TRANSFERUURTJE: 'Club heeft beet, Vanzeir naar Belgische topclub'

478 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft beet, Vanzeir naar Belgische topclub'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt stilaan zeer dicht bij zijn eerste winteraanwinst te staan. De makelaar van Andreas Skov Olsen werd immers al in Brugge gespot, wat erop lijkt te wijzen dat de transfer in een afrondende fase zit. Tussen Club en de Deense winger zou er al een akkoord zijn, alleen met Bologna is de landskampioen er nog niet helemaal uit.



Dante Vanzeir is bij Union bezig aan een waanzinnig seizoen, wat hem in november een debuut als Rode Duivel opleverde. In de zomer zal voor de spits wellicht nog een toptransfer volgen, waarbij ook de Belgische topclubs mogen dromen. Vooral KRC Genk lijkt kans te maken, want Vanzeir sluit zelf een terugkeer naar Limburg niet uit. De 23-jarige werd opgeleid bij Genk, maar kon er niet helemaal doorbreken.

Antwerp kan dan weer gaan aankloppen bij een halve Belg in het buitenland. Ilias Chair maakt het mooie weer bij QPR en op de Africa Cup met Marokko, maar in een interview geeft de 24-jarige aan dat hij op termijn naar zijn geboortestad wil terugkeren. De Great Old kan dus misschien wel gaan aankloppen, zeker als QPR opnieuw naast promotie naar de Premier League zou grijpen.



Bij Anderlecht zien ze mogelijk onverwacht nog een speler vertrekken. Het was de bedoeling dat Killian Sardella zou blijven als doublure voor Murillo, maar de jonge verdediger wil absoluut aan spelen toekomen en zou daarom nog op zoek zijn naar een club die hem kan huren. Zeker als hij woensdagavond niet speelt tegen Cercle - Murillo is immers geschorst - dan zou hij absoluut weg willen.

Paars-Wit speurt ook in eigen land rond naar potentiële versterkingen en houdt daarbij ook een oogje op Cercle Brugge. Afgelopen zomer dachten ze er naar verluidt aan om Leonardo Lopes weg te plukken bij de Vereniging. De 23-jarige middenvelder uit Portugal is bij Cercle de voorbije seizoenen snel uitgegroeid tot een vaste pion.



Anderlecht lijkt immers nog op zoek te zijn naar versterking op het middenveld, en in dat opzicht viel de voorbije dagen ook de naam van Teboho Mokoena. De Zuid-Afrikaanse international lijkt echter niet te zullen komen, want zijn club SuperSport United zou een akkoord bereikt hebben met Mamelodi Sundowns over een transfer. De topclub legt 1,5 miljoen euro op tafel en ging daarmee over het bod van RSCA.

AA Gent zou een oplossing gevonden hebben voor Jordan Botaka, die al het hele seizoen in de B-kern verkommert. De flankspeler zou in Nederland aan de slag gaan bij Fortuna Sittard, waar hij zijn carrière weer op de rails kan krijgen. Eerder deze mercato werd hij ook gelinkt aan Standard, maar dat koos voor Gilles Dewaele.



Bij Cercle Brugge hebben ze dan weer uitgepakt met een bekende naam als nieuwste aanwinst. Silvère Ganvoula komt de Bruggelingen immers tot het einde van het seizoen versterken. De ex-spits van Westerlo, KV Mechelen en Anderlecht wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van VfL Bochum.

BUITENLAND
Het lijkt erop dat we in de laatste dagen van de wintermercato nog een toptransfer gaan krijgen. Juventus lijkt immers op het punt te staan om zijn voorhoede te versterken met Dusan Vlahovic, de Servische sensatie van Fiorentina. Die club zou een bod van 75 miljoen euro vanuit Turijn geaccepteerd hebben. De 21-jarige spits weigerde zijn contract in Firenze te verlengen en daar kan Juventus nu van profiteren. Het zet mogelijk ook de deur open voor een vertrek van Alvaro Morata, aan wiens mouw FC Barcelona de voorbije weken trok.



De interesse van de Catalanen zou snel hernieuwd kunnen worden, zeker als ze erin slagen om Ousmane Dembélé nog deze maand te verpatsen. De Franse winger weigert zijn aflopende contract te verlengen en daarom hoopt Barça hem nu nog snel te kunnen verkopen. Als dat lukt, willen ze naast Morata ook nog proberen om Nicolas Tagliafico bij Ajax weg te kapen.

LEES OOK: 'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Zal Juventus met Vlahovic weer voor de titel strijden?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

68
68
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

157
157
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

36
36
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

135
135
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

73
73
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

59
59
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

147
147
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

240
240
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

338
338
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

183
183
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

529
529
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

57
57
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

331
331
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

248
248
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

364
364
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

244
244
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

170
170
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

216
216
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

166
166
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

636
636
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

290
290
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

111
111

Meer sportnieuws