Rode Duivels blijven nummer 1 na bizar gelijkspel Brazilië

door
Rode Duivels blijven nummer 1 na bizar gelijkspel Brazilië

De Rode Duivels mogen zich nog een tijdje langer de nummer één van de wereld noemen. Ons land dreigde donderdagnacht zijn leidersplaats op de FIFA-ranking kwijt te spelen, maar dan moest Brazilië zijn WK-kwalificatiewedstrijd in Ecuador wel winnen. De al geplaatste Seleção raakte echter niet verder dan een gelijkspel na een zeer bewogen wedstrijd.


Het spektakel barstte in Quito zeer snel los, want al na zes minuten zette Casemiro de Brazilianen al op voorsprong. Een kwartier later voetbalden we al met tien tegen tien, want eerst kreeg de Ecuadoraanse doelman Dominguez een rode kaart nadat hij bij het uitkomen Matheus Cunha op de borst getrapt had, terwijl even later ook de Braziliaan Emerson mocht inrukken met een tweede geel.

Tussendoor had ook Alisson nog een rode kaart gekregen nadat hij bij het uitkomen met zijn voet het hoofd van Valencia geraakt had. De VAR draaide die beslissing echter terug naar een gele kaart. In de blessuretijd, die maar liefst een kwartier duurde, kreeg de keeper nogmaals rood na een botsing met Valencia, maar opnieuw toonde de VAR genade. Tussendoor had Torres de thuisploeg wel langszij gebracht.

SUAREZ
In de andere wedstrijden ging het eveneens al geplaatste Argentinië zonder Messi met 1-2 winnen in Chili. Di Maria en Lautaro Martinez scoorden de doelpunten. Uruguay heeft zijn kansen op kwalificatie dan weer gevrijwaard met een belangrijke zege in Paraguay. Luis Suarez kroonde zich tot matchwinnaar door vroeg in de tweede helft het enige doelpunt te scoren.


LEES OOK: Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Zullen de Rode Duivels hun eerste plaats nog lang vasthouden?

Meest recent

Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

41
41
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

26
26
Mysterie rond rode kaart: exate woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

39
39
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

48
48
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

44
44
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

14
14
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

34
34
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

315
315
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

136
136
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

36
36
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

89
89
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

416
416
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

181
181
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

31
31
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

72
72
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

379
379
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

362
362
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

102
102
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

297
297
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

364
364
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

504
504
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

384
384
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

129
129
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

50
50
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

741
741

Meer sportnieuws