Pakt Anderlecht uit met grote JPL-revelatie?

door
Pakt Anderlecht uit met grote JPL-revelatie?

Vorige woensdag was Rabbi Matondo de grote man in het Lotto Park. De 21-jarige flankaanvaller speelde Anderlecht op een hoopje en met zijn indrukwekkende prestatie kreeg hij erg lovende commentaren over zich. Filip Joos was bijvoorbeeld heel complimenteus voor Matondo in de podcast 90 minutes en de analist stelt zelfs dat de Welshman een uitstekende speler voor Anderlecht zou zijn.


MATONDO BEDANKT VOOR HET VERTROUWEN

Door een rugblessure kampte hij een tijdje met een conditionele achterstand, maar in de laatste weken en maanden schiet Rabbi Matondo als een komeet de lucht in. “Hij blijkt nu een versterking van formaat”, zei Carlos Avina eerder deze maand in Het Laatste Nieuws. “ En een uithangbord voor onze werkwijze bij het rekruteren van talent. Hij wordt nu op zijn sterke punten uitgespeeld in een formatie die vorm kreeg”, gooide de technisch directeur van Cercle Brugge met lof naar de Welshe huurling.



Ook Dominik Thalhammer waardeert de specifieke kwaliteiten van Rabbi Matondo en hij ziet in hem zelfs een cruciale pion voor z’n elftal. “''Rabbi is met zijn offensieve flitsen een heel belangrijke speler voor ons”, citeerde Het Laatste Nieuws de coach van Cercle Brugge in januari. En woensdag bevestigde Matondo al de goede zaken die Avina en Thalhammer de voorbije tijd over hem vertelden. De 21-jarige was de grote uitblinker in de 0-2 zege van Cercle op het veld van Anderlecht.

MATONDO & ANDERLECHT

Niet alleen scoorde hij woensdag een waanzinnig knap doelpunt tegen de Brusselaars, Rabbi Matondo lag eveneens aan de basis van de 0-2 én de uitsluiting van Wesley Hoedt. “Matondo is een fenomeen”, zei Filip Joos in de podcast 90 minutes. “Zet Matondo bij Anderlecht en dat kan echt iets worden.” De Welshman wordt momenteel gehuurd van Schalke 04, maar Cercle heeft wel een aankoopoptie bedongen in de deal. “Alleen God weet waar ik volgend seizoen speel”, zei hij daar eerder deze week nog over in een gesprek met Het Laatste Nieuws.



Voor alle duidelijkheid, er zijn geen aanwijzingen dat er toenaderingen zijn Anderlecht en Rabbi Matondo maar de 21-jarige liet woensdag wel zijn visitekaartje achter in het Lotto Park. En dat was ook zijn bedoeling. “Ik heb erg uitgekeken naar de wedstrijd op Anderlecht”, vertelde Matondo enkele dagen geleden aan Het Laatste Nieuws. “Tegen het team van Kompany, dat wordt iets bijzonder.” Zowel Matondo (in de jeugd) als Kompany hebben overigens een verleden bij Manchester City.

MATONDO IS FENOMENAAL

Eén uitgesproken sterkte van Rabbi Matondo is uiteraard zijn indrukwekkend tempo. “Die snelheid, man”, zei Filip Joos vol bewondering in de podcast 90 minutes. Volgens Eleven Sports sprintte hij in de wedstrijd tegen Anderlecht aan een indrukwekkende snelheid van maar liefst 35,05 km/u. “Tijdens de training doet hij zelfs aan 37,5 km/u”, voegde Eddie Lattimore, de fysieke coach van Cercle Brugge, toe in La Dernière Heure. “Op dat vlak moet hij in de top drie van België staan.”

Een andere onmiskenbare sterkte van Rabbi Matondo is de dribbel. De flankaanvaller telt dit seizoen al 128 dribbels, een aantal waarmee hij de elfde positie bezet onder alle spelers van de Jupiler Pro League. Op dat vlak zou hij alvast een grote meerwaarde brengen bij Anderlecht, want daar is wingback Sergio Gomez (90 dribbels) de grootste dribbelaar. De Spaanse sterkhouder bezet tegenwoordig de dertigste plek in dat betreffende klassement. Niet slecht voor een wingback.



Daarnaast is Rabbi Matondo ook erg doelgericht. Per wedstrijd trapt hij gemiddeld meer dan drie keer naar het vijandig doel en dat is best veel als een flankaanvaller. “De manier waarbij hij in die tweede goal tegen de paal trapt, dat is fenomenaal hé”, zei Filip Joos in de podcast 90 minutes. “Hij doet dat waarschijnlijk ook niet als het 0-0 is. Maar nu had hij al gescoord en was hij los in zijn hoofd dat hij denkt, deze trap ik er ook in.” Voor Matondo was zijn doelpunt naar eigen zeggen “gewoon een ingeving van het moment.”

HOGER DAN ANDERLECHT

Zowel op het gebied van schoten naar het doel, het aantal ondernomen dribbels per wedstrijd en het aantal offensieve duels per wedstrijd, troeft Rabbi Matondo elke aanvallende middenvelder van Anderlecht af. Matondo is zelfs erg efficiënt in zijn dribbels, en zeker als we dat vergelijken met Francis Amuzu. De sterkhouder van Cercle Brugge telt namelijk 128 geslaagde dribbels in 1.256 minuten terwijl Amuzu ‘maar’ 100 geslaagde dribbels lukte in veel meer speelminuten (1.917).



Maar dat het effectief tot een transfer naar Anderlecht zal komen, dat is nog hoogst onwaarschijnlijk. Vooreerst is er het financieel aspect van een transfer, en daarnaast zijn er uiteraard de wensen van Rabbi Matondo zelf. “Het plafond van Matondo, een jeugdproduct van Manchester City en Welsh international op jonge leeftijd, ligt hoger zelfs dan Anderlecht. Natuurlijk zal hij daar mee kunnen, dat is geen gekke vaststelling”, tempert Aster Nzeyimana alle hoop bij de Anderlecht-fans.

LEES OOK: Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Is Matondo een speler voor Anderlecht?

Meest recent

AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

7
7
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, Milan op de loer'

Nathan De Cat schreef zaterdag geschiedenis door op amper 17-jarige leeftijd zijn debuut te vieren ...

105
105
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

25
25
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

184
184
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

36
36
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

176
176
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

62
62
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

174
174
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

34
34
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

73
73
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

132
132
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

342
342
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

219
219
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

86
86
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

69
69
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

88
88
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

46
46
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

480
480
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

179
179
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

448
448
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

53
53
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

512
512
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

221
221
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

199
199

Meer sportnieuws