Club Brugge likt zijn wonden na dramatisch transferjaar

713 stemmen
Club Brugge likt zijn wonden na dramatisch transferjaar

Club Brugge moet even aan zelfkritiek doen. Het was alweer een drukke wintermercato. Het afgelopen jaar heeft het Jan Breydelstadion te veel weg van een duiventil. Er gebeuren immers te veel transferbewegingen en Club moet zich herpakken.


Januari 2021. Club Brugge haalde Bas Dost (4 miljoen euro), Nabil Dirar (huur, 700.000 euro), Stefano Denswil (huur) en Tahith Chong (huur). Enkel Dost kunnen we als geslaagd, met ups en downs, bestempelen. De anderen brachten niets bij en vertrokken via de achterdeur.

Zomer 2021. Club Brugge deed wéér een pak huurtransfers. Wesley Moraes, Tibo Persyn en Ruben Providence kwamen naar Brugge, maar zoek ze niet langer. Ze zijn alweer vertrokken… Het huurbeleid is tot dusver een grote mislukking.



Sowah en Nsoki

De dure aanwinsten zijn dat ook. Kamal Sowah (9 miljoen euro en al op huurbasis naar AZ gestuurd ), Faitout Maouassa (4 miljoen euro), Owen Otasowie (4 miljoen euro) brachten nog niets bij en Stanley Nsoki is zijn 6,5 miljoen euro voorlopig ook zeker (nog) niet waard. Noa Lang zijn aankoopoptie werd gelicht voor 6 miljoen euro en Jack Hendry kostte 4 miljoen euro. Dat waren twee zeer geslaagde investeringen, de optie van 3,5 miljoen euro op Eduard Sobol leek ook aan de dure kant. In totaal kostte hij 4,5 miljoen euro, wat toch wat veel lijkt te zijn. Antonio Nusa is een jong talent van 3 miljoen euro en hij toont bij de beloften mooie zaken. De gratis transfer van José Izquierdo was ook geen succes.



Skov Olsen

Januari 2021. Club investeerde fors in Tajon Buchanan (6,3 miljoen euro) en Andreas Skov Olsen (7 miljoen euro). Dat zijn twee interessante transfers en zij moéten een schot in de roos zijn. Club heeft daar geen recht meer op fouten, maar de Canadees liet al leuke zaken zien en Skov Olsen moet als Deens international zich normaal ook kunnen doorzetten. De landskampioen besloot ook weer te huren met Sargis Adamyan (8 goals in drie jaar Bundesliga) en haalde met Denis Odoi (33) een ruime dertiger (net zoals Dirar vorig jaar) in huis. Bij die laatste twee transfers hebben we onze bedenkingen.



Conclusie: Club Brugge investeerde in één jaar tijd net geen 60 miljoen euro en deed zeven huurdeals. Er werden in een jaar tijd maar liefst 21 ingaande transfers afgerond. Een succes was dat allerminst en het is dan ook geen toeval dat de prestaties sinds maart 2021 in België achteruit gingen en de dominantie begon weg te ebben. Met Buchanan en Skov Olsen hoopt Club eindelijk weer raak te hebben getroffen, het is hoognodig.

LEES OOK: 'Ajax baalt na mislopen te dure Club Brugge-pion'

Hoe beoordeel jij de transfers van Club sinds januari 2021?

Meest recent

Makelaar Trossard dropt plots transferbommetje

Leandro Trossard kende een zeer goed WK met de Rode Duivels. De Belgische aanvaller werd tijdens dat ...

10
10
Westerlo niet klaar: Charai voorspelt transfervuurwerk

KVC Westerlo kent een héél drukke mercato. De Kemphanen incasseerden bijna dertig ...

15
15
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

23
23
'Ajax baalt na mislopen te dure Club Brugge-pion'

Ajax is heel actief op de transfermarkt. Technisch directeur Jordi Cruijff heeft blijkbaar heel wat ...

