Woeste Belhocine maakt KBVB en Pro League met de grond gelijk

1201 stemmen
Woeste Belhocine maakt KBVB en Pro League met de grond gelijk

KV Kortrijk is er woensdagavond niet in geslaagd om zich opnieuw in de top acht te nestelen. De Kerels moesten hun meerdere erkennen in Antwerp, ondanks dat ze een uur met een man meer mochten spelen. Na tien minuten werd Verstraete immers al uitgesloten bij de bezoekers, maar na 70 minuten moest ook Kortrijk met tien verder na rood voor Kadri.


Verder zaten de wedstrijdomstandigheden echter helemaal tegen voor KVK. Het moest immers de helft van zijn kern missen en moest daardoor harken om aan een volwaardig elftal te raken. Karim Belhocine moest improviseren met Selemani als rechtsback en Sissoko centraal achterin en had slechts twee veldspelers op de bank zitten, waaronder de 19-jarige Bendianishvili, die nog geen seconde gespeeld had. Tot overmaat van ramp viel Rougeaux rond het halfuur geblesseerd uit.

De trainer was dan ook niet te spreken over de Pro League en de KBVB. "Ik heb nooit amok gemaakt toen de wedstrijd in december werd uitgesteld, want ik ben geen dokter. Maar deze wedstrijd moest in mijn ogen ook worden uitgesteld", reageerde hij bij Het Laatste Nieuws. "Geen enkele wintertransfer mocht spelen en dat vind ik echt absurd. Ik heb vandaag zelfs een speler (Rougeaux, red.) aan de aftrap gebracht die eigenlijk niet fit was. De gezondheid van de spelers wordt hierdoor in gevaar gebracht."

CORONA
De match had normaal gezien op 26 december gespeeld moeten worden, maar werd toen uitgesteld omdat Antwerp met een corona-uitbraak kampte - ondanks dat er op dat moment daar geen reglement voor was. Kortrijk diende daarom klacht in bij het BAS, maar kreeg nul op het rekest. Omdat ze door blessures en interlandvoetbal zelf nu acht spelers moesten missen, vroegen ze aan de KBVB eerst om hun zes winteraankopen te mogen opstellen en daarna om de match uit te stellen, maar kregen ook telkens een negatief antwoord.

LEES OOK: Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Is zijn kritiek terecht?

Meest recent

'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

71
71
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

16
16
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

15
15
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

27
27
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

151
151
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

477
477
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

151
151
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

63
63
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

420
420
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

73
73
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

188
188
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

507
507
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

474
474
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

472
472
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

345
345
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

181
181
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

570
570
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

259
259
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

983
983
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

320
320
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

644
644
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

464
464
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

150
150
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

731
731
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

294
294

Meer sportnieuws