Club Brugge likt zijn wonden na dramatisch transferjaar

713 stemmen
Club Brugge likt zijn wonden na dramatisch transferjaar

Club Brugge moet even aan zelfkritiek doen. Het was alweer een drukke wintermercato. Het afgelopen jaar heeft het Jan Breydelstadion te veel weg van een duiventil. Er gebeuren immers te veel transferbewegingen en Club moet zich herpakken.


Januari 2021. Club Brugge haalde Bas Dost (4 miljoen euro), Nabil Dirar (huur, 700.000 euro), Stefano Denswil (huur) en Tahith Chong (huur). Enkel Dost kunnen we als geslaagd, met ups en downs, bestempelen. De anderen brachten niets bij en vertrokken via de achterdeur.

Zomer 2021. Club Brugge deed wéér een pak huurtransfers. Wesley Moraes, Tibo Persyn en Ruben Providence kwamen naar Brugge, maar zoek ze niet langer. Ze zijn alweer vertrokken… Het huurbeleid is tot dusver een grote mislukking.



Sowah en Nsoki

De dure aanwinsten zijn dat ook. Kamal Sowah (9 miljoen euro en al op huurbasis naar AZ gestuurd ), Faitout Maouassa (4 miljoen euro), Owen Otasowie (4 miljoen euro) brachten nog niets bij en Stanley Nsoki is zijn 6,5 miljoen euro voorlopig ook zeker (nog) niet waard. Noa Lang zijn aankoopoptie werd gelicht voor 6 miljoen euro en Jack Hendry kostte 4 miljoen euro. Dat waren twee zeer geslaagde investeringen, de optie van 3,5 miljoen euro op Eduard Sobol leek ook aan de dure kant. In totaal kostte hij 4,5 miljoen euro, wat toch wat veel lijkt te zijn. Antonio Nusa is een jong talent van 3 miljoen euro en hij toont bij de beloften mooie zaken. De gratis transfer van José Izquierdo was ook geen succes.



Skov Olsen

Januari 2021. Club investeerde fors in Tajon Buchanan (6,3 miljoen euro) en Andreas Skov Olsen (7 miljoen euro). Dat zijn twee interessante transfers en zij moéten een schot in de roos zijn. Club heeft daar geen recht meer op fouten, maar de Canadees liet al leuke zaken zien en Skov Olsen moet als Deens international zich normaal ook kunnen doorzetten. De landskampioen besloot ook weer te huren met Sargis Adamyan (8 goals in drie jaar Bundesliga) en haalde met Denis Odoi (33) een ruime dertiger (net zoals Dirar vorig jaar) in huis. Bij die laatste twee transfers hebben we onze bedenkingen.



Conclusie: Club Brugge investeerde in één jaar tijd net geen 60 miljoen euro en deed zeven huurdeals. Er werden in een jaar tijd maar liefst 21 ingaande transfers afgerond. Een succes was dat allerminst en het is dan ook geen toeval dat de prestaties sinds maart 2021 in België achteruit gingen en de dominantie begon weg te ebben. Met Buchanan en Skov Olsen hoopt Club eindelijk weer raak te hebben getroffen, het is hoognodig.

LEES OOK: 'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Hoe beoordeel jij de transfers van Club sinds januari 2021?

Meest recent

Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

0
0
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

65
65
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

219
219
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

42
42
WK-selectie Duivels: Garcia laat ideale 'doublure Doku' vallen

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

422
422
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

236
236
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

180
180
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

145
145
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

50
50
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

336
336
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

19
19
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

152
152
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

78
78
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

923
923
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

748
748
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

253
253
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

39
39
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

406
406
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

388
388
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

540
540
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

387
387
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

439
439
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

55
55
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

188
188
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

589
589

Meer sportnieuws