Odoi blaast Schreuder helemaal omver

1395
Odoi blaast Schreuder helemaal omver

Alfred Schreuder omschreef de transfer van Denis Odoi als een prima aanvulling op de selectie, waarbij vooral zijn polyvalentie en fysieke capaciteiten een flinke kwaliteitsinjectie betekenen. Maar Schreuder zal Odoi eveneens goed kunnen gebruiken in de spelopbouw en het balbezit, wat de twee grote stokpaardjes zijn in de tactiek van de Nederlandse coach. De 33-jarige Odoi was bij Fulham FC in de Championship namelijk één van de beste uitvoetballende flankverdedigers. En zo’n type kan Schreuder dus bijzonder goed gebruiken in zijn elftal.


ODOI ZORGT VOOR DISCUSSIE

Na 5,5 jaar in Engeland is Denis Odoi terug in België. In die lange periode verzamelde de polyvalente verdediger voor Fulham FC een indrukwekkend aantal van 177 officiële wedstrijden, waaronder 34 matchen in de Premier League. Odoi was altijd een cruciale pion bij the Cottagers en hij was één van de grondleggers bij de 2 promoties (2018 en 2020) van Fulham naar de Premier League. Kort gesteld, Odoi was geen meeloper over Het Kanaal.



In afweging met zijn specifieke kwaliteiten haalde Denis Odoi alles uit zijn succesvolle periode bij Fulham. En toch worden er vraagtekens geplaatst omtrent zijn recente transfer naar Club Brugge. Die komen er voornamelijk omdat hij op 33-jarige leeftijd nog een langdurig contract bij Club tekende tot en met 2024. Daarnaast werd Odoi’s komst niet meteen enthousiast onthaald door de achterban, gelet op zijn historiek bij Anderlecht.

ODOI BIEDT DE OPLOSSING

Zowel de contractuele details als de geschiedenis van Denis Odoi spelen helemaal geen rol voor Alfred Schreuder. De Nederlandse coach van Club Brugge was erg positief over de komst van zijn ervaren verdediger. “We kennen hem allemaal: hij is een polyvalente verdediger die van een mooie ploeg komt. Voor ons is hij een prima aanvulling op de selectie. Ik ben blij met onze versterkingen: onze kern ziet er uitstekend uit”, zei Schreuder aan Het Nieuwsblad.

Alfred Schreuder ziet Denis Odoi voornamelijk als een extra kwalitatieve optie voor op de rechtsback. Daarnaast is het veelzijdige profiel van de 1-voudige Rode Duivel ook interessant voor de posities van centrale verdediger én als linksachter. Een belangrijke opmerking hierbij is dat Odoi al deze posities voorheen met succes bekleedde in een driemansverdediging, in analogie dus met de beoogde veldbezetting van Schreuder bij Club Brugge.



Anderzijds is het verrassend dat Denis Odoi zijn gevestigde status bij Fulham FC, dat uitzicht heeft op de promotie naar de Premier League, opgeeft voor een avontuur bij Club Brugge. Daar heeft zijn contractstatus bij the Cottagers waarschijnlijk veel mee te maken, want Odoi’s verbintenis liep er eind dit seizoen af. Op die manier zette hij z’n toekomst veilig - Odoi tekende in Brugge een contract tot en met 2024 - en cashte Fulham nog wat kleingeld.

DE POWER VAN ODOI

Denis Odoi brengt dus heel wat voetbalervaring met zich mee naar het Jan Breydelstadion. De meest uitgesproken kernkwaliteit van de 33-jarige is zijn fysieke power en onverdroten inzet. In een interview met The Times omschreef hij zichzelf onlangs als “één van de fitste spelers van de club.” Zowel in de trainingen als in de wedstrijden voor Fulham FC gaf Odoi zich altijd voluit en keek hij nooit op een inspanning meer of minder.



Onder alle linker- en rechtsbacks in de Championship dit seizoen, telde Denis Odoi het grootste aantal aangegane duels na Jordan Zemura (Bournemouth), Andy Yiadom (Reading) en Callum Connolly (Blackpool). Bij de defensieve duels bezet Odoi zelfs de derde plaats na Adbul Rahman Baba (Reading) en Maxim Lowe (Nottingham Forest). En als surplus won Odoi ook indrukwekkend veel van die (defensieve) duels.

TOPPER IN DE CHAMPIONSHIP

Denis Odoi telde dit seizoen in de Championship een erg fraai gemiddelde van 201 geslaagde duels op 384: met de cijfers behoorde hij tot de beste backs van de competitie. Daarnaast slaagde Odoi in 50 van zijn 107 luchtduels, goed voor een derde plek, ondanks zijn kleine gestalte van 1,78 meter. Je moet het maar kunnen in de intense en fysiek veeleisende Championship. Ook met zijn 86 succesvolle defensieve duels op 149 prijkt hij bovenaan het lijstje.

Club Brugge kan met de komst van Denis Odoi aldus rekenen op flink wat fysieke versterking en verdedigende polyvalentie. Maar daarnaast is zijn uitvoetballend vermogen ook van een hoog niveau. Die sterkte werd niet specifiek aangehaald bij Odoi’s transfer, behalve dat ‘hij heel comfortabel is aan de bal”, dixit Alfred Schreuder. In de Championship etaleerde Odoi zijn uitvoetballend vermogen met grote overtuiging. En dat kan alleen maar goed nieuws betekenen voor Schreuder, wiens stokpaardje het balbezit is.



