Club Brugge opgelucht na superdeal Van der Brempt

1114
Club Brugge opgelucht na superdeal Van der Brempt

In de vorige zomermercato was Ignace Van der Brempt op weg naar een uitleenbeurt aan een club uit 1A of 1B. Maar nog geen halfjaar later ondertekent de 19-jarige een contract bij RB Salzburg, waarbij Club Brugge een onverhoopte transfersom vangt van ruim 5 miljoen euro. Hoewel de jonge Van der Brempt zeker een groot potentieel bezit, zal zijn vertrek geen groot verlies betekenen bij Club. Een onverwachte financiële opsteker des te meer. En dus zijn er enkel maar winnaars in dit verhaal.


GEEN MOOI EINDE

Het was zijn doel om ooit in de voetsporen van Clinton Mata en Thomas Meunier te treden, maar in die opzet is Ignace Van der Brempt niet geslaagd. De 19-jarige Antwerpenaar was dit seizoen een vaste klant in de wedstrijdselecties van Club Brugge, maar voor de status van basisspeler viel hij nog iets te licht uit. Van der Brempt kwam meestal in actie door onvoorziene omstandigheden zoals een coronagolf, blessures of schorsingen.

En dat zou gisteren ook het geval geweest zijn in de wedstrijd tegen Union SG. Jack Hendry was geblesseerd voor deze topwedstrijd waardoor Ignace Van der Brempt nog eens zou mogen opdraven in het basiselftal van Club Brugge. Maar door concrete transferonderhandelingen met RB Salzburg weigerde de tiener om te spelen. “We hadden met hem in de basis getraind, dan is dat zuur”, zei Alfred Schreuder daarover na de wedstrijd.



Daardoor zag de Nederlandse trainer van Club Brugge zich in extremis genoodzaakt om de bijna vergeten Matej Mitrovic van onder het stof te halen. “Er waren afspraken gemaakt”, stelde Alfred Schreuder over de vreemde situatie rond Ignace Van der Brempt. “Maar voor hem voelde het toch niet goed in zijn hoofd. Vervolgens heb ik besloten om hem niet op te stellen.” Van der Brempt tekent eerstdaags een contract voor 4,5 jaar bij RB Salzburg en Club Brugge vangt onverwachts nog een fraaie transfersom van meer dan 5 miljoen euro.

JACKPOT VOOR CLUB

Onverhoopt dus, want Ignace Van der Brempt is helemaal geen basisspeler bij Club Brugge. Dit seizoen telt hij bijvoorbeeld amper vier startplaatsen in de Jupiler Pro League. Daarnaast schat de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl Van der Brempts marktwaarde vandaag in op ‘slechts’ 1,2 miljoen euro. Vincent Mannaert moest dus niet lang twijfelen over de transferaanbieding van RB Salzburg, die uiteindelijk een mooie financiële deal inhoudt voor Club.



Bovendien leek het verhaal van Ignace Van der Brempt vorige zomer een gans andere wending te nemen. Nu staat hij op het punt om te tekenen bij het gerenommeerde RB Salzburg, maar vorig jaar was het nochtans de algemene verwachting dat de polyvalente flankspeler dit seizoen zou worden uitgeleend aan een club in 1A of 1B. Ook die herinnering zal Club Brugge uiteraard staven om niet moeilijk te doen om Van der Brempt voor 5 miljoen euro van de hand te doen.

EXPERIMENT VAN CLEMENT

Ignace Van der Brempt hoopte om in de voetsporen te treden van Clinton Mata en Thomas Meunier, maar hun status kon hij nooit bereiken. Sommigen omschrijven hem als een grijze muis, die hard werkt en zich voorbeeldig gedraagt, maar in de wedstrijden toch te weinig opvalt. Dit seizoen kwam Van der Brempt twee keer nadrukkelijk aan de oppervlakte. De eerste keer was in de wedstrijd tegen AA Gent, waarbij Club Brugge met 6-1 de boot inging.



