Club Brugge likt zijn wonden na dramatisch transferjaar

door
Club Brugge likt zijn wonden na dramatisch transferjaar

Club Brugge moet even aan zelfkritiek doen. Het was alweer een drukke wintermercato. Het afgelopen jaar heeft het Jan Breydelstadion te veel weg van een duiventil. Er gebeuren immers te veel transferbewegingen en Club moet zich herpakken.


Januari 2021. Club Brugge haalde Bas Dost (4 miljoen euro), Nabil Dirar (huur, 700.000 euro), Stefano Denswil (huur) en Tahith Chong (huur). Enkel Dost kunnen we als geslaagd, met ups en downs, bestempelen. De anderen brachten niets bij en vertrokken via de achterdeur.

Zomer 2021. Club Brugge deed wéér een pak huurtransfers. Wesley Moraes, Tibo Persyn en Ruben Providence kwamen naar Brugge, maar zoek ze niet langer. Ze zijn alweer vertrokken… Het huurbeleid is tot dusver een grote mislukking.



Sowah en Nsoki

De dure aanwinsten zijn dat ook. Kamal Sowah (9 miljoen euro en al op huurbasis naar AZ gestuurd ), Faitout Maouassa (4 miljoen euro), Owen Otasowie (4 miljoen euro) brachten nog niets bij en Stanley Nsoki is zijn 6,5 miljoen euro voorlopig ook zeker (nog) niet waard. Noa Lang zijn aankoopoptie werd gelicht voor 6 miljoen euro en Jack Hendry kostte 4 miljoen euro. Dat waren twee zeer geslaagde investeringen, de optie van 3,5 miljoen euro op Eduard Sobol leek ook aan de dure kant. In totaal kostte hij 4,5 miljoen euro, wat toch wat veel lijkt te zijn. Antonio Nusa is een jong talent van 3 miljoen euro en hij toont bij de beloften mooie zaken. De gratis transfer van José Izquierdo was ook geen succes.



Skov Olsen

Januari 2021. Club investeerde fors in Tajon Buchanan (6,3 miljoen euro) en Andreas Skov Olsen (7 miljoen euro). Dat zijn twee interessante transfers en zij moéten een schot in de roos zijn. Club heeft daar geen recht meer op fouten, maar de Canadees liet al leuke zaken zien en Skov Olsen moet als Deens international zich normaal ook kunnen doorzetten. De landskampioen besloot ook weer te huren met Sargis Adamyan (8 goals in drie jaar Bundesliga) en haalde met Denis Odoi (33) een ruime dertiger (net zoals Dirar vorig jaar) in huis. Bij die laatste twee transfers hebben we onze bedenkingen.



Conclusie: Club Brugge investeerde in één jaar tijd net geen 60 miljoen euro en deed zeven huurdeals. Er werden in een jaar tijd maar liefst 21 ingaande transfers afgerond. Een succes was dat allerminst en het is dan ook geen toeval dat de prestaties sinds maart 2021 in België achteruit gingen en de dominantie begon weg te ebben. Met Buchanan en Skov Olsen hoopt Club eindelijk weer raak te hebben getroffen, het is hoognodig.

LEES OOK: 'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

Hoe beoordeel jij de transfers van Club sinds januari 2021?

Meest recent

DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

0
0
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

169
169
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

67
67
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

48
48
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

107
107
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

105
105
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

111
111
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

22
22
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

131
131
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

137
137
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

168
168
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

276
276
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

183
183
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

208
208
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

291
291
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

44
44
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

169
169
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

107
107
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

170
170
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

619
619
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

356
356
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

186
186
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

390
390
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

389
389
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

136
136

Meer sportnieuws