Club Brugge likt zijn wonden na dramatisch transferjaar

door
Club Brugge likt zijn wonden na dramatisch transferjaar

Club Brugge moet even aan zelfkritiek doen. Het was alweer een drukke wintermercato. Het afgelopen jaar heeft het Jan Breydelstadion te veel weg van een duiventil. Er gebeuren immers te veel transferbewegingen en Club moet zich herpakken.


Januari 2021. Club Brugge haalde Bas Dost (4 miljoen euro), Nabil Dirar (huur, 700.000 euro), Stefano Denswil (huur) en Tahith Chong (huur). Enkel Dost kunnen we als geslaagd, met ups en downs, bestempelen. De anderen brachten niets bij en vertrokken via de achterdeur.

Zomer 2021. Club Brugge deed wéér een pak huurtransfers. Wesley Moraes, Tibo Persyn en Ruben Providence kwamen naar Brugge, maar zoek ze niet langer. Ze zijn alweer vertrokken… Het huurbeleid is tot dusver een grote mislukking.



Sowah en Nsoki

De dure aanwinsten zijn dat ook. Kamal Sowah (9 miljoen euro en al op huurbasis naar AZ gestuurd ), Faitout Maouassa (4 miljoen euro), Owen Otasowie (4 miljoen euro) brachten nog niets bij en Stanley Nsoki is zijn 6,5 miljoen euro voorlopig ook zeker (nog) niet waard. Noa Lang zijn aankoopoptie werd gelicht voor 6 miljoen euro en Jack Hendry kostte 4 miljoen euro. Dat waren twee zeer geslaagde investeringen, de optie van 3,5 miljoen euro op Eduard Sobol leek ook aan de dure kant. In totaal kostte hij 4,5 miljoen euro, wat toch wat veel lijkt te zijn. Antonio Nusa is een jong talent van 3 miljoen euro en hij toont bij de beloften mooie zaken. De gratis transfer van José Izquierdo was ook geen succes.



Skov Olsen

Januari 2021. Club investeerde fors in Tajon Buchanan (6,3 miljoen euro) en Andreas Skov Olsen (7 miljoen euro). Dat zijn twee interessante transfers en zij moéten een schot in de roos zijn. Club heeft daar geen recht meer op fouten, maar de Canadees liet al leuke zaken zien en Skov Olsen moet als Deens international zich normaal ook kunnen doorzetten. De landskampioen besloot ook weer te huren met Sargis Adamyan (8 goals in drie jaar Bundesliga) en haalde met Denis Odoi (33) een ruime dertiger (net zoals Dirar vorig jaar) in huis. Bij die laatste twee transfers hebben we onze bedenkingen.



Conclusie: Club Brugge investeerde in één jaar tijd net geen 60 miljoen euro en deed zeven huurdeals. Er werden in een jaar tijd maar liefst 21 ingaande transfers afgerond. Een succes was dat allerminst en het is dan ook geen toeval dat de prestaties sinds maart 2021 in België achteruit gingen en de dominantie begon weg te ebben. Met Buchanan en Skov Olsen hoopt Club eindelijk weer raak te hebben getroffen, het is hoognodig.

LEES OOK: 'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Hoe beoordeel jij de transfers van Club sinds januari 2021?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

11
11
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

49
49
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

269
269
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

37
37
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

511
511
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

62
62
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

134
134
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

819
819
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

83
83
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

568
568
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

395
395
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1232
1232
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

368
368
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

207
207
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

504
504
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

337
337
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

886
886
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

650
650
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

107
107
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

630
630
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

408
408

Meer sportnieuws