Club Brugge opgelucht na superdeal Van der Brempt

1114 stemmen
Club Brugge opgelucht na superdeal Van der Brempt

In de vorige zomermercato was Ignace Van der Brempt op weg naar een uitleenbeurt aan een club uit 1A of 1B. Maar nog geen halfjaar later ondertekent de 19-jarige een contract bij RB Salzburg, waarbij Club Brugge een onverhoopte transfersom vangt van ruim 5 miljoen euro. Hoewel de jonge Van der Brempt zeker een groot potentieel bezit, zal zijn vertrek geen groot verlies betekenen bij Club. Een onverwachte financiële opsteker des te meer. En dus zijn er enkel maar winnaars in dit verhaal.


GEEN MOOI EINDE

Het was zijn doel om ooit in de voetsporen van Clinton Mata en Thomas Meunier te treden, maar in die opzet is Ignace Van der Brempt niet geslaagd. De 19-jarige Antwerpenaar was dit seizoen een vaste klant in de wedstrijdselecties van Club Brugge, maar voor de status van basisspeler viel hij nog iets te licht uit. Van der Brempt kwam meestal in actie door onvoorziene omstandigheden zoals een coronagolf, blessures of schorsingen.

En dat zou gisteren ook het geval geweest zijn in de wedstrijd tegen Union SG. Jack Hendry was geblesseerd voor deze topwedstrijd waardoor Ignace Van der Brempt nog eens zou mogen opdraven in het basiselftal van Club Brugge. Maar door concrete transferonderhandelingen met RB Salzburg weigerde de tiener om te spelen. “We hadden met hem in de basis getraind, dan is dat zuur”, zei Alfred Schreuder daarover na de wedstrijd.



Daardoor zag de Nederlandse trainer van Club Brugge zich in extremis genoodzaakt om de bijna vergeten Matej Mitrovic van onder het stof te halen. “Er waren afspraken gemaakt”, stelde Alfred Schreuder over de vreemde situatie rond Ignace Van der Brempt. “Maar voor hem voelde het toch niet goed in zijn hoofd. Vervolgens heb ik besloten om hem niet op te stellen.” Van der Brempt tekent eerstdaags een contract voor 4,5 jaar bij RB Salzburg en Club Brugge vangt onverwachts nog een fraaie transfersom van meer dan 5 miljoen euro.

JACKPOT VOOR CLUB

Onverhoopt dus, want Ignace Van der Brempt is helemaal geen basisspeler bij Club Brugge. Dit seizoen telt hij bijvoorbeeld amper vier startplaatsen in de Jupiler Pro League. Daarnaast schat de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl Van der Brempts marktwaarde vandaag in op ‘slechts’ 1,2 miljoen euro. Vincent Mannaert moest dus niet lang twijfelen over de transferaanbieding van RB Salzburg, die uiteindelijk een mooie financiële deal inhoudt voor Club.



Bovendien leek het verhaal van Ignace Van der Brempt vorige zomer een gans andere wending te nemen. Nu staat hij op het punt om te tekenen bij het gerenommeerde RB Salzburg, maar vorig jaar was het nochtans de algemene verwachting dat de polyvalente flankspeler dit seizoen zou worden uitgeleend aan een club in 1A of 1B. Ook die herinnering zal Club Brugge uiteraard staven om niet moeilijk te doen om Van der Brempt voor 5 miljoen euro van de hand te doen.

EXPERIMENT VAN CLEMENT

Ignace Van der Brempt hoopte om in de voetsporen te treden van Clinton Mata en Thomas Meunier, maar hun status kon hij nooit bereiken. Sommigen omschrijven hem als een grijze muis, die hard werkt en zich voorbeeldig gedraagt, maar in de wedstrijden toch te weinig opvalt. Dit seizoen kwam Van der Brempt twee keer nadrukkelijk aan de oppervlakte. De eerste keer was in de wedstrijd tegen AA Gent, waarbij Club Brugge met 6-1 de boot inging.



