Club Brugge opgelucht na superdeal Van der Brempt

1114
Club Brugge opgelucht na superdeal Van der Brempt

In de vorige zomermercato was Ignace Van der Brempt op weg naar een uitleenbeurt aan een club uit 1A of 1B. Maar nog geen halfjaar later ondertekent de 19-jarige een contract bij RB Salzburg, waarbij Club Brugge een onverhoopte transfersom vangt van ruim 5 miljoen euro. Hoewel de jonge Van der Brempt zeker een groot potentieel bezit, zal zijn vertrek geen groot verlies betekenen bij Club. Een onverwachte financiële opsteker des te meer. En dus zijn er enkel maar winnaars in dit verhaal.


GEEN MOOI EINDE

Het was zijn doel om ooit in de voetsporen van Clinton Mata en Thomas Meunier te treden, maar in die opzet is Ignace Van der Brempt niet geslaagd. De 19-jarige Antwerpenaar was dit seizoen een vaste klant in de wedstrijdselecties van Club Brugge, maar voor de status van basisspeler viel hij nog iets te licht uit. Van der Brempt kwam meestal in actie door onvoorziene omstandigheden zoals een coronagolf, blessures of schorsingen.

En dat zou gisteren ook het geval geweest zijn in de wedstrijd tegen Union SG. Jack Hendry was geblesseerd voor deze topwedstrijd waardoor Ignace Van der Brempt nog eens zou mogen opdraven in het basiselftal van Club Brugge. Maar door concrete transferonderhandelingen met RB Salzburg weigerde de tiener om te spelen. “We hadden met hem in de basis getraind, dan is dat zuur”, zei Alfred Schreuder daarover na de wedstrijd.



Daardoor zag de Nederlandse trainer van Club Brugge zich in extremis genoodzaakt om de bijna vergeten Matej Mitrovic van onder het stof te halen. “Er waren afspraken gemaakt”, stelde Alfred Schreuder over de vreemde situatie rond Ignace Van der Brempt. “Maar voor hem voelde het toch niet goed in zijn hoofd. Vervolgens heb ik besloten om hem niet op te stellen.” Van der Brempt tekent eerstdaags een contract voor 4,5 jaar bij RB Salzburg en Club Brugge vangt onverwachts nog een fraaie transfersom van meer dan 5 miljoen euro.

JACKPOT VOOR CLUB

Onverhoopt dus, want Ignace Van der Brempt is helemaal geen basisspeler bij Club Brugge. Dit seizoen telt hij bijvoorbeeld amper vier startplaatsen in de Jupiler Pro League. Daarnaast schat de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl Van der Brempts marktwaarde vandaag in op ‘slechts’ 1,2 miljoen euro. Vincent Mannaert moest dus niet lang twijfelen over de transferaanbieding van RB Salzburg, die uiteindelijk een mooie financiële deal inhoudt voor Club.



Bovendien leek het verhaal van Ignace Van der Brempt vorige zomer een gans andere wending te nemen. Nu staat hij op het punt om te tekenen bij het gerenommeerde RB Salzburg, maar vorig jaar was het nochtans de algemene verwachting dat de polyvalente flankspeler dit seizoen zou worden uitgeleend aan een club in 1A of 1B. Ook die herinnering zal Club Brugge uiteraard staven om niet moeilijk te doen om Van der Brempt voor 5 miljoen euro van de hand te doen.

EXPERIMENT VAN CLEMENT

Ignace Van der Brempt hoopte om in de voetsporen te treden van Clinton Mata en Thomas Meunier, maar hun status kon hij nooit bereiken. Sommigen omschrijven hem als een grijze muis, die hard werkt en zich voorbeeldig gedraagt, maar in de wedstrijden toch te weinig opvalt. Dit seizoen kwam Van der Brempt twee keer nadrukkelijk aan de oppervlakte. De eerste keer was in de wedstrijd tegen AA Gent, waarbij Club Brugge met 6-1 de boot inging.