149
149
Ontvangt Anderlecht verrassende miljoenen?

Bij RSC Anderlecht moet er nog heel wat versterking bij als ze komend seizoen echt willen meedoen ...

362
362
'Nieuwe start Rode Duivels': deze spelers kloppen op de deur

We haalden al aan dat er voor zeven Rode Duivels stilaan een einde aan het komen is bij de nationale ...

252
252
'Nieuwe club Courtois komt meteen in België shoppen'

Thibaut Courtois deed op het WK vooral van zich spreken door te suggereren dat hij zou kunnen ...

93
93
'Club wil stunten met peperdure opvolger Ordoñez'

Bij Club Brugge komt de mercato stilaan helemaal op gang. Er zijn de nodige aanwinsten op komst, ...

281
281
Charleroi slaat weer toe, opvallende transfer Matthys

Binnen iets meer dan drie weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer van start en ...

25
25
'Duivels zien staflid meteen naar Premier League trekken'

De Rode Duivels zijn vorig weekend naar België teruggekeerd na hun uitschakeling op het WK, ...

47
47
'Openda verrast iedereen met keuze voor nieuwe club'

Loïs Openda moest de wereldbeker vanuit zijn zetel volgen, want de spits werd door Rudi Garcia ...

146
146
'Club weigert Tresoldi-bod, Italianen met voetjes op grond'

Nu het WK in zijn eindfase beland is, lijkt de mercato van Club Brugge helemaal op gang te komen. ...

613
613
'Genk heeft oplossing beet voor floptransfer'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KRC Genk. De Limburgers hopen na het vertrek van Nicky ...

238
238
'Knaltransfer Tielemans: alle details over overgang bekend'

Het was al een tijdje duidelijk dat de uitschakeling tegen Spanje in de kwartfinales van het WK zou ...

414
414
'Cruijff jaagt Bounida naar de uitgang bij Ajax'

Vorig seizoen betekende eindelijk de grote doorbraak van Rayane Bounida. Op zijn 20ste wist het ...

251
251
TRANSFERUURTJE: 'Transfervuurwerk bij Club, Genk breekt record'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

279
279
'Fabrizio Romano meldt droomtransfer voor Youri Tielemans'

Youri Tielemans heeft een sterk WK achter de rug. De middenvelder van Aston Villa staat voor een ...

278
278
Yamal zet halve finale op scherp: Frankrijk slaat hard terug

De Rode Duivels gingen in de kwartfinale onderuit tegen Spanje. In de halve finale neemt La Roja het ...

103
103
Kiki Vanrafelghem zorgt voor heel wat emoties naast het veld

Voor Kiki Vanrafelghem was het allesbehalve een gewone oefenwedstrijd. De middenvelder van KV ...

206
206
‘Club zwiert met miljoenen: groot slachtoffer wil plots weg'

Club Brugge is druk in de weer op de zomermercato. Blauw-Zwart gaat vooral hard op de Zwitserse ...

812
812
Neville ziet WK-sensatie: "Hij is dé superster"

Engeland staat in de halve finale van het WK. De Engelsen rekenen op onder meer Jude Bellingham om ...

101
101
Garcia nog bondscoach? Boskamp geeft zijn oordeel

Rudi Garcia leverde sinds hij bondscoach werd van België uitstekend werk. Een coach die alle ...

303
303
'Drama voor Union SG: monstersom valt plots weg'

Een klein voetbaldrama voor Union SG en Anan Khalaili. De rechterflankspeler leek op weg naar een ...

227
227
Patro Eisden flikt het weer: alweer 'onbekende' topdeal?

Patro Eisden kende al een zeer drukke mercato. De Limburgse tweedeklasser is zeker nog niet klaar op ...

61
61
Antwerp rekent op toptransfer: "RAFC is een grote club"

Bij Royal Antwerp FC is er nood aan duidelijkheid in het bestuur, want er is héél veel ...

644
644

Meer sportnieuws