Pakt Anderlecht uit met grote JPL-revelatie?

door
Pakt Anderlecht uit met grote JPL-revelatie?

Vorige woensdag was Rabbi Matondo de grote man in het Lotto Park. De 21-jarige flankaanvaller speelde Anderlecht op een hoopje en met zijn indrukwekkende prestatie kreeg hij erg lovende commentaren over zich. Filip Joos was bijvoorbeeld heel complimenteus voor Matondo in de podcast 90 minutes en de analist stelt zelfs dat de Welshman een uitstekende speler voor Anderlecht zou zijn.


MATONDO BEDANKT VOOR HET VERTROUWEN

Door een rugblessure kampte hij een tijdje met een conditionele achterstand, maar in de laatste weken en maanden schiet Rabbi Matondo als een komeet de lucht in. “Hij blijkt nu een versterking van formaat”, zei Carlos Avina eerder deze maand in Het Laatste Nieuws. “ En een uithangbord voor onze werkwijze bij het rekruteren van talent. Hij wordt nu op zijn sterke punten uitgespeeld in een formatie die vorm kreeg”, gooide de technisch directeur van Cercle Brugge met lof naar de Welshe huurling.



Ook Dominik Thalhammer waardeert de specifieke kwaliteiten van Rabbi Matondo en hij ziet in hem zelfs een cruciale pion voor z’n elftal. “''Rabbi is met zijn offensieve flitsen een heel belangrijke speler voor ons”, citeerde Het Laatste Nieuws de coach van Cercle Brugge in januari. En woensdag bevestigde Matondo al de goede zaken die Avina en Thalhammer de voorbije tijd over hem vertelden. De 21-jarige was de grote uitblinker in de 0-2 zege van Cercle op het veld van Anderlecht.

MATONDO & ANDERLECHT

Niet alleen scoorde hij woensdag een waanzinnig knap doelpunt tegen de Brusselaars, Rabbi Matondo lag eveneens aan de basis van de 0-2 én de uitsluiting van Wesley Hoedt. “Matondo is een fenomeen”, zei Filip Joos in de podcast 90 minutes. “Zet Matondo bij Anderlecht en dat kan echt iets worden.” De Welshman wordt momenteel gehuurd van Schalke 04, maar Cercle heeft wel een aankoopoptie bedongen in de deal. “Alleen God weet waar ik volgend seizoen speel”, zei hij daar eerder deze week nog over in een gesprek met Het Laatste Nieuws.



Voor alle duidelijkheid, er zijn geen aanwijzingen dat er toenaderingen zijn Anderlecht en Rabbi Matondo maar de 21-jarige liet woensdag wel zijn visitekaartje achter in het Lotto Park. En dat was ook zijn bedoeling. “Ik heb erg uitgekeken naar de wedstrijd op Anderlecht”, vertelde Matondo enkele dagen geleden aan Het Laatste Nieuws. “Tegen het team van Kompany, dat wordt iets bijzonder.” Zowel Matondo (in de jeugd) als Kompany hebben overigens een verleden bij Manchester City.

MATONDO IS FENOMENAAL

Eén uitgesproken sterkte van Rabbi Matondo is uiteraard zijn indrukwekkend tempo. “Die snelheid, man”, zei Filip Joos vol bewondering in de podcast 90 minutes. Volgens Eleven Sports sprintte hij in de wedstrijd tegen Anderlecht aan een indrukwekkende snelheid van maar liefst 35,05 km/u. “Tijdens de training doet hij zelfs aan 37,5 km/u”, voegde Eddie Lattimore, de fysieke coach van Cercle Brugge, toe in La Dernière Heure. “Op dat vlak moet hij in de top drie van België staan.”

Een andere onmiskenbare sterkte van Rabbi Matondo is de dribbel. De flankaanvaller telt dit seizoen al 128 dribbels, een aantal waarmee hij de elfde positie bezet onder alle spelers van de Jupiler Pro League. Op dat vlak zou hij alvast een grote meerwaarde brengen bij Anderlecht, want daar is wingback Sergio Gomez (90 dribbels) de grootste dribbelaar. De Spaanse sterkhouder bezet tegenwoordig de dertigste plek in dat betreffende klassement. Niet slecht voor een wingback.



Daarnaast is Rabbi Matondo ook erg doelgericht. Per wedstrijd trapt hij gemiddeld meer dan drie keer naar het vijandig doel en dat is best veel als een flankaanvaller. “De manier waarbij hij in die tweede goal tegen de paal trapt, dat is fenomenaal hé”, zei Filip Joos in de podcast 90 minutes. “Hij doet dat waarschijnlijk ook niet als het 0-0 is. Maar nu had hij al gescoord en was hij los in zijn hoofd dat hij denkt, deze trap ik er ook in.” Voor Matondo was zijn doelpunt naar eigen zeggen “gewoon een ingeving van het moment.”

HOGER DAN ANDERLECHT

Zowel op het gebied van schoten naar het doel, het aantal ondernomen dribbels per wedstrijd en het aantal offensieve duels per wedstrijd, troeft Rabbi Matondo elke aanvallende middenvelder van Anderlecht af. Matondo is zelfs erg efficiënt in zijn dribbels, en zeker als we dat vergelijken met Francis Amuzu. De sterkhouder van Cercle Brugge telt namelijk 128 geslaagde dribbels in 1.256 minuten terwijl Amuzu ‘maar’ 100 geslaagde dribbels lukte in veel meer speelminuten (1.917).



Maar dat het effectief tot een transfer naar Anderlecht zal komen, dat is nog hoogst onwaarschijnlijk. Vooreerst is er het financieel aspect van een transfer, en daarnaast zijn er uiteraard de wensen van Rabbi Matondo zelf. “Het plafond van Matondo, een jeugdproduct van Manchester City en Welsh international op jonge leeftijd, ligt hoger zelfs dan Anderlecht. Natuurlijk zal hij daar mee kunnen, dat is geen gekke vaststelling”, tempert Aster Nzeyimana alle hoop bij de Anderlecht-fans.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Is Matondo een speler voor Anderlecht?

Meest recent

Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

0
0
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

56
56
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

41
41
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

61
61
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

54
54
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

75
75
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

60
60
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

254
254
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

74
74
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

32
32
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

235
235
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

365
365
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

677
677
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

81
81
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

27
27
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

132
132
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

133
133
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

843
843
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

423
423
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

401
401
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

186
186
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

465
465
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

298
298
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1327
1327
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

139
139

Meer sportnieuws