'Propere Handen: Vertenten en Bayat slaan terug'

189 stemmen
'Propere Handen: Vertenten en Bayat slaan terug'

Het was enkele jaren stil gebleven, maar nu lijkt Operatie Propere Handen weer in alle hevigheid los te barsten. Enkele weken geleden raakte al bekend dat het parket maar liefst 56 beschuldigden wil gaan dagvaarden in het kader van een grootschalig onderzoek naar fraude in de Belgische voetbalwereld. Dat zal zeker niet zonder slag of stoot gebeuren.


Dat bleek donderdag al meteen, toen de Kamer van Inbeschuldigingstelling in Antwerpen moest oordelen of de gebruikte onderzoeksmethodes in het dossier volgens de wet toegepast werden. Dat zou normaal een routinezaak moeten worden, maar Het Nieuwsblad weet dat er meteen drie wrakingsverzoeken ingediend werden. Dat gebeurde door de advocaten van Mogi Bayat, Bart Vertenten en Nenad Tanovic. Die laatste was de boekhouder van Dejan Veljkovic.

Zij beweren dat de KI een indruk van partijdigheid wekt, omdat dezelfde rechters eerder ook al de deal met spijtoptant Veljkovic goedkeurden. Daarom zouden ze niet objectief kunnen oordelen en willen de advocaten dat zij vervangen worden. De KI moet nu binnen de 48 uur een beslissing nemen over de wrakingsverzoeken.

CASSATIE
De KI kan beslissen om zich vrijwillig terug te trekken en de zaak aan andere rechters toe te wijzen. Doen ze dat niet, dan verhuist het dossier naar het Hof van Cassatie. Dat zal binnen de acht dagen een oordeel moeten vellen over de wrakingsverzoeken. Het lijkt dus vooral om een vertragingsmanoeuvre van de advocaten te gaan.

Denk je dat het nog een lange procedureslag zal worden?

Meest recent

Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

0
0
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

119
119
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

20
20
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

109
109
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

35
35
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

37
37
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

40
40
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

210
210
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

507
507
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

128
128
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

438
438
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

227
227
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

311
311
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

214
214
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

162
162
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

106
106
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

260
260
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

429
429
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

707
707
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

513
513
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

439
439
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

109
109
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

956
956
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

89
89
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

360
360

Meer sportnieuws