Odoi blaast Schreuder helemaal omver

1395
Odoi blaast Schreuder helemaal omver

Alfred Schreuder omschreef de transfer van Denis Odoi als een prima aanvulling op de selectie, waarbij vooral zijn polyvalentie en fysieke capaciteiten een flinke kwaliteitsinjectie betekenen. Maar Schreuder zal Odoi eveneens goed kunnen gebruiken in de spelopbouw en het balbezit, wat de twee grote stokpaardjes zijn in de tactiek van de Nederlandse coach. De 33-jarige Odoi was bij Fulham FC in de Championship namelijk één van de beste uitvoetballende flankverdedigers. En zo’n type kan Schreuder dus bijzonder goed gebruiken in zijn elftal.


ODOI ZORGT VOOR DISCUSSIE

Na 5,5 jaar in Engeland is Denis Odoi terug in België. In die lange periode verzamelde de polyvalente verdediger voor Fulham FC een indrukwekkend aantal van 177 officiële wedstrijden, waaronder 34 matchen in de Premier League. Odoi was altijd een cruciale pion bij the Cottagers en hij was één van de grondleggers bij de 2 promoties (2018 en 2020) van Fulham naar de Premier League. Kort gesteld, Odoi was geen meeloper over Het Kanaal.



In afweging met zijn specifieke kwaliteiten haalde Denis Odoi alles uit zijn succesvolle periode bij Fulham. En toch worden er vraagtekens geplaatst omtrent zijn recente transfer naar Club Brugge. Die komen er voornamelijk omdat hij op 33-jarige leeftijd nog een langdurig contract bij Club tekende tot en met 2024. Daarnaast werd Odoi’s komst niet meteen enthousiast onthaald door de achterban, gelet op zijn historiek bij Anderlecht.

ODOI BIEDT DE OPLOSSING

Zowel de contractuele details als de geschiedenis van Denis Odoi spelen helemaal geen rol voor Alfred Schreuder. De Nederlandse coach van Club Brugge was erg positief over de komst van zijn ervaren verdediger. “We kennen hem allemaal: hij is een polyvalente verdediger die van een mooie ploeg komt. Voor ons is hij een prima aanvulling op de selectie. Ik ben blij met onze versterkingen: onze kern ziet er uitstekend uit”, zei Schreuder aan Het Nieuwsblad.

Alfred Schreuder ziet Denis Odoi voornamelijk als een extra kwalitatieve optie voor op de rechtsback. Daarnaast is het veelzijdige profiel van de 1-voudige Rode Duivel ook interessant voor de posities van centrale verdediger én als linksachter. Een belangrijke opmerking hierbij is dat Odoi al deze posities voorheen met succes bekleedde in een driemansverdediging, in analogie dus met de beoogde veldbezetting van Schreuder bij Club Brugge.



Anderzijds is het verrassend dat Denis Odoi zijn gevestigde status bij Fulham FC, dat uitzicht heeft op de promotie naar de Premier League, opgeeft voor een avontuur bij Club Brugge. Daar heeft zijn contractstatus bij the Cottagers waarschijnlijk veel mee te maken, want Odoi’s verbintenis liep er eind dit seizoen af. Op die manier zette hij z’n toekomst veilig - Odoi tekende in Brugge een contract tot en met 2024 - en cashte Fulham nog wat kleingeld.

DE POWER VAN ODOI

Denis Odoi brengt dus heel wat voetbalervaring met zich mee naar het Jan Breydelstadion. De meest uitgesproken kernkwaliteit van de 33-jarige is zijn fysieke power en onverdroten inzet. In een interview met The Times omschreef hij zichzelf onlangs als “één van de fitste spelers van de club.” Zowel in de trainingen als in de wedstrijden voor Fulham FC gaf Odoi zich altijd voluit en keek hij nooit op een inspanning meer of minder.



Onder alle linker- en rechtsbacks in de Championship dit seizoen, telde Denis Odoi het grootste aantal aangegane duels na Jordan Zemura (Bournemouth), Andy Yiadom (Reading) en Callum Connolly (Blackpool). Bij de defensieve duels bezet Odoi zelfs de derde plaats na Adbul Rahman Baba (Reading) en Maxim Lowe (Nottingham Forest). En als surplus won Odoi ook indrukwekkend veel van die (defensieve) duels.

TOPPER IN DE CHAMPIONSHIP

Denis Odoi telde dit seizoen in de Championship een erg fraai gemiddelde van 201 geslaagde duels op 384: met de cijfers behoorde hij tot de beste backs van de competitie. Daarnaast slaagde Odoi in 50 van zijn 107 luchtduels, goed voor een derde plek, ondanks zijn kleine gestalte van 1,78 meter. Je moet het maar kunnen in de intense en fysiek veeleisende Championship. Ook met zijn 86 succesvolle defensieve duels op 149 prijkt hij bovenaan het lijstje.

Club Brugge kan met de komst van Denis Odoi aldus rekenen op flink wat fysieke versterking en verdedigende polyvalentie. Maar daarnaast is zijn uitvoetballend vermogen ook van een hoog niveau. Die sterkte werd niet specifiek aangehaald bij Odoi’s transfer, behalve dat ‘hij heel comfortabel is aan de bal”, dixit Alfred Schreuder. In de Championship etaleerde Odoi zijn uitvoetballend vermogen met grote overtuiging. En dat kan alleen maar goed nieuws betekenen voor Schreuder, wiens stokpaardje het balbezit is.



