'Consultant speelde gevoelige gegevens Club door aan Antwerp'

door
'Consultant speelde gevoelige gegevens Club door aan Antwerp'

De voorbije jaren klom Antwerp opnieuw naar de Belgische top en dat zorgde ervoor dat de rivaliteit met onder meer Club Brugge opnieuw aangewakkerd werd. De Great Old en Blauw-Zwart vochten op het veld al een paar stevige robbertjes uit, maar ook naast het veld vliegen ze elkaar weleens in de haren. Zo is er momenteel in Brugge een opmerkelijke rechtszaak gaande.


Verschillende kranten melden dat daar woensdag ene C.S., een 36-jarige Antwerpenaar, voor de rechtbank moest verschijnen. Hij werkte als consultant van 2015 tot 2017 voor Bart Verhaeghe en was in die hoedanigheid ook betrokken bij de ontwikkeling van het Personal Performance Center van Club Brugge, dat later zou leiden tot het Club Lab.

C.S. werd in april 2017 echter opzijgeschoven door Verhaeghe omdat hij zijn diensten aangeboden zou hebben bij Paul Gheysens. Hij ging daarna ook effectief aan de slag bij Antwerp en Club beschuldigt hem ervan om tijdens zijn opzegperiode duizenden documenten met gevoelige informatie op zijn Antwerp-laptop overgezet zou hebben, om die vervolgens aan de concurrent door te spelen. Op de laptopt werden onder meer transferdocumenten, trainingsschema en medische gegevens van spelers teruggevonden.

VRIJSPRAAK?
C.S. beweert dat hij de informatie niet bewust overgezet had en dat hij die ook niet gebruikt heeft. Hij vraagt daarom de vrijspraak. Daar nemen ze bij Club Brugge geen genoegen mee en de landskampioen stelde zich ook burgerlijke partij. Dat deden ook Brandon Mechele en Ruud Vormer, omdat hun medische gegevens gelekt werden en ze beweren dat daardoor hun marktwaarde gedaald is. Zij willen een schadevergoeding van 25.000 euro. De rechter doet op 23 februari uitspraak in de zaak.

LEES OOK: 'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

Denk je dat hij gestraft zal worden?

Meest recent

‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

13
13
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

9
9
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

33
33
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

273
273
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

43
43
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

419
419
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

284
284
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

19
19
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

61
61
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

133
133
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

358
358
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

179
179
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

603
603
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

486
486
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

230
230
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

60
60
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

292
292
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

54
54
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

848
848
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

193
193
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

145
145
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

55
55
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

313
313
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

392
392
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

99
99

Meer sportnieuws