Odoi blaast Schreuder helemaal omver

1395
Odoi blaast Schreuder helemaal omver

Alfred Schreuder omschreef de transfer van Denis Odoi als een prima aanvulling op de selectie, waarbij vooral zijn polyvalentie en fysieke capaciteiten een flinke kwaliteitsinjectie betekenen. Maar Schreuder zal Odoi eveneens goed kunnen gebruiken in de spelopbouw en het balbezit, wat de twee grote stokpaardjes zijn in de tactiek van de Nederlandse coach. De 33-jarige Odoi was bij Fulham FC in de Championship namelijk één van de beste uitvoetballende flankverdedigers. En zo’n type kan Schreuder dus bijzonder goed gebruiken in zijn elftal.


ODOI ZORGT VOOR DISCUSSIE

Na 5,5 jaar in Engeland is Denis Odoi terug in België. In die lange periode verzamelde de polyvalente verdediger voor Fulham FC een indrukwekkend aantal van 177 officiële wedstrijden, waaronder 34 matchen in de Premier League. Odoi was altijd een cruciale pion bij the Cottagers en hij was één van de grondleggers bij de 2 promoties (2018 en 2020) van Fulham naar de Premier League. Kort gesteld, Odoi was geen meeloper over Het Kanaal.



In afweging met zijn specifieke kwaliteiten haalde Denis Odoi alles uit zijn succesvolle periode bij Fulham. En toch worden er vraagtekens geplaatst omtrent zijn recente transfer naar Club Brugge. Die komen er voornamelijk omdat hij op 33-jarige leeftijd nog een langdurig contract bij Club tekende tot en met 2024. Daarnaast werd Odoi’s komst niet meteen enthousiast onthaald door de achterban, gelet op zijn historiek bij Anderlecht.

ODOI BIEDT DE OPLOSSING

Zowel de contractuele details als de geschiedenis van Denis Odoi spelen helemaal geen rol voor Alfred Schreuder. De Nederlandse coach van Club Brugge was erg positief over de komst van zijn ervaren verdediger. “We kennen hem allemaal: hij is een polyvalente verdediger die van een mooie ploeg komt. Voor ons is hij een prima aanvulling op de selectie. Ik ben blij met onze versterkingen: onze kern ziet er uitstekend uit”, zei Schreuder aan Het Nieuwsblad.

Alfred Schreuder ziet Denis Odoi voornamelijk als een extra kwalitatieve optie voor op de rechtsback. Daarnaast is het veelzijdige profiel van de 1-voudige Rode Duivel ook interessant voor de posities van centrale verdediger én als linksachter. Een belangrijke opmerking hierbij is dat Odoi al deze posities voorheen met succes bekleedde in een driemansverdediging, in analogie dus met de beoogde veldbezetting van Schreuder bij Club Brugge.



Anderzijds is het verrassend dat Denis Odoi zijn gevestigde status bij Fulham FC, dat uitzicht heeft op de promotie naar de Premier League, opgeeft voor een avontuur bij Club Brugge. Daar heeft zijn contractstatus bij the Cottagers waarschijnlijk veel mee te maken, want Odoi’s verbintenis liep er eind dit seizoen af. Op die manier zette hij z’n toekomst veilig - Odoi tekende in Brugge een contract tot en met 2024 - en cashte Fulham nog wat kleingeld.

DE POWER VAN ODOI

Denis Odoi brengt dus heel wat voetbalervaring met zich mee naar het Jan Breydelstadion. De meest uitgesproken kernkwaliteit van de 33-jarige is zijn fysieke power en onverdroten inzet. In een interview met The Times omschreef hij zichzelf onlangs als “één van de fitste spelers van de club.” Zowel in de trainingen als in de wedstrijden voor Fulham FC gaf Odoi zich altijd voluit en keek hij nooit op een inspanning meer of minder.



Onder alle linker- en rechtsbacks in de Championship dit seizoen, telde Denis Odoi het grootste aantal aangegane duels na Jordan Zemura (Bournemouth), Andy Yiadom (Reading) en Callum Connolly (Blackpool). Bij de defensieve duels bezet Odoi zelfs de derde plaats na Adbul Rahman Baba (Reading) en Maxim Lowe (Nottingham Forest). En als surplus won Odoi ook indrukwekkend veel van die (defensieve) duels.

