'Club Brugge vangt onverhoopte recordsom'

651 stemmen
'Club Brugge vangt onverhoopte recordsom'

Officieel is de transfer nog niet rond, maar er lijkt weinig twijfel over te bestaan dat Ignace Van der Brempt op weg is naar de uitgang bij Club Brugge. De 19-jarige rechterflankspeler trekt naar RB Salzburg, dat naar verluidt flink wat centen veil heeft om hem los te weken bij Blauw-Zwart.


Het Nieuwsblad maakt namelijk gewag van een transfersom die meer dan vijf miljoen bedraagt. Nochtans is de tiener allesbehalve een vaste titularis in Jan Breydel, en wordt zijn marktwaarde momenteel slechts op ruim één miljoen geschat. Bovendien loopt het huidige contract van Van der Brempt bij de landskampioen binnen anderhalf jaar af. Reden genoeg dus om van een haast niet te weigeren bod te spreken.

Meer nog: indien de bovengenoemde details kloppen, wordt Van der Brempt na één doelpunt en twee assists in 36 optredens voor de hoofdmacht het duurste product van eigen bodem ooit die daar vertrekt. Althans indien we enkel spelers meetellen die minstens twee jaar in de Brugse jeugdopleiding doorbrachten. Die eer staat vandaag op naam van Bjorn Engels, die in 2017 voor 4,5 miljoen naar AEK Athene verhuisde.

JACKPOT VOOR OPENDA?
Mooi meegenomen dus voor Club, dat in dat opzicht de kloof met concurrenten als Anderlecht en KRC Genk stilaan lijkt te dichten. Zij verkochten al heel wat jonkies van eigen kweek voor nog veel grotere bedragen. Komende zomer mogen Vincent Mannaert en co wellicht ook voor Loïs Openda op de jackpot rekenen. Hij overtreft misschien zelfs de 7,5 miljoen die Obbi Oulare, pas op iets latere leeftijd overgekomen van Standard, zeven jaar geleden in het laatje bracht.

LEES OOK: Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Denkt u dat Van der Brempt vijf miljoen waard is?

Meest recent

Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

63
63
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

408
408
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

349
349
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

286
286
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

140
140
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

211
211
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

82
82
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

54
54
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

187
187
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

81
81
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

63
63
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

364
364
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

189
189
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

223
223
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

437
437
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

110
110
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

249
249
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

79
79
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

433
433
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

203
203
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

185
185
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

79
79
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

329
329
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

310
310
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

109
109

Meer sportnieuws