Ignace Van der Brempt kreeg tegen de Buffalo’s ietwat verrassend een basisplaats van Philippe Clement, die toen experimenteerde met een erg experimentele centrale verdediging die bestond uit Van der Brempt (19), Noah Mbamba (16) en Brandon Mechele (28). “Achteraf zeg je tegen jezelf dat je beter deze of gene speler had opgesteld. Maar ik heb het niet over Ignace Van der Brempt. Hij was misschien onze beste speler”, verdedigde Philippe Clement de jonge Ignace Van der Brempt na de afstraffing tegen AA Gent.

MAN VAN DE MATCH

Ondanks de fel uitgesproken steun en positieve woorden van Philippe Clement over Ignace Van der Brempt, moest de Antwerpenaar toch nog vijf wedstrijden wachten op zijn volgende basisplaats. Die kreeg hij uiteindelijk in de topmatch tegen Antwerp FC (1-1). Van der Brempt speelde op de Bosuil als aanvallende flankspeler bij Club Brugge, en de Belgische jeugdinternational liet daarbij een betere indruk na dan zijn tegenhanger op links, Noa Lang.



Ignace Van der Brempt werd na de wedstrijd tegen Antwerp zelfs uitgeroepen tot Man van de Match, in tegenstelling tot de ondermaatse Noa Lang en Charles De Ketelaere. “Vandaag waren andere jongens beter dan Charles en Noa. Daarom ben ik bijvoorbeeld blij met de wedstrijd van Ignace”, gaf trainer Philippe Clement toe. “Ik ben zeker en vast tevreden over zijn match. Ignace heeft gebracht wat we ervan hoopten dat het ging zijn vandaag.

LOF VAN VERHEYEN EN VANDENBEMPT

Na zijn glansprestatie tegen Antwerp waren er ook verschillende analisten vol lof over het jonkie van Club. Peter Vandenbempt bijvoorbeeld. “Hij bezit een manier van voetballen die de Club-supporter graag ziet”, zei de analist op de televisiezender Eleven Sports. “Meteen 100% energie in zijn wedstrijd, en dat zag je al in de eerste minuut. Hij heeft punten gescoord in de tweestrijd met Sowah, als die er al is uiteraard.” En ook zijn collega Gert Verheyen sprak alleen maar positieve woorden uit over hem.



“Het is een gast met lef en die blijft aandringen”, vertelde Gert Verheyen toen bij Eleven Sports. “Hij laat de verdedigers niet met rust, maar hij maakt soms ook nog foutjes en de verkeerde keuzes. Maar dat is allemaal logisch uiteraard. Hij komt met veel lef en zelfvertrouwen op het plein en dat is een goede zaak. Hij heeft het lichaam om op dit niveau mee te doen. Da’s geen jong ventje meer qua lichaam. Het is een sterke boy.”

ALLEMAAL WINNAARS

Desondanks kon Ignace Van der Brempt zich dit seizoen niet opwerpen tot een vaste kracht in het elftal van Club Brugge. Op 19-jarige leeftijd heeft hij zijn volle potentieel nog lang niet bereikt, en daarom betekent een overstap naar de talentenfabriek van RB Salzburg een niet te missen opportuniteit. Maar ook Club Brugge is een winnaar in dit verhaal. De West-Vlamingen strijken namelijk een fraaie transfersom op van ruim 5 miljoen euro, en dat voor een speler die vorige zomer zou worden uitgeleend aan een club uit 1A of 1B.

LEES OOK: Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Is dit een goede deal voor Club Brugge?

Meest recent

‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

0
0
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

16
16
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

91
91
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

102
102
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

117
117
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

74
74
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

224
224
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

50
50
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

238
238
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

531
531
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

360
360
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

444
444
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

74
74
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

119
119
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

171
171
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

59
59
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

127
127
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

189
189
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

139
139
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

91
91
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

474
474
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

171
171
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

93
93
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

349
349

Meer sportnieuws