Mignolet slaat iedereen met verstomming

2424
Mignolet slaat iedereen met verstomming

Donderdag hielden Club Brugge en Union SG elkaar op een doelpuntenloos gelijkspel, en dat valt grotendeels te wijten aan de topprestatie van Simon Mignolet. De doelman van Club Brugge hield zijn netten schoon want hij keepte een onberispelijke wedstrijd. Dat mag wel verwacht worden van een Rode Duivel en een ex-speler van Liverpool, maar vanzelfsprekend is het zeker niet.


KRITIEK OP MIGNOLET

Simon Mignolet is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij Club Brugge, maar qua sportieve prestaties is het niet meteen zijn beste jaargang. De 33-jarige doelman liet - vooral in de heenronde - stelselmatig steken vallen. In vergelijking met zijn eerste twee seizoenen onder de lat bij Club Brugge, namen zijn uitvoetballend vermogen en reddings-efficiëntie opvallend af. Mignolet valt op meerdere blunders te betrappen en daarnaast pakt hij ook minder punten voor zijn ploeg. “Zelfs Mignolet ging de laatste maanden geregeld in de fout”, verwoordde Johan Boskamp het eerder in Het Belang van Limburg.

Ook analist Filip Joos spaarde dit seizoen de kritiek niet op Simon Mignolet. Tegen KV Mechelen ging de 31-voudige Rode Duivel weer eens de mist in en dat kwam ter sprake in de podcast 90 minutes. “Je ziet waarom het voor hem bij Liverpool niet gelukt is”, zei Joos. “Dat moet je nu toch ook durven te zeggen: dat het te weinig is voor dat niveau. Hij heeft dat te vaak voor. Hij is absoluut een topkeeper voor ons niveau, maar de voorbije twee speeldagen (tegen KV Mechelen en Standard, nvdr.) heeft hij Club Brugge wel vier punten gekost.



Ondanks zijn mindere heenronde geniet Simon Mignolet nog steeds over een grote reputatie. Stijn Stijnen vindt hem intrinsiek de beste doelman van België. Philippe Vande Walle vindt hem zelfs passen in een rijtje met Birger Jensen, Dany Verlinden en zichzelf. “De mindere periode van Simon valt samen met een collectieve terugval van Club. De verdediging voor hem stond de voorbije maanden af en toe te wankelen. Dat heeft zo zijn impact op de prestaties van een doelman”, verklaarde Vande Walle in Het Laatste Nieuws de tegenvallende heenronde van Mignolet.

ONBETWISTE DOELMAN VAN HET JAAR

De perceptie over Simon Mignolet bleef overwegend positief bij de analisten en dat was duidelijk te zien in de verkiezing van Doelman van het Jaar. Ook dit jaar won Mignolet deze individuele prijs, voor het derde jaar op rij - een unicum. En dat deed hij trouwens met een straat voorsprong op zijn concurrenten. De doelman van Club Brugge verzamelde maar liefst 585 punten, wat meer dan het dubbele is dan runner-up Hervé Koffi (Moeskroen/Charleroi) die 276 punten raapte. Jean Butez (Antwerp FC) pakte 231 punten in de stemming.



Die immense kloof tussen Simon Mignolet en de nummer twee was dus enigszins verrassend omdat de doelman van Club Brugge ogenschijnlijk bezig is aan een minder seizoen. “Ik weet niet hoe groot mijn voorsprong is”, zei Mignolet op het gala van de Gouden Schoen. “In ieder geval is de hattrick compleet. Die eerste in een half jaar tijd was de mooiste, de tweede de meest complete. Dit was de moeilijkste. Zowel op als naast het veld was dit een lastig jaar. Op het veld met die blessure, ernaast met enkele spijtige overlijdens. Dit maakt deze prijs nóg mooier na zo'n moeilijk jaar.”

BOVENGEMIDDELD

En sinds zijn uitverkiezing als Doelman van het Jaar namen de prestaties van Simon Mignolet opnieuw een positieve vlucht. Donderdag was hij bijvoorbeeld de beste speler van Club Brugge tegen Union SG. “We hadden kunnen winnen, want de Man van de Match was Mignolet”, zwaaide Felice Mazzu met complimenten naar Mignolet na diens topprestatie. “Zonder zo’n ‘grote’ keeper als Mignolet hadden we vandaag gewonnen. Dat hier op Club komen doen, de kampioen, da’s sterk. We waren ook wat vermoeid door de opeenstapeling van wedstrijden", stelde de trainer van Union vast bij Het Laatste Nieuws.

