Belg floreert bij PSV: "Geen spijt dat ik Anderlecht verliet"

door
Belg floreert bij PSV:

Bij PSV hebben ze al sinds jaar en dag goede ervaringen met Belgische spelers. Erik Gerets, Luc Nilis, Timmy Simons, Dries Mertens en anderen schitterden er al en dit seizoen komt ook Yorbe Vertessen aan de oppervlakte. Ondertussen lijkt de volgende Belg al voor de deur te staan, want Johan Bakayoko speelt de pannen van het dak bij Jong PSV, dat in de Nederlandse tweede klasse actief is. VoetbalNieuws had een gesprek met de flankaanvaller.


Bakayoko kreeg de afgelopen weken veel aandacht in Nederland én in België. Dat kwam vooral vanwege het feit dat hij vier keer scoorde tijdens de 1-4-zege tegen VVV Venlo. Maar daarvoor was hij ook al aardig op dreef. Bakayoko is dan ook zeer tevreden met hoe het seizoen verloopt. "Het is voorlopig een goed seizoen, waarin ik gaandeweg ben gegroeid. Als ik kijk naar waar ik in het begin van deze voetbaljaargang stond en nu, dan merk ik dat ik toch enorme stappen voorwaarts heb gezet. Na die vier doelpunten tegen VVV ging het plots zeer snel, want toen kreeg ik plots veel aandacht. Maar zo werkt het nu eenmaal."



Van Nistelrooy en Robben

Bakayoko wordt bij Jong PSV klaargestoomd door niemand minder dan Ruud van Nistelrooy. Hij is hoofdtrainer van de ploeg en in Nederland vallen er goede geluiden te horen over hem. Hij werkt aan de weg richting een topcarrière als coach, nadat hij als spits furore maakte bij onder meer PSV, Manchester United, Real Madrid en Oranje. Bakayoko geniet van de samenwerking met ‘Van the Man’.

"Het is een coach die voor aanvallend voetbal staat en als aanvaller is hij nog een extra meerwaarde vanwege zijn verleden als topspits. Het is een coach die weet wat hij wil en hij helpt onze jonge spelersgroep zeer goed. Het is fantastisch om zo iemand als trainer te hebben. De coach heeft mij al heel veel bijgeleerd inzake afwerking. Om een klein voorbeeld te geven: je moet eerst een hoek maken vooraleer je schiet. Het zijn zo van die kleine details, die je zelf niet weet, maar die wel een groot verschil maken."

Naast Van Nistelrooy waait ook de naam van Arjen Robben af en toe nog eens rond in Eindhoven. Op de Herdgang spreken ze er niet echt over, maar bij de fans doen de knappe acties van Bakayoko wel eens denken aan die van Robben. Bakayoko heeft immers ook diens actie in huis, naar binnen snijden vanaf de rechterflank en met links de bal tegen de touwen jagen. In onderstaand filmpje kan je dergelijke acties alvast bewonderen.

"Of ik soms word aangesproken over die ‘Robben-goals’? Neen, niet echt (lacht). Ik denk wel dat ik een buitenspeler ben die veel variatie heeft in zijn spel. Ik probeer veel verrassing in mijn spel te brengen, maar het klopt wel dat als ik naar binnen snijd, dat het vaak gevaarlijk is. Dat ik enkele maanden geleden 15 doelpunten als doelstelling aangaf? Dat klopt (lacht). Ik zit nu aan 12 goals en laten we eerst die 15 halen (lacht), en nadien zullen we proberen de lat nog wat hoger te leggen." De talentvolle aanvaller is een echt voetbaldier. "Ik ben wel iemand die naar heel veel voetbalwedstrijden kijkt. Ik heb niet bepaald een speler waarmee ik dweep, maar ik probeer van zoveel mogelijk spelers iets op te steken. Ik volg alle competities, zowel live als de hoogtepunten."



Eerste elftal

Met 12 doelpunten en ook nog eens 9 assists in 21 competitiewedstrijden zijn de cijfers indrukwekkend. De stap naar het eerste elftal lijkt niet meer lang op zich te laten wachten. "Ik trainde na Nieuwjaar al twee keer mee met de eerste ploeg en ik speelde ook mee in een oefenwedstrijd. Als je goed bezig bent moet je voor jezelf ook hogere eisen durven stellen, en uiteraard is het dan een doel om dit seizoen mijn debuut te maken in het eerste elftal. Ik ben zeker niet ongeduldig en wacht rustig af. Of ik daarover al een gesprek had met Roger Schmidt? Neen, niet echt." Na dit interview werd Bakayoko alvast voor even opgenomen in de A-kern.

Het is geen toeval dat Bakayoko zich op zijn achttiende zeer goed ontwikkelt. Hij speelt al sinds vorig seizoen tegen ervaren spelers. Volgens hem is het zeer goed voor de jonge talenten dat zij al snel op jonge leeftijd tegen volwassen spelers kunnen aantreden. Volgend seizoen zullen vier ploegen uit Eerste Klasse A hun beloftenelftal kunnen laten aantreden in Eerste Klasse B. Voor de jonkies is dat een zéér goede zaak.

"Dat is het beste wat je kan overkomen als jonge speler. Je komt terecht in een beloftenteam, maar je kan meteen tegen oudere en meer ervaren spelers voetballen. Zo herinner ik mij dat ik het begin vorig seizoen toch niet onder de markt had met die stap, maar gaandeweg wist ik mij goed aan te passen en sindsdien verloopt het zeer vlot. Je leert snel bij en het maakt je sneller beter als voetballer", aldus de sympathieke Bakayoko.

