Odoi blaast Schreuder helemaal omver

1395
Odoi blaast Schreuder helemaal omver

Alfred Schreuder omschreef de transfer van Denis Odoi als een prima aanvulling op de selectie, waarbij vooral zijn polyvalentie en fysieke capaciteiten een flinke kwaliteitsinjectie betekenen. Maar Schreuder zal Odoi eveneens goed kunnen gebruiken in de spelopbouw en het balbezit, wat de twee grote stokpaardjes zijn in de tactiek van de Nederlandse coach. De 33-jarige Odoi was bij Fulham FC in de Championship namelijk één van de beste uitvoetballende flankverdedigers. En zo’n type kan Schreuder dus bijzonder goed gebruiken in zijn elftal.


ODOI ZORGT VOOR DISCUSSIE

Na 5,5 jaar in Engeland is Denis Odoi terug in België. In die lange periode verzamelde de polyvalente verdediger voor Fulham FC een indrukwekkend aantal van 177 officiële wedstrijden, waaronder 34 matchen in de Premier League. Odoi was altijd een cruciale pion bij the Cottagers en hij was één van de grondleggers bij de 2 promoties (2018 en 2020) van Fulham naar de Premier League. Kort gesteld, Odoi was geen meeloper over Het Kanaal.



In afweging met zijn specifieke kwaliteiten haalde Denis Odoi alles uit zijn succesvolle periode bij Fulham. En toch worden er vraagtekens geplaatst omtrent zijn recente transfer naar Club Brugge. Die komen er voornamelijk omdat hij op 33-jarige leeftijd nog een langdurig contract bij Club tekende tot en met 2024. Daarnaast werd Odoi’s komst niet meteen enthousiast onthaald door de achterban, gelet op zijn historiek bij Anderlecht.

ODOI BIEDT DE OPLOSSING

Zowel de contractuele details als de geschiedenis van Denis Odoi spelen helemaal geen rol voor Alfred Schreuder. De Nederlandse coach van Club Brugge was erg positief over de komst van zijn ervaren verdediger. “We kennen hem allemaal: hij is een polyvalente verdediger die van een mooie ploeg komt. Voor ons is hij een prima aanvulling op de selectie. Ik ben blij met onze versterkingen: onze kern ziet er uitstekend uit”, zei Schreuder aan Het Nieuwsblad.

Alfred Schreuder ziet Denis Odoi voornamelijk als een extra kwalitatieve optie voor op de rechtsback. Daarnaast is het veelzijdige profiel van de 1-voudige Rode Duivel ook interessant voor de posities van centrale verdediger én als linksachter. Een belangrijke opmerking hierbij is dat Odoi al deze posities voorheen met succes bekleedde in een driemansverdediging, in analogie dus met de beoogde veldbezetting van Schreuder bij Club Brugge.



Anderzijds is het verrassend dat Denis Odoi zijn gevestigde status bij Fulham FC, dat uitzicht heeft op de promotie naar de Premier League, opgeeft voor een avontuur bij Club Brugge. Daar heeft zijn contractstatus bij the Cottagers waarschijnlijk veel mee te maken, want Odoi’s verbintenis liep er eind dit seizoen af. Op die manier zette hij z’n toekomst veilig - Odoi tekende in Brugge een contract tot en met 2024 - en cashte Fulham nog wat kleingeld.

DE POWER VAN ODOI

Denis Odoi brengt dus heel wat voetbalervaring met zich mee naar het Jan Breydelstadion. De meest uitgesproken kernkwaliteit van de 33-jarige is zijn fysieke power en onverdroten inzet. In een interview met The Times omschreef hij zichzelf onlangs als “één van de fitste spelers van de club.” Zowel in de trainingen als in de wedstrijden voor Fulham FC gaf Odoi zich altijd voluit en keek hij nooit op een inspanning meer of minder.



Onder alle linker- en rechtsbacks in de Championship dit seizoen, telde Denis Odoi het grootste aantal aangegane duels na Jordan Zemura (Bournemouth), Andy Yiadom (Reading) en Callum Connolly (Blackpool). Bij de defensieve duels bezet Odoi zelfs de derde plaats na Adbul Rahman Baba (Reading) en Maxim Lowe (Nottingham Forest). En als surplus won Odoi ook indrukwekkend veel van die (defensieve) duels.

TOPPER IN DE CHAMPIONSHIP

Denis Odoi telde dit seizoen in de Championship een erg fraai gemiddelde van 201 geslaagde duels op 384: met de cijfers behoorde hij tot de beste backs van de competitie. Daarnaast slaagde Odoi in 50 van zijn 107 luchtduels, goed voor een derde plek, ondanks zijn kleine gestalte van 1,78 meter. Je moet het maar kunnen in de intense en fysiek veeleisende Championship. Ook met zijn 86 succesvolle defensieve duels op 149 prijkt hij bovenaan het lijstje.

