'Schreuder broedt op verrassing tegen Union'

309 stemmen
'Schreuder broedt op verrassing tegen Union'

D-Day in Jan Breydel, waar Club Brugge donderdagavond absoluut moet winnen van Union om de kloof met de verrassende koploper enigszins dicht te rijden. In aanloop naar de topper is het vooral uitkijken naar het elftal dat Alfred Schreuder tussen de lijnen brengt bij Blauw-Zwart, dat ietwat moet puzzelen door de afwezigheid van Jack Hendry en Tajon Buchanan.


Die eerste is geschorst na zijn rode kaart tegen Standard, waar Buchanan als invaller goed was voor een assist. Hij vertrok nu echter op interlandverplichtingen, wat de keuzes voor Schreuder een pak beperkter maakt. De voorbije duels koos hij er immers voor om Clinton Mata hoger op de rechterflank te posteren, maar die moet centraal achterin nu wellicht het gemis van Hendry opvangen.

De kans dat de opgeviste Matej Mitrovic meteen zijn wederoptreden maakt in het defensieve trio oogt per slot van rekening uiterst klein, bovendien hintte Schreuder er zelf al op dat hij vermoedelijk met Mata zou schuiven. De vraag is dan dus echter wie diens plaats inneemt. Hoewel de nieuwe coach nog niet echt de kaart van de jeugd trok, lijkt Ignace Van der Brempt de logische optie.

3-5-2 of 4-3-3?
Na enkele mindere optredens was de tiener nochtans naar het achterplan verwezen, maar tegen Standard mocht hij na de uitsluiting van Hendry al een vijftal minuutjes invallen. In het 3-5-2 systeem van Schreuder lijkt Van der Brempt dan ook de beste kandidaat om de taak van fullback uit te voeren, tenzij dure flopaankoop Kamal Sowah eindelijk nog eens zijn kans krijgt. Een andere optie is een systeemwissel naar een 4-3-3, waarbij Eduard Sobol of Federico Ricca links achterin mogen postvatten.

LEES OOK: 'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Wie komt volgens u in de ploeg voor Hendry?

Meest recent

'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

81
81
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

308
308
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

174
174
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

287
287
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

188
188
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

386
386
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

126
126
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

195
195
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

196
196
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

86
86
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

227
227
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

505
505
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

150
150
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

210
210
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

389
389
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

97
97
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

642
642
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

55
55
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

64
64
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

267
267
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

433
433
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

1028
1028
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

538
538
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

524
524

Meer sportnieuws