Odoi blaast Schreuder helemaal omver

1395
Odoi blaast Schreuder helemaal omver

Alfred Schreuder omschreef de transfer van Denis Odoi als een prima aanvulling op de selectie, waarbij vooral zijn polyvalentie en fysieke capaciteiten een flinke kwaliteitsinjectie betekenen. Maar Schreuder zal Odoi eveneens goed kunnen gebruiken in de spelopbouw en het balbezit, wat de twee grote stokpaardjes zijn in de tactiek van de Nederlandse coach. De 33-jarige Odoi was bij Fulham FC in de Championship namelijk één van de beste uitvoetballende flankverdedigers. En zo’n type kan Schreuder dus bijzonder goed gebruiken in zijn elftal.


ODOI ZORGT VOOR DISCUSSIE

Na 5,5 jaar in Engeland is Denis Odoi terug in België. In die lange periode verzamelde de polyvalente verdediger voor Fulham FC een indrukwekkend aantal van 177 officiële wedstrijden, waaronder 34 matchen in de Premier League. Odoi was altijd een cruciale pion bij the Cottagers en hij was één van de grondleggers bij de 2 promoties (2018 en 2020) van Fulham naar de Premier League. Kort gesteld, Odoi was geen meeloper over Het Kanaal.



In afweging met zijn specifieke kwaliteiten haalde Denis Odoi alles uit zijn succesvolle periode bij Fulham. En toch worden er vraagtekens geplaatst omtrent zijn recente transfer naar Club Brugge. Die komen er voornamelijk omdat hij op 33-jarige leeftijd nog een langdurig contract bij Club tekende tot en met 2024. Daarnaast werd Odoi’s komst niet meteen enthousiast onthaald door de achterban, gelet op zijn historiek bij Anderlecht.

ODOI BIEDT DE OPLOSSING

Zowel de contractuele details als de geschiedenis van Denis Odoi spelen helemaal geen rol voor Alfred Schreuder. De Nederlandse coach van Club Brugge was erg positief over de komst van zijn ervaren verdediger. “We kennen hem allemaal: hij is een polyvalente verdediger die van een mooie ploeg komt. Voor ons is hij een prima aanvulling op de selectie. Ik ben blij met onze versterkingen: onze kern ziet er uitstekend uit”, zei Schreuder aan Het Nieuwsblad.

Alfred Schreuder ziet Denis Odoi voornamelijk als een extra kwalitatieve optie voor op de rechtsback. Daarnaast is het veelzijdige profiel van de 1-voudige Rode Duivel ook interessant voor de posities van centrale verdediger én als linksachter. Een belangrijke opmerking hierbij is dat Odoi al deze posities voorheen met succes bekleedde in een driemansverdediging, in analogie dus met de beoogde veldbezetting van Schreuder bij Club Brugge.



Anderzijds is het verrassend dat Denis Odoi zijn gevestigde status bij Fulham FC, dat uitzicht heeft op de promotie naar de Premier League, opgeeft voor een avontuur bij Club Brugge. Daar heeft zijn contractstatus bij the Cottagers waarschijnlijk veel mee te maken, want Odoi’s verbintenis liep er eind dit seizoen af. Op die manier zette hij z’n toekomst veilig - Odoi tekende in Brugge een contract tot en met 2024 - en cashte Fulham nog wat kleingeld.

DE POWER VAN ODOI

Denis Odoi brengt dus heel wat voetbalervaring met zich mee naar het Jan Breydelstadion. De meest uitgesproken kernkwaliteit van de 33-jarige is zijn fysieke power en onverdroten inzet. In een interview met The Times omschreef hij zichzelf onlangs als “één van de fitste spelers van de club.” Zowel in de trainingen als in de wedstrijden voor Fulham FC gaf Odoi zich altijd voluit en keek hij nooit op een inspanning meer of minder.



Onder alle linker- en rechtsbacks in de Championship dit seizoen, telde Denis Odoi het grootste aantal aangegane duels na Jordan Zemura (Bournemouth), Andy Yiadom (Reading) en Callum Connolly (Blackpool). Bij de defensieve duels bezet Odoi zelfs de derde plaats na Adbul Rahman Baba (Reading) en Maxim Lowe (Nottingham Forest). En als surplus won Odoi ook indrukwekkend veel van die (defensieve) duels.

TOPPER IN DE CHAMPIONSHIP

Denis Odoi telde dit seizoen in de Championship een erg fraai gemiddelde van 201 geslaagde duels op 384: met de cijfers behoorde hij tot de beste backs van de competitie. Daarnaast slaagde Odoi in 50 van zijn 107 luchtduels, goed voor een derde plek, ondanks zijn kleine gestalte van 1,78 meter. Je moet het maar kunnen in de intense en fysiek veeleisende Championship. Ook met zijn 86 succesvolle defensieve duels op 149 prijkt hij bovenaan het lijstje.

Club Brugge kan met de komst van Denis Odoi aldus rekenen op flink wat fysieke versterking en verdedigende polyvalentie. Maar daarnaast is zijn uitvoetballend vermogen ook van een hoog niveau. Die sterkte werd niet specifiek aangehaald bij Odoi’s transfer, behalve dat ‘hij heel comfortabel is aan de bal”, dixit Alfred Schreuder. In de Championship etaleerde Odoi zijn uitvoetballend vermogen met grote overtuiging. En dat kan alleen maar goed nieuws betekenen voor Schreuder, wiens stokpaardje het balbezit is.



Met een gemiddelde van 84,7% was Denis Odoi dit seizoen namelijk de tweede beste uitvoetballende back in de Championship, enkel Adam Smith van Bournemouth presteerde nog net iets beter dan onze landgenoot. Maar liefst 707 van zijn 837 passes eindigden ook effectief bij een ploegmaat. En daarnaast betrof Odoi’s passing een hoge verticaliteit, waarmee hij tevens de tweede plaats bekleedde onder de linker- en rechter back van de Championship.

LEES OOK: Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Wordt Odoi een sterkhouder bij Club Brugge?

Meest recent

Loodzwaar dilemma Van Bommel: WK-titularis uit ploeg gezet?

Nu de interland-break erop zit, kan Mark van Bommel een uitgebreide evaluatie maken van zijn eerste ...

55
55
'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Christos Tzolis. De flankaanvaller viel geblesseerd uit ...

69
69
"Kwestie van tijd" - Van Bommel stelt straffe ambitie

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

316
316
Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

138
138
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

25
25
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

243
243
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

83
83
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

67
67
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

60
60
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

31
31
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

185
185
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

52
52
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

43
43
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

134
134
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

85
85
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

66
66
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

36
36
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

117
117
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

72
72
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

66
66
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

85
85
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

147
147
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

55
55
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

168
168
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

63
63

Meer sportnieuws