Mazzu legt alle druk bij Club Brugge: "Zij zijn de beste"

door
Mazzu legt alle druk bij Club Brugge:

Donderdag kan de titelstrijd alweer een nieuwe richting uitgeduwd worden, want dan staat de absolute kraker tussen Club Brugge en Union op het programma. De regerende kampioen neemt het op tegen de verrassende leider, die zijn titelambities met een nieuwe zege kracht bij kan zetten. Dan zouden de Brusselaars hun voorsprong op Club en Antwerp immers al vergroten tot twaalf punten.


Daarmee zou Union stilaan niet meer om zijn status als titelkandidaat heen kunnen, terwijl bij een nederlaag de strijd weer helemaal open ligt. In dat geval schudt Blauw-Zwart Antwerp voorlopig van zich af op de tweede plaats en nadert het tot op zes punten van de leider. Er staat dus veel op het spel, maar Felice Mazzu probeert de druk bij zijn spelers weg te houden.

In plaats daarvan legt hij de favorietenrol duidelijk bij Club. "Deze ontmoeting zal een enorme uitdaging worden op het vlak van maturiteit, ambitie en het verlangen om iets te creëren", verklaart de coach aan La Dernière Heure. "In Brugge hebben ze al verklaard dat ze willen bewijzen dat ze beter zijn. Op het vlak van infrastructuur, financiële middelen en zowel qua kwaliteit als kwantiteit, kan ik nu al zeggen: ja, ze zijn de beste. Maar wij zullen er alles aan doen om een goede match te spelen tegen de beste."

DRIE OP EEN RIJ
Bij Club Brugge is zeker na de uitschakeling in Europa de ambitie duidelijk: ze willen dit seizoen een derde titel op rij én willen ook eindelijk nog eens de dubbel pakken. Voor Union mag dan weer alles en moet niets, al zullen ze in het Dudenpark uiteraard ontgoocheld zijn als ze na zo'n straf parcours op het einde van de rit alsnog naast een plaats in de play-offs zouden grijpen.

LEES OOK: Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Wie is donderdag favoriet?

Meest recent

KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

1
1
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

37
37
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

116
116
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

21
21
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

67
67
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

261
261
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

87
87
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

127
127
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

182
182
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

283
283
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

201
201
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

496
496
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

359
359
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

220
220
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

51
51
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

300
300
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

172
172
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

828
828
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

741
741
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

695
695
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

127
127
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

626
626
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

69
69
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

535
535
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

378
378

Meer sportnieuws