Simon Mignolet hield Club Brugge recht met vier cruciale reddingen, in totaal moest hij zelfs zes reddingen voorzien, maar hij kon dus met succes de nul houden - iets wat hem dit seizoen nog maar 8 keer lukte in 31 wedstrijden tijd. Maar de knalprestatie tegen Union SG belooft alvast veel goeds voor de rest van het seizoen, want donderdag keepte hij bovengemiddeld volgens zijn niveau van dit seizoen.



Dit seizoen moest Simon Mignolet namelijk al in vier wedstrijden zes reddingen verrichten. Dat was naast de match tegen Union eerder het geval tegen OH Leuven (1-4 winst), Standard (2-2) en Anderlecht (2-2) - maar enkel tegen Union kon Mignolet dus de nul houden. Daarnaast keepte hij erg efficiënt, want volgens zijn huidig seizoensgemiddelde slikt Mignolet immers 1 tegendoelpunt per 2,9 doelpogingen. Zijn clean sheet tegen Union, dat donderdag 6 doelpogingen afvuurde, is op basis hiervan dus erg indrukwekkend te noemen.

LEES OOK: Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Is Mignolet de beste doelman in de JPL?

Meest recent

Dries Mertens investeert in Hasselt: "Een aanzienlijk bedrag"

Sporting Hasselt greep dan wel naast Thibaut Courtois als investeerder, maar het wist wel Dries ...

15
15
Na Muja en Bazdar: STVV raast door op transfermarkt

STVV speelt vanavond op verplaatsing tegen Cercle Brugge. De Kanaries hopen daar hun eerste ...

14
14
Zulte Waregem rondt transfer van aanvaller af

Jevon Simons zet zijn carrière voort in Tsjechië. De Nederlandse aanvaller verlaat Zulte ...

21
21
Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Voor Thibaut Courtois brak de laatste weken eindelijk een periode van rust aan. De Rode Duivel zag ...

32
32
Lierse SK rondt lucratieve transferdeal af

Lierse SK heeft vandaag twee nieuwtjes meegedeeld. Ze wisten een financieel lucratieve transfer af ...

7
7
Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Club Brugge legde bijna tien miljoen euro neer voor Freddie Potts. Een bedrag dat meteen ...

606
606
Attractie bij Cercle Brugge: Friis vol lof

Cercle Brugge pakte vorige week knap een punt op bezoek bij Standard. Trainers Lars Friis was zeer ...

20
20
Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

153
153
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

383
383
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

347
347
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

399
399
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

164
164
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

392
392
'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van een Europees najaar. En dat succes blijft ...

666
666
'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

74
74
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

176
176
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

839
839
'Moreira geeft groen licht: duizelingwekkende transfersom'

In de slotweken van de zomermercato komt ook nog een aantal (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking ...

192
192
Nog transfervuurwerk Antwerp? Compper spreekt klare taal

Royal Antwerp FC moet al enkele seizoenen de rem op de transferuitgaven houden. De financiële ...

632
632
Lukaku legt Fener-keuze uit en slaat meteen op tafel

Romelu Lukaku zal volgend seizoen te zien zijn in Turkije. Na een moeilijk einde bij Napoli koos Big ...

122
122
Leko vreest vertrek viertal: “Zo’n bedragen altijd moeilijk”

Club Brugge moet deze zomermercato nog vrezen. Verschillende sterkhouders worden in verband gebracht ...

532
532
Grootse plannen Manchester United met Tielemans onthuld

Youri Tielemans maakte na het WK de overstap van Aston Villa naar Manchester United. De aanvoerder ...

173
173
‘Ferme verrassing: Club-transfer in stroomversnelling’

Club Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Verschillende spelers kunnen nog vertrekken en ...

615
615
Entourage Lukaku snoeihard: “Terugkeer Anderlecht?”

Romelu Lukaku gaat aan de slag bij Fenerbahçe. De Rode Duivel wil ooit terugkeren bij RSC ...

605
605
Japanners drukken stempel bij Beerschot: nieuwe voorzitter

Bij Beerschot sloegen ze vorig seizoen een nieuwe weg in. Na jaren aanmodderen onder het beleid van ...

146
146

Meer sportnieuws