Mazzu legt alle druk bij Club Brugge: "Zij zijn de beste"

door
Mazzu legt alle druk bij Club Brugge:

Donderdag kan de titelstrijd alweer een nieuwe richting uitgeduwd worden, want dan staat de absolute kraker tussen Club Brugge en Union op het programma. De regerende kampioen neemt het op tegen de verrassende leider, die zijn titelambities met een nieuwe zege kracht bij kan zetten. Dan zouden de Brusselaars hun voorsprong op Club en Antwerp immers al vergroten tot twaalf punten.


Daarmee zou Union stilaan niet meer om zijn status als titelkandidaat heen kunnen, terwijl bij een nederlaag de strijd weer helemaal open ligt. In dat geval schudt Blauw-Zwart Antwerp voorlopig van zich af op de tweede plaats en nadert het tot op zes punten van de leider. Er staat dus veel op het spel, maar Felice Mazzu probeert de druk bij zijn spelers weg te houden.

In plaats daarvan legt hij de favorietenrol duidelijk bij Club. "Deze ontmoeting zal een enorme uitdaging worden op het vlak van maturiteit, ambitie en het verlangen om iets te creëren", verklaart de coach aan La Dernière Heure. "In Brugge hebben ze al verklaard dat ze willen bewijzen dat ze beter zijn. Op het vlak van infrastructuur, financiële middelen en zowel qua kwaliteit als kwantiteit, kan ik nu al zeggen: ja, ze zijn de beste. Maar wij zullen er alles aan doen om een goede match te spelen tegen de beste."

DRIE OP EEN RIJ
Bij Club Brugge is zeker na de uitschakeling in Europa de ambitie duidelijk: ze willen dit seizoen een derde titel op rij én willen ook eindelijk nog eens de dubbel pakken. Voor Union mag dan weer alles en moet niets, al zullen ze in het Dudenpark uiteraard ontgoocheld zijn als ze na zo'n straf parcours op het einde van de rit alsnog naast een plaats in de play-offs zouden grijpen.

LEES OOK: 'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Wie is donderdag favoriet?

Meest recent

'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

39
39
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

127
127
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

18
18
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

74
74
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

123
123
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

292
292
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

73
73
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

201
201
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

228
228
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

85
85
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1726
1726
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

469
469
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

200
200
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

156
156
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

659
659
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

63
63
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

29
29
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

43
43
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

124
124
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

392
392
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

250
250
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

655
655
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

92
92
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

280
280
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

86
86

Meer sportnieuws