TRANSFERUURTJE: 'Club heeft beet, Vanzeir naar Belgische topclub'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft beet, Vanzeir naar Belgische topclub'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt stilaan zeer dicht bij zijn eerste winteraanwinst te staan. De makelaar van Andreas Skov Olsen werd immers al in Brugge gespot, wat erop lijkt te wijzen dat de transfer in een afrondende fase zit. Tussen Club en de Deense winger zou er al een akkoord zijn, alleen met Bologna is de landskampioen er nog niet helemaal uit.



Dante Vanzeir is bij Union bezig aan een waanzinnig seizoen, wat hem in november een debuut als Rode Duivel opleverde. In de zomer zal voor de spits wellicht nog een toptransfer volgen, waarbij ook de Belgische topclubs mogen dromen. Vooral KRC Genk lijkt kans te maken, want Vanzeir sluit zelf een terugkeer naar Limburg niet uit. De 23-jarige werd opgeleid bij Genk, maar kon er niet helemaal doorbreken.

Antwerp kan dan weer gaan aankloppen bij een halve Belg in het buitenland. Ilias Chair maakt het mooie weer bij QPR en op de Africa Cup met Marokko, maar in een interview geeft de 24-jarige aan dat hij op termijn naar zijn geboortestad wil terugkeren. De Great Old kan dus misschien wel gaan aankloppen, zeker als QPR opnieuw naast promotie naar de Premier League zou grijpen.



Bij Anderlecht zien ze mogelijk onverwacht nog een speler vertrekken. Het was de bedoeling dat Killian Sardella zou blijven als doublure voor Murillo, maar de jonge verdediger wil absoluut aan spelen toekomen en zou daarom nog op zoek zijn naar een club die hem kan huren. Zeker als hij woensdagavond niet speelt tegen Cercle - Murillo is immers geschorst - dan zou hij absoluut weg willen.

Paars-Wit speurt ook in eigen land rond naar potentiële versterkingen en houdt daarbij ook een oogje op Cercle Brugge. Afgelopen zomer dachten ze er naar verluidt aan om Leonardo Lopes weg te plukken bij de Vereniging. De 23-jarige middenvelder uit Portugal is bij Cercle de voorbije seizoenen snel uitgegroeid tot een vaste pion.



Anderlecht lijkt immers nog op zoek te zijn naar versterking op het middenveld, en in dat opzicht viel de voorbije dagen ook de naam van Teboho Mokoena. De Zuid-Afrikaanse international lijkt echter niet te zullen komen, want zijn club SuperSport United zou een akkoord bereikt hebben met Mamelodi Sundowns over een transfer. De topclub legt 1,5 miljoen euro op tafel en ging daarmee over het bod van RSCA.

AA Gent zou een oplossing gevonden hebben voor Jordan Botaka, die al het hele seizoen in de B-kern verkommert. De flankspeler zou in Nederland aan de slag gaan bij Fortuna Sittard, waar hij zijn carrière weer op de rails kan krijgen. Eerder deze mercato werd hij ook gelinkt aan Standard, maar dat koos voor Gilles Dewaele.



Bij Cercle Brugge hebben ze dan weer uitgepakt met een bekende naam als nieuwste aanwinst. Silvère Ganvoula komt de Bruggelingen immers tot het einde van het seizoen versterken. De ex-spits van Westerlo, KV Mechelen en Anderlecht wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van VfL Bochum.

BUITENLAND
Het lijkt erop dat we in de laatste dagen van de wintermercato nog een toptransfer gaan krijgen. Juventus lijkt immers op het punt te staan om zijn voorhoede te versterken met Dusan Vlahovic, de Servische sensatie van Fiorentina. Die club zou een bod van 75 miljoen euro vanuit Turijn geaccepteerd hebben. De 21-jarige spits weigerde zijn contract in Firenze te verlengen en daar kan Juventus nu van profiteren. Het zet mogelijk ook de deur open voor een vertrek van Alvaro Morata, aan wiens mouw FC Barcelona de voorbije weken trok.



De interesse van de Catalanen zou snel hernieuwd kunnen worden, zeker als ze erin slagen om Ousmane Dembélé nog deze maand te verpatsen. De Franse winger weigert zijn aflopende contract te verlengen en daarom hoopt Barça hem nu nog snel te kunnen verkopen. Als dat lukt, willen ze naast Morata ook nog proberen om Nicolas Tagliafico bij Ajax weg te kapen.

LEES OOK: ‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Zal Juventus met Vlahovic weer voor de titel strijden?

Meest recent

'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

3
3
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

19
19
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

80
80
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

458
458
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

114
114
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

27
27
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

80
80
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

70
70
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

267
267
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

57
57
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

54
54
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

425
425
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

482
482
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

352
352
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

471
471
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

665
665
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

927
927
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

595
595
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1418
1418
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

938
938
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

469
469
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1190
1190
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

148
148
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

252
252

Meer sportnieuws