Club Brugge kan met de komst van Denis Odoi aldus rekenen op flink wat fysieke versterking en verdedigende polyvalentie. Maar daarnaast is zijn uitvoetballend vermogen ook van een hoog niveau. Die sterkte werd niet specifiek aangehaald bij Odoi’s transfer, behalve dat ‘hij heel comfortabel is aan de bal”, dixit Alfred Schreuder. In de Championship etaleerde Odoi zijn uitvoetballend vermogen met grote overtuiging. En dat kan alleen maar goed nieuws betekenen voor Schreuder, wiens stokpaardje het balbezit is.



Met een gemiddelde van 84,7% was Denis Odoi dit seizoen namelijk de tweede beste uitvoetballende back in de Championship, enkel Adam Smith van Bournemouth presteerde nog net iets beter dan onze landgenoot. Maar liefst 707 van zijn 837 passes eindigden ook effectief bij een ploegmaat. En daarnaast betrof Odoi’s passing een hoge verticaliteit, waarmee hij tevens de tweede plaats bekleedde onder de linker- en rechter back van de Championship.

LEES OOK: Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Wordt Odoi een sterkhouder bij Club Brugge?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

30
30
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

14
14
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

49
49
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

101
101
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

118
118
'Standard schrikt: titanenstrijd om verrassend talent'

Standard lijkt dit seizoen sportief een stap vooruit gezet te hebben en hoopt mee te kunnen strijden ...

50
50
'Antwerp sluit verloren zoon weer in de armen'

Voor Antwerp is het seizoensbegin er één met twee gezichten geworden. De Great Old ...

94
94
'Pikante transfer Doku na dramatisch City-verdict'

De Rode Duivels doen het in deze Nations League voorlopig zonder Jérémy Doku, die een ...

150
150
Courtois speelt open kaart: Rode Duivels én Van Bommel

De Rode Duivels zijn de voorbije dagen begonnen aan hun nieuwe campagne in de Nations League. De ...

195
195
Tresoldi ligt op recordkoers: "Hopelijk in volgende match"

Bij Club Brugge zullen ze zich in de handen wrijven, want tijdens deze interlandbreak lijkt Nicolo ...

76
76
Defour ziet luxeprobleem bij België: “Hij verdient basisplaats”

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Turkije. Een partij waarin de Belgen grote favoriet ...

126
126
Stijnen hakt knoop door: Patro krijgt nieuw gezicht

Stijn Stijnen heeft de pers uitgenodigd voor een persmoment. En dat zorgt meteen voor de nodige ...

71
71
Bom barst compleet: hierdoor verliet Ronaldo selectie

De spanningen tussen Cristiano Ronaldo en Jorge Jesus zouden na een opvallend incident achter de ...

202
202
Vermant goudeerlijk: "Niet makkelijk bij Club Brugge"

Romeo Vermant is momenteel aan de slag bij de Belgische beloften. Daar is de aanvaller wel een ...

245
245
Deschacht vindt vrouwenvoetbal niet om aan te zien: “Sydney Sweeney erbij?”

In Ongefilterd zorgt een gesprek over vrouwenvoetbal meteen voor opvallende reacties. Het populaire ...

118
118
Van Bommel breekt zijn woord en vernedert Rode Duivel

Mark van Bommel beloofde dat hij iedereen aan het werk wilde zien. Twee wedstrijden later heeft ...

224
224
Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Turkije is een team dat de afgelopen maanden niet overtuigde. Een zwak WK en in de Nations League ...

53
53
Rode Duivels-gekte: 'van nieuwe basispion tot beste ooit'

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn. Er is soms te weinig nuance bij bepaalde experts. Niet altijd. ...

116
116
Ooit het ‘nieuwe wonderkind’ van België, nu op zijn 30ste clubloos

Er duiken weer nieuwe spelers op bij de Rode Duivels zoals onder meer Mika Godts en Roméo ...

236
236
Van Bommel zoekt: nieuwe basispion tegen Turkije

Mark van Bommel levert tot op heden goed werk bij de Rode Duivels, al mogen we de balans pas na een ...

76
76
Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

224
224
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

183
183
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

202
202
'Real maakt keepersplan op: sensationele troonopvolger Courtois'

Thibaut Courtois bewees in de eerste weken van het seizoen dat hij nog steeds een doelman van ...

233
233
Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

497
497

Meer sportnieuws