'Anderlecht mogelijk zonder Hoedt in Croky Cup'

door
'Anderlecht mogelijk zonder Hoedt in Croky Cup'

Anderlecht likt haar wonden na de pijnlijke nederlaag tegen Cercle Brugge, maar veel tijd om stil te staan bij dat verlies is er niet voor Vincent Kompany en co. Zij moeten zondag namelijk alweer vol aan de bak tegen koploper Union. Gelukkig kan Paars-Wit dan nog rekenen op Wesley Hoedt, woensdag nochtans rechtstreeks van het veld gestuurd.


De ervaren verdediger kreeg daarvoor een schorsing van één wedstrijd effectief voorgesteld, een sanctie die weliswaar pas ingaat na het weekend. Anderlecht hoeft dus niet in beroep te gaan om de 27-jarige Nederlander op te stellen in de Brusselse derby, in zekere zin een meevaller. Zeker omdat Hoedt bij een gele kaart voor zijn ingreep, in dat geval zijn vijfde van het seizoen, wél geschorst was geweest. Toch is enig verzet misschien wel aangewezen. Ook nadien dreigt Hoedt tenslotte een cruciaal duel te moeten missen.

VTM-journalist Jarno Bertho merkt op Twitter immers op hoe straffen voor een directe rode kaart overschrijdend werken voor landelijke competities. Dat betekent dus dat Hoedt niet het competitieduel tegen Eupen van volgende week zondag, maar wel de eerste ontmoeting in de halve finale van de beker tegen diezelfde Panda's aan zijn neus ziet voorbijgaan mocht Anderlecht het voorstel aanvaarden. Een fikse domper voor Kompany en co, zeker nu vervanger Hannes Delcroix toch nog niet helemaal klaar lijkt voor de strijd.

RECIDIVIST
Afwachten dus of de recordkampioen alsnog beroep aantekent, iets wat volgens heel wat supporters alvast gerechtvaardigd zou zijn. Nadat eerder al Kompany de rode kaart op zich overdreven vond, zijn zij van mening dat ook de strafmaat buiten proportie is. Het Laatste Nieuws komt in dat opzicht nu met een verklaring op de proppen, met name het disciplinair verleden van Hoedt. Hij werd als speler van Antwerp twee jaar geleden al eens bestraft voor een soortgelijke overtreding, eveneens tegen Cercle Brugge.

LEES OOK: Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

Anderlecht moet in beroep gaan

Meest recent

Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

9
9
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

18
18
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

121
121
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

92
92
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

139
139
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

61
61
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

210
210
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

246
246
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

47
47
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

140
140
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

74
74
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

199
199
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

193
193
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

198
198
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

25
25
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

210
210
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

275
275
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

287
287
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

148
148
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

48
48
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

106
106
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

285
285
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

62
62
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

102
102

Meer sportnieuws