit seizoen af. Op die manier zette hij z’n toekomst veilig - Odoi tekende in Brugge een contract tot en met 2024 - en cashte Fulham nog wat kleingeld.

DE POWER VAN ODOI

Denis Odoi brengt dus heel wat voetbalervaring met zich mee naar het Jan Breydelstadion. De meest uitgesproken kernkwaliteit van de 33-jarige is zijn fysieke power en onverdroten inzet. In een interview met The Times omschreef hij zichzelf onlangs als “één van de fitste spelers van de club.” Zowel in de trainingen als in de wedstrijden voor Fulham FC gaf Odoi zich altijd voluit en keek hij nooit op een inspanning meer of minder.



Onder alle linker- en rechtsbacks in de Championship dit seizoen, telde Denis Odoi het grootste aantal aangegane duels na Jordan Zemura (Bournemouth), Andy Yiadom (Reading) en Callum Connolly (Blackpool). Bij de defensieve duels bezet Odoi zelfs de derde plaats na Adbul Rahman Baba (Reading) en Maxim Lowe (Nottingham Forest). En als surplus won Odoi ook indrukwekkend veel van die (defensieve) duels.

TOPPER IN DE CHAMPIONSHIP

Denis Odoi telde dit seizoen in de Championship een erg fraai gemiddelde van 201 geslaagde duels op 384: met de cijfers behoorde hij tot de beste backs van de competitie. Daarnaast slaagde Odoi in 50 van zijn 107 luchtduels, goed voor een derde plek, ondanks zijn kleine gestalte van 1,78 meter. Je moet het maar kunnen in de intense en fysiek veeleisende Championship. Ook met zijn 86 succesvolle defensieve duels op 149 prijkt hij bovenaan het lijstje.

Club Brugge kan met de komst van Denis Odoi aldus rekenen op flink wat fysieke versterking en verdedigende polyvalentie. Maar daarnaast is zijn uitvoetballend vermogen ook van een hoog niveau. Die sterkte werd niet specifiek aangehaald bij Odoi’s transfer, behalve dat ‘hij heel comfortabel is aan de bal”, dixit Alfred Schreuder. In de Championship etaleerde Odoi zijn uitvoetballend vermogen met grote overtuiging. En dat kan alleen maar goed nieuws betekenen voor Schreuder, wiens stokpaardje het balbezit is.



Met een gemiddelde van 84,7% was Denis Odoi dit seizoen namelijk de tweede beste uitvoetballende back in de Championship, enkel Adam Smith van Bournemouth presteerde nog net iets beter dan onze landgenoot. Maar liefst 707 van zijn 837 passes eindigden ook effectief bij een ploegmaat. En daarnaast betrof Odoi’s passing een hoge verticaliteit, waarmee hij tevens de tweede plaats bekleedde onder de linker- en rechter back van de Championship.

LEES OOK: Nieuwe ambities Anderlecht: Club en Union krijgen waarschuwing

Wordt Odoi een sterkhouder bij Club Brugge?

Meest recent

Nieuwe ambities Anderlecht: Club en Union krijgen waarschuwing

Het is straks alweer tien jaar (!) geleden dat RSC Anderlecht nog een prijs won. En dus werd in het ...

43
43
Circus bij Fener: coach stapt op vlak na match, voorzitter weigert

Fenerbahçe speelde donderdag 1-1-gelijk tegen AS Roma in de Champions League. Het echte ...

22
22
Miljoenenaankoop gooit ruiten in bij Club: "Scheelt iets aan"

Club Brugge wist de voorbije seizoenen gouden zaken te doen op de mercato. Maar niet alle transfers ...

113
113
UCL: Bayern deelt pak slaag uit; puike assist Tielemans

De laatste matchen van de openingsspeeldag in de Champions League zitten erop. Het Bayern ...

35
35
Sibierski geeft genadeloze boodschap aan Stroeykens

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije transferperiode niet enkele heel wat versek krachten in ...

232
232
'Club Brugge weet hoe laat het is: miljoenenbod in januari'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

153
153
Cercle haalt slag thuis: international tekent transfervrij

Met 2 op 15 is Cercle Brugge niet bepaald goed aan het nieuwe seizoen begonnen. En dus besloot de ...

92
92
Zware taak Antwerp-bestuur na 'aderlating Vandenhaute'

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

327
327
Van Bommel grijnst: De Cuyper imponeert na metamorfose

Bondscoach Mark van Bommel maakt binnen een dikke week zijn eerste selectie bij de Rode Duivels ...

198
198
UCL: Lukaku niet voorbij ex-club; PSV blijft steken op punt

Donderdagavond worden de resterende matchen van de openingsspeeldag in de Champions League ...

45
45
Tresoldi heeft duidelijke boodschap na CL-slipper Club

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

304
304
‘Ivan Leko zoekt 'ruzie' met zijn beste Club-speler’

Ivan Leko en Yann Sommer zitten nog niet helemaal op dezelfde golflengte. Tegen Cercle Brugge was er ...

382
382
Antwerp incasseert serieuze tik: "Héél ongelukkig"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

312
312
Druk stijgt in Mechelen: Vanderbiest reageert op heikele situatie

Waar KV Mechelen vorig seizoen nog de grote revelatie in de Jupiler Pro League was, is de huidige ...

114
114
Facelift bij Anderlecht: gloednieuw middenveld in de maak

Binnen een tweetal weken ligt het seizoen in het clubvoetbal extra lang stil door een uitzonderlijk ...

668
668
Lang disciplinair in tribune gezet: nieuwe details bekend

Noa Lang moest woensdagavond vanuit de tribunes toekijken hoe zijn SSC Napoli in de Champions League ...

213
213
Kansen Belgische clubs: transfer Ito kaatst in extremis af

De mercato is in België alweer een weekje gesloten, maar de clubs uit de Jupiler Pro League ...

322
322
Courtois maakt plekje vrij: JPL-doelman bij Rode Duivels?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

296
296
Ziyech verrast iedereen met nieuwe club

Hakim Ziyech heeft een nieuwe club. De 33-jarige Marokkaanse smaakmaker heeft zijn handtekening ...

30
30
Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Neerpede is al vele jaren een garantie op talentdoorstroming. Het hield Anderlecht financieel ...

152
152
Bruno en RSCA zijn klaar: "Of ik extra druk voel?"

Bij RSC Anderlecht zijn ze degelijk aan het seizoen begonnen. Er was de kwalificatie voor de Europa ...

185
185
Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

78
78
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

410
410
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

83
83
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

275
275

Meer sportnieuws