'Propere Handen: Vertenten en Bayat slaan terug'

189
'Propere Handen: Vertenten en Bayat slaan terug'

Het was enkele jaren stil gebleven, maar nu lijkt Operatie Propere Handen weer in alle hevigheid los te barsten. Enkele weken geleden raakte al bekend dat het parket maar liefst 56 beschuldigden wil gaan dagvaarden in het kader van een grootschalig onderzoek naar fraude in de Belgische voetbalwereld. Dat zal zeker niet zonder slag of stoot gebeuren.


Dat bleek donderdag al meteen, toen de Kamer van Inbeschuldigingstelling in Antwerpen moest oordelen of de gebruikte onderzoeksmethodes in het dossier volgens de wet toegepast werden. Dat zou normaal een routinezaak moeten worden, maar Het Nieuwsblad weet dat er meteen drie wrakingsverzoeken ingediend werden. Dat gebeurde door de advocaten van Mogi Bayat, Bart Vertenten en Nenad Tanovic. Die laatste was de boekhouder van Dejan Veljkovic.

Zij beweren dat de KI een indruk van partijdigheid wekt, omdat dezelfde rechters eerder ook al de deal met spijtoptant Veljkovic goedkeurden. Daarom zouden ze niet objectief kunnen oordelen en willen de advocaten dat zij vervangen worden. De KI moet nu binnen de 48 uur een beslissing nemen over de wrakingsverzoeken.

CASSATIE
De KI kan beslissen om zich vrijwillig terug te trekken en de zaak aan andere rechters toe te wijzen. Doen ze dat niet, dan verhuist het dossier naar het Hof van Cassatie. Dat zal binnen de acht dagen een oordeel moeten vellen over de wrakingsverzoeken. Het lijkt dus vooral om een vertragingsmanoeuvre van de advocaten te gaan.

Denk je dat het nog een lange procedureslag zal worden?

Meest recent

Bosz blaast loftrompet over Club Brugge: duo uitgelicht

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

0
0
Anderlecht grijpt in: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

49
49
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

94
94
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

105
105
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

90
90
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

49
49
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

145
145
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

123
123
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

173
173
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

87
87
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

96
96
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

197
197
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

133
133
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

227
227
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

321
321
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

92
92
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

455
455
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

572
572
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

213
213
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

136
136
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

146
146
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

214
214

Meer sportnieuws