Mignolet slaat iedereen met verstomming

2424
Mignolet slaat iedereen met verstomming

Donderdag hielden Club Brugge en Union SG elkaar op een doelpuntenloos gelijkspel, en dat valt grotendeels te wijten aan de topprestatie van Simon Mignolet. De doelman van Club Brugge hield zijn netten schoon want hij keepte een onberispelijke wedstrijd. Dat mag wel verwacht worden van een Rode Duivel en een ex-speler van Liverpool, maar vanzelfsprekend is het zeker niet.


KRITIEK OP MIGNOLET

Simon Mignolet is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij Club Brugge, maar qua sportieve prestaties is het niet meteen zijn beste jaargang. De 33-jarige doelman liet - vooral in de heenronde - stelselmatig steken vallen. In vergelijking met zijn eerste twee seizoenen onder de lat bij Club Brugge, namen zijn uitvoetballend vermogen en reddings-efficiëntie opvallend af. Mignolet valt op meerdere blunders te betrappen en daarnaast pakt hij ook minder punten voor zijn ploeg. “Zelfs Mignolet ging de laatste maanden geregeld in de fout”, verwoordde Johan Boskamp het eerder in Het Belang van Limburg.

Ook analist Filip Joos spaarde dit seizoen de kritiek niet op Simon Mignolet. Tegen KV Mechelen ging de 31-voudige Rode Duivel weer eens de mist in en dat kwam ter sprake in de podcast 90 minutes. “Je ziet waarom het voor hem bij Liverpool niet gelukt is”, zei Joos. “Dat moet je nu toch ook durven te zeggen: dat het te weinig is voor dat niveau. Hij heeft dat te vaak voor. Hij is absoluut een topkeeper voor ons niveau, maar de voorbije twee speeldagen (tegen KV Mechelen en Standard, nvdr.) heeft hij Club Brugge wel vier punten gekost.



Ondanks zijn mindere heenronde geniet Simon Mignolet nog steeds over een grote reputatie. Stijn Stijnen vindt hem intrinsiek de beste doelman van België. Philippe Vande Walle vindt hem zelfs passen in een rijtje met Birger Jensen, Dany Verlinden en zichzelf. “De mindere periode van Simon valt samen met een collectieve terugval van Club. De verdediging voor hem stond de voorbije maanden af en toe te wankelen. Dat heeft zo zijn impact op de prestaties van een doelman”, verklaarde Vande Walle in Het Laatste Nieuws de tegenvallende heenronde van Mignolet.

ONBETWISTE DOELMAN VAN HET JAAR

De perceptie over Simon Mignolet bleef overwegend positief bij de analisten en dat was duidelijk te zien in de verkiezing van Doelman van het Jaar. Ook dit jaar won Mignolet deze individuele prijs, voor het derde jaar op rij - een unicum. En dat deed hij trouwens met een straat voorsprong op zijn concurrenten. De doelman van Club Brugge verzamelde maar liefst 585 punten, wat meer dan het dubbele is dan runner-up Hervé Koffi (Moeskroen/Charleroi) die 276 punten raapte. Jean Butez (Antwerp FC) pakte 231 punten in de stemming.



Die immense kloof tussen Simon Mignolet en de nummer twee was dus enigszins verrassend omdat de doelman van Club Brugge ogenschijnlijk bezig is aan een minder seizoen. “Ik weet niet hoe groot mijn voorsprong is”, zei Mignolet op het gala van de Gouden Schoen. “In ieder geval is de hattrick compleet. Die eerste in een half jaar tijd was de mooiste, de tweede de meest complete. Dit was de moeilijkste. Zowel op als naast het veld was dit een lastig jaar. Op het veld met die blessure, ernaast met enkele spijtige overlijdens. Dit maakt deze prijs nóg mooier na zo'n moeilijk jaar.”

BOVENGEMIDDELD

En sinds zijn uitverkiezing als Doelman van het Jaar namen de prestaties van Simon Mignolet opnieuw een positieve vlucht. Donderdag was hij bijvoorbeeld de beste speler van Club Brugge tegen Union SG. “We hadden kunnen winnen, want de Man van de Match was Mignolet”, zwaaide Felice Mazzu met complimenten naar Mignolet na diens topprestatie. “Zonder zo’n ‘grote’ keeper als Mignolet hadden we vandaag gewonnen. Dat hier op Club komen doen, de kampioen, da’s sterk. We waren ook wat vermoeid door de opeenstapeling van wedstrijden", stelde de trainer van Union vast bij Het Laatste Nieuws.

Simon Mignolet hield Club Brugge recht met vier cruciale reddingen, in totaal moest hij zelfs zes reddingen voorzien, maar hij kon dus met succes de nul houden - iets wat hem dit seizoen nog maar 8 keer lukte in 31 wedstrijden tijd. Maar de knalprestatie tegen Union SG belooft alvast veel goeds voor de rest van het seizoen, want donderdag keepte hij bovengemiddeld volgens zijn niveau van dit seizoen.



Dit seizoen moest Simon Mignolet namelijk al in vier wedstrijden zes reddingen verrichten. Dat was naast de match tegen Union eerder het geval tegen OH Leuven (1-4 winst), Standard (2-2) en Anderlecht (2-2) - maar enkel tegen Union kon Mignolet dus de nul houden. Daarnaast keepte hij erg efficiënt, want volgens zijn huidig seizoensgemiddelde slikt Mignolet immers 1 tegendoelpunt per 2,9 doelpogingen. Zijn clean sheet tegen Union, dat donderdag 6 doelpogingen afvuurde, is op basis hiervan dus erg indrukwekkend te noemen.

LEES OOK: ‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Is Mignolet de beste doelman in de JPL?

Meest recent

Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

9
9
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

21
21
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

36
36
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

18
18
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

54
54
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

114
114
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

166
166
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

145
145
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

121
121
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

800
800
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

214
214
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

136
136
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

408
408
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

213
213
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

149
149
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

372
372
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

685
685
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

29
29
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

110
110
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

219
219
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

159
159
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

816
816
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

281
281
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

518
518
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

1082
1082

Meer sportnieuws