Woeste Belhocine maakt KBVB en Pro League met de grond gelijk

door
Woeste Belhocine maakt KBVB en Pro League met de grond gelijk

KV Kortrijk is er woensdagavond niet in geslaagd om zich opnieuw in de top acht te nestelen. De Kerels moesten hun meerdere erkennen in Antwerp, ondanks dat ze een uur met een man meer mochten spelen. Na tien minuten werd Verstraete immers al uitgesloten bij de bezoekers, maar na 70 minuten moest ook Kortrijk met tien verder na rood voor Kadri.


Verder zaten de wedstrijdomstandigheden echter helemaal tegen voor KVK. Het moest immers de helft van zijn kern missen en moest daardoor harken om aan een volwaardig elftal te raken. Karim Belhocine moest improviseren met Selemani als rechtsback en Sissoko centraal achterin en had slechts twee veldspelers op de bank zitten, waaronder de 19-jarige Bendianishvili, die nog geen seconde gespeeld had. Tot overmaat van ramp viel Rougeaux rond het halfuur geblesseerd uit.

De trainer was dan ook niet te spreken over de Pro League en de KBVB. "Ik heb nooit amok gemaakt toen de wedstrijd in december werd uitgesteld, want ik ben geen dokter. Maar deze wedstrijd moest in mijn ogen ook worden uitgesteld", reageerde hij bij Het Laatste Nieuws. "Geen enkele wintertransfer mocht spelen en dat vind ik echt absurd. Ik heb vandaag zelfs een speler (Rougeaux, red.) aan de aftrap gebracht die eigenlijk niet fit was. De gezondheid van de spelers wordt hierdoor in gevaar gebracht."

CORONA
De match had normaal gezien op 26 december gespeeld moeten worden, maar werd toen uitgesteld omdat Antwerp met een corona-uitbraak kampte - ondanks dat er op dat moment daar geen reglement voor was. Kortrijk diende daarom klacht in bij het BAS, maar kreeg nul op het rekest. Omdat ze door blessures en interlandvoetbal zelf nu acht spelers moesten missen, vroegen ze aan de KBVB eerst om hun zes winteraankopen te mogen opstellen en daarna om de match uit te stellen, maar kregen ook telkens een negatief antwoord.

LEES OOK: Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Is zijn kritiek terecht?

Meest recent

TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

47
47
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

22
22
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

19
19
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

232
232
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

139
139
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

373
373
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

330
330
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

255
255
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

62
62
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

102
102
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

716
716
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

543
543
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

269
269
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

326
326
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

840
840
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

352
352
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

327
327
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

428
428
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

181
181
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

171
171
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

99
99
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

317
317
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

312
312
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

78
78
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

480
480

Meer sportnieuws