Club Brugge opgelucht na superdeal Van der Brempt

1114
Club Brugge opgelucht na superdeal Van der Brempt

In de vorige zomermercato was Ignace Van der Brempt op weg naar een uitleenbeurt aan een club uit 1A of 1B. Maar nog geen halfjaar later ondertekent de 19-jarige een contract bij RB Salzburg, waarbij Club Brugge een onverhoopte transfersom vangt van ruim 5 miljoen euro. Hoewel de jonge Van der Brempt zeker een groot potentieel bezit, zal zijn vertrek geen groot verlies betekenen bij Club. Een onverwachte financiële opsteker des te meer. En dus zijn er enkel maar winnaars in dit verhaal.


GEEN MOOI EINDE

Het was zijn doel om ooit in de voetsporen van Clinton Mata en Thomas Meunier te treden, maar in die opzet is Ignace Van der Brempt niet geslaagd. De 19-jarige Antwerpenaar was dit seizoen een vaste klant in de wedstrijdselecties van Club Brugge, maar voor de status van basisspeler viel hij nog iets te licht uit. Van der Brempt kwam meestal in actie door onvoorziene omstandigheden zoals een coronagolf, blessures of schorsingen.

En dat zou gisteren ook het geval geweest zijn in de wedstrijd tegen Union SG. Jack Hendry was geblesseerd voor deze topwedstrijd waardoor Ignace Van der Brempt nog eens zou mogen opdraven in het basiselftal van Club Brugge. Maar door concrete transferonderhandelingen met RB Salzburg weigerde de tiener om te spelen. “We hadden met hem in de basis getraind, dan is dat zuur”, zei Alfred Schreuder daarover na de wedstrijd.



Daardoor zag de Nederlandse trainer van Club Brugge zich in extremis genoodzaakt om de bijna vergeten Matej Mitrovic van onder het stof te halen. “Er waren afspraken gemaakt”, stelde Alfred Schreuder over de vreemde situatie rond Ignace Van der Brempt. “Maar voor hem voelde het toch niet goed in zijn hoofd. Vervolgens heb ik besloten om hem niet op te stellen.” Van der Brempt tekent eerstdaags een contract voor 4,5 jaar bij RB Salzburg en Club Brugge vangt onverwachts nog een fraaie transfersom van meer dan 5 miljoen euro.

JACKPOT VOOR CLUB

Onverhoopt dus, want Ignace Van der Brempt is helemaal geen basisspeler bij Club Brugge. Dit seizoen telt hij bijvoorbeeld amper vier startplaatsen in de Jupiler Pro League. Daarnaast schat de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl Van der Brempts marktwaarde vandaag in op ‘slechts’ 1,2 miljoen euro. Vincent Mannaert moest dus niet lang twijfelen over de transferaanbieding van RB Salzburg, die uiteindelijk een mooie financiële deal inhoudt voor Club.



Bovendien leek het verhaal van Ignace Van der Brempt vorige zomer een gans andere wending te nemen. Nu staat hij op het punt om te tekenen bij het gerenommeerde RB Salzburg, maar vorig jaar was het nochtans de algemene verwachting dat de polyvalente flankspeler dit seizoen zou worden uitgeleend aan een club in 1A of 1B. Ook die herinnering zal Club Brugge uiteraard staven om niet moeilijk te doen om Van der Brempt voor 5 miljoen euro van de hand te doen.

EXPERIMENT VAN CLEMENT

Ignace Van der Brempt hoopte om in de voetsporen te treden van Clinton Mata en Thomas Meunier, maar hun status kon hij nooit bereiken. Sommigen omschrijven hem als een grijze muis, die hard werkt en zich voorbeeldig gedraagt, maar in de wedstrijden toch te weinig opvalt. Dit seizoen kwam Van der Brempt twee keer nadrukkelijk aan de oppervlakte. De eerste keer was in de wedstrijd tegen AA Gent, waarbij Club Brugge met 6-1 de boot inging.



