'Consultant speelde gevoelige gegevens Club door aan Antwerp'

door
'Consultant speelde gevoelige gegevens Club door aan Antwerp'

De voorbije jaren klom Antwerp opnieuw naar de Belgische top en dat zorgde ervoor dat de rivaliteit met onder meer Club Brugge opnieuw aangewakkerd werd. De Great Old en Blauw-Zwart vochten op het veld al een paar stevige robbertjes uit, maar ook naast het veld vliegen ze elkaar weleens in de haren. Zo is er momenteel in Brugge een opmerkelijke rechtszaak gaande.


Verschillende kranten melden dat daar woensdag ene C.S., een 36-jarige Antwerpenaar, voor de rechtbank moest verschijnen. Hij werkte als consultant van 2015 tot 2017 voor Bart Verhaeghe en was in die hoedanigheid ook betrokken bij de ontwikkeling van het Personal Performance Center van Club Brugge, dat later zou leiden tot het Club Lab.

C.S. werd in april 2017 echter opzijgeschoven door Verhaeghe omdat hij zijn diensten aangeboden zou hebben bij Paul Gheysens. Hij ging daarna ook effectief aan de slag bij Antwerp en Club beschuldigt hem ervan om tijdens zijn opzegperiode duizenden documenten met gevoelige informatie op zijn Antwerp-laptop overgezet zou hebben, om die vervolgens aan de concurrent door te spelen. Op de laptopt werden onder meer transferdocumenten, trainingsschema en medische gegevens van spelers teruggevonden.

VRIJSPRAAK?
C.S. beweert dat hij de informatie niet bewust overgezet had en dat hij die ook niet gebruikt heeft. Hij vraagt daarom de vrijspraak. Daar nemen ze bij Club Brugge geen genoegen mee en de landskampioen stelde zich ook burgerlijke partij. Dat deden ook Brandon Mechele en Ruud Vormer, omdat hun medische gegevens gelekt werden en ze beweren dat daardoor hun marktwaarde gedaald is. Zij willen een schadevergoeding van 25.000 euro. De rechter doet op 23 februari uitspraak in de zaak.

LEES OOK: Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Denk je dat hij gestraft zal worden?

Meest recent

Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

5
5
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

47
47
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

36
36
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

44
44
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

30
30
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

159
159
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

192
192
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

105
105
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

63
63
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

38
38
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

278
278
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

72
72
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

108
108
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

307
307
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

160
160
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

182
182
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

60
60
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

95
95
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

416
416
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

184
184
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

1025
1025
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

171
171
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

96
96
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

355
355
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

101
101

Meer sportnieuws