'Bologna klopt aan voor Belgische Charleroi-revelatie'

door
'Bologna klopt aan voor Belgische Charleroi-revelatie'

Charleroi gold de voorbije jaren niet meteen als een club die veel kansen gaf aan de eigen jeugd, maar daar lijkt dit seizoen verandering in te komen. Edward Still geeft niet alleen speelminuten aan jeugdproducten als Nkuba en Descotte die de voorbije seizoenen al kwamen piepen, maar liet daarna ook nog eens vijf talenten voor het eerst van het grote werk proeven.


Ten zuiden van de taalgrens kreeg de opkomst van de 17-jarige verdediger Martin Wasinski al wat aandacht, maar in de schaduw is ook Jackson Tchatchoua helemaal ontbolsterd op Mambourg. De 20-jarige maakte in de zomer de overstap naar de A-kern en dwong meteen een basisplaats af. In de 3-5-2 van Still neemt hij de rechterflank voor zijn rekening.

Tchatchoua kwam dit seizoen in totaal al 23 keer in actie, waarbij hij één doelpunt maakte en drie assists gaf. Die prestaties lokken nu al interesse uit het buitenland, want journalist Sacha Tavolieri beweert dat Bologna geprobeerd heeft om hem deze maand naar de Serie A te halen. De Italianen zijn goed bekend met de Jupiler Pro League en haalden in de zomer nog Arthur Theate weg bij KV Oostende.

NJET
Charleroi legde het Italiaanse bod echter naast zich neer, met goedkeuring van Tchatchou. De jongeling wil immers nog minstens het seizoen uitdoen bij de Carolo's. Daarna lijkt alles mogelijk, want zijn contract bij Charleroi loopt komende zomer nog een jaar door. De club beschikt wel over een optie om dat nog met twee jaar te verlengen.


LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Zal hij snel een stap hogerop zetten?

Meest recent

Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

7
7
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

191
191
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

95
95
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

125
125
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

337
337
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

596
596
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

242
242
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

536
536
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

117
117
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

333
333
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

509
509
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

44
44
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

481
481
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

56
56
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

247
247
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

383
383
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

530
530
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

136
136
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

309
309
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

328
328
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

186
186
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

394
394
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

737
737
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

249
249
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

35
35

Meer sportnieuws