'Propere Handen: Vertenten en Bayat slaan terug'

189 stemmen
'Propere Handen: Vertenten en Bayat slaan terug'

Het was enkele jaren stil gebleven, maar nu lijkt Operatie Propere Handen weer in alle hevigheid los te barsten. Enkele weken geleden raakte al bekend dat het parket maar liefst 56 beschuldigden wil gaan dagvaarden in het kader van een grootschalig onderzoek naar fraude in de Belgische voetbalwereld. Dat zal zeker niet zonder slag of stoot gebeuren.


Dat bleek donderdag al meteen, toen de Kamer van Inbeschuldigingstelling in Antwerpen moest oordelen of de gebruikte onderzoeksmethodes in het dossier volgens de wet toegepast werden. Dat zou normaal een routinezaak moeten worden, maar Het Nieuwsblad weet dat er meteen drie wrakingsverzoeken ingediend werden. Dat gebeurde door de advocaten van Mogi Bayat, Bart Vertenten en Nenad Tanovic. Die laatste was de boekhouder van Dejan Veljkovic.

Zij beweren dat de KI een indruk van partijdigheid wekt, omdat dezelfde rechters eerder ook al de deal met spijtoptant Veljkovic goedkeurden. Daarom zouden ze niet objectief kunnen oordelen en willen de advocaten dat zij vervangen worden. De KI moet nu binnen de 48 uur een beslissing nemen over de wrakingsverzoeken.

CASSATIE
De KI kan beslissen om zich vrijwillig terug te trekken en de zaak aan andere rechters toe te wijzen. Doen ze dat niet, dan verhuist het dossier naar het Hof van Cassatie. Dat zal binnen de acht dagen een oordeel moeten vellen over de wrakingsverzoeken. Het lijkt dus vooral om een vertragingsmanoeuvre van de advocaten te gaan.

Denk je dat het nog een lange procedureslag zal worden?

Meest recent

Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

6
6
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

25
25
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

198
198
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

174
174
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

126
126
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

163
163
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

388
388
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

113
113
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

66
66
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

106
106
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

504
504
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

100
100
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

347
347
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

175
175
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

191
191
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

326
326
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

302
302
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

167
167
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

86
86
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

232
232
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

666
666
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

632
632
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

376
376
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

360
360

Meer sportnieuws