Club Brugge op weg naar grote transferblunder?

1458
Club Brugge op weg naar grote transferblunder?

Door de nieuwe rol van Ruud Vormer bij Club Brugge is Eder Balanta helemaal naar het achterplan verdwenen. De Colombiaan was dit seizoen nochtans één van de betere spelers bij de huidige landskampioen, maar Alfred Schreuder prefereert nu eenmaal een totaal ander type-voetballer op de positie van nummer zes. ‘t Zou zelfs zomaar eens kunnen dat Balanta in januari nog Club Brugge verlaat, want AEK Athene toont alvast interesse om hem over te nemen.


VORMER IS GEEN ZUIVERE ZES

Ruud Vormer onderging vorig weekend zijn eerste grote test als de nieuwe nummer zes van Club Brugge, maar dat was duidelijk geen onverdeeld succes. In bepaalde acties konden we onomstotelijk constateren dat Vormer helemaal geen zuivere nummer zes is. En da’s zeker geen verwijt naar de Nederlander toe. Vormer is eerder een offensief georiënteerde middenvelder die normaliter het verschil maakt in het derde gedeelte van het veld.

Maar onder Alfred Schreuder wordt Ruud Vormer dus als een voetballende nummer zes gebruikt. Op basis van Ruud Vormers voetballende kwaliteiten is dat een sterke move van de coach, maar door deze gedurfde zet verwaarloost Alfred Schreuder anderzijds het evenwicht in zijn ploeg. Datzelfde verwijt kreeg de coach voorheen trouwens ook te horen toen hij hoofdcoach was bij Hoffenheim. Club Brugge was vorig weekend tegen Standard heel kwetsbaar in de omschakelingsmomenten, waarbij vooral het tweede Luikse doelpunt veel vragen opriep.



“De defensieve reflex bij balverlies is belangrijk”, zei analist Gert Verheyen zondag na de match op Eleven Sports. “Je moet daar harder terugsprinten en meer moeite doen om jouw verdediging bij te springen. In die fase staan ze op dat moment met vier tegen vier. Dan kan je wel een extra mannetje gebruiken”, doelde Verheyen op Ruud Vormer. “Dat is een eerste moment waarbij je kan zien dat dit niet een typische reflex is van een zuivere defensieve middenvelder.”

NOOD AAN BALANTA

We begrijpen de reden waarom Alfred Schreuder kiest voor Ruud Vormer als verdedigende middenvelder, maar op die manier is Club Brugge defensief erg kwetsbaar en misschien iets té offensief ingesteld. “Het is zeer offensief”, stelde ook Gert Verheyen vast bij Eleven Sports. “Maar ik vraag me af of dit ook houdbaar is. Of je elke week zo dominant kan blijven spelen. Want het doet me denken aan ‘wij zijn Barcelona’, maar het is de vraag of dat kan in onze Belgische competitie.”

Wat meer evenwicht in de ploeg zou daarom erg welkom zijn en daarbij moeten we spontaan denken aan Eder Balanta, de Colombiaanse breker die onder Philippe Clement incontournable was maar onder Alfred Schreuder al twee keer op rij een bankzitter is. Tegen Standard speelde Balanta zelfs geen enkele minuut, en de week daarvoor tegen Sint-Truiden amper 12 minuten. Nieuwe bazen betekenen nieuwe wetten maar de waarde van Balanta dit seizoen bij Club Brugge valt zeker niet te onderschatten.



De Colombiaan is dit seizoen de defensief regelmatigste speler van Club Brugge, waarbij hij bijvoorbeeld als niet-verdediger het meeste geslaagde intercepties telt. Daarnaast lukte Balanta in 1.413 speelminuten maar liefst 212 gewonnen duels, wat een straffe prestatie is waarbij enkel Jack Hendry, Charles De Ketelaere en Clinton Mata meer gewonnen duels tellen dan Balanta. Met daarbij de belangrijke opmerking dat de Colombiaan minstens 30% minder speeltijd telt dan zijn drie ploegmaats.

DRUK VANUIT DE PERS

Door de defensief wankele prestatie van Ruud Vormer tegen Standard als nummer zes, mag Eder Balanta dus zeker nog niet afgeschreven worden. “Clement is niet gek”, zei analist Alex Teklak in La Dernière Heure. “Als hij Balanta liet spelen, dan was dat met een goede reden.” Dat blijkt dus alvast in de defensieve stats van de 28-jarige dit seizoen, zoals hierboven vermeld. Teklak in kreeg in zijn betoog bijval van zijn collega-analisten Philippe Albert en Nordin Jbari.

Philippe Albert stelt in Le Soir dat Alfred Schreuder nog wat aanpassingen moet aanbrengen en dat hij vooral niet begrijpt waarom Ruud Vormer op de nummer zes speelt. “Waarom zet je Eder Balanta niet in het veld?” vraagt Albert zich af. “Als Club Brugge het moet opnemen tegen ploegen die zo’n lacunes uitbuiten, Union bijvoorbeeld, dan kan hen dat duur komen te staan”, waarschuwde de analist.



Ook Nordin Jbari vindt dat de huidige tactiek van Alfred Schreuder ietwat te naïef is en hij suggereert in Het Nieuwsblad dat de Nederlander Eder Balanta terug in de ploeg moet zetten. Jbari geeft Schreuder complimenten door zijn visie en gedurfde tactiek maar hij mag de Belgische competitie niet onderschatten. Eenzelfde bedenking die Gert Verheyen trouwens ook maakte op Eleven Sports na de wedstrijd tegen Standard.

BALANTA NAAR AEK ATHENE?

Maar desondanks lijkt het erg onwaarschijnlijk dat Alfred Schreuder in de eerstkomende wedstrijden opeens Eder Balanta zou gebruiken in de plaats van Ruud Vormer. De coach van Club Brugge hecht namelijk veel meer belang aan het voetballende gedeelte van de nummer zes positie, en dan wint Vormer uiteraard het pleit. Anderzijds zal Balanta niet willen settelen voor een rol als bankzitter, zeker niet omdat hij dit seizoen nog excelleerde als de onbetwiste verdedigende middenvelder van Club.



In die optiek deed vorige week al het transfergerucht de ronde dat AEK Athene het wel ziet zitten om Eder Balanta over te nemen van Club Brugge. De Griekse topclub had eerst Danilo Barbosa geïdentificeerd als hun toptarget, maar nu schakelt AEK dus over naar Balanta. Naar verluidt zou er zelfs al een uitleenbeurt met een aankoopoptie op tafel liggen, maar dat zal wellicht geen interessante optie zijn voor Club. Vincent Mannaert doet er misschien toch beter aan om nog enkele maanden te wachten om een beslissing te nemen over Balanta’s toekomst. Ze zullen hem ongetwijfeld nog kunnen gebruiken op Jan Breydel.

LEES OOK: 'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Moet Balanta in de ploeg bij Club Brugge?

Meest recent

Duivelse zorgen: basisdebuut Lukaku én MFP draait uit op sof

Uitgerekend in de week dat bondscoach Mark van Bommel zijn selectie bekend maakt, begonnen twee Rode ...

3
3
'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

179
179
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

340
340
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

74
74
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

129
129
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

136
136
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

212
212
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

1404
1404
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

459
459
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

259
259
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

316
316
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

657
657
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

390
390
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

300
300
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

212
212
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

125
125
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

734
734
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

104
104
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

559
559
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

229
229
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

1146
1146
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

112
112
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

95
95
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1276
1276
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

77
77

Meer sportnieuws