'Propere Handen: Vertenten en Bayat slaan terug'

door
'Propere Handen: Vertenten en Bayat slaan terug'

Het was enkele jaren stil gebleven, maar nu lijkt Operatie Propere Handen weer in alle hevigheid los te barsten. Enkele weken geleden raakte al bekend dat het parket maar liefst 56 beschuldigden wil gaan dagvaarden in het kader van een grootschalig onderzoek naar fraude in de Belgische voetbalwereld. Dat zal zeker niet zonder slag of stoot gebeuren.


Dat bleek donderdag al meteen, toen de Kamer van Inbeschuldigingstelling in Antwerpen moest oordelen of de gebruikte onderzoeksmethodes in het dossier volgens de wet toegepast werden. Dat zou normaal een routinezaak moeten worden, maar Het Nieuwsblad weet dat er meteen drie wrakingsverzoeken ingediend werden. Dat gebeurde door de advocaten van Mogi Bayat, Bart Vertenten en Nenad Tanovic. Die laatste was de boekhouder van Dejan Veljkovic.

Zij beweren dat de KI een indruk van partijdigheid wekt, omdat dezelfde rechters eerder ook al de deal met spijtoptant Veljkovic goedkeurden. Daarom zouden ze niet objectief kunnen oordelen en willen de advocaten dat zij vervangen worden. De KI moet nu binnen de 48 uur een beslissing nemen over de wrakingsverzoeken.

CASSATIE
De KI kan beslissen om zich vrijwillig terug te trekken en de zaak aan andere rechters toe te wijzen. Doen ze dat niet, dan verhuist het dossier naar het Hof van Cassatie. Dat zal binnen de acht dagen een oordeel moeten vellen over de wrakingsverzoeken. Het lijkt dus vooral om een vertragingsmanoeuvre van de advocaten te gaan.

Denk je dat het nog een lange procedureslag zal worden?

Meest recent

Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

3
3
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

22
22
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

208
208
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

40
40
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

99
99
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

289
289
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

356
356
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

412
412
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

187
187
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

475
475
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

341
341
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

50
50
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

118
118
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

222
222
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

44
44
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

128
128
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

187
187
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

185
185
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

182
182
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

100
100
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

178
178
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

57
57
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

370
370
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

441
441
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

221
221

Meer sportnieuws