Rode Duivels blijven nummer 1 na bizar gelijkspel Brazilië

door
Rode Duivels blijven nummer 1 na bizar gelijkspel Brazilië

De Rode Duivels mogen zich nog een tijdje langer de nummer één van de wereld noemen. Ons land dreigde donderdagnacht zijn leidersplaats op de FIFA-ranking kwijt te spelen, maar dan moest Brazilië zijn WK-kwalificatiewedstrijd in Ecuador wel winnen. De al geplaatste Seleção raakte echter niet verder dan een gelijkspel na een zeer bewogen wedstrijd.


Het spektakel barstte in Quito zeer snel los, want al na zes minuten zette Casemiro de Brazilianen al op voorsprong. Een kwartier later voetbalden we al met tien tegen tien, want eerst kreeg de Ecuadoraanse doelman Dominguez een rode kaart nadat hij bij het uitkomen Matheus Cunha op de borst getrapt had, terwijl even later ook de Braziliaan Emerson mocht inrukken met een tweede geel.

Tussendoor had ook Alisson nog een rode kaart gekregen nadat hij bij het uitkomen met zijn voet het hoofd van Valencia geraakt had. De VAR draaide die beslissing echter terug naar een gele kaart. In de blessuretijd, die maar liefst een kwartier duurde, kreeg de keeper nogmaals rood na een botsing met Valencia, maar opnieuw toonde de VAR genade. Tussendoor had Torres de thuisploeg wel langszij gebracht.

SUAREZ
In de andere wedstrijden ging het eveneens al geplaatste Argentinië zonder Messi met 1-2 winnen in Chili. Di Maria en Lautaro Martinez scoorden de doelpunten. Uruguay heeft zijn kansen op kwalificatie dan weer gevrijwaard met een belangrijke zege in Paraguay. Luis Suarez kroonde zich tot matchwinnaar door vroeg in de tweede helft het enige doelpunt te scoren.


LEES OOK: 'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

Zullen de Rode Duivels hun eerste plaats nog lang vasthouden?

Meest recent

"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

65
65
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

30
30
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

164
164
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

145
145
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

44
44
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

391
391
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

186
186
Napoli-conflict: clubboegbeeld geeft 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

121
121
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

276
276
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

249
249
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

151
151
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

232
232
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

239
239
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

118
118
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

392
392
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

386
386
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

214
214
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

173
173
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

519
519
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

100
100
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

166
166
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

160
160
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

80
80
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

89
89
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

142
142

Meer sportnieuws