Mazzu legt alle druk bij Club Brugge: "Zij zijn de beste"

door
Mazzu legt alle druk bij Club Brugge:

Donderdag kan de titelstrijd alweer een nieuwe richting uitgeduwd worden, want dan staat de absolute kraker tussen Club Brugge en Union op het programma. De regerende kampioen neemt het op tegen de verrassende leider, die zijn titelambities met een nieuwe zege kracht bij kan zetten. Dan zouden de Brusselaars hun voorsprong op Club en Antwerp immers al vergroten tot twaalf punten.


Daarmee zou Union stilaan niet meer om zijn status als titelkandidaat heen kunnen, terwijl bij een nederlaag de strijd weer helemaal open ligt. In dat geval schudt Blauw-Zwart Antwerp voorlopig van zich af op de tweede plaats en nadert het tot op zes punten van de leider. Er staat dus veel op het spel, maar Felice Mazzu probeert de druk bij zijn spelers weg te houden.

In plaats daarvan legt hij de favorietenrol duidelijk bij Club. "Deze ontmoeting zal een enorme uitdaging worden op het vlak van maturiteit, ambitie en het verlangen om iets te creëren", verklaart de coach aan La Dernière Heure. "In Brugge hebben ze al verklaard dat ze willen bewijzen dat ze beter zijn. Op het vlak van infrastructuur, financiële middelen en zowel qua kwaliteit als kwantiteit, kan ik nu al zeggen: ja, ze zijn de beste. Maar wij zullen er alles aan doen om een goede match te spelen tegen de beste."

DRIE OP EEN RIJ
Bij Club Brugge is zeker na de uitschakeling in Europa de ambitie duidelijk: ze willen dit seizoen een derde titel op rij én willen ook eindelijk nog eens de dubbel pakken. Voor Union mag dan weer alles en moet niets, al zullen ze in het Dudenpark uiteraard ontgoocheld zijn als ze na zo'n straf parcours op het einde van de rit alsnog naast een plaats in de play-offs zouden grijpen.

LEES OOK: Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Wie is donderdag favoriet?

Meest recent

Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

25
25
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

28
28
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

77
77
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

103
103
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

268
268
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

168
168
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

182
182
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

227
227
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

318
318
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

225
225
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

83
83
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

628
628
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

157
157
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

511
511
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

156
156
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

282
282
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

168
168
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

173
173
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

391
391
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

575
575
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

129
129
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

724
724
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

340
340
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

228
228
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

357
357

Meer sportnieuws