Slotoffensief wenkt: Anderlecht in allerijl transfermarkt op?

907 stemmen
Slotoffensief wenkt: Anderlecht in allerijl transfermarkt op?

De wintermercato is intussen ruim drie weken geopend, maar bij RSC Anderlecht valt er nog steeds uiterst weinig activiteit op te merken. Terwijl de Brusselaars afscheid namen van jeugdproduct Nayel Mehssatou en huurling Taylor Harwood-Bellis, streek er in januari immers nog geen enkele nieuwkomer neer in het Lotto Park. Daar kan binnenkort echter wel eens verandering in komen.


Enkele dagen voor de deadline dringt er zich namelijk toch een soort 'slotoffensief' op bij Paars-Wit, dat woensdag onderuit ging tegen Cercle Brugge. Daarbij werd andermaal duidelijk dat de spoeling op het middenveld bijzonder dun is, zeker omdat Majeed Ashimeru niet in de bovenste schuif ligt bij Vincent Kompany. Zelfs bij afwezigheid van Kristoffer Olsson moest de Ghanees het stellen met een invalbeurt.

Na de rode kaart van Wesley Hoedt kwam bovendien zowaar Yari Verschaeren centraal naast Josh Cullen terecht. Ondanks het geloof van de recordkampioen in jonge talenten als Marco Kana en Kristian Arnstad in de as, die voorlopig weliswaar nog te licht wegen, lijkt extra versterking hier dus geen overbodige luxe. Een dynamische middenvelder zeg maar, die vooral op defensief vlak zijn mannetje weet te staan.

DILEMMA DELCROIX
Daarnaast diende er zich tegen Cercle nóg een prioriteit aan, met name een centrale verdediger. Na het vertrek van Harwood-Bellis klonk het nog dat de Engelsman overbodig was geworden door de terugkeer van Hannes Delcroix, maar hij hield het woensdag slechts een kwartiertje vol. Hoewel de schade naar verluidt meevalt, lijkt het dan ook riskant om echt op hem te rekenen. Tot slot viel Killian Sardella wederom door de mand als vervanger van Michael Murillo, en blijft ook een rechtsachter daarom meer dan welkom. Werk aan de winkel dus voor Peter Verbeke.

LEES OOK: Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

De voornaamste prioriteit voor RSCA is volgens mij ...

Meest recent

Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

18
18
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

72
72
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

121
121
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

254
254
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

325
325
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

247
247
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

58
58
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

228
228
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

91
91
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

119
119
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

521
521
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

129
129
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

184
184
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

667
667
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

67
67
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

281
281
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

420
420
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1470
1470
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

633
633
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

212
212
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

226
226
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

907
907
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

670
670
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

290
290
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23

Meer sportnieuws