'Standard offert 2 spelers voor vrede met STVV'

door
'Standard offert 2 spelers voor vrede met STVV'

Standard kende al een zeer drukke mercato met de komst van vier nieuwe spelers, maar het lijkt erop dat er de komende dagen nog heel wat zal bewegen op Sclessin. De club onderhandelde de voorbije dagen druk met STVV, in de hoop om zo komaf te kunnen maken met een dossier dat als een zwaard van Damocles boven de club hangt.


De Kanaries dienden een tijd geleden immers klacht in bij de FIFA, omdat Standard hen bedrogen zou hebben bij de transfer van Edmilson. Toen die verkocht werd aan Al Duhail, werd de transfersom kunstmatig laag gehouden en daardoor moest er ook minder afgestaan worden aan STVV, dat recht had op een percentage bij een doorverkoop. Standard riskeert daardoor een boete en een transferverbod.

Dat scenario willen de Rouches absoluut vermijden en daarom hopen ze een akkoord te sluiten met STVV. Dat eist zo'n 1,3 miljoen euro, maar Standard wil die som drukken door enkele spelers in de deal te betrekken. Journalist Sacha Tavolieri meldde als eerste dat daardoor zowel Ameen Al Dakil als João Klauss de overstap naar Stayen kunnen maken.

DWARSLIGGER
Inmiddels bevestigen ook La Dernière Heure en Het Nieuwsblad de onderhandelingen. Al Dakhil zou verkocht kunnen worden voor 500.000 euro, waarbij Standard ook nog eens 20 procent zou krijgen bij een eventuele doorverkoop. De jonge verdediger zou de overgang alvast zien zitten omdat hij op meer speelminuten hoopt. Klauss zou dan weer minder staan te springen voor een overgang, hoewel STVV hem zeer graag wil en hij bij Standard op het achterplan verzeild geraakt is. Hij zat tegen Eupen zelfs niet op de bank.


LEES OOK: Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Zou dat een goede deal zijn voor Standard?

Meest recent

Mannaert & Garcia spelen open kaart over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

12
12
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

40
40
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

201
201
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

147
147
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

128
128
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

175
175
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

314
314
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

104
104
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

289
289
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

65
65
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

190
190
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

430
430
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

157
157
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

270
270
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

139
139
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

199
199
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

105
105
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

1147
1147
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

104
104
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

368
368
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

355
355
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

265
265
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

261
261
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

289
289

Meer sportnieuws