'Club Brugge vangt onverhoopte recordsom'

door
'Club Brugge vangt onverhoopte recordsom'

Officieel is de transfer nog niet rond, maar er lijkt weinig twijfel over te bestaan dat Ignace Van der Brempt op weg is naar de uitgang bij Club Brugge. De 19-jarige rechterflankspeler trekt naar RB Salzburg, dat naar verluidt flink wat centen veil heeft om hem los te weken bij Blauw-Zwart.


Het Nieuwsblad maakt namelijk gewag van een transfersom die meer dan vijf miljoen bedraagt. Nochtans is de tiener allesbehalve een vaste titularis in Jan Breydel, en wordt zijn marktwaarde momenteel slechts op ruim één miljoen geschat. Bovendien loopt het huidige contract van Van der Brempt bij de landskampioen binnen anderhalf jaar af. Reden genoeg dus om van een haast niet te weigeren bod te spreken.

Meer nog: indien de bovengenoemde details kloppen, wordt Van der Brempt na één doelpunt en twee assists in 36 optredens voor de hoofdmacht het duurste product van eigen bodem ooit die daar vertrekt. Althans indien we enkel spelers meetellen die minstens twee jaar in de Brugse jeugdopleiding doorbrachten. Die eer staat vandaag op naam van Bjorn Engels, die in 2017 voor 4,5 miljoen naar AEK Athene verhuisde.

JACKPOT VOOR OPENDA?
Mooi meegenomen dus voor Club, dat in dat opzicht de kloof met concurrenten als Anderlecht en KRC Genk stilaan lijkt te dichten. Zij verkochten al heel wat jonkies van eigen kweek voor nog veel grotere bedragen. Komende zomer mogen Vincent Mannaert en co wellicht ook voor Loïs Openda op de jackpot rekenen. Hij overtreft misschien zelfs de 7,5 miljoen die Obbi Oulare, pas op iets latere leeftijd overgekomen van Standard, zeven jaar geleden in het laatje bracht.

LEES OOK: 'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

Denkt u dat Van der Brempt vijf miljoen waard is?

Meest recent

'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

25
25
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

86
86
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

263
263
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

267
267
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

204
204
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

249
249
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

160
160
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

297
297
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

214
214
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

417
417
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

471
471
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

331
331
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

442
442
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

303
303
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

328
328
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

80
80
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

351
351
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

294
294
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

215
215
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

375
375
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

145
145
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

111
111
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

189
189
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

308
308
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

609
609

Meer sportnieuws