De Camargo meteen van goudwaarde voor RWDM in 1B

door
De Camargo meteen van goudwaarde voor RWDM in 1B

Ook na de winterstop blijft RWDM het prima doen in 1B. De ploeg van trainer Euvrard klopte vanavond ook Moeskroen en blijft zo in de slipstream van Waasland-Beveren. Igor De Camargo was meteen van goudwaarde voor zijn oude (en nieuwe) liefde.

RWDM en Moeskroen sloten de speeldag af in 1B. De ploeg uit Molenbeek hoopte stiekem nog op de tweede plek, terwijl Moeskroen nog steeds in zware financiële problemen verkeerde. Beide ploegen hadden heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League in hun rangen.
De Camargo breekt al vroeg de ban
De thuisploeg nam een kanonstart, na een dikke minuut spelen liet Lepoint zich kinderlijk eenvoudig aftroeven door El Ouahdi (voor het eerst in de basis) en centraal tikte De Camargo in twee tijden zijn eerste voor RWDM dit seizoen tegen de touwen: 1-0. Les Hurlus namen nadien wel over maar tot echt grote kansen kwam het nauwelijks. Een gevaarlijke voorzet van Tainmont werd net niet in doel getikt door Lepoint aan de tweede paal. Beide doelmannen bleven ook nadien werkloos, halfweg had RWDM een kleine voorsprong te pakken.

De Camargo zorgt al vroeg voor de openingstreffer, halfweg heeft RWDM nog steeds die kleine voorsprong te pakken.
Tienkoppig Moeskroen zakt verder weg
Ook na de pauze kreeg RWDM meteen een prima kans, Ruyssen mocht vrij koppen na een goed aangesneden vrije trap maar Gillekens haalde hem nog uit de hoek. Even later moest de bezoekende doelman opnieuw redding brengen bij een schot van youngster El Ouahdi in de korte hoek. Iets voorbij het uur gaf Libert een dramatische terugspeelbal op Defourny, Chevalier ging met de bal aan de haal maar miste onbegrijpelijk voor een leeg doel. De thuisploeg ontsnapte hier aan de gelijkmaker. We zagen toch wat meer kansen na de rust, halfweg de tweede helft mikte Rommens naar de verste hoek maar Gillekens had het gevaar goed ingeschat. De opdracht voor Moeskroen werd op twintig minuten van het einde nog wat zwaarder toen Angiulli een tweede gele kaart kreeg. RWDM profiteerde bijna meteen via Ephestion die opnieuw een prima bezoekende doelman op zijn weg vond. Uiteindelijk maakte Le Joncour het helemaal af door op vijf minuten van het einde de 2-0 staalhard voorbij Gillekens te schieten. Zo pakt de ploeg uit Molenbeek een belangrijke zege en blijft het in het spoor van Waasland-Beveren.
Scoreverloop:
1-0 (2') De Camargo, 2-0 (86') Le Joncour
Bijzonderheid:
Angiulli (Moeskroen) krijgt een tweede gele kaart (69').

LEES OOK: Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

Zal RWDM de tweede plaats pakken dit seizoen?

Meest recent

Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

11
11
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

77
77
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

92
92
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

80
80
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

146
146
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

47
47
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

360
360
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

373
373
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

111
111
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

290
290
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

443
443
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

262
262
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

277
277
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

493
493
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

497
497
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

286
286
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

265
265
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

303
303
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

161
161
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

362
362
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

88
88
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

272
272
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

406
406
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

330
330

Meer sportnieuws