Pakt Anderlecht uit met grote JPL-revelatie?

door
Pakt Anderlecht uit met grote JPL-revelatie?

Vorige woensdag was Rabbi Matondo de grote man in het Lotto Park. De 21-jarige flankaanvaller speelde Anderlecht op een hoopje en met zijn indrukwekkende prestatie kreeg hij erg lovende commentaren over zich. Filip Joos was bijvoorbeeld heel complimenteus voor Matondo in de podcast 90 minutes en de analist stelt zelfs dat de Welshman een uitstekende speler voor Anderlecht zou zijn.


MATONDO BEDANKT VOOR HET VERTROUWEN

Door een rugblessure kampte hij een tijdje met een conditionele achterstand, maar in de laatste weken en maanden schiet Rabbi Matondo als een komeet de lucht in. “Hij blijkt nu een versterking van formaat”, zei Carlos Avina eerder deze maand in Het Laatste Nieuws. “ En een uithangbord voor onze werkwijze bij het rekruteren van talent. Hij wordt nu op zijn sterke punten uitgespeeld in een formatie die vorm kreeg”, gooide de technisch directeur van Cercle Brugge met lof naar de Welshe huurling.



Ook Dominik Thalhammer waardeert de specifieke kwaliteiten van Rabbi Matondo en hij ziet in hem zelfs een cruciale pion voor z’n elftal. “''Rabbi is met zijn offensieve flitsen een heel belangrijke speler voor ons”, citeerde Het Laatste Nieuws de coach van Cercle Brugge in januari. En woensdag bevestigde Matondo al de goede zaken die Avina en Thalhammer de voorbije tijd over hem vertelden. De 21-jarige was de grote uitblinker in de 0-2 zege van Cercle op het veld van Anderlecht.

MATONDO & ANDERLECHT

Niet alleen scoorde hij woensdag een waanzinnig knap doelpunt tegen de Brusselaars, Rabbi Matondo lag eveneens aan de basis van de 0-2 én de uitsluiting van Wesley Hoedt. “Matondo is een fenomeen”, zei Filip Joos in de podcast 90 minutes. “Zet Matondo bij Anderlecht en dat kan echt iets worden.” De Welshman wordt momenteel gehuurd van Schalke 04, maar Cercle heeft wel een aankoopoptie bedongen in de deal. “Alleen God weet waar ik volgend seizoen speel”, zei hij daar eerder deze week nog over in een gesprek met Het Laatste Nieuws.



Voor alle duidelijkheid, er zijn geen aanwijzingen dat er toenaderingen zijn Anderlecht en Rabbi Matondo maar de 21-jarige liet woensdag wel zijn visitekaartje achter in het Lotto Park. En dat was ook zijn bedoeling. “Ik heb erg uitgekeken naar de wedstrijd op Anderlecht”, vertelde Matondo enkele dagen geleden aan Het Laatste Nieuws. “Tegen het team van Kompany, dat wordt iets bijzonder.” Zowel Matondo (in de jeugd) als Kompany hebben overigens een verleden bij Manchester City.

MATONDO IS FENOMENAAL

Eén uitgesproken sterkte van Rabbi Matondo is uiteraard zijn indrukwekkend tempo. “Die snelheid, man”, zei Filip Joos vol bewondering in de podcast 90 minutes. Volgens Eleven Sports sprintte hij in de wedstrijd tegen Anderlecht aan een indrukwekkende snelheid van maar liefst 35,05 km/u. “Tijdens de training doet hij zelfs aan 37,5 km/u”, voegde Eddie Lattimore, de fysieke coach van Cercle Brugge, toe in La Dernière Heure. “Op dat vlak moet hij in de top drie van België staan.”

Een andere onmiskenbare sterkte van Rabbi Matondo is de dribbel. De flankaanvaller telt dit seizoen al 128 dribbels, een aantal waarmee hij de elfde positie bezet onder alle spelers van de Jupiler Pro League. Op dat vlak zou hij alvast een grote meerwaarde brengen bij Anderlecht, want daar is wingback Sergio Gomez (90 dribbels) de grootste dribbelaar. De Spaanse sterkhouder bezet tegenwoordig de dertigste plek in dat betreffende klassement. Niet slecht voor een wingback.



Daarnaast is Rabbi Matondo ook erg doelgericht. Per wedstrijd trapt hij gemiddeld meer dan drie keer naar het vijandig doel en dat is best veel als een flankaanvaller. “De manier waarbij hij in die tweede goal tegen de paal trapt, dat is fenomenaal hé”, zei Filip Joos in de podcast 90 minutes. “Hij doet dat waarschijnlijk ook niet als het 0-0 is. Maar nu had hij al gescoord en was hij los in zijn hoofd dat hij denkt, deze trap ik er ook in.” Voor Matondo was zijn doelpunt naar eigen zeggen “gewoon een ingeving van het moment.”

HOGER DAN ANDERLECHT

Zowel op het gebied van schoten naar het doel, het aantal ondernomen dribbels per wedstrijd en het aantal offensieve duels per wedstrijd, troeft Rabbi Matondo elke aanvallende middenvelder van Anderlecht af. Matondo is zelfs erg efficiënt in zijn dribbels, en zeker als we dat vergelijken met Francis Amuzu. De sterkhouder van Cercle Brugge telt namelijk 128 geslaagde dribbels in 1.256 minuten terwijl Amuzu ‘maar’ 100 geslaagde dribbels lukte in veel meer speelminuten (1.917).



Maar dat het effectief tot een transfer naar Anderlecht zal komen, dat is nog hoogst onwaarschijnlijk. Vooreerst is er het financieel aspect van een transfer, en daarnaast zijn er uiteraard de wensen van Rabbi Matondo zelf. “Het plafond van Matondo, een jeugdproduct van Manchester City en Welsh international op jonge leeftijd, ligt hoger zelfs dan Anderlecht. Natuurlijk zal hij daar mee kunnen, dat is geen gekke vaststelling”, tempert Aster Nzeyimana alle hoop bij de Anderlecht-fans.

LEES OOK: Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

Is Matondo een speler voor Anderlecht?

Meest recent

'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

43
43
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

27
27
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

114
114
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

27
27
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

82
82
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

98
98
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

171
171
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

58
58
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

403
403
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

317
317
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

250
250
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

263
263
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

211
211
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

40
40
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

63
63
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

45
45
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

170
170
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

115
115
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

228
228
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

270
270
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

67
67
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

148
148
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

482
482
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

69
69

Meer sportnieuws