'Anderlecht mogelijk zonder Hoedt in Croky Cup'

356 stemmen
'Anderlecht mogelijk zonder Hoedt in Croky Cup'

Anderlecht likt haar wonden na de pijnlijke nederlaag tegen Cercle Brugge, maar veel tijd om stil te staan bij dat verlies is er niet voor Vincent Kompany en co. Zij moeten zondag namelijk alweer vol aan de bak tegen koploper Union. Gelukkig kan Paars-Wit dan nog rekenen op Wesley Hoedt, woensdag nochtans rechtstreeks van het veld gestuurd.


De ervaren verdediger kreeg daarvoor een schorsing van één wedstrijd effectief voorgesteld, een sanctie die weliswaar pas ingaat na het weekend. Anderlecht hoeft dus niet in beroep te gaan om de 27-jarige Nederlander op te stellen in de Brusselse derby, in zekere zin een meevaller. Zeker omdat Hoedt bij een gele kaart voor zijn ingreep, in dat geval zijn vijfde van het seizoen, wél geschorst was geweest. Toch is enig verzet misschien wel aangewezen. Ook nadien dreigt Hoedt tenslotte een cruciaal duel te moeten missen.

VTM-journalist Jarno Bertho merkt op Twitter immers op hoe straffen voor een directe rode kaart overschrijdend werken voor landelijke competities. Dat betekent dus dat Hoedt niet het competitieduel tegen Eupen van volgende week zondag, maar wel de eerste ontmoeting in de halve finale van de beker tegen diezelfde Panda's aan zijn neus ziet voorbijgaan mocht Anderlecht het voorstel aanvaarden. Een fikse domper voor Kompany en co, zeker nu vervanger Hannes Delcroix toch nog niet helemaal klaar lijkt voor de strijd.

RECIDIVIST
Afwachten dus of de recordkampioen alsnog beroep aantekent, iets wat volgens heel wat supporters alvast gerechtvaardigd zou zijn. Nadat eerder al Kompany de rode kaart op zich overdreven vond, zijn zij van mening dat ook de strafmaat buiten proportie is. Het Laatste Nieuws komt in dat opzicht nu met een verklaring op de proppen, met name het disciplinair verleden van Hoedt. Hij werd als speler van Antwerp twee jaar geleden al eens bestraft voor een soortgelijke overtreding, eveneens tegen Cercle Brugge.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Anderlecht moet in beroep gaan

Meest recent

WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

20
20
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

61
61
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

113
113
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

425
425
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

325
325
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

78
78
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

341
341
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

54
54
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

303
303
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

93
93
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

36
36
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

95
95
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

355
355
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

279
279
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

104
104
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

600
600
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

310
310
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

141
141
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

622
622
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

253
253
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

225
225
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

73
73
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

1007
1007
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

616
616

Meer sportnieuws