Slotoffensief wenkt: Anderlecht in allerijl transfermarkt op?

door
Slotoffensief wenkt: Anderlecht in allerijl transfermarkt op?

De wintermercato is intussen ruim drie weken geopend, maar bij RSC Anderlecht valt er nog steeds uiterst weinig activiteit op te merken. Terwijl de Brusselaars afscheid namen van jeugdproduct Nayel Mehssatou en huurling Taylor Harwood-Bellis, streek er in januari immers nog geen enkele nieuwkomer neer in het Lotto Park. Daar kan binnenkort echter wel eens verandering in komen.


Enkele dagen voor de deadline dringt er zich namelijk toch een soort 'slotoffensief' op bij Paars-Wit, dat woensdag onderuit ging tegen Cercle Brugge. Daarbij werd andermaal duidelijk dat de spoeling op het middenveld bijzonder dun is, zeker omdat Majeed Ashimeru niet in de bovenste schuif ligt bij Vincent Kompany. Zelfs bij afwezigheid van Kristoffer Olsson moest de Ghanees het stellen met een invalbeurt.

Na de rode kaart van Wesley Hoedt kwam bovendien zowaar Yari Verschaeren centraal naast Josh Cullen terecht. Ondanks het geloof van de recordkampioen in jonge talenten als Marco Kana en Kristian Arnstad in de as, die voorlopig weliswaar nog te licht wegen, lijkt extra versterking hier dus geen overbodige luxe. Een dynamische middenvelder zeg maar, die vooral op defensief vlak zijn mannetje weet te staan.

DILEMMA DELCROIX
Daarnaast diende er zich tegen Cercle nóg een prioriteit aan, met name een centrale verdediger. Na het vertrek van Harwood-Bellis klonk het nog dat de Engelsman overbodig was geworden door de terugkeer van Hannes Delcroix, maar hij hield het woensdag slechts een kwartiertje vol. Hoewel de schade naar verluidt meevalt, lijkt het dan ook riskant om echt op hem te rekenen. Tot slot viel Killian Sardella wederom door de mand als vervanger van Michael Murillo, en blijft ook een rechtsachter daarom meer dan welkom. Werk aan de winkel dus voor Peter Verbeke.

LEES OOK: DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De voornaamste prioriteit voor RSCA is volgens mij ...

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

36
36
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

121
121
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

86
86
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

81
81
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

241
241
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

54
54
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

132
132
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

445
445
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

136
136
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

280
280
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

478
478
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

181
181
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

97
97
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

164
164
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

142
142
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

400
400
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

69
69
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

191
191
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

734
734
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

668
668
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

363
363
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

610
610
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

193
193
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

411
411
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

643
643

Meer sportnieuws