Mignolet slaat iedereen met verstomming

door
Mignolet slaat iedereen met verstomming

Donderdag hielden Club Brugge en Union SG elkaar op een doelpuntenloos gelijkspel, en dat valt grotendeels te wijten aan de topprestatie van Simon Mignolet. De doelman van Club Brugge hield zijn netten schoon want hij keepte een onberispelijke wedstrijd. Dat mag wel verwacht worden van een Rode Duivel en een ex-speler van Liverpool, maar vanzelfsprekend is het zeker niet.


KRITIEK OP MIGNOLET

Simon Mignolet is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij Club Brugge, maar qua sportieve prestaties is het niet meteen zijn beste jaargang. De 33-jarige doelman liet - vooral in de heenronde - stelselmatig steken vallen. In vergelijking met zijn eerste twee seizoenen onder de lat bij Club Brugge, namen zijn uitvoetballend vermogen en reddings-efficiëntie opvallend af. Mignolet valt op meerdere blunders te betrappen en daarnaast pakt hij ook minder punten voor zijn ploeg. “Zelfs Mignolet ging de laatste maanden geregeld in de fout”, verwoordde Johan Boskamp het eerder in Het Belang van Limburg.

Ook analist Filip Joos spaarde dit seizoen de kritiek niet op Simon Mignolet. Tegen KV Mechelen ging de 31-voudige Rode Duivel weer eens de mist in en dat kwam ter sprake in de podcast 90 minutes. “Je ziet waarom het voor hem bij Liverpool niet gelukt is”, zei Joos. “Dat moet je nu toch ook durven te zeggen: dat het te weinig is voor dat niveau. Hij heeft dat te vaak voor. Hij is absoluut een topkeeper voor ons niveau, maar de voorbije twee speeldagen (tegen KV Mechelen en Standard, nvdr.) heeft hij Club Brugge wel vier punten gekost.



Ondanks zijn mindere heenronde geniet Simon Mignolet nog steeds over een grote reputatie. Stijn Stijnen vindt hem intrinsiek de beste doelman van België. Philippe Vande Walle vindt hem zelfs passen in een rijtje met Birger Jensen, Dany Verlinden en zichzelf. “De mindere periode van Simon valt samen met een collectieve terugval van Club. De verdediging voor hem stond de voorbije maanden af en toe te wankelen. Dat heeft zo zijn impact op de prestaties van een doelman”, verklaarde Vande Walle in Het Laatste Nieuws de tegenvallende heenronde van Mignolet.

ONBETWISTE DOELMAN VAN HET JAAR

De perceptie over Simon Mignolet bleef overwegend positief bij de analisten en dat was duidelijk te zien in de verkiezing van Doelman van het Jaar. Ook dit jaar won Mignolet deze individuele prijs, voor het derde jaar op rij - een unicum. En dat deed hij trouwens met een straat voorsprong op zijn concurrenten. De doelman van Club Brugge verzamelde maar liefst 585 punten, wat meer dan het dubbele is dan runner-up Hervé Koffi (Moeskroen/Charleroi) die 276 punten raapte. Jean Butez (Antwerp FC) pakte 231 punten in de stemming.



Die immense kloof tussen Simon Mignolet en de nummer twee was dus enigszins verrassend omdat de doelman van Club Brugge ogenschijnlijk bezig is aan een minder seizoen. “Ik weet niet hoe groot mijn voorsprong is”, zei Mignolet op het gala van de Gouden Schoen. “In ieder geval is de hattrick compleet. Die eerste in een half jaar tijd was de mooiste, de tweede de meest complete. Dit was de moeilijkste. Zowel op als naast het veld was dit een lastig jaar. Op het veld met die blessure, ernaast met enkele spijtige overlijdens. Dit maakt deze prijs nóg mooier na zo'n moeilijk jaar.”

BOVENGEMIDDELD

En sinds zijn uitverkiezing als Doelman van het Jaar namen de prestaties van Simon Mignolet opnieuw een positieve vlucht. Donderdag was hij bijvoorbeeld de beste speler van Club Brugge tegen Union SG. “We hadden kunnen winnen, want de Man van de Match was Mignolet”, zwaaide Felice Mazzu met complimenten naar Mignolet na diens topprestatie. “Zonder zo’n ‘grote’ keeper als Mignolet hadden we vandaag gewonnen. Dat hier op Club komen doen, de kampioen, da’s sterk. We waren ook wat vermoeid door de opeenstapeling van wedstrijden", stelde de trainer van Union vast bij Het Laatste Nieuws.

Simon Mignolet hield Club Brugge recht met vier cruciale reddingen, in totaal moest hij zelfs zes reddingen voorzien, maar hij kon dus met succes de nul houden - iets wat hem dit seizoen nog maar 8 keer lukte in 31 wedstrijden tijd. Maar de knalprestatie tegen Union SG belooft alvast veel goeds voor de rest van het seizoen, want donderdag keepte hij bovengemiddeld volgens zijn niveau van dit seizoen.



Dit seizoen moest Simon Mignolet namelijk al in vier wedstrijden zes reddingen verrichten. Dat was naast de match tegen Union eerder het geval tegen OH Leuven (1-4 winst), Standard (2-2) en Anderlecht (2-2) - maar enkel tegen Union kon Mignolet dus de nul houden. Daarnaast keepte hij erg efficiënt, want volgens zijn huidig seizoensgemiddelde slikt Mignolet immers 1 tegendoelpunt per 2,9 doelpogingen. Zijn clean sheet tegen Union, dat donderdag 6 doelpogingen afvuurde, is op basis hiervan dus erg indrukwekkend te noemen.

LEES OOK: Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Is Mignolet de beste doelman in de JPL?

Meest recent

Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

37
37
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

18
18
Europees vuurwerk: hier kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

55
55
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

236
236
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

58
58
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

61
61
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

267
267
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

162
162
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

399
399
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

109
109
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

295
295
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

367
367
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

413
413
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

197
197
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

291
291
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

301
301
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

255
255
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

566
566
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

105
105
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

664
664
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1163
1163
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

511
511
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

337
337
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

425
425
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

508
508

Meer sportnieuws