Club Brugge likt zijn wonden na dramatisch transferjaar

713 stemmen
Club Brugge likt zijn wonden na dramatisch transferjaar

Club Brugge moet even aan zelfkritiek doen. Het was alweer een drukke wintermercato. Het afgelopen jaar heeft het Jan Breydelstadion te veel weg van een duiventil. Er gebeuren immers te veel transferbewegingen en Club moet zich herpakken.


Januari 2021. Club Brugge haalde Bas Dost (4 miljoen euro), Nabil Dirar (huur, 700.000 euro), Stefano Denswil (huur) en Tahith Chong (huur). Enkel Dost kunnen we als geslaagd, met ups en downs, bestempelen. De anderen brachten niets bij en vertrokken via de achterdeur.

Zomer 2021. Club Brugge deed wéér een pak huurtransfers. Wesley Moraes, Tibo Persyn en Ruben Providence kwamen naar Brugge, maar zoek ze niet langer. Ze zijn alweer vertrokken… Het huurbeleid is tot dusver een grote mislukking.



Sowah en Nsoki

De dure aanwinsten zijn dat ook. Kamal Sowah (9 miljoen euro en al op huurbasis naar AZ gestuurd ), Faitout Maouassa (4 miljoen euro), Owen Otasowie (4 miljoen euro) brachten nog niets bij en Stanley Nsoki is zijn 6,5 miljoen euro voorlopig ook zeker (nog) niet waard. Noa Lang zijn aankoopoptie werd gelicht voor 6 miljoen euro en Jack Hendry kostte 4 miljoen euro. Dat waren twee zeer geslaagde investeringen, de optie van 3,5 miljoen euro op Eduard Sobol leek ook aan de dure kant. In totaal kostte hij 4,5 miljoen euro, wat toch wat veel lijkt te zijn. Antonio Nusa is een jong talent van 3 miljoen euro en hij toont bij de beloften mooie zaken. De gratis transfer van José Izquierdo was ook geen succes.



Skov Olsen

Januari 2021. Club investeerde fors in Tajon Buchanan (6,3 miljoen euro) en Andreas Skov Olsen (7 miljoen euro). Dat zijn twee interessante transfers en zij moéten een schot in de roos zijn. Club heeft daar geen recht meer op fouten, maar de Canadees liet al leuke zaken zien en Skov Olsen moet als Deens international zich normaal ook kunnen doorzetten. De landskampioen besloot ook weer te huren met Sargis Adamyan (8 goals in drie jaar Bundesliga) en haalde met Denis Odoi (33) een ruime dertiger (net zoals Dirar vorig jaar) in huis. Bij die laatste twee transfers hebben we onze bedenkingen.



Conclusie: Club Brugge investeerde in één jaar tijd net geen 60 miljoen euro en deed zeven huurdeals. Er werden in een jaar tijd maar liefst 21 ingaande transfers afgerond. Een succes was dat allerminst en het is dan ook geen toeval dat de prestaties sinds maart 2021 in België achteruit gingen en de dominantie begon weg te ebben. Met Buchanan en Skov Olsen hoopt Club eindelijk weer raak te hebben getroffen, het is hoognodig.

LEES OOK: ‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Hoe beoordeel jij de transfers van Club sinds januari 2021?

Meest recent

'Anderlecht grijpt nu ook naast Amerikaans toptalent'

De zoektocht naar versterking voor de flanken blijkt voor Anderlecht een werk van lange adem. Het ...

39
39
'KV Mechelen ziet nog goudhaantje vertrekken'

KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en ...

43
43
'Spraakmakende transfer Salah is helemaal rond'

Mohamed Salah zorgde enkele maanden geleden voor een schokgolf door aan te kondigen dat hij deze ...

37
37
Union blijft positief: "Dat biedt perspectief"

Union heeft nog werk aan de winkel als het de league phase van de Champions League wil halen. Het ...

37
37
CL: Domper Lyon, draw tussen volgende Union-tegenstanders

Niet alleen Union kwam dinsdagavond in actie in de derde voorronde van de Champions League. Er ...

36
36
Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

132
132
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

54
54
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

108
108
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

525
525
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

511
511
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

164
164
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

621
621
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

39
39
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

118
118
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

59
59
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

395
395
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

205
205
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

627
627
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

237
237
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

775
775
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

948
948
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

112
112
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

564
564
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1981
1981
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

491
491

Meer sportnieuws