'Anderlecht mogelijk zonder Hoedt in Croky Cup'

356
'Anderlecht mogelijk zonder Hoedt in Croky Cup'

Anderlecht likt haar wonden na de pijnlijke nederlaag tegen Cercle Brugge, maar veel tijd om stil te staan bij dat verlies is er niet voor Vincent Kompany en co. Zij moeten zondag namelijk alweer vol aan de bak tegen koploper Union. Gelukkig kan Paars-Wit dan nog rekenen op Wesley Hoedt, woensdag nochtans rechtstreeks van het veld gestuurd.


De ervaren verdediger kreeg daarvoor een schorsing van één wedstrijd effectief voorgesteld, een sanctie die weliswaar pas ingaat na het weekend. Anderlecht hoeft dus niet in beroep te gaan om de 27-jarige Nederlander op te stellen in de Brusselse derby, in zekere zin een meevaller. Zeker omdat Hoedt bij een gele kaart voor zijn ingreep, in dat geval zijn vijfde van het seizoen, wél geschorst was geweest. Toch is enig verzet misschien wel aangewezen. Ook nadien dreigt Hoedt tenslotte een cruciaal duel te moeten missen.

VTM-journalist Jarno Bertho merkt op Twitter immers op hoe straffen voor een directe rode kaart overschrijdend werken voor landelijke competities. Dat betekent dus dat Hoedt niet het competitieduel tegen Eupen van volgende week zondag, maar wel de eerste ontmoeting in de halve finale van de beker tegen diezelfde Panda's aan zijn neus ziet voorbijgaan mocht Anderlecht het voorstel aanvaarden. Een fikse domper voor Kompany en co, zeker nu vervanger Hannes Delcroix toch nog niet helemaal klaar lijkt voor de strijd.

RECIDIVIST
Afwachten dus of de recordkampioen alsnog beroep aantekent, iets wat volgens heel wat supporters alvast gerechtvaardigd zou zijn. Nadat eerder al Kompany de rode kaart op zich overdreven vond, zijn zij van mening dat ook de strafmaat buiten proportie is. Het Laatste Nieuws komt in dat opzicht nu met een verklaring op de proppen, met name het disciplinair verleden van Hoedt. Hij werd als speler van Antwerp twee jaar geleden al eens bestraft voor een soortgelijke overtreding, eveneens tegen Cercle Brugge.

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Anderlecht moet in beroep gaan

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

0
0
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

9
9
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

13
13
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

31
31
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

63
63
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

70
70
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

41
41
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

45
45
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

210
210
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

401
401
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

56
56
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

21
21
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

112
112
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

71
71
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

135
135
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

161
161
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

296
296
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

557
557
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

227
227
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

186
186
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

532
532
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

93
93
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

462
462
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws