Club Brugge op weg naar grote transferblunder?

1458
Club Brugge op weg naar grote transferblunder?

Door de nieuwe rol van Ruud Vormer bij Club Brugge is Eder Balanta helemaal naar het achterplan verdwenen. De Colombiaan was dit seizoen nochtans één van de betere spelers bij de huidige landskampioen, maar Alfred Schreuder prefereert nu eenmaal een totaal ander type-voetballer op de positie van nummer zes. ‘t Zou zelfs zomaar eens kunnen dat Balanta in januari nog Club Brugge verlaat, want AEK Athene toont alvast interesse om hem over te nemen.


VORMER IS GEEN ZUIVERE ZES

Ruud Vormer onderging vorig weekend zijn eerste grote test als de nieuwe nummer zes van Club Brugge, maar dat was duidelijk geen onverdeeld succes. In bepaalde acties konden we onomstotelijk constateren dat Vormer helemaal geen zuivere nummer zes is. En da’s zeker geen verwijt naar de Nederlander toe. Vormer is eerder een offensief georiënteerde middenvelder die normaliter het verschil maakt in het derde gedeelte van het veld.

Maar onder Alfred Schreuder wordt Ruud Vormer dus als een voetballende nummer zes gebruikt. Op basis van Ruud Vormers voetballende kwaliteiten is dat een sterke move van de coach, maar door deze gedurfde zet verwaarloost Alfred Schreuder anderzijds het evenwicht in zijn ploeg. Datzelfde verwijt kreeg de coach voorheen trouwens ook te horen toen hij hoofdcoach was bij Hoffenheim. Club Brugge was vorig weekend tegen Standard heel kwetsbaar in de omschakelingsmomenten, waarbij vooral het tweede Luikse doelpunt veel vragen opriep.



“De defensieve reflex bij balverlies is belangrijk”, zei analist Gert Verheyen zondag na de match op Eleven Sports. “Je moet daar harder terugsprinten en meer moeite doen om jouw verdediging bij te springen. In die fase staan ze op dat moment met vier tegen vier. Dan kan je wel een extra mannetje gebruiken”, doelde Verheyen op Ruud Vormer. “Dat is een eerste moment waarbij je kan zien dat dit niet een typische reflex is van een zuivere defensieve middenvelder.”

NOOD AAN BALANTA

We begrijpen de reden waarom Alfred Schreuder kiest voor Ruud Vormer als verdedigende middenvelder, maar op die manier is Club Brugge defensief erg kwetsbaar en misschien iets té offensief ingesteld. “Het is zeer offensief”, stelde ook Gert Verheyen vast bij Eleven Sports. “Maar ik vraag me af of dit ook houdbaar is. Of je elke week zo dominant kan blijven spelen. Want het doet me denken aan ‘wij zijn Barcelona’, maar het is de vraag of dat kan in onze Belgische competitie.”

Wat meer evenwicht in de ploeg zou daarom erg welkom zijn en daarbij moeten we spontaan denken aan Eder Balanta, de Colombiaanse breker die onder Philippe Clement incontournable was maar onder Alfred Schreuder al twee keer op rij een bankzitter is. Tegen Standard speelde Balanta zelfs geen enkele minuut, en de week daarvoor tegen Sint-Truiden amper 12 minuten. Nieuwe bazen betekenen nieuwe wetten maar de waarde van Balanta dit seizoen bij Club Brugge valt zeker niet te onderschatten.



De Colombiaan is dit seizoen de defensief regelmatigste speler van Club Brugge, waarbij hij bijvoorbeeld als niet-verdediger het meeste geslaagde intercepties telt. Daarnaast lukte Balanta in 1.413 speelminuten maar liefst 212 gewonnen duels, wat een straffe prestatie is waarbij enkel Jack Hendry, Charles De Ketelaere en Clinton Mata meer gewonnen duels tellen dan Balanta. Met daarbij de belangrijke opmerking dat de Colombiaan minstens 30% minder speeltijd telt dan zijn drie ploegmaats.

DRUK VANUIT DE PERS

Door de defensief wankele prestatie van Ruud Vormer tegen Standard als nummer zes, mag Eder Balanta dus zeker nog niet afgeschreven worden. “Clement is niet gek”, zei analist Alex Teklak in La Dernière Heure. “Als hij Balanta liet spelen, dan was dat met een goede reden.” Dat blijkt dus alvast in de defensieve stats van de 28-jarige dit seizoen, zoals hierboven vermeld. Teklak in kreeg in zijn betoog bijval van zijn collega-analisten Philippe Albert en Nordin Jbari.

Philippe Albert stelt in Le Soir dat Alfred Schreuder nog wat aanpassingen moet aanbrengen en dat hij vooral niet begrijpt waarom Ruud Vormer op de nummer zes speelt. “Waarom zet je Eder Balanta niet in het veld?” vraagt Albert zich af. “Als Club Brugge het moet opnemen tegen ploegen die zo’n lacunes uitbuiten, Union bijvoorbeeld, dan kan hen dat duur komen te staan”, waarschuwde de analist.



Ook Nordin Jbari vindt dat de huidige tactiek van Alfred Schreuder ietwat te naïef is en hij suggereert in Het Nieuwsblad dat de Nederlander Eder Balanta terug in de ploeg moet zetten. Jbari geeft Schreuder complimenten door zijn visie en gedurfde tactiek maar hij mag de Belgische competitie niet onderschatten. Eenzelfde bedenking die Gert Verheyen trouwens ook maakte op Eleven Sports na de wedstrijd tegen Standard.

BALANTA NAAR AEK ATHENE?

Maar desondanks lijkt het erg onwaarschijnlijk dat Alfred Schreuder in de eerstkomende wedstrijden opeens Eder Balanta zou gebruiken in de plaats van Ruud Vormer. De coach van Club Brugge hecht namelijk veel meer belang aan het voetballende gedeelte van de nummer zes positie, en dan wint Vormer uiteraard het pleit. Anderzijds zal Balanta niet willen settelen voor een rol als bankzitter, zeker niet omdat hij dit seizoen nog excelleerde als de onbetwiste verdedigende middenvelder van Club.



In die optiek deed vorige week al het transfergerucht de ronde dat AEK Athene het wel ziet zitten om Eder Balanta over te nemen van Club Brugge. De Griekse topclub had eerst Danilo Barbosa geïdentificeerd als hun toptarget, maar nu schakelt AEK dus over naar Balanta. Naar verluidt zou er zelfs al een uitleenbeurt met een aankoopoptie op tafel liggen, maar dat zal wellicht geen interessante optie zijn voor Club. Vincent Mannaert doet er misschien toch beter aan om nog enkele maanden te wachten om een beslissing te nemen over Balanta’s toekomst. Ze zullen hem ongetwijfeld nog kunnen gebruiken op Jan Breydel.

LEES OOK: Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Moet Balanta in de ploeg bij Club Brugge?

Meest recent

Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

3
3
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

19
19
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

32
32
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

33
33
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

30
30
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

18
18
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

101
101
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

38
38
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

28
28
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

85
85
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

81
81
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

58
58
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

32
32
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

99
99
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

63
63
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

62
62
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

74
74
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

135
135
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

50
50
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

157
157
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

57
57
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

388
388
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

51
51
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

90
90
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

39
39

Meer sportnieuws