'Anderlecht mogelijk zonder Hoedt in Croky Cup'

door
'Anderlecht mogelijk zonder Hoedt in Croky Cup'

Anderlecht likt haar wonden na de pijnlijke nederlaag tegen Cercle Brugge, maar veel tijd om stil te staan bij dat verlies is er niet voor Vincent Kompany en co. Zij moeten zondag namelijk alweer vol aan de bak tegen koploper Union. Gelukkig kan Paars-Wit dan nog rekenen op Wesley Hoedt, woensdag nochtans rechtstreeks van het veld gestuurd.


De ervaren verdediger kreeg daarvoor een schorsing van één wedstrijd effectief voorgesteld, een sanctie die weliswaar pas ingaat na het weekend. Anderlecht hoeft dus niet in beroep te gaan om de 27-jarige Nederlander op te stellen in de Brusselse derby, in zekere zin een meevaller. Zeker omdat Hoedt bij een gele kaart voor zijn ingreep, in dat geval zijn vijfde van het seizoen, wél geschorst was geweest. Toch is enig verzet misschien wel aangewezen. Ook nadien dreigt Hoedt tenslotte een cruciaal duel te moeten missen.

VTM-journalist Jarno Bertho merkt op Twitter immers op hoe straffen voor een directe rode kaart overschrijdend werken voor landelijke competities. Dat betekent dus dat Hoedt niet het competitieduel tegen Eupen van volgende week zondag, maar wel de eerste ontmoeting in de halve finale van de beker tegen diezelfde Panda's aan zijn neus ziet voorbijgaan mocht Anderlecht het voorstel aanvaarden. Een fikse domper voor Kompany en co, zeker nu vervanger Hannes Delcroix toch nog niet helemaal klaar lijkt voor de strijd.

RECIDIVIST
Afwachten dus of de recordkampioen alsnog beroep aantekent, iets wat volgens heel wat supporters alvast gerechtvaardigd zou zijn. Nadat eerder al Kompany de rode kaart op zich overdreven vond, zijn zij van mening dat ook de strafmaat buiten proportie is. Het Laatste Nieuws komt in dat opzicht nu met een verklaring op de proppen, met name het disciplinair verleden van Hoedt. Hij werd als speler van Antwerp twee jaar geleden al eens bestraft voor een soortgelijke overtreding, eveneens tegen Cercle Brugge.

LEES OOK: Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

Anderlecht moet in beroep gaan

Meest recent

'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

9
9
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

44
44
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

16
16
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

24
24
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

40
40
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

38
38
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

17
17
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

359
359
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

101
101
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

108
108
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

353
353
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

52
52
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

450
450
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

541
541
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

110
110
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

287
287
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

270
270
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

306
306
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

196
196
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

68
68
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

177
177
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

250
250
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

193
193
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

209
209
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

326
326

Meer sportnieuws