Pakt Anderlecht uit met grote JPL-revelatie?

1065 stemmen
Pakt Anderlecht uit met grote JPL-revelatie?

Vorige woensdag was Rabbi Matondo de grote man in het Lotto Park. De 21-jarige flankaanvaller speelde Anderlecht op een hoopje en met zijn indrukwekkende prestatie kreeg hij erg lovende commentaren over zich. Filip Joos was bijvoorbeeld heel complimenteus voor Matondo in de podcast 90 minutes en de analist stelt zelfs dat de Welshman een uitstekende speler voor Anderlecht zou zijn.


MATONDO BEDANKT VOOR HET VERTROUWEN

Door een rugblessure kampte hij een tijdje met een conditionele achterstand, maar in de laatste weken en maanden schiet Rabbi Matondo als een komeet de lucht in. “Hij blijkt nu een versterking van formaat”, zei Carlos Avina eerder deze maand in Het Laatste Nieuws. “ En een uithangbord voor onze werkwijze bij het rekruteren van talent. Hij wordt nu op zijn sterke punten uitgespeeld in een formatie die vorm kreeg”, gooide de technisch directeur van Cercle Brugge met lof naar de Welshe huurling.



Ook Dominik Thalhammer waardeert de specifieke kwaliteiten van Rabbi Matondo en hij ziet in hem zelfs een cruciale pion voor z’n elftal. “''Rabbi is met zijn offensieve flitsen een heel belangrijke speler voor ons”, citeerde Het Laatste Nieuws de coach van Cercle Brugge in januari. En woensdag bevestigde Matondo al de goede zaken die Avina en Thalhammer de voorbije tijd over hem vertelden. De 21-jarige was de grote uitblinker in de 0-2 zege van Cercle op het veld van Anderlecht.

MATONDO & ANDERLECHT

Niet alleen scoorde hij woensdag een waanzinnig knap doelpunt tegen de Brusselaars, Rabbi Matondo lag eveneens aan de basis van de 0-2 én de uitsluiting van Wesley Hoedt. “Matondo is een fenomeen”, zei Filip Joos in de podcast 90 minutes. “Zet Matondo bij Anderlecht en dat kan echt iets worden.” De Welshman wordt momenteel gehuurd van Schalke 04, maar Cercle heeft wel een aankoopoptie bedongen in de deal. “Alleen God weet waar ik volgend seizoen speel”, zei hij daar eerder deze week nog over in een gesprek met Het Laatste Nieuws.



Voor alle duidelijkheid, er zijn geen aanwijzingen dat er toenaderingen zijn Anderlecht en Rabbi Matondo maar de 21-jarige liet woensdag wel zijn visitekaartje achter in het Lotto Park. En dat was ook zijn bedoeling. “Ik heb erg uitgekeken naar de wedstrijd op Anderlecht”, vertelde Matondo enkele dagen geleden aan Het Laatste Nieuws. “Tegen het team van Kompany, dat wordt iets bijzonder.” Zowel Matondo (in de jeugd) als Kompany hebben overigens een verleden bij Manchester City.

MATONDO IS FENOMENAAL

Eén uitgesproken sterkte van Rabbi Matondo is uiteraard zijn indrukwekkend tempo. “Die snelheid, man”, zei Filip Joos vol bewondering in de podcast 90 minutes. Volgens Eleven Sports sprintte hij in de wedstrijd tegen Anderlecht aan een indrukwekkende snelheid van maar liefst 35,05 km/u. “Tijdens de training doet hij zelfs aan 37,5 km/u”, voegde Eddie Lattimore, de fysieke coach van Cercle Brugge, toe in La Dernière Heure. “Op dat vlak moet hij in de top drie van België staan.”

Een andere onmiskenbare sterkte van Rabbi Matondo is de dribbel. De flankaanvaller telt dit seizoen al 128 dribbels, een aantal waarmee hij de elfde positie bezet onder alle spelers van de Jupiler Pro League. Op dat vlak zou hij alvast een grote meerwaarde brengen bij Anderlecht, want daar is wingback Sergio Gomez (90 dribbels) de grootste dribbelaar. De Spaanse sterkhouder bezet tegenwoordig de dertigste plek in dat betreffende klassement. Niet slecht voor een wingback.



Daarnaast is Rabbi Matondo ook erg doelgericht. Per wedstrijd trapt hij gemiddeld meer dan drie keer naar het vijandig doel en dat is best veel als een flankaanvaller. “De manier waarbij hij in die tweede goal tegen de paal trapt, dat is fenomenaal hé”, zei Filip Joos in de podcast 90 minutes. “Hij doet dat waarschijnlijk ook niet als het 0-0 is. Maar nu had hij al gescoord en was hij los in zijn hoofd dat hij denkt, deze trap ik er ook in.” Voor Matondo was zijn doelpunt naar eigen zeggen “gewoon een ingeving van het moment.”

HOGER DAN ANDERLECHT

Zowel op het gebied van schoten naar het doel, het aantal ondernomen dribbels per wedstrijd en het aantal offensieve duels per wedstrijd, troeft Rabbi Matondo elke aanvallende middenvelder van Anderlecht af. Matondo is zelfs erg efficiënt in zijn dribbels, en zeker als we dat vergelijken met Francis Amuzu. De sterkhouder van Cercle Brugge telt namelijk 128 geslaagde dribbels in 1.256 minuten terwijl Amuzu ‘maar’ 100 geslaagde dribbels lukte in veel meer speelminuten (1.917).



Maar dat het effectief tot een transfer naar Anderlecht zal komen, dat is nog hoogst onwaarschijnlijk. Vooreerst is er het financieel aspect van een transfer, en daarnaast zijn er uiteraard de wensen van Rabbi Matondo zelf. “Het plafond van Matondo, een jeugdproduct van Manchester City en Welsh international op jonge leeftijd, ligt hoger zelfs dan Anderlecht. Natuurlijk zal hij daar mee kunnen, dat is geen gekke vaststelling”, tempert Aster Nzeyimana alle hoop bij de Anderlecht-fans.

LEES OOK: Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Is Matondo een speler voor Anderlecht?

Meest recent

Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

5
5
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

103
103
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

147
147
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

95
95
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

136
136
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

322
322
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

104
104
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

60
60
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

97
97
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

464
464
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

98
98
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

330
330
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

164
164
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

187
187
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

319
319
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

273
273
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

163
163
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

83
83
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

224
224
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

656
656
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

610
610
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

374
374
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

357
357
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

87
87

Meer sportnieuws