Ignace Van der Brempt kreeg tegen de Buffalo’s ietwat verrassend een basisplaats van Philippe Clement, die toen experimenteerde met een erg experimentele centrale verdediging die bestond uit Van der Brempt (19), Noah Mbamba (16) en Brandon Mechele (28). “Achteraf zeg je tegen jezelf dat je beter deze of gene speler had opgesteld. Maar ik heb het niet over Ignace Van der Brempt. Hij was misschien onze beste speler”, verdedigde Philippe Clement de jonge Ignace Van der Brempt na de afstraffing tegen AA Gent.

MAN VAN DE MATCH

Ondanks de fel uitgesproken steun en positieve woorden van Philippe Clement over Ignace Van der Brempt, moest de Antwerpenaar toch nog vijf wedstrijden wachten op zijn volgende basisplaats. Die kreeg hij uiteindelijk in de topmatch tegen Antwerp FC (1-1). Van der Brempt speelde op de Bosuil als aanvallende flankspeler bij Club Brugge, en de Belgische jeugdinternational liet daarbij een betere indruk na dan zijn tegenhanger op links, Noa Lang.



Ignace Van der Brempt werd na de wedstrijd tegen Antwerp zelfs uitgeroepen tot Man van de Match, in tegenstelling tot de ondermaatse Noa Lang en Charles De Ketelaere. “Vandaag waren andere jongens beter dan Charles en Noa. Daarom ben ik bijvoorbeeld blij met de wedstrijd van Ignace”, gaf trainer Philippe Clement toe. “Ik ben zeker en vast tevreden over zijn match. Ignace heeft gebracht wat we ervan hoopten dat het ging zijn vandaag.

LOF VAN VERHEYEN EN VANDENBEMPT

Na zijn glansprestatie tegen Antwerp waren er ook verschillende analisten vol lof over het jonkie van Club. Peter Vandenbempt bijvoorbeeld. “Hij bezit een manier van voetballen die de Club-supporter graag ziet”, zei de analist op de televisiezender Eleven Sports. “Meteen 100% energie in zijn wedstrijd, en dat zag je al in de eerste minuut. Hij heeft punten gescoord in de tweestrijd met Sowah, als die er al is uiteraard.” En ook zijn collega Gert Verheyen sprak alleen maar positieve woorden uit over hem.



“Het is een gast met lef en die blijft aandringen”, vertelde Gert Verheyen toen bij Eleven Sports. “Hij laat de verdedigers niet met rust, maar hij maakt soms ook nog foutjes en de verkeerde keuzes. Maar dat is allemaal logisch uiteraard. Hij komt met veel lef en zelfvertrouwen op het plein en dat is een goede zaak. Hij heeft het lichaam om op dit niveau mee te doen. Da’s geen jong ventje meer qua lichaam. Het is een sterke boy.”

ALLEMAAL WINNAARS

Desondanks kon Ignace Van der Brempt zich dit seizoen niet opwerpen tot een vaste kracht in het elftal van Club Brugge. Op 19-jarige leeftijd heeft hij zijn volle potentieel nog lang niet bereikt, en daarom betekent een overstap naar de talentenfabriek van RB Salzburg een niet te missen opportuniteit. Maar ook Club Brugge is een winnaar in dit verhaal. De West-Vlamingen strijken namelijk een fraaie transfersom op van ruim 5 miljoen euro, en dat voor een speler die vorige zomer zou worden uitgeleend aan een club uit 1A of 1B.

LEES OOK: Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Is dit een goede deal voor Club Brugge?

Meest recent

Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

27
27
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

31
31
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

31
31
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

319
319
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

215
215
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

153
153
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

463
463
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

659
659
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

135
135
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

86
86
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

88
88
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

452
452
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

396
396
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

66
66
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

100
100
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

123
123
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

228
228
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

502
502
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

498
498
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

61
61
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

470
470
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

164
164
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

402
402
Ontslagvraag op tafel bij KV Mechelen: “Forse uitspraken”

KV Mechelen speelde afgelopen speeldag doelpuntenloos gelijk tegen Lommel en Malinwa staat nog ...

354
354
‘Blessureverdict Ordonez gooit transferplannen in de war’

Joel Ordonez stond al een paar keer dichtbij een transfer. Afgelopen zomer leek de centrale ...

163
163

Meer sportnieuws