TRANSFERUURTJE: 'Club heeft beet, Vanzeir naar Belgische topclub'

478
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft beet, Vanzeir naar Belgische topclub'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt stilaan zeer dicht bij zijn eerste winteraanwinst te staan. De makelaar van Andreas Skov Olsen werd immers al in Brugge gespot, wat erop lijkt te wijzen dat de transfer in een afrondende fase zit. Tussen Club en de Deense winger zou er al een akkoord zijn, alleen met Bologna is de landskampioen er nog niet helemaal uit.



Dante Vanzeir is bij Union bezig aan een waanzinnig seizoen, wat hem in november een debuut als Rode Duivel opleverde. In de zomer zal voor de spits wellicht nog een toptransfer volgen, waarbij ook de Belgische topclubs mogen dromen. Vooral KRC Genk lijkt kans te maken, want Vanzeir sluit zelf een terugkeer naar Limburg niet uit. De 23-jarige werd opgeleid bij Genk, maar kon er niet helemaal doorbreken.

Antwerp kan dan weer gaan aankloppen bij een halve Belg in het buitenland. Ilias Chair maakt het mooie weer bij QPR en op de Africa Cup met Marokko, maar in een interview geeft de 24-jarige aan dat hij op termijn naar zijn geboortestad wil terugkeren. De Great Old kan dus misschien wel gaan aankloppen, zeker als QPR opnieuw naast promotie naar de Premier League zou grijpen.



Bij Anderlecht zien ze mogelijk onverwacht nog een speler vertrekken. Het was de bedoeling dat Killian Sardella zou blijven als doublure voor Murillo, maar de jonge verdediger wil absoluut aan spelen toekomen en zou daarom nog op zoek zijn naar een club die hem kan huren. Zeker als hij woensdagavond niet speelt tegen Cercle - Murillo is immers geschorst - dan zou hij absoluut weg willen.

Paars-Wit speurt ook in eigen land rond naar potentiële versterkingen en houdt daarbij ook een oogje op Cercle Brugge. Afgelopen zomer dachten ze er naar verluidt aan om Leonardo Lopes weg te plukken bij de Vereniging. De 23-jarige middenvelder uit Portugal is bij Cercle de voorbije seizoenen snel uitgegroeid tot een vaste pion.



Anderlecht lijkt immers nog op zoek te zijn naar versterking op het middenveld, en in dat opzicht viel de voorbije dagen ook de naam van Teboho Mokoena. De Zuid-Afrikaanse international lijkt echter niet te zullen komen, want zijn club SuperSport United zou een akkoord bereikt hebben met Mamelodi Sundowns over een transfer. De topclub legt 1,5 miljoen euro op tafel en ging daarmee over het bod van RSCA.

AA Gent zou een oplossing gevonden hebben voor Jordan Botaka, die al het hele seizoen in de B-kern verkommert. De flankspeler zou in Nederland aan de slag gaan bij Fortuna Sittard, waar hij zijn carrière weer op de rails kan krijgen. Eerder deze mercato werd hij ook gelinkt aan Standard, maar dat koos voor Gilles Dewaele.



Bij Cercle Brugge hebben ze dan weer uitgepakt met een bekende naam als nieuwste aanwinst. Silvère Ganvoula komt de Bruggelingen immers tot het einde van het seizoen versterken. De ex-spits van Westerlo, KV Mechelen en Anderlecht wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van VfL Bochum.

BUITENLAND
Het lijkt erop dat we in de laatste dagen van de wintermercato nog een toptransfer gaan krijgen. Juventus lijkt immers op het punt te staan om zijn voorhoede te versterken met Dusan Vlahovic, de Servische sensatie van Fiorentina. Die club zou een bod van 75 miljoen euro vanuit Turijn geaccepteerd hebben. De 21-jarige spits weigerde zijn contract in Firenze te verlengen en daar kan Juventus nu van profiteren. Het zet mogelijk ook de deur open voor een vertrek van Alvaro Morata, aan wiens mouw FC Barcelona de voorbije weken trok.



De interesse van de Catalanen zou snel hernieuwd kunnen worden, zeker als ze erin slagen om Ousmane Dembélé nog deze maand te verpatsen. De Franse winger weigert zijn aflopende contract te verlengen en daarom hoopt Barça hem nu nog snel te kunnen verkopen. Als dat lukt, willen ze naast Morata ook nog proberen om Nicolas Tagliafico bij Ajax weg te kapen.

LEES OOK: Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Zal Juventus met Vlahovic weer voor de titel strijden?

Meest recent

Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

0
0
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

4
4
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

136
136
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

243
243
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

153
153
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

207
207
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

132
132
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

50
50
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

220
220
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

82
82
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

109
109
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

33
33
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

226
226
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

163
163
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

54
54
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

182
182
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1109
1109
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

92
92
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

52
52
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

210
210
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

105
105
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

192
192
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

201
201
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

48
48

Meer sportnieuws