Ignace Van der Brempt kreeg tegen de Buffalo’s ietwat verrassend een basisplaats van Philippe Clement, die toen experimenteerde met een erg experimentele centrale verdediging die bestond uit Van der Brempt (19), Noah Mbamba (16) en Brandon Mechele (28). “Achteraf zeg je tegen jezelf dat je beter deze of gene speler had opgesteld. Maar ik heb het niet over Ignace Van der Brempt. Hij was misschien onze beste speler”, verdedigde Philippe Clement de jonge Ignace Van der Brempt na de afstraffing tegen AA Gent.

MAN VAN DE MATCH

Ondanks de fel uitgesproken steun en positieve woorden van Philippe Clement over Ignace Van der Brempt, moest de Antwerpenaar toch nog vijf wedstrijden wachten op zijn volgende basisplaats. Die kreeg hij uiteindelijk in de topmatch tegen Antwerp FC (1-1). Van der Brempt speelde op de Bosuil als aanvallende flankspeler bij Club Brugge, en de Belgische jeugdinternational liet daarbij een betere indruk na dan zijn tegenhanger op links, Noa Lang.



Ignace Van der Brempt werd na de wedstrijd tegen Antwerp zelfs uitgeroepen tot Man van de Match, in tegenstelling tot de ondermaatse Noa Lang en Charles De Ketelaere. “Vandaag waren andere jongens beter dan Charles en Noa. Daarom ben ik bijvoorbeeld blij met de wedstrijd van Ignace”, gaf trainer Philippe Clement toe. “Ik ben zeker en vast tevreden over zijn match. Ignace heeft gebracht wat we ervan hoopten dat het ging zijn vandaag.

LOF VAN VERHEYEN EN VANDENBEMPT

Na zijn glansprestatie tegen Antwerp waren er ook verschillende analisten vol lof over het jonkie van Club. Peter Vandenbempt bijvoorbeeld. “Hij bezit een manier van voetballen die de Club-supporter graag ziet”, zei de analist op de televisiezender Eleven Sports. “Meteen 100% energie in zijn wedstrijd, en dat zag je al in de eerste minuut. Hij heeft punten gescoord in de tweestrijd met Sowah, als die er al is uiteraard.” En ook zijn collega Gert Verheyen sprak alleen maar positieve woorden uit over hem.



“Het is een gast met lef en die blijft aandringen”, vertelde Gert Verheyen toen bij Eleven Sports. “Hij laat de verdedigers niet met rust, maar hij maakt soms ook nog foutjes en de verkeerde keuzes. Maar dat is allemaal logisch uiteraard. Hij komt met veel lef en zelfvertrouwen op het plein en dat is een goede zaak. Hij heeft het lichaam om op dit niveau mee te doen. Da’s geen jong ventje meer qua lichaam. Het is een sterke boy.”

ALLEMAAL WINNAARS

Desondanks kon Ignace Van der Brempt zich dit seizoen niet opwerpen tot een vaste kracht in het elftal van Club Brugge. Op 19-jarige leeftijd heeft hij zijn volle potentieel nog lang niet bereikt, en daarom betekent een overstap naar de talentenfabriek van RB Salzburg een niet te missen opportuniteit. Maar ook Club Brugge is een winnaar in dit verhaal. De West-Vlamingen strijken namelijk een fraaie transfersom op van ruim 5 miljoen euro, en dat voor een speler die vorige zomer zou worden uitgeleend aan een club uit 1A of 1B.

LEES OOK: Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Is dit een goede deal voor Club Brugge?

Meest recent

Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

7
7
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

20
20
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

30
30
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

38
38
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

169
169
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

63
63
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

63
63
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

59
59
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

22
22
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

62
62
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

231
231
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

36
36
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

47
47
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

110
110
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

57
57
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

209
209
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

71
71
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

196
196
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

88
88
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

998
998
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

176
176
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

1012
1012

Meer sportnieuws