Mignolet slaat iedereen met verstomming

2424 stemmen
Mignolet slaat iedereen met verstomming

Donderdag hielden Club Brugge en Union SG elkaar op een doelpuntenloos gelijkspel, en dat valt grotendeels te wijten aan de topprestatie van Simon Mignolet. De doelman van Club Brugge hield zijn netten schoon want hij keepte een onberispelijke wedstrijd. Dat mag wel verwacht worden van een Rode Duivel en een ex-speler van Liverpool, maar vanzelfsprekend is het zeker niet.


KRITIEK OP MIGNOLET

Simon Mignolet is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij Club Brugge, maar qua sportieve prestaties is het niet meteen zijn beste jaargang. De 33-jarige doelman liet - vooral in de heenronde - stelselmatig steken vallen. In vergelijking met zijn eerste twee seizoenen onder de lat bij Club Brugge, namen zijn uitvoetballend vermogen en reddings-efficiëntie opvallend af. Mignolet valt op meerdere blunders te betrappen en daarnaast pakt hij ook minder punten voor zijn ploeg. “Zelfs Mignolet ging de laatste maanden geregeld in de fout”, verwoordde Johan Boskamp het eerder in Het Belang van Limburg.

Ook analist Filip Joos spaarde dit seizoen de kritiek niet op Simon Mignolet. Tegen KV Mechelen ging de 31-voudige Rode Duivel weer eens de mist in en dat kwam ter sprake in de podcast 90 minutes. “Je ziet waarom het voor hem bij Liverpool niet gelukt is”, zei Joos. “Dat moet je nu toch ook durven te zeggen: dat het te weinig is voor dat niveau. Hij heeft dat te vaak voor. Hij is absoluut een topkeeper voor ons niveau, maar de voorbije twee speeldagen (tegen KV Mechelen en Standard, nvdr.) heeft hij Club Brugge wel vier punten gekost.



Ondanks zijn mindere heenronde geniet Simon Mignolet nog steeds over een grote reputatie. Stijn Stijnen vindt hem intrinsiek de beste doelman van België. Philippe Vande Walle vindt hem zelfs passen in een rijtje met Birger Jensen, Dany Verlinden en zichzelf. “De mindere periode van Simon valt samen met een collectieve terugval van Club. De verdediging voor hem stond de voorbije maanden af en toe te wankelen. Dat heeft zo zijn impact op de prestaties van een doelman”, verklaarde Vande Walle in Het Laatste Nieuws de tegenvallende heenronde van Mignolet.

ONBETWISTE DOELMAN VAN HET JAAR

De perceptie over Simon Mignolet bleef overwegend positief bij de analisten en dat was duidelijk te zien in de verkiezing van Doelman van het Jaar. Ook dit jaar won Mignolet deze individuele prijs, voor het derde jaar op rij - een unicum. En dat deed hij trouwens met een straat voorsprong op zijn concurrenten. De doelman van Club Brugge verzamelde maar liefst 585 punten, wat meer dan het dubbele is dan runner-up Hervé Koffi (Moeskroen/Charleroi) die 276 punten raapte. Jean Butez (Antwerp FC) pakte 231 punten in de stemming.



Die immense kloof tussen Simon Mignolet en de nummer twee was dus enigszins verrassend omdat de doelman van Club Brugge ogenschijnlijk bezig is aan een minder seizoen. “Ik weet niet hoe groot mijn voorsprong is”, zei Mignolet op het gala van de Gouden Schoen. “In ieder geval is de hattrick compleet. Die eerste in een half jaar tijd was de mooiste, de tweede de meest complete. Dit was de moeilijkste. Zowel op als naast het veld was dit een lastig jaar. Op het veld met die blessure, ernaast met enkele spijtige overlijdens. Dit maakt deze prijs nóg mooier na zo'n moeilijk jaar.”

BOVENGEMIDDELD

En sinds zijn uitverkiezing als Doelman van het Jaar namen de prestaties van Simon Mignolet opnieuw een positieve vlucht. Donderdag was hij bijvoorbeeld de beste speler van Club Brugge tegen Union SG. “We hadden kunnen winnen, want de Man van de Match was Mignolet”, zwaaide Felice Mazzu met complimenten naar Mignolet na diens topprestatie. “Zonder zo’n ‘grote’ keeper als Mignolet hadden we vandaag gewonnen. Dat hier op Club komen doen, de kampioen, da’s sterk. We waren ook wat vermoeid door de opeenstapeling van wedstrijden", stelde de trainer van Union vast bij Het Laatste Nieuws.

Simon Mignolet hield Club Brugge recht met vier cruciale reddingen, in totaal moest hij zelfs zes reddingen voorzien, maar hij kon dus met succes de nul houden - iets wat hem dit seizoen nog maar 8 keer lukte in 31 wedstrijden tijd. Maar de knalprestatie tegen Union SG belooft alvast veel goeds voor de rest van het seizoen, want donderdag keepte hij bovengemiddeld volgens zijn niveau van dit seizoen.



Dit seizoen moest Simon Mignolet namelijk al in vier wedstrijden zes reddingen verrichten. Dat was naast de match tegen Union eerder het geval tegen OH Leuven (1-4 winst), Standard (2-2) en Anderlecht (2-2) - maar enkel tegen Union kon Mignolet dus de nul houden. Daarnaast keepte hij erg efficiënt, want volgens zijn huidig seizoensgemiddelde slikt Mignolet immers 1 tegendoelpunt per 2,9 doelpogingen. Zijn clean sheet tegen Union, dat donderdag 6 doelpogingen afvuurde, is op basis hiervan dus erg indrukwekkend te noemen.

LEES OOK: Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Is Mignolet de beste doelman in de JPL?

Meest recent

Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Een korte boodschap van Brandon Mechele heeft heel wat Club Brugge-supporters aan het denken gezet. ...

32
32
Charleroi kondigt drie vertrekkers aan

Bij Charleroi blikken ze terug op een toch wel ontgoochelend seizoen. In de winter leken ze nog op ...

7
7
Klap voor Coucke: fraudeproces RSCA wéér maanden uitgesteld

Dit had normaal gezien een belangrijke week moeten worden voor Marc Coucke. Donderdag moest ...

30
30
Fabrizio Romano meldt transferdomper voor Union

Union wist zich ook dit seizoen makkelijk te handhaven in de Belgische top, ondanks het verlies van ...

36
36
'Standard en STVV strijden om eenmalig Rode Duivel'

Het seizoen zit er voor zo goed als alle teams in de Jupiler Pro League op en dat betekent dat ze ...

63
63
Hoefkens verrast iedereen met toekomstbesluit

Carl Hoefkens blikt terug op een bewogen seizoen. De trainer slaagde er niet in om NAC Breda opnieuw ...

57
57
Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

277
277
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

169
169
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

285
285
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

136
136
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

312
312
"Vermeeren naar Club Brugge? Waarom niet?"

Waar speelt Arthur Vermeeren volgend seizoen? De jonge middenvelder maakte de afgelopen jaren niet ...

685
685
Deschacht komt met groot transfernieuws omtrent De Cat

RSC Anderlecht gaat Nathan De Cat verliezen. Dat staat zo goed als vast. Olivier Deschacht had in de ...

328
328
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

67
67
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

289
289
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

173
173
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

552
552
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

473
473
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

82
82
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

312
312
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

119
119
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

552
552
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

374
374
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

217
217
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

480
480

Meer sportnieuws