Mignolet slaat iedereen met verstomming

2424
Mignolet slaat iedereen met verstomming

Donderdag hielden Club Brugge en Union SG elkaar op een doelpuntenloos gelijkspel, en dat valt grotendeels te wijten aan de topprestatie van Simon Mignolet. De doelman van Club Brugge hield zijn netten schoon want hij keepte een onberispelijke wedstrijd. Dat mag wel verwacht worden van een Rode Duivel en een ex-speler van Liverpool, maar vanzelfsprekend is het zeker niet.


KRITIEK OP MIGNOLET

Simon Mignolet is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij Club Brugge, maar qua sportieve prestaties is het niet meteen zijn beste jaargang. De 33-jarige doelman liet - vooral in de heenronde - stelselmatig steken vallen. In vergelijking met zijn eerste twee seizoenen onder de lat bij Club Brugge, namen zijn uitvoetballend vermogen en reddings-efficiëntie opvallend af. Mignolet valt op meerdere blunders te betrappen en daarnaast pakt hij ook minder punten voor zijn ploeg. “Zelfs Mignolet ging de laatste maanden geregeld in de fout”, verwoordde Johan Boskamp het eerder in Het Belang van Limburg.

Ook analist Filip Joos spaarde dit seizoen de kritiek niet op Simon Mignolet. Tegen KV Mechelen ging de 31-voudige Rode Duivel weer eens de mist in en dat kwam ter sprake in de podcast 90 minutes. “Je ziet waarom het voor hem bij Liverpool niet gelukt is”, zei Joos. “Dat moet je nu toch ook durven te zeggen: dat het te weinig is voor dat niveau. Hij heeft dat te vaak voor. Hij is absoluut een topkeeper voor ons niveau, maar de voorbije twee speeldagen (tegen KV Mechelen en Standard, nvdr.) heeft hij Club Brugge wel vier punten gekost.



Ondanks zijn mindere heenronde geniet Simon Mignolet nog steeds over een grote reputatie. Stijn Stijnen vindt hem intrinsiek de beste doelman van België. Philippe Vande Walle vindt hem zelfs passen in een rijtje met Birger Jensen, Dany Verlinden en zichzelf. “De mindere periode van Simon valt samen met een collectieve terugval van Club. De verdediging voor hem stond de voorbije maanden af en toe te wankelen. Dat heeft zo zijn impact op de prestaties van een doelman”, verklaarde Vande Walle in Het Laatste Nieuws de tegenvallende heenronde van Mignolet.

ONBETWISTE DOELMAN VAN HET JAAR

De perceptie over Simon Mignolet bleef overwegend positief bij de analisten en dat was duidelijk te zien in de verkiezing van Doelman van het Jaar. Ook dit jaar won Mignolet deze individuele prijs, voor het derde jaar op rij - een unicum. En dat deed hij trouwens met een straat voorsprong op zijn concurrenten. De doelman van Club Brugge verzamelde maar liefst 585 punten, wat meer dan het dubbele is dan runner-up Hervé Koffi (Moeskroen/Charleroi) die 276 punten raapte. Jean Butez (Antwerp FC) pakte 231 punten in de stemming.



Die immense kloof tussen Simon Mignolet en de nummer twee was dus enigszins verrassend omdat de doelman van Club Brugge ogenschijnlijk bezig is aan een minder seizoen. “Ik weet niet hoe groot mijn voorsprong is”, zei Mignolet op het gala van de Gouden Schoen. “In ieder geval is de hattrick compleet. Die eerste in een half jaar tijd was de mooiste, de tweede de meest complete. Dit was de moeilijkste. Zowel op als naast het veld was dit een lastig jaar. Op het veld met die blessure, ernaast met enkele spijtige overlijdens. Dit maakt deze prijs nóg mooier na zo'n moeilijk jaar.”

BOVENGEMIDDELD

En sinds zijn uitverkiezing als Doelman van het Jaar namen de prestaties van Simon Mignolet opnieuw een positieve vlucht. Donderdag was hij bijvoorbeeld de beste speler van Club Brugge tegen Union SG. “We hadden kunnen winnen, want de Man van de Match was Mignolet”, zwaaide Felice Mazzu met complimenten naar Mignolet na diens topprestatie. “Zonder zo’n ‘grote’ keeper als Mignolet hadden we vandaag gewonnen. Dat hier op Club komen doen, de kampioen, da’s sterk. We waren ook wat vermoeid door de opeenstapeling van wedstrijden", stelde de trainer van Union vast bij Het Laatste Nieuws.

Simon Mignolet hield Club Brugge recht met vier cruciale reddingen, in totaal moest hij zelfs zes reddingen voorzien, maar hij kon dus met succes de nul houden - iets wat hem dit seizoen nog maar 8 keer lukte in 31 wedstrijden tijd. Maar de knalprestatie tegen Union SG belooft alvast veel goeds voor de rest van het seizoen, want donderdag keepte hij bovengemiddeld volgens zijn niveau van dit seizoen.



Dit seizoen moest Simon Mignolet namelijk al in vier wedstrijden zes reddingen verrichten. Dat was naast de match tegen Union eerder het geval tegen OH Leuven (1-4 winst), Standard (2-2) en Anderlecht (2-2) - maar enkel tegen Union kon Mignolet dus de nul houden. Daarnaast keepte hij erg efficiënt, want volgens zijn huidig seizoensgemiddelde slikt Mignolet immers 1 tegendoelpunt per 2,9 doelpogingen. Zijn clean sheet tegen Union, dat donderdag 6 doelpogingen afvuurde, is op basis hiervan dus erg indrukwekkend te noemen.

LEES OOK: "Lijkt te traag" - Vanaken fors aangepakt na Duivels-vierluik

Is Mignolet de beste doelman in de JPL?

Meest recent

Extra wapen voor Anderlecht: groot debuut in aantocht

RSC Anderlecht haalde in het slot van de transferperiode nog een waslijst aan nieuwkomers in huis. ...

73
73
'Exodus Man City: gigantisch prijskaartje rond Cherki'

Gezien de draconische sancties die de club boven het hoofd hangt, wordt nadrukkelijk rekening ...

27
27
"Lijkt te traag" - Vanaken fors aangepakt na Duivels-vierluik

Hans Vanaken kreeg in het voorbije vierluik behoorlijk wat minuten van nieuwe bondscoach Mark van ...

142
142
Respect! Ronaldo gaat viraal met reactie op afscheidspost Messi

Lionel Messi heeft dinsdagnacht een grandioos afscheid gekregen als international van ...

57
57
Waanzinnig: Club staat voor duizelingwekkende marathon

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

169
169
Loodzwaar dilemma Van Bommel: WK-titularis uit ploeg gezet?

Nu de interland-break erop zit, kan Mark van Bommel een uitgebreide evaluatie maken van zijn eerste ...

254
254
Drama Dolberg: Ajax-spits krijgt afgrijselijk verdict

Sinds zijn vertrek bij RSC Anderlecht gaat het niet bepaald goed met Kasper Dolberg. En net nu hij ...

45
45
"Kwestie van tijd" - Van Bommel doet straffe Duivels-voorspelling

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

341
341
'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Christos Tzolis. De flankaanvaller viel geblesseerd uit ...

156
156
Onthuld: bizarre aanwezige op crisismeeting Ronaldo

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

108
108
Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

208
208
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

50
50
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

451
451
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

111
111
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

113
113
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

111
111
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

41
41
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

294
294
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

64
64
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

64
64
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

197
197
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

89
89
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

85
85
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

40
40
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

127
127

Meer sportnieuws