Mazzu legt alle druk bij Club Brugge: "Zij zijn de beste"

206
Mazzu legt alle druk bij Club Brugge:

Donderdag kan de titelstrijd alweer een nieuwe richting uitgeduwd worden, want dan staat de absolute kraker tussen Club Brugge en Union op het programma. De regerende kampioen neemt het op tegen de verrassende leider, die zijn titelambities met een nieuwe zege kracht bij kan zetten. Dan zouden de Brusselaars hun voorsprong op Club en Antwerp immers al vergroten tot twaalf punten.


Daarmee zou Union stilaan niet meer om zijn status als titelkandidaat heen kunnen, terwijl bij een nederlaag de strijd weer helemaal open ligt. In dat geval schudt Blauw-Zwart Antwerp voorlopig van zich af op de tweede plaats en nadert het tot op zes punten van de leider. Er staat dus veel op het spel, maar Felice Mazzu probeert de druk bij zijn spelers weg te houden.

In plaats daarvan legt hij de favorietenrol duidelijk bij Club. "Deze ontmoeting zal een enorme uitdaging worden op het vlak van maturiteit, ambitie en het verlangen om iets te creëren", verklaart de coach aan La Dernière Heure. "In Brugge hebben ze al verklaard dat ze willen bewijzen dat ze beter zijn. Op het vlak van infrastructuur, financiële middelen en zowel qua kwaliteit als kwantiteit, kan ik nu al zeggen: ja, ze zijn de beste. Maar wij zullen er alles aan doen om een goede match te spelen tegen de beste."

DRIE OP EEN RIJ
Bij Club Brugge is zeker na de uitschakeling in Europa de ambitie duidelijk: ze willen dit seizoen een derde titel op rij én willen ook eindelijk nog eens de dubbel pakken. Voor Union mag dan weer alles en moet niets, al zullen ze in het Dudenpark uiteraard ontgoocheld zijn als ze na zo'n straf parcours op het einde van de rit alsnog naast een plaats in de play-offs zouden grijpen.

LEES OOK: Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Wie is donderdag favoriet?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

2
2
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

19
19
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

21
21
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

74
74
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

39
39
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

107
107
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

130
130
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

48
48
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

20
20
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

100
100
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

127
127
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

345
345
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

334
334
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

250
250
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

198
198
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

54
54
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

33
33
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

26
26
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

49
49
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

97
97
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

38
38
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

160
160
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

103
103
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

105
105
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

196
196

Meer sportnieuws