Woeste Belhocine maakt KBVB en Pro League met de grond gelijk

door
Woeste Belhocine maakt KBVB en Pro League met de grond gelijk

KV Kortrijk is er woensdagavond niet in geslaagd om zich opnieuw in de top acht te nestelen. De Kerels moesten hun meerdere erkennen in Antwerp, ondanks dat ze een uur met een man meer mochten spelen. Na tien minuten werd Verstraete immers al uitgesloten bij de bezoekers, maar na 70 minuten moest ook Kortrijk met tien verder na rood voor Kadri.


Verder zaten de wedstrijdomstandigheden echter helemaal tegen voor KVK. Het moest immers de helft van zijn kern missen en moest daardoor harken om aan een volwaardig elftal te raken. Karim Belhocine moest improviseren met Selemani als rechtsback en Sissoko centraal achterin en had slechts twee veldspelers op de bank zitten, waaronder de 19-jarige Bendianishvili, die nog geen seconde gespeeld had. Tot overmaat van ramp viel Rougeaux rond het halfuur geblesseerd uit.

De trainer was dan ook niet te spreken over de Pro League en de KBVB. "Ik heb nooit amok gemaakt toen de wedstrijd in december werd uitgesteld, want ik ben geen dokter. Maar deze wedstrijd moest in mijn ogen ook worden uitgesteld", reageerde hij bij Het Laatste Nieuws. "Geen enkele wintertransfer mocht spelen en dat vind ik echt absurd. Ik heb vandaag zelfs een speler (Rougeaux, red.) aan de aftrap gebracht die eigenlijk niet fit was. De gezondheid van de spelers wordt hierdoor in gevaar gebracht."

CORONA
De match had normaal gezien op 26 december gespeeld moeten worden, maar werd toen uitgesteld omdat Antwerp met een corona-uitbraak kampte - ondanks dat er op dat moment daar geen reglement voor was. Kortrijk diende daarom klacht in bij het BAS, maar kreeg nul op het rekest. Omdat ze door blessures en interlandvoetbal zelf nu acht spelers moesten missen, vroegen ze aan de KBVB eerst om hun zes winteraankopen te mogen opstellen en daarna om de match uit te stellen, maar kregen ook telkens een negatief antwoord.

LEES OOK: Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Is zijn kritiek terecht?

Meest recent

Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

13
13
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

67
67
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

3
3
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

69
69
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

35
35
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

31
31
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

97
97
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

112
112
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

82
82
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

59
59
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

247
247
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

61
61
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

86
86
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

134
134
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

57
57
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

214
214
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

236
236
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

52
52
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

145
145
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

61
61
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

214
214
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

369
369
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

368
368
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

21
21
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

536
536

Meer sportnieuws