Met een gemiddelde van 84,7% was Denis Odoi dit seizoen namelijk de tweede beste uitvoetballende back in de Championship, enkel Adam Smith van Bournemouth presteerde nog net iets beter dan onze landgenoot. Maar liefst 707 van zijn 837 passes eindigden ook effectief bij een ploegmaat. En daarnaast betrof Odoi’s passing een hoge verticaliteit, waarmee hij tevens de tweede plaats bekleedde onder de linker- en rechter back van de Championship.

LEES OOK: 'Tweede 'geval-Tresoldi' duikt op bij Club Brugge'

Wordt Odoi een sterkhouder bij Club Brugge?

Meest recent

Lammens maakt statement: "Spanje was niet leuk voor mij"

België wist met 0-2 te winnen op het veld van Italië. Senne Lammens stond onder de lat ...

23
23
Vandenbempt komt met straffe woorden over Verheyen

Vijftien jaar samenwerken en nog altijd moeiteloos naast elkaar zitten alsof ze nooit anders hebben ...

83
83
Godts schittert: "Dat heeft mij nog hongeriger gemaakt"

De Rode Duivels wonnen vanavond makkelijk met 0-2 van een dramatisch Italië. De Belgen waren ...

34
34
Rondje Nations League: Zidane wint bij debuut, Sikan scoort

Naast de match tussen België en Italië stonden er vanavond nog een aantal matchen op het ...

47
47
Dominante Rode Duivels zetten zwak Italië simpel opzij

De eerste partij van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels ligt achter de rug. De ...

92
92
Verheyen ziet Duivelse smaakmaker: "Opvallende figuur"

De Rode Duivels staan 0-1 voor tegen Italië. Mika Godts scoorde het enige doelpunt en de ...

56
56
Grote uitblinker bij Rode Duivels: "Lijkt op Totti"

De Rode Duivels hebben hun eerste 45 minuten tegen Italië afgerond. De troepen van Mark van ...

119
119
België verliest wéér groot talent: "Keuze is definitief"

De Belgische nationale ploeg hoeft niet langer te hopen op Emile Doucouré. De 18-jarige ...

201
201
'Kompany droomt van knaltransfer bij FC Barcelona'

Bayern München houdt de ontwikkelingen rond Dani Olmo nauwlettend in de gaten. De Duitse ...

30
30
Coucke zorgt voor nieuwe schokgolf aan Belgische kust

Marc Coucke blijft verrassen met zijn zakelijke keuzes. De ondernemer zet opnieuw een opvallende ...

25
25
Van Bommel over basisdebutant: "Verwacht iets van hem"

De Rode Duivels spelen vanavond in Rome tegen Italië. Mark van Bommel hoopt dat zijn start goed ...

40
40
Tielemans draait niet rond de pot na mislukte start Man Utd

Youri Tielemans draait niet rond de pot als het gaat over de moeizame seizoenstart van Manchester ...

30
30
Fans Rode Duivels missen één speler in de basisploeg

Mark van Bommel heeft zijn eerste basisploeg meegedeeld bij de Rode Duivels. Hij borduurt verder op ...

66
66
Van Bommel heeft gekozen: dit zijn de elf Rode Duivels

België neemt het vanavond in Rome op tegen Italië. Een vuurdoop voor Mark van Bommel. De ...

186
186
Okaka doet boekje open over Anderlecht: "25 miljoen euro"

Stefano Okaka is nog niet van plan om zijn voetbalschoenen aan de wilgen te hangen. De voormalige ...

254
254
Transfer Brughmans heeft nog een groot gevolg bij KRC Genk

De transfer van Lucca Brughmans naar Liverpool levert KRC Genk niet alleen een stevige transfersom ...

378
378
Deco hakt knoop door: FC Barcelona zet streep door transferplannen

FC Barcelona zal komende winter niet proberen om Julián Álvarez weg te plukken bij ...

39
39
Nations League eist nu al zijn tol met vier blessures

De Nations League is een officieel oefentoernooi. Veel spelers en (club)trainers zouden de NL het ...

173
173
‘Fenerbahçe gooit Lukaku na één jaar alweer buiten’

Romelu Lukaku moest dé grote man worden bij Fenerbahçe. Amper enkele weken later ziet ...

254
254
Kimmich slaat snoeihard terug op kritiek Van der Vaart

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de openingsmatch van de Nations League. Oranje ...

37
37
Donnarumma looft Rode Duivel: "Een grote speler"

Senne Lammens heeft er met zijn prestaties in Manchester een opvallende bewonderaar bij. Niemand ...

177
177
Standard maakt verrassend vertrek wereldkundig

Frédéric Stilmant en Standard de Liège gaan in onderling overleg uit elkaar. De ...

59
59
Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Sebastiano Esposito speelde in het verleden op huurbasis bij RSC Anderlecht, maar na twee ...

44
44
Manchester City schuldig bevonden: zware straf lonkt

Manchester City is schuldig bevonden aan vrijwel alle aanklachten in de langlopende financiële ...

205
205
Grote hint plannen van Bommel: verrassende rugnummers

De Rode Duivels beginnen aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel. De Nederlandse oefenmeester ...

80
80

Meer sportnieuws