'Anderlecht mogelijk zonder Hoedt in Croky Cup'

door
'Anderlecht mogelijk zonder Hoedt in Croky Cup'

Anderlecht likt haar wonden na de pijnlijke nederlaag tegen Cercle Brugge, maar veel tijd om stil te staan bij dat verlies is er niet voor Vincent Kompany en co. Zij moeten zondag namelijk alweer vol aan de bak tegen koploper Union. Gelukkig kan Paars-Wit dan nog rekenen op Wesley Hoedt, woensdag nochtans rechtstreeks van het veld gestuurd.


De ervaren verdediger kreeg daarvoor een schorsing van één wedstrijd effectief voorgesteld, een sanctie die weliswaar pas ingaat na het weekend. Anderlecht hoeft dus niet in beroep te gaan om de 27-jarige Nederlander op te stellen in de Brusselse derby, in zekere zin een meevaller. Zeker omdat Hoedt bij een gele kaart voor zijn ingreep, in dat geval zijn vijfde van het seizoen, wél geschorst was geweest. Toch is enig verzet misschien wel aangewezen. Ook nadien dreigt Hoedt tenslotte een cruciaal duel te moeten missen.

VTM-journalist Jarno Bertho merkt op Twitter immers op hoe straffen voor een directe rode kaart overschrijdend werken voor landelijke competities. Dat betekent dus dat Hoedt niet het competitieduel tegen Eupen van volgende week zondag, maar wel de eerste ontmoeting in de halve finale van de beker tegen diezelfde Panda's aan zijn neus ziet voorbijgaan mocht Anderlecht het voorstel aanvaarden. Een fikse domper voor Kompany en co, zeker nu vervanger Hannes Delcroix toch nog niet helemaal klaar lijkt voor de strijd.

RECIDIVIST
Afwachten dus of de recordkampioen alsnog beroep aantekent, iets wat volgens heel wat supporters alvast gerechtvaardigd zou zijn. Nadat eerder al Kompany de rode kaart op zich overdreven vond, zijn zij van mening dat ook de strafmaat buiten proportie is. Het Laatste Nieuws komt in dat opzicht nu met een verklaring op de proppen, met name het disciplinair verleden van Hoedt. Hij werd als speler van Antwerp twee jaar geleden al eens bestraft voor een soortgelijke overtreding, eveneens tegen Cercle Brugge.

LEES OOK: Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Anderlecht moet in beroep gaan

Meest recent

Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

27
27
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

54
54
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

126
126
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

177
177
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

71
71
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

126
126
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

259
259
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

76
76
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

235
235
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

153
153
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

159
159
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

369
369
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

165
165
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

291
291
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

158
158
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

194
194
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

381
381
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

520
520
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

113
113
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

432
432
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

330
330
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

54
54
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

752
752
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

207
207

Meer sportnieuws