"Het was ook één van de redenen waarom ik voor PSV koos. Ik vond het wel interessant dat Jong PSV op het tweede hoogste niveau uitkwam, dus dat was zeker één van de aspecten die meespeelde in mijn beslissing. Terwijl dat in België toen nog niet het geval was. Daarnaast was er ook het feit dat jonge talenten in Nederland toch sneller speelkansen krijgen dan in België."



Vertrek uit België

Het was een transfer die weinig aandacht kreeg in de zomer van 2019. Bakayoko ruilde Anderlecht toen in voor PSV. Het was ook de zomer dat Vincent Kompany neerstreek bij de Brusselaars en sinds kregen al een pak jonkies speelkansen. Toch heeft Bakayoko geen spijt van zijn vertrek. "Neen, ik heb geen spijt dat ik Anderlecht heb verlaten net voordat Kompany aankwam. Het is mooi dat hij terugkeerde naar Anderlecht en dat bepaalde jonge gasten sindsdien hun kans hebben gekregen. Ik keek toch vooral naar mijn eigen situatie en de overstap naar PSV leek mij op dat moment simpelweg de beste keuze. Het is nu makkelijk om te zeggen dat dit een goede keuze was, maar het was geen keuze tegen Anderlecht. PSV kwam echter met een heel overtuigend voorstel, en dan spreek ik vooral over hun sportieve plannen met mij. Daar sprak heel veel vertrouwen uit en als een club zoveel inspanningen levert om je te halen, dan moet je niet twijfelen."

Bakayoko speelde bij de jeugd van OHL, KV Mechelen, Club Brugge en Anderlecht. Hij ziet toch een vergelijkbare manier van werken in België en Nederland. “Bij Anderlecht was de jeugdopleiding van een zeer hoog niveau en nu zit ik bij één van de beste academies van Nederland. Het niveau tussen PSV en Anderlecht is gelijkaardig, en er zijn veel overeenkomsten inzake aanpak."



Rode Duivels

Eindigen doen we met het luik over de nationale ploeg. Bakayoko maakt deel uit van een fantastische lichting bij de U19, waar Wesley Sonck bondscoach is. Naast Bakayako maken onder meer ook Romeo Lavia (Manchester City), Noah Mbamba (Club Brugge), Luca Oyen (KRC Genk), Cisse Sandra (Club Brugge), Zeno Debast (Anderlecht) en Mario Stroeykens (Anderlecht) deel uit van die kern. Door zijn goede prestaties zouden de beloften van Jacky Mathijssen wel eens snel kunnen volgen.

"Ik hoop dat de beloften zich plaatsen voor het EK en uiteraard hoop je als speler altijd om hogerop te geraken”, zegt hij over zijn ambitie om opgeroepen te worden voor de U21. “Dat is voor elke voetballer een doelstelling. Maar ik voel me zeer goed bij de U19 en ik zie wel wat de toekomst brengt." Bij die U19 heeft hij met Sonck wéér een ex-spits als coach. “Inderdaad. De trainer begrijpt hoe wij aanvallers denken. Sonck geeft net als Van Nistelrooy bepaalde details mee die je helpen als aanvaller. Het is mooi dat ik met zo een coach met zo een verleden als spits kan werken. Op dat vlak heb ik veel geluk, zowel bij PSV als bij de nationale ploeg."

Bakayoko heeft ook Ivoriaanse roots, maar de Belgische voetbalfans moeten voorlopig niet vrezen. "Neen, ik hoorde nog niets van Ivoorkust. Mijn focus ligt op België en het is mijn ambitie om ooit voor de Rode Duivels te spelen. Ik heb alle jeugdcategorieën bij België doorlopen en volgens mij is het ook beter om dan ook proberen tot de eerste ploeg door te stoten", besluit het toptalent.

POLL: Gaat Bakayoko helemaal doorbreken bij PSV?

Meest recent

'Absoluut rampscenario voor AA Gent'

AA Gent moest donderdag alweer een tik incasseren van Club Brugge. Na de 0-5 die het onlangs om de ...

14
14
Belgische topclubs missen kans bij smaakmaker Westerlo

Westerlo leek in het begin van het seizoen een outsider voor de top zes te gaan worden. Uiteindelijk ...

22
22
Ulderink scherp voor kop van Jut bij Antwerp

Antwerp lijkt een kruis te mogen maken over Europa League-voetbal volgend seizoen. De Great Old ging ...

60
60
SOS: Club Brugge-speler van sensatie tot zorgenkind

Chemsdine Talbi leek op weg naar een miljoenentransfer na zijn indrukwekkende prestaties in de ...

169
169
"Club Brugge moet hem halen" - fans zijn overtuigd

Met een overtuigende 4-1-overwinning tegen AA Gent wist Club Brugge het vertrouwen weer te ...

244
244
"Je gaat niet zeggen dat Hasi mindere trainer is dan Hayen?"

Zondag wordt de eerste hoofdprijs van het Belgische voetbalseizoen uitgedeeld. Dan staan Club Brugge ...

317
317
'Standard legt lot in handen van zeer verrassende naam'

Standard sleept zich momenteel door de Europe Play-Off. De Rouches hebben alles gegeven om in de ...

114
114
Tzolis lacht met Club-revelatie: "Hij mag mij bedanken"

Club Brugge kan met een uitstekend gevoel naar de bekerfinale van zondag. Het bracht zijn generale ...

190
190
Vertonghen in finale? Hasi onthult dé factor in beslissing

Zondag gaat Anderlecht in de bekerfinale op zoek naar een eerste prijs in acht jaar tijd. Het ...

123
123
Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

142
142
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

142
142
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

233
233
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

76
76
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

204
204
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

436
436
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1298
1298
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

243
243
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

458
458
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

291
291
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

371
371

Meer sportnieuws