Aanvoerder Sanusi schat overlevingskansen Beerschot in

door
Aanvoerder Sanusi schat overlevingskansen Beerschot in

De kans dat Beerschot volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League speelt, is na woensdagavond weer een pak kleiner geworden. De Ratten leden immers een pijnlijke nederlaag in de kelderkraker tegen Seraing, want ze gingen met 2-1 de boot in in het Stade du Pairay. In plaats van de kloof met de voorlaatste plaats terug te brengen tot vier punten, kijkt Beerschot nu al tegen een achterstand van tien punten aan.


Daarmee lijkt het stilaan met anderhalf been in 1B te staan, want die kloof nog dichten lijkt een schier onmogelijke opdracht. Beerschot heeft nog elf wedstrijden om elf punten meer te pakken dan Seraing, want bij een gelijke stand zou dat meer wedstrijden gewonnen hebben. Gezien het feit dat de Ratten amper twaalf punten wisten te puren uit hun eerste 23 matchen en Seraing wellicht ook nog punten zal pakken, lijkt dat niet meteen realistisch te zijn.

Desondanks weigert aanvoerder Ryan Sanusi de handdoek in de ring te gooien. "Je gaat vol voor de 3 punten, want dat was het enige dat ons kon helpen, maar jammer genoeg staan we hier weer zonder punten. Ik denk dat we alles gegeven hebben, maar het was niet goed genoeg", zucht de middenvelder bij Sporza. "We staan hier met lege handen, maar ik geef niet op. We gaan gewoon door naar zaterdag en proberen dan die punten te pakken. 10 punten achterstand is heel veel, maar zo lang het mathematisch mogelijk is, moet je er voor gaan."

PROGRAMMA
Een andere bezwarende factor voor Beerschot is dat het nog een vrij pittig programma voor de boeg heeft. Komend weekend volgt een nieuwe kelderkraker tegen nummer zestien Zulte Waregem, maar in zijn laatste elf matchen treft Beerschot maar liefst acht ploegen die in de top negen van het klassement staan. Enkel Anderlecht komen ze niet meer tegen.

LEES OOK: Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Is de redding nog mogelijk voor Beerschot?

Meest recent

Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

14
14
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

17
17
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

7
7
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

144
144
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

134
134
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

50
50
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

172
172
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

184
184
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

224
224
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

318
318
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

323
323
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

138
138
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

34
34
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

86
86
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

196
196
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

80
80
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

86
86
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

86
86
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

156
156
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

195
195
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

387
387
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

239
239
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

117
117
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

281
281

Meer sportnieuws