De Camargo meteen van goudwaarde voor RWDM in 1B

110
De Camargo meteen van goudwaarde voor RWDM in 1B

Ook na de winterstop blijft RWDM het prima doen in 1B. De ploeg van trainer Euvrard klopte vanavond ook Moeskroen en blijft zo in de slipstream van Waasland-Beveren. Igor De Camargo was meteen van goudwaarde voor zijn oude (en nieuwe) liefde.

RWDM en Moeskroen sloten de speeldag af in 1B. De ploeg uit Molenbeek hoopte stiekem nog op de tweede plek, terwijl Moeskroen nog steeds in zware financiële problemen verkeerde. Beide ploegen hadden heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League in hun rangen.
De Camargo breekt al vroeg de ban
De thuisploeg nam een kanonstart, na een dikke minuut spelen liet Lepoint zich kinderlijk eenvoudig aftroeven door El Ouahdi (voor het eerst in de basis) en centraal tikte De Camargo in twee tijden zijn eerste voor RWDM dit seizoen tegen de touwen: 1-0. Les Hurlus namen nadien wel over maar tot echt grote kansen kwam het nauwelijks. Een gevaarlijke voorzet van Tainmont werd net niet in doel getikt door Lepoint aan de tweede paal. Beide doelmannen bleven ook nadien werkloos, halfweg had RWDM een kleine voorsprong te pakken.

De Camargo zorgt al vroeg voor de openingstreffer, halfweg heeft RWDM nog steeds die kleine voorsprong te pakken.
Tienkoppig Moeskroen zakt verder weg
Ook na de pauze kreeg RWDM meteen een prima kans, Ruyssen mocht vrij koppen na een goed aangesneden vrije trap maar Gillekens haalde hem nog uit de hoek. Even later moest de bezoekende doelman opnieuw redding brengen bij een schot van youngster El Ouahdi in de korte hoek. Iets voorbij het uur gaf Libert een dramatische terugspeelbal op Defourny, Chevalier ging met de bal aan de haal maar miste onbegrijpelijk voor een leeg doel. De thuisploeg ontsnapte hier aan de gelijkmaker. We zagen toch wat meer kansen na de rust, halfweg de tweede helft mikte Rommens naar de verste hoek maar Gillekens had het gevaar goed ingeschat. De opdracht voor Moeskroen werd op twintig minuten van het einde nog wat zwaarder toen Angiulli een tweede gele kaart kreeg. RWDM profiteerde bijna meteen via Ephestion die opnieuw een prima bezoekende doelman op zijn weg vond. Uiteindelijk maakte Le Joncour het helemaal af door op vijf minuten van het einde de 2-0 staalhard voorbij Gillekens te schieten. Zo pakt de ploeg uit Molenbeek een belangrijke zege en blijft het in het spoor van Waasland-Beveren.
Scoreverloop:
1-0 (2') De Camargo, 2-0 (86') Le Joncour
Bijzonderheid:
Angiulli (Moeskroen) krijgt een tweede gele kaart (69').

Zal RWDM de tweede plaats pakken dit seizoen?

Meest recent

‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

735
735
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

5
5
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

12
12
'Nainggolan moet zich vrijdag voor rechtbank verantwoorden'

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

18
18
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

95
95
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

35
35
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

89
89
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

38
38
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

163
163
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

76
76
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

129
129
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

96
96
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

57
57
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

109
109
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

100
100
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

99
99
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

117
117
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

151
151
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

262
262
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

187
187
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

55
55
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

136
136
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

299
299
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

44
44
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

180
180

Meer sportnieuws