De Camargo meteen van goudwaarde voor RWDM in 1B

door
De Camargo meteen van goudwaarde voor RWDM in 1B

Ook na de winterstop blijft RWDM het prima doen in 1B. De ploeg van trainer Euvrard klopte vanavond ook Moeskroen en blijft zo in de slipstream van Waasland-Beveren. Igor De Camargo was meteen van goudwaarde voor zijn oude (en nieuwe) liefde.

RWDM en Moeskroen sloten de speeldag af in 1B. De ploeg uit Molenbeek hoopte stiekem nog op de tweede plek, terwijl Moeskroen nog steeds in zware financiële problemen verkeerde. Beide ploegen hadden heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League in hun rangen.
De Camargo breekt al vroeg de ban
De thuisploeg nam een kanonstart, na een dikke minuut spelen liet Lepoint zich kinderlijk eenvoudig aftroeven door El Ouahdi (voor het eerst in de basis) en centraal tikte De Camargo in twee tijden zijn eerste voor RWDM dit seizoen tegen de touwen: 1-0. Les Hurlus namen nadien wel over maar tot echt grote kansen kwam het nauwelijks. Een gevaarlijke voorzet van Tainmont werd net niet in doel getikt door Lepoint aan de tweede paal. Beide doelmannen bleven ook nadien werkloos, halfweg had RWDM een kleine voorsprong te pakken.

De Camargo zorgt al vroeg voor de openingstreffer, halfweg heeft RWDM nog steeds die kleine voorsprong te pakken.
Tienkoppig Moeskroen zakt verder weg
Ook na de pauze kreeg RWDM meteen een prima kans, Ruyssen mocht vrij koppen na een goed aangesneden vrije trap maar Gillekens haalde hem nog uit de hoek. Even later moest de bezoekende doelman opnieuw redding brengen bij een schot van youngster El Ouahdi in de korte hoek. Iets voorbij het uur gaf Libert een dramatische terugspeelbal op Defourny, Chevalier ging met de bal aan de haal maar miste onbegrijpelijk voor een leeg doel. De thuisploeg ontsnapte hier aan de gelijkmaker. We zagen toch wat meer kansen na de rust, halfweg de tweede helft mikte Rommens naar de verste hoek maar Gillekens had het gevaar goed ingeschat. De opdracht voor Moeskroen werd op twintig minuten van het einde nog wat zwaarder toen Angiulli een tweede gele kaart kreeg. RWDM profiteerde bijna meteen via Ephestion die opnieuw een prima bezoekende doelman op zijn weg vond. Uiteindelijk maakte Le Joncour het helemaal af door op vijf minuten van het einde de 2-0 staalhard voorbij Gillekens te schieten. Zo pakt de ploeg uit Molenbeek een belangrijke zege en blijft het in het spoor van Waasland-Beveren.
Scoreverloop:
1-0 (2') De Camargo, 2-0 (86') Le Joncour
Bijzonderheid:
Angiulli (Moeskroen) krijgt een tweede gele kaart (69').

LEES OOK: Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Zal RWDM de tweede plaats pakken dit seizoen?

Meest recent

Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

0
0
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

3
3
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

28
28
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

94
94
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

10
10
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

24
24
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

8
8
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

240
240
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

131
131
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

166
166
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

53
53
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

190
190
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

213
213
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

92
92
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

91
91
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

115
115
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

344
344
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

96
96
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

456
456
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

265
265
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

53
53
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

71
71
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

211
211
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

474
474
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

579
579

Meer sportnieuws