Slotoffensief wenkt: Anderlecht in allerijl transfermarkt op?

door
Slotoffensief wenkt: Anderlecht in allerijl transfermarkt op?

De wintermercato is intussen ruim drie weken geopend, maar bij RSC Anderlecht valt er nog steeds uiterst weinig activiteit op te merken. Terwijl de Brusselaars afscheid namen van jeugdproduct Nayel Mehssatou en huurling Taylor Harwood-Bellis, streek er in januari immers nog geen enkele nieuwkomer neer in het Lotto Park. Daar kan binnenkort echter wel eens verandering in komen.


Enkele dagen voor de deadline dringt er zich namelijk toch een soort 'slotoffensief' op bij Paars-Wit, dat woensdag onderuit ging tegen Cercle Brugge. Daarbij werd andermaal duidelijk dat de spoeling op het middenveld bijzonder dun is, zeker omdat Majeed Ashimeru niet in de bovenste schuif ligt bij Vincent Kompany. Zelfs bij afwezigheid van Kristoffer Olsson moest de Ghanees het stellen met een invalbeurt.

Na de rode kaart van Wesley Hoedt kwam bovendien zowaar Yari Verschaeren centraal naast Josh Cullen terecht. Ondanks het geloof van de recordkampioen in jonge talenten als Marco Kana en Kristian Arnstad in de as, die voorlopig weliswaar nog te licht wegen, lijkt extra versterking hier dus geen overbodige luxe. Een dynamische middenvelder zeg maar, die vooral op defensief vlak zijn mannetje weet te staan.

DILEMMA DELCROIX
Daarnaast diende er zich tegen Cercle nóg een prioriteit aan, met name een centrale verdediger. Na het vertrek van Harwood-Bellis klonk het nog dat de Engelsman overbodig was geworden door de terugkeer van Hannes Delcroix, maar hij hield het woensdag slechts een kwartiertje vol. Hoewel de schade naar verluidt meevalt, lijkt het dan ook riskant om echt op hem te rekenen. Tot slot viel Killian Sardella wederom door de mand als vervanger van Michael Murillo, en blijft ook een rechtsachter daarom meer dan welkom. Werk aan de winkel dus voor Peter Verbeke.

LEES OOK: Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

De voornaamste prioriteit voor RSCA is volgens mij ...

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

36
36
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

38
38
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

159
159
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

44
44
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

86
86
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

98
98
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

36
36
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

116
116
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

183
183
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

286
286
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

149
149
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

29
29
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

398
398
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

75
75
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

190
190
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

134
134
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

84
84
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

77
77
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

104
104
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

96
96
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

173
173
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

187
187
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

102
102
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

271
271
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws