'Mboyo wijst transfer naar Frankrijk af'

door
'Mboyo wijst transfer naar Frankrijk af'

AA Gent was in de zomer zeer druk in de weer op de transfermarkt en haalde maar liefst negen nieuwe spelers binnen, maar lang niet al die transfers bleven voltreffers. Joseph Okumu en Julien De Sart waren de enige spelers die tot dusver een meerwaarde bleken en vooral de aanvallende transfers gingen de mist in. Om het vertrek van Roman Yaremchuk haalde Gent maar liefst vier spitsen.


Vakoun Bayo, Gianni Bruno, Darko Lemajic en Ilombé Mboyo kwamen allen de Gentse voorhoede versterken, maar geen van hen kon ook maar aanspraak maken op een basisplaats. Die eerste vertrok deze winter alweer op huurbasis naar Charleroi, terwijl ook Mboyo de kans kreeg om de Ghelamco Arena na een halfjaar alweer te verlaten.

Journalist Santi Aouna van Foot Mercato weet dat Sochaux op zoek is naar een spits en bij de tweevoudige Rode Duivel polste. Die gaf echter aan geen trek te hebben in een overstap naar de Franse Ligue 2. Hij blijft dus voorlopig bij Gent, waar hij evenwel amper voorkomt in de plannen van Hein Vanhaezebrouck.

TRIBUNE
Gent betaalde in de zomer nog 500.000 euro om de 34-jarige bij STVV weg te halen, maar Mboyo haalde de voorbije maanden zelfs zelden de bank. Hij kwam in alle competities samen nog maar vier keer aan de aftrap: in de competitie tegen Cercle en KV Kortrijk, in de beker tegen amateurclub Belisia en in de overbodige laatste Conference League-wedstrijd tegen Flora Tallinn. Hij scoorde tot dusver twee keer.


LEES OOK: Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Kan hij beter AA Gent verlaten?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

1
1
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

150
150
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

134
134
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

58
58
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

527
527
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

27
27
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

200
200
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

577
577
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

477
477
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

237
237
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

430
430
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

167
167
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

314
314
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

705
705
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

439
439
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

510
510
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

208
208
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

860
860
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

122
122
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

570
570
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

390
390
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

492
492
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

1043
1043
'Miljoenenaanwinst Leko: Club opent transferonderhandeling'

Club Brugge zorgde maandagavond voor een schokgolf door Nicky Hayen te ontslaan als hoofdcoach. Met ...

672
672
'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

424
424

Meer sportnieuws