Club Brugge op weg naar grote transferblunder?

door
Club Brugge op weg naar grote transferblunder?

Door de nieuwe rol van Ruud Vormer bij Club Brugge is Eder Balanta helemaal naar het achterplan verdwenen. De Colombiaan was dit seizoen nochtans één van de betere spelers bij de huidige landskampioen, maar Alfred Schreuder prefereert nu eenmaal een totaal ander type-voetballer op de positie van nummer zes. ‘t Zou zelfs zomaar eens kunnen dat Balanta in januari nog Club Brugge verlaat, want AEK Athene toont alvast interesse om hem over te nemen.


VORMER IS GEEN ZUIVERE ZES

Ruud Vormer onderging vorig weekend zijn eerste grote test als de nieuwe nummer zes van Club Brugge, maar dat was duidelijk geen onverdeeld succes. In bepaalde acties konden we onomstotelijk constateren dat Vormer helemaal geen zuivere nummer zes is. En da’s zeker geen verwijt naar de Nederlander toe. Vormer is eerder een offensief georiënteerde middenvelder die normaliter het verschil maakt in het derde gedeelte van het veld.

Maar onder Alfred Schreuder wordt Ruud Vormer dus als een voetballende nummer zes gebruikt. Op basis van Ruud Vormers voetballende kwaliteiten is dat een sterke move van de coach, maar door deze gedurfde zet verwaarloost Alfred Schreuder anderzijds het evenwicht in zijn ploeg. Datzelfde verwijt kreeg de coach voorheen trouwens ook te horen toen hij hoofdcoach was bij Hoffenheim. Club Brugge was vorig weekend tegen Standard heel kwetsbaar in de omschakelingsmomenten, waarbij vooral het tweede Luikse doelpunt veel vragen opriep.



“De defensieve reflex bij balverlies is belangrijk”, zei analist Gert Verheyen zondag na de match op Eleven Sports. “Je moet daar harder terugsprinten en meer moeite doen om jouw verdediging bij te springen. In die fase staan ze op dat moment met vier tegen vier. Dan kan je wel een extra mannetje gebruiken”, doelde Verheyen op Ruud Vormer. “Dat is een eerste moment waarbij je kan zien dat dit niet een typische reflex is van een zuivere defensieve middenvelder.”

NOOD AAN BALANTA

We begrijpen de reden waarom Alfred Schreuder kiest voor Ruud Vormer als verdedigende middenvelder, maar op die manier is Club Brugge defensief erg kwetsbaar en misschien iets té offensief ingesteld. “Het is zeer offensief”, stelde ook Gert Verheyen vast bij Eleven Sports. “Maar ik vraag me af of dit ook houdbaar is. Of je elke week zo dominant kan blijven spelen. Want het doet me denken aan ‘wij zijn Barcelona’, maar het is de vraag of dat kan in onze Belgische competitie.”

Wat meer evenwicht in de ploeg zou daarom erg welkom zijn en daarbij moeten we spontaan denken aan Eder Balanta, de Colombiaanse breker die onder Philippe Clement incontournable was maar onder Alfred Schreuder al twee keer op rij een bankzitter is. Tegen Standard speelde Balanta zelfs geen enkele minuut, en de week daarvoor tegen Sint-Truiden amper 12 minuten. Nieuwe bazen betekenen nieuwe wetten maar de waarde van Balanta dit seizoen bij Club Brugge valt zeker niet te onderschatten.



De Colombiaan is dit seizoen de defensief regelmatigste speler van Club Brugge, waarbij hij bijvoorbeeld als niet-verdediger het meeste geslaagde intercepties telt. Daarnaast lukte Balanta in 1.413 speelminuten maar liefst 212 gewonnen duels, wat een straffe prestatie is waarbij enkel Jack Hendry, Charles De Ketelaere en Clinton Mata meer gewonnen duels tellen dan Balanta. Met daarbij de belangrijke opmerking dat de Colombiaan minstens 30% minder speeltijd telt dan zijn drie ploegmaats.

DRUK VANUIT DE PERS

Door de defensief wankele prestatie van Ruud Vormer tegen Standard als nummer zes, mag Eder Balanta dus zeker nog niet afgeschreven worden. “Clement is niet gek”, zei analist Alex Teklak in La Dernière Heure. “Als hij Balanta liet spelen, dan was dat met een goede reden.” Dat blijkt dus alvast in de defensieve stats van de 28-jarige dit seizoen, zoals hierboven vermeld. Teklak in kreeg in zijn betoog bijval van zijn collega-analisten Philippe Albert en Nordin Jbari.

Philippe Albert stelt in Le Soir dat Alfred Schreuder nog wat aanpassingen moet aanbrengen en dat hij vooral niet begrijpt waarom Ruud Vormer op de nummer zes speelt. “Waarom zet je Eder Balanta niet in het veld?” vraagt Albert zich af. “Als Club Brugge het moet opnemen tegen ploegen die zo’n lacunes uitbuiten, Union bijvoorbeeld, dan kan hen dat duur komen te staan”, waarschuwde de analist.



Ook Nordin Jbari vindt dat de huidige tactiek van Alfred Schreuder ietwat te naïef is en hij suggereert in Het Nieuwsblad dat de Nederlander Eder Balanta terug in de ploeg moet zetten. Jbari geeft Schreuder complimenten door zijn visie en gedurfde tactiek maar hij mag de Belgische competitie niet onderschatten. Eenzelfde bedenking die Gert Verheyen trouwens ook maakte op Eleven Sports na de wedstrijd tegen Standard.

BALANTA NAAR AEK ATHENE?

Maar desondanks lijkt het erg onwaarschijnlijk dat Alfred Schreuder in de eerstkomende wedstrijden opeens Eder Balanta zou gebruiken in de plaats van Ruud Vormer. De coach van Club Brugge hecht namelijk veel meer belang aan het voetballende gedeelte van de nummer zes positie, en dan wint Vormer uiteraard het pleit. Anderzijds zal Balanta niet willen settelen voor een rol als bankzitter, zeker niet omdat hij dit seizoen nog excelleerde als de onbetwiste verdedigende middenvelder van Club.



In die optiek deed vorige week al het transfergerucht de ronde dat AEK Athene het wel ziet zitten om Eder Balanta over te nemen van Club Brugge. De Griekse topclub had eerst Danilo Barbosa geïdentificeerd als hun toptarget, maar nu schakelt AEK dus over naar Balanta. Naar verluidt zou er zelfs al een uitleenbeurt met een aankoopoptie op tafel liggen, maar dat zal wellicht geen interessante optie zijn voor Club. Vincent Mannaert doet er misschien toch beter aan om nog enkele maanden te wachten om een beslissing te nemen over Balanta’s toekomst. Ze zullen hem ongetwijfeld nog kunnen gebruiken op Jan Breydel.

LEES OOK: Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Moet Balanta in de ploeg bij Club Brugge?

Meest recent

Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

42
42
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

93
93
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

64
64
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

12
12
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

338
338
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

383
383
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

36
36
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

34
34
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

70
70
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

95
95
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

958
958
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

60
60
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

41
41
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

63
63
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

153
153
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

288
288
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

56
56
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

249
249
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

264
264
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

135
135
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

218
218
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

675
675
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

76
76
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

446
446
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

324
324

Meer sportnieuws