Met een gemiddelde van 84,7% was Denis Odoi dit seizoen namelijk de tweede beste uitvoetballende back in de Championship, enkel Adam Smith van Bournemouth presteerde nog net iets beter dan onze landgenoot. Maar liefst 707 van zijn 837 passes eindigden ook effectief bij een ploegmaat. En daarnaast betrof Odoi’s passing een hoge verticaliteit, waarmee hij tevens de tweede plaats bekleedde onder de linker- en rechter back van de Championship.

LEES OOK: 'Club op scherp gezet: Seys op vierkoppig verlanglijstje'

Wordt Odoi een sterkhouder bij Club Brugge?

Meest recent

België leidt in Parijs! Franse fans worden wild van één Duivel

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

91
91
'Principe-akkoord Harry Kane bereikt: contract tot 2029'

Harry Kane blijft ook dit seizoen de doelpunten aan mekaar rijgen. Logisch dus dat de Engelse spits ...

22
22
Saelemaekers krijgt klappen: gruwelijk verdict bij Milan

Het zijn zware dagen voor Alexis Saelemaekers. Bondscoach Mark van Bommel liet de winger van AC ...

25
25
'Club op scherp gezet: Seys op vierkoppig verlanglijstje'

Joaquin Seys start maandagavond in de basiself van de Rode Duivels tegen Frankrijk. Een goede test ...

166
166
'Afwezige Duivel grote verliezer: aftocht onder Van Bommel'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

338
338
De 11 namen: Van Bommel pakt uit met verrassing van formaat

Om het vierluik in de Nations League af te ronden nemen de Rode Duivels het zo dadelijk op tegen ...

292
292
Thorup experimenteert: opvallende wissels in Genk?

Met een magere negen op 21 schoot KRC Genk voor de interlandbreak niet bepaald vlot uit de ...

111
111
Jean-Marie Pfaff compleet verrast door brutale diefstal

Jean-Marie Pfaff heeft de voorbije jaren heel wat meegemaakt. Zijn vrouw Carmen kreeg een ...

92
92
Rampscenario voor Club Brugge: miljoenen de vuilbak in

Niet alleen moet Nicolo Tresoldi het transferrecord volgende zomer opnieuw aan diggelen slaan, met ...

217
217
Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 8 bekend

Alle ogen zijn straks eerst nog even op de Rode Duivels gericht, maar komend weekend gaat de bal ...

118
118
Twee keer in één week: tijdbom bij de Rode Duivels

Kevin De Bruyne (35) ging op vijf dagen tijd twee keer door het lint. Maandag vloekte hij tegen de ...

240
240
Smets geeft gigantische ambities Belgische beloften prijs

De sfeer bij de Belgische beloften is uitstekend in aanloop naar de beslissende wedstrijd voor een ...

68
68
"Zegt meer over hem" - Red Flames sluiten Deschacht-saga

De Red Flames spelen in de WK-kwalificatiereeks tegen Polen. De Belgische dames trekken met ...

52
52
Van Bommel pakt het héél anders aan dan Klopp & co

De Rode Duivels werken vanavond hun vierde partij in elf dagen af. Het is daarom best opvallend dat ...

114
114
Van VRT naar VTM: Ruben Van Gucht deelt stevige tik uit

Ruben Van Gucht zorgde tijdens Happy Hour voor een opvallend moment. Wat eerst als een gewone ...

155
155
Mahrez vindt na maanden zoeken nieuwe club

Riyad Mahrez heeft een nieuwe club gevonden. De Algerijnse flankaanvaller heeft zijn handtekening ...

32
32
Bertaccini zet volgende stap: transfer in aantocht?

Adriano Bertaccini zit op een zijspoor bij RSC Anderlecht. De aanvaller is duidelijk vierde spits in ...

278
278
AA Gent legt verdediger langer onder contract

AA Gent haalde de afgelopen jaren een karrenvracht aan Afrikaanse spelers in huis. De meesten werden ...

46
46
Gratis op te pikken: vijf Belgen zoeken nieuwe club

De zomermercato ligt al een paar weken achter de rug. Toch zijn er nog een aantal Belgen die een ...

193
193
Past Van Bommel ‘noodzakelijk’ experiment toe tegen Frankrijk?

Kevin De Bruyne en Youri Tielemans zijn geschorst en kunnen dus niet spelen tegen Frankrijk. De ...

105
105
Twijfels rond Duivel blijven: "Wat is zijn rol nu?"

Wanneer de Rode Duivels straks om 20u45 opnieuw Frankrijk in de ogen kijken, zal dat met een ...

69
69
Opvallend: Westerlo-speler moet door het stof in Zuid-Korea

Tijdens deze interlandperiode eisen heel wat spelers uit de Jupiler Pro League een hoofdrol op, zij ...

40
40
Albert ziet belangrijk voordeel Duivels voor vervolg NL

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun campagne in de Nations League met tot dusver een zes op ...

52
52
Ontluisterende statistiek voor Duivels tegen Frankrijk

Om 20u45 sluiten de Rode Duivels hun interlandluik af met een pittige uitwedstrijd in Frankrijk. Het ...

31
31
Goudhaantje Anderlecht maakt indruk: "Hij is onze toekomst"

Bij Anderlecht moesten ze tijdens deze interlandbreak heel wat spelers afstaan, maar verschillenden ...

246
246

Meer sportnieuws