'Anderlecht verliest titularis, vervanger op komst'

472 stemmen
'Anderlecht verliest titularis, vervanger op komst'

Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen Cercle Brugge, want zondag wacht alweer de kraker tegen koploper Union. In aanloop naar de Brusselse derby kampt Vincent Kompany bovendien met de nodige kopzorgen. Al valt er tevens goed nieuws te rapen in het Lotto Park.


Zo melden diverse media dat Christian Kouamé wellicht meteen opnieuw tot de wedstirjdselectie zal behoren. De 24-jarige spits werd eerder deze week met zijn land Ivoorkust uitgeschakeld op de Afrika Cup en is volgens diverse media normaal gezien terug beschikbaar voor het duel van zondag. Afwachten of Kouamé, die op het toernooi nauwelijks in actie kwam, direct ook aan de aftrap zal verschijnen.

Voorin kan Kompany alvast alle hulp gebruiken om de meest solide defensie van het land te ontwrichten. Zeker omdat een andere offensieve pion wel eens verstek zou kunnen geven. Donderdag tegen Cercle kreeg Francis Amuzu per slot van rekening een fikse beuk tegen de heup te verwerken. Niet veel later werd de pijlsnelle aanvaller, die tegenwoordig weer iets vaker zijn kans krijgt, naar de kant gehaald.

VRAGEN ROND AMUZU
Achteraf ondervond Amuzu naar verluidt nog flink wat last van het stevige contact. Het lijkt dan ook nog maar de vraag of hij tijdig klaargestoomd kan worden voor het belangrijke treffen tegen de stadsgenoot, al zag het er sowieso niet naar uit dat de winger dan nogmaals aan de aftrap zou verschijnen. Tenslotte recupereert Kompany behalve Kouamé tevens middenvelder Kristoffer Olsson, terug uit schorsing. Hannes Delcroix is dan weer out.

LEES OOK: Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

Denkt u dat Kouamé meteen aan de aftrap zal staan?

Meest recent

'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

12
12
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

41
41
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

55
55
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

143
143
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

184
184
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

135
135
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

125
125
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

198
198
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

185
185
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

67
67
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

47
47
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

406
406
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

205
205
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

318
318
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

158
158
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

238
238
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

111
111
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

426
426
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

185
185
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

332
332
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

239
239
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

137
137
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

160
160
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

120
120

Meer sportnieuws