Pakt Anderlecht uit met grote JPL-revelatie?

door
Pakt Anderlecht uit met grote JPL-revelatie?

Vorige woensdag was Rabbi Matondo de grote man in het Lotto Park. De 21-jarige flankaanvaller speelde Anderlecht op een hoopje en met zijn indrukwekkende prestatie kreeg hij erg lovende commentaren over zich. Filip Joos was bijvoorbeeld heel complimenteus voor Matondo in de podcast 90 minutes en de analist stelt zelfs dat de Welshman een uitstekende speler voor Anderlecht zou zijn.


MATONDO BEDANKT VOOR HET VERTROUWEN

Door een rugblessure kampte hij een tijdje met een conditionele achterstand, maar in de laatste weken en maanden schiet Rabbi Matondo als een komeet de lucht in. “Hij blijkt nu een versterking van formaat”, zei Carlos Avina eerder deze maand in Het Laatste Nieuws. “ En een uithangbord voor onze werkwijze bij het rekruteren van talent. Hij wordt nu op zijn sterke punten uitgespeeld in een formatie die vorm kreeg”, gooide de technisch directeur van Cercle Brugge met lof naar de Welshe huurling.



Ook Dominik Thalhammer waardeert de specifieke kwaliteiten van Rabbi Matondo en hij ziet in hem zelfs een cruciale pion voor z’n elftal. “''Rabbi is met zijn offensieve flitsen een heel belangrijke speler voor ons”, citeerde Het Laatste Nieuws de coach van Cercle Brugge in januari. En woensdag bevestigde Matondo al de goede zaken die Avina en Thalhammer de voorbije tijd over hem vertelden. De 21-jarige was de grote uitblinker in de 0-2 zege van Cercle op het veld van Anderlecht.

MATONDO & ANDERLECHT

Niet alleen scoorde hij woensdag een waanzinnig knap doelpunt tegen de Brusselaars, Rabbi Matondo lag eveneens aan de basis van de 0-2 én de uitsluiting van Wesley Hoedt. “Matondo is een fenomeen”, zei Filip Joos in de podcast 90 minutes. “Zet Matondo bij Anderlecht en dat kan echt iets worden.” De Welshman wordt momenteel gehuurd van Schalke 04, maar Cercle heeft wel een aankoopoptie bedongen in de deal. “Alleen God weet waar ik volgend seizoen speel”, zei hij daar eerder deze week nog over in een gesprek met Het Laatste Nieuws.



Voor alle duidelijkheid, er zijn geen aanwijzingen dat er toenaderingen zijn Anderlecht en Rabbi Matondo maar de 21-jarige liet woensdag wel zijn visitekaartje achter in het Lotto Park. En dat was ook zijn bedoeling. “Ik heb erg uitgekeken naar de wedstrijd op Anderlecht”, vertelde Matondo enkele dagen geleden aan Het Laatste Nieuws. “Tegen het team van Kompany, dat wordt iets bijzonder.” Zowel Matondo (in de jeugd) als Kompany hebben overigens een verleden bij Manchester City.

MATONDO IS FENOMENAAL

Eén uitgesproken sterkte van Rabbi Matondo is uiteraard zijn indrukwekkend tempo. “Die snelheid, man”, zei Filip Joos vol bewondering in de podcast 90 minutes. Volgens Eleven Sports sprintte hij in de wedstrijd tegen Anderlecht aan een indrukwekkende snelheid van maar liefst 35,05 km/u. “Tijdens de training doet hij zelfs aan 37,5 km/u”, voegde Eddie Lattimore, de fysieke coach van Cercle Brugge, toe in La Dernière Heure. “Op dat vlak moet hij in de top drie van België staan.”

Een andere onmiskenbare sterkte van Rabbi Matondo is de dribbel. De flankaanvaller telt dit seizoen al 128 dribbels, een aantal waarmee hij de elfde positie bezet onder alle spelers van de Jupiler Pro League. Op dat vlak zou hij alvast een grote meerwaarde brengen bij Anderlecht, want daar is wingback Sergio Gomez (90 dribbels) de grootste dribbelaar. De Spaanse sterkhouder bezet tegenwoordig de dertigste plek in dat betreffende klassement. Niet slecht voor een wingback.



Daarnaast is Rabbi Matondo ook erg doelgericht. Per wedstrijd trapt hij gemiddeld meer dan drie keer naar het vijandig doel en dat is best veel als een flankaanvaller. “De manier waarbij hij in die tweede goal tegen de paal trapt, dat is fenomenaal hé”, zei Filip Joos in de podcast 90 minutes. “Hij doet dat waarschijnlijk ook niet als het 0-0 is. Maar nu had hij al gescoord en was hij los in zijn hoofd dat hij denkt, deze trap ik er ook in.” Voor Matondo was zijn doelpunt naar eigen zeggen “gewoon een ingeving van het moment.”

HOGER DAN ANDERLECHT

Zowel op het gebied van schoten naar het doel, het aantal ondernomen dribbels per wedstrijd en het aantal offensieve duels per wedstrijd, troeft Rabbi Matondo elke aanvallende middenvelder van Anderlecht af. Matondo is zelfs erg efficiënt in zijn dribbels, en zeker als we dat vergelijken met Francis Amuzu. De sterkhouder van Cercle Brugge telt namelijk 128 geslaagde dribbels in 1.256 minuten terwijl Amuzu ‘maar’ 100 geslaagde dribbels lukte in veel meer speelminuten (1.917).



Maar dat het effectief tot een transfer naar Anderlecht zal komen, dat is nog hoogst onwaarschijnlijk. Vooreerst is er het financieel aspect van een transfer, en daarnaast zijn er uiteraard de wensen van Rabbi Matondo zelf. “Het plafond van Matondo, een jeugdproduct van Manchester City en Welsh international op jonge leeftijd, ligt hoger zelfs dan Anderlecht. Natuurlijk zal hij daar mee kunnen, dat is geen gekke vaststelling”, tempert Aster Nzeyimana alle hoop bij de Anderlecht-fans.

LEES OOK: Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Is Matondo een speler voor Anderlecht?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

59
59
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

18
18
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

42
42
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

116
116
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

97
97
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

129
129
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

55
55
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

122
122
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

179
179
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

502
502
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

212
212
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

55
55
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

399
399
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

414
414
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

86
86
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1193
1193
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

610
610
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

175
175
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

54
54
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

230
230
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

957
957
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

170
170
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

187
187
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

419
419
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

754
754

Meer sportnieuws