Rode Duivels blijven nummer 1 na bizar gelijkspel Brazilië

128 stemmen
Rode Duivels blijven nummer 1 na bizar gelijkspel Brazilië

De Rode Duivels mogen zich nog een tijdje langer de nummer één van de wereld noemen. Ons land dreigde donderdagnacht zijn leidersplaats op de FIFA-ranking kwijt te spelen, maar dan moest Brazilië zijn WK-kwalificatiewedstrijd in Ecuador wel winnen. De al geplaatste Seleção raakte echter niet verder dan een gelijkspel na een zeer bewogen wedstrijd.


Het spektakel barstte in Quito zeer snel los, want al na zes minuten zette Casemiro de Brazilianen al op voorsprong. Een kwartier later voetbalden we al met tien tegen tien, want eerst kreeg de Ecuadoraanse doelman Dominguez een rode kaart nadat hij bij het uitkomen Matheus Cunha op de borst getrapt had, terwijl even later ook de Braziliaan Emerson mocht inrukken met een tweede geel.

Tussendoor had ook Alisson nog een rode kaart gekregen nadat hij bij het uitkomen met zijn voet het hoofd van Valencia geraakt had. De VAR draaide die beslissing echter terug naar een gele kaart. In de blessuretijd, die maar liefst een kwartier duurde, kreeg de keeper nogmaals rood na een botsing met Valencia, maar opnieuw toonde de VAR genade. Tussendoor had Torres de thuisploeg wel langszij gebracht.

SUAREZ
In de andere wedstrijden ging het eveneens al geplaatste Argentinië zonder Messi met 1-2 winnen in Chili. Di Maria en Lautaro Martinez scoorden de doelpunten. Uruguay heeft zijn kansen op kwalificatie dan weer gevrijwaard met een belangrijke zege in Paraguay. Luis Suarez kroonde zich tot matchwinnaar door vroeg in de tweede helft het enige doelpunt te scoren.


LEES OOK: Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Zullen de Rode Duivels hun eerste plaats nog lang vasthouden?

Meest recent

Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

3
3
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

7
7
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

44
44
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

79
79
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

58
58
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

191
191
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

47
47
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

362
362
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

329
329
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

274
274
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

78
78
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

135
135
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

603
603
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

39
39
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

119
119
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

72
72
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

28
28
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

97
97
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

194
194
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

90
90
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

174
174
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

92
92
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

703
703
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

206
206
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

115
115

Meer sportnieuws