Druk neemt stevig toe bij AA Gent : "Zondag wordt cruciaal"

door
Druk neemt stevig toe bij AA Gent :

AA Gent kent alweer een matig seizoen in België. De Buffalo’s boekten een 4 op 12 en RSC Anderlecht kan al acht punten uitlopen als het wint tegen Cercle Brugge. De crisis loert om de hoek in de Ghelamco Arena.


AA Gent wist al voor de vierde keer op rij niet te winnen in de Jupiler Pro League. Meer zelfs, het boekte een 7 op 18 en dat zijn ondermaatse cijfers. Er is duidelijk een manifest gebrek aan topkwaliteit in de spelersgroep. Zowel op offensief als defensief vlak is er al een heel seizoen een gebrek aan efficiëntie. Dat was ook het geval tegen KV Oostende.

"Het is inderdaad een gekend scenario. Het is zo frustrerend dat we telkens de drie punten laten liggen. Zondag tegen Antwerp wordt heel cruciaal. We toonden goede zaken maar ook veel afval”, aldus Andrew Hjulsager op de website van AA Gent. Voor trainer Hein Vanhaezebrouck valt het te hopen dat hij enkele smaakmakers kan recupereren. AA Gent mist een viertal basispionnen wegens de Afrika Cup en blessures, maar het zorgde net voor een zeer ruime kern omdat het voor het seizoen al wist dat jongens als Vadis Odjidja en Laurent Depoitre blessuregevoelig zijn en dat er een kans was dat enkele spelers in januari naar de Afrika Cup moesten.

Zondag moet AA Gent in eigen huis aan de bak tegen Royal Antwerp FC, een partij die het moét winnen. Enkele dagen later volgt de heenwedstrijd van de halve finales van de Beker van België tegen Club Brugge. Twee wedstrijden die het seizoen van AA Gent kunnen kraken of maken. Een tweede seizoen op rij zonder deelname aan Play-Off I zou een grote blamage zijn voor een Belgische topclub.

Heeft Gent minder kwaliteit dan de ploegen in de top vier?

Meest recent

Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

68
68
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

95
95
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

136
136
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

51
51
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

222
222
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

39
39
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

460
460
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

253
253
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

266
266
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

217
217
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

343
343
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

161
161
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

190
190
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1393
1393
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

543
543
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

604
604
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

818
818
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

61
61
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

282
282
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

497
497
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

17
17
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

542
542
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

115
115
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

133
133
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

420
420

Meer sportnieuws