Ignace Van der Brempt kreeg tegen de Buffalo’s ietwat verrassend een basisplaats van Philippe Clement, die toen experimenteerde met een erg experimentele centrale verdediging die bestond uit Van der Brempt (19), Noah Mbamba (16) en Brandon Mechele (28). “Achteraf zeg je tegen jezelf dat je beter deze of gene speler had opgesteld. Maar ik heb het niet over Ignace Van der Brempt. Hij was misschien onze beste speler”, verdedigde Philippe Clement de jonge Ignace Van der Brempt na de afstraffing tegen AA Gent.

MAN VAN DE MATCH

Ondanks de fel uitgesproken steun en positieve woorden van Philippe Clement over Ignace Van der Brempt, moest de Antwerpenaar toch nog vijf wedstrijden wachten op zijn volgende basisplaats. Die kreeg hij uiteindelijk in de topmatch tegen Antwerp FC (1-1). Van der Brempt speelde op de Bosuil als aanvallende flankspeler bij Club Brugge, en de Belgische jeugdinternational liet daarbij een betere indruk na dan zijn tegenhanger op links, Noa Lang.



Ignace Van der Brempt werd na de wedstrijd tegen Antwerp zelfs uitgeroepen tot Man van de Match, in tegenstelling tot de ondermaatse Noa Lang en Charles De Ketelaere. “Vandaag waren andere jongens beter dan Charles en Noa. Daarom ben ik bijvoorbeeld blij met de wedstrijd van Ignace”, gaf trainer Philippe Clement toe. “Ik ben zeker en vast tevreden over zijn match. Ignace heeft gebracht wat we ervan hoopten dat het ging zijn vandaag.

LOF VAN VERHEYEN EN VANDENBEMPT

Na zijn glansprestatie tegen Antwerp waren er ook verschillende analisten vol lof over het jonkie van Club. Peter Vandenbempt bijvoorbeeld. “Hij bezit een manier van voetballen die de Club-supporter graag ziet”, zei de analist op de televisiezender Eleven Sports. “Meteen 100% energie in zijn wedstrijd, en dat zag je al in de eerste minuut. Hij heeft punten gescoord in de tweestrijd met Sowah, als die er al is uiteraard.” En ook zijn collega Gert Verheyen sprak alleen maar positieve woorden uit over hem.



“Het is een gast met lef en die blijft aandringen”, vertelde Gert Verheyen toen bij Eleven Sports. “Hij laat de verdedigers niet met rust, maar hij maakt soms ook nog foutjes en de verkeerde keuzes. Maar dat is allemaal logisch uiteraard. Hij komt met veel lef en zelfvertrouwen op het plein en dat is een goede zaak. Hij heeft het lichaam om op dit niveau mee te doen. Da’s geen jong ventje meer qua lichaam. Het is een sterke boy.”

ALLEMAAL WINNAARS

Desondanks kon Ignace Van der Brempt zich dit seizoen niet opwerpen tot een vaste kracht in het elftal van Club Brugge. Op 19-jarige leeftijd heeft hij zijn volle potentieel nog lang niet bereikt, en daarom betekent een overstap naar de talentenfabriek van RB Salzburg een niet te missen opportuniteit. Maar ook Club Brugge is een winnaar in dit verhaal. De West-Vlamingen strijken namelijk een fraaie transfersom op van ruim 5 miljoen euro, en dat voor een speler die vorige zomer zou worden uitgeleend aan een club uit 1A of 1B.

LEES OOK: Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

Is dit een goede deal voor Club Brugge?

Meest recent

Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

42
42
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

111
111
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

163
163
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

54
54
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

59
59
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

220
220
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

120
120
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

104
104
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

152
152
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

157
157
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

340
340
Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

111
111
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

222
222
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

342
342
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

114
114
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

71
71
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

110
110
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

682
682
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

232
232
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

413
413
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

228
228
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

44
44
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

192
192
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

564
564

Meer sportnieuws