TOPPER IN DE CHAMPIONSHIP

Denis Odoi telde dit seizoen in de Championship een erg fraai gemiddelde van 201 geslaagde duels op 384: met de cijfers behoorde hij tot de beste backs van de competitie. Daarnaast slaagde Odoi in 50 van zijn 107 luchtduels, goed voor een derde plek, ondanks zijn kleine gestalte van 1,78 meter. Je moet het maar kunnen in de intense en fysiek veeleisende Championship. Ook met zijn 86 succesvolle defensieve duels op 149 prijkt hij bovenaan het lijstje.

Club Brugge kan met de komst van Denis Odoi aldus rekenen op flink wat fysieke versterking en verdedigende polyvalentie. Maar daarnaast is zijn uitvoetballend vermogen ook van een hoog niveau. Die sterkte werd niet specifiek aangehaald bij Odoi’s transfer, behalve dat ‘hij heel comfortabel is aan de bal”, dixit Alfred Schreuder. In de Championship etaleerde Odoi zijn uitvoetballend vermogen met grote overtuiging. En dat kan alleen maar goed nieuws betekenen voor Schreuder, wiens stokpaardje het balbezit is.



Met een gemiddelde van 84,7% was Denis Odoi dit seizoen namelijk de tweede beste uitvoetballende back in de Championship, enkel Adam Smith van Bournemouth presteerde nog net iets beter dan onze landgenoot. Maar liefst 707 van zijn 837 passes eindigden ook effectief bij een ploegmaat. En daarnaast betrof Odoi’s passing een hoge verticaliteit, waarmee hij tevens de tweede plaats bekleedde onder de linker- en rechter back van de Championship.

LEES OOK: 'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Wordt Odoi een sterkhouder bij Club Brugge?

Meest recent

Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

7
7
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

68
68
Antwerp stelt ultimatum: Compper moet vrezen voor C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

49
49
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

305
305
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

193
193
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

41
41
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

53
53
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

57
57
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

90
90
Kompany slaat ferm op tafel bij Bayern na Viking-stunt

Bayern München was de grote favoriet tegen Champions League-debutant Viking, maar het draaide ...

48
48
Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De Europese coëfficiënt is belangrijk voor de Belgische clubs. Hoe beter België op de ...

290
290
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

190
190
Club maakt zich sterk: opzienbarende Tresoldi-predictie

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

201
201
Ook UEFA mengt zich: géén City meer in Champions League?

Manchester City speelde de voorbije dagen twee absolute topwedstrijden tegen Liverpool FC en Paris ...

207
207
Brandon Mechele verbaast vriend en vijand vlak na neusbreuk

Brandon Mechele zorgde dinsdagavond voor een opmerkelijk beeld in de stuntzege van Club Brugge op ...

256
256
Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

RSC Anderlecht gaat donderdagavond in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb. Voorzitter ...

197
197
"Een goudklomp" - Union stevent op nieuwe jackpot af

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, JPL-rentree Amuzu'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

102
102
Ferme ontlading in Gent: De Vlieger ziet groot werkpunt

KAA Gent pakte in het slot van de Conference League-clash tegen Aarhus alsnog de drie punten. ...

64
64
Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

RSC Anderlecht leek op weg naar een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb in de Europa League, ...

169
169
Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Louis van Gaal is een iconische hoofdtrainer die successen beleefde bij heel wat Europese topclubs. ...

72
72
KAA Gent stoomt door: Rik De Mil looft en tempert

KAA Gent stoomt ook in Europa door. De leider van de Jupiler Pro League won met het kleinste ...

86
86
Vitor Bruno miste Anderlecht-pion door opvallende reden

RSC Anderlecht keert met nul punten huiswaarts van Zagreb. In de Europa League werd met 1-0 verloren ...

135
135
Nieuw Union-goudhaantje staat op: Hubert grijpt in

Union SG wist in het slot van de wedstrijd een punt uit de brand te slepen tegen Real Sociedad. De ...

97
97
AA Gent niet te stoppen: héél straffe ambitie

AA Gent is voorlopig uitstekend bezig. Ook in Europa verloopt alles op wieltjes. De Buffalo's wonnen ...

148
148

Meer sportnieuws