Club Brugge op weg naar grote transferblunder?

door
Club Brugge op weg naar grote transferblunder?

Door de nieuwe rol van Ruud Vormer bij Club Brugge is Eder Balanta helemaal naar het achterplan verdwenen. De Colombiaan was dit seizoen nochtans één van de betere spelers bij de huidige landskampioen, maar Alfred Schreuder prefereert nu eenmaal een totaal ander type-voetballer op de positie van nummer zes. ‘t Zou zelfs zomaar eens kunnen dat Balanta in januari nog Club Brugge verlaat, want AEK Athene toont alvast interesse om hem over te nemen.


VORMER IS GEEN ZUIVERE ZES

Ruud Vormer onderging vorig weekend zijn eerste grote test als de nieuwe nummer zes van Club Brugge, maar dat was duidelijk geen onverdeeld succes. In bepaalde acties konden we onomstotelijk constateren dat Vormer helemaal geen zuivere nummer zes is. En da’s zeker geen verwijt naar de Nederlander toe. Vormer is eerder een offensief georiënteerde middenvelder die normaliter het verschil maakt in het derde gedeelte van het veld.

Maar onder Alfred Schreuder wordt Ruud Vormer dus als een voetballende nummer zes gebruikt. Op basis van Ruud Vormers voetballende kwaliteiten is dat een sterke move van de coach, maar door deze gedurfde zet verwaarloost Alfred Schreuder anderzijds het evenwicht in zijn ploeg. Datzelfde verwijt kreeg de coach voorheen trouwens ook te horen toen hij hoofdcoach was bij Hoffenheim. Club Brugge was vorig weekend tegen Standard heel kwetsbaar in de omschakelingsmomenten, waarbij vooral het tweede Luikse doelpunt veel vragen opriep.



“De defensieve reflex bij balverlies is belangrijk”, zei analist Gert Verheyen zondag na de match op Eleven Sports. “Je moet daar harder terugsprinten en meer moeite doen om jouw verdediging bij te springen. In die fase staan ze op dat moment met vier tegen vier. Dan kan je wel een extra mannetje gebruiken”, doelde Verheyen op Ruud Vormer. “Dat is een eerste moment waarbij je kan zien dat dit niet een typische reflex is van een zuivere defensieve middenvelder.”

NOOD AAN BALANTA

We begrijpen de reden waarom Alfred Schreuder kiest voor Ruud Vormer als verdedigende middenvelder, maar op die manier is Club Brugge defensief erg kwetsbaar en misschien iets té offensief ingesteld. “Het is zeer offensief”, stelde ook Gert Verheyen vast bij Eleven Sports. “Maar ik vraag me af of dit ook houdbaar is. Of je elke week zo dominant kan blijven spelen. Want het doet me denken aan ‘wij zijn Barcelona’, maar het is de vraag of dat kan in onze Belgische competitie.”

Wat meer evenwicht in de ploeg zou daarom erg welkom zijn en daarbij moeten we spontaan denken aan Eder Balanta, de Colombiaanse breker die onder Philippe Clement incontournable was maar onder Alfred Schreuder al twee keer op rij een bankzitter is. Tegen Standard speelde Balanta zelfs geen enkele minuut, en de week daarvoor tegen Sint-Truiden amper 12 minuten. Nieuwe bazen betekenen nieuwe wetten maar de waarde van Balanta dit seizoen bij Club Brugge valt zeker niet te onderschatten.



De Colombiaan is dit seizoen de defensief regelmatigste speler van Club Brugge, waarbij hij bijvoorbeeld als niet-verdediger het meeste geslaagde intercepties telt. Daarnaast lukte Balanta in 1.413 speelminuten maar liefst 212 gewonnen duels, wat een straffe prestatie is waarbij enkel Jack Hendry, Charles De Ketelaere en Clinton Mata meer gewonnen duels tellen dan Balanta. Met daarbij de belangrijke opmerking dat de Colombiaan minstens 30% minder speeltijd telt dan zijn drie ploegmaats.

DRUK VANUIT DE PERS

Door de defensief wankele prestatie van Ruud Vormer tegen Standard als nummer zes, mag Eder Balanta dus zeker nog niet afgeschreven worden. “Clement is niet gek”, zei analist Alex Teklak in La Dernière Heure. “Als hij Balanta liet spelen, dan was dat met een goede reden.” Dat blijkt dus alvast in de defensieve stats van de 28-jarige dit seizoen, zoals hierboven vermeld. Teklak in kreeg in zijn betoog bijval van zijn collega-analisten Philippe Albert en Nordin Jbari.

Philippe Albert stelt in Le Soir dat Alfred Schreuder nog wat aanpassingen moet aanbrengen en dat hij vooral niet begrijpt waarom Ruud Vormer op de nummer zes speelt. “Waarom zet je Eder Balanta niet in het veld?” vraagt Albert zich af. “Als Club Brugge het moet opnemen tegen ploegen die zo’n lacunes uitbuiten, Union bijvoorbeeld, dan kan hen dat duur komen te staan”, waarschuwde de analist.



Ook Nordin Jbari vindt dat de huidige tactiek van Alfred Schreuder ietwat te naïef is en hij suggereert in Het Nieuwsblad dat de Nederlander Eder Balanta terug in de ploeg moet zetten. Jbari geeft Schreuder complimenten door zijn visie en gedurfde tactiek maar hij mag de Belgische competitie niet onderschatten. Eenzelfde bedenking die Gert Verheyen trouwens ook maakte op Eleven Sports na de wedstrijd tegen Standard.

BALANTA NAAR AEK ATHENE?

Maar desondanks lijkt het erg onwaarschijnlijk dat Alfred Schreuder in de eerstkomende wedstrijden opeens Eder Balanta zou gebruiken in de plaats van Ruud Vormer. De coach van Club Brugge hecht namelijk veel meer belang aan het voetballende gedeelte van de nummer zes positie, en dan wint Vormer uiteraard het pleit. Anderzijds zal Balanta niet willen settelen voor een rol als bankzitter, zeker niet omdat hij dit seizoen nog excelleerde als de onbetwiste verdedigende middenvelder van Club.



In die optiek deed vorige week al het transfergerucht de ronde dat AEK Athene het wel ziet zitten om Eder Balanta over te nemen van Club Brugge. De Griekse topclub had eerst Danilo Barbosa geïdentificeerd als hun toptarget, maar nu schakelt AEK dus over naar Balanta. Naar verluidt zou er zelfs al een uitleenbeurt met een aankoopoptie op tafel liggen, maar dat zal wellicht geen interessante optie zijn voor Club. Vincent Mannaert doet er misschien toch beter aan om nog enkele maanden te wachten om een beslissing te nemen over Balanta’s toekomst. Ze zullen hem ongetwijfeld nog kunnen gebruiken op Jan Breydel.

LEES OOK: Jan Breydel ontploft! Club neemt droomstart tegen Marseille

Moet Balanta in de ploeg bij Club Brugge?

Meest recent

Jan Breydel ontploft! Club neemt droomstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge KV voor een ...

9
9
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

15
15
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

109
109
‘Anderlecht flikt het: oude bekende komt aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

722
722
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

68
68
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

495
495
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

129
129
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

168
168
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

43
43
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

320
320
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

177
177
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

558
558
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

101
101
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

162
162
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

128
128
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

167
167
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

202
202
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

321
321
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

138
138
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

54
54
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

72
72
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

363
363
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

80
80
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

392
392
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

375
375

Meer sportnieuws