TRANSFERUURTJE: 'Club heeft beet, Vanzeir naar Belgische topclub'

478 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft beet, Vanzeir naar Belgische topclub'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt stilaan zeer dicht bij zijn eerste winteraanwinst te staan. De makelaar van Andreas Skov Olsen werd immers al in Brugge gespot, wat erop lijkt te wijzen dat de transfer in een afrondende fase zit. Tussen Club en de Deense winger zou er al een akkoord zijn, alleen met Bologna is de landskampioen er nog niet helemaal uit.



Dante Vanzeir is bij Union bezig aan een waanzinnig seizoen, wat hem in november een debuut als Rode Duivel opleverde. In de zomer zal voor de spits wellicht nog een toptransfer volgen, waarbij ook de Belgische topclubs mogen dromen. Vooral KRC Genk lijkt kans te maken, want Vanzeir sluit zelf een terugkeer naar Limburg niet uit. De 23-jarige werd opgeleid bij Genk, maar kon er niet helemaal doorbreken.

Antwerp kan dan weer gaan aankloppen bij een halve Belg in het buitenland. Ilias Chair maakt het mooie weer bij QPR en op de Africa Cup met Marokko, maar in een interview geeft de 24-jarige aan dat hij op termijn naar zijn geboortestad wil terugkeren. De Great Old kan dus misschien wel gaan aankloppen, zeker als QPR opnieuw naast promotie naar de Premier League zou grijpen.



Bij Anderlecht zien ze mogelijk onverwacht nog een speler vertrekken. Het was de bedoeling dat Killian Sardella zou blijven als doublure voor Murillo, maar de jonge verdediger wil absoluut aan spelen toekomen en zou daarom nog op zoek zijn naar een club die hem kan huren. Zeker als hij woensdagavond niet speelt tegen Cercle - Murillo is immers geschorst - dan zou hij absoluut weg willen.

Paars-Wit speurt ook in eigen land rond naar potentiële versterkingen en houdt daarbij ook een oogje op Cercle Brugge. Afgelopen zomer dachten ze er naar verluidt aan om Leonardo Lopes weg te plukken bij de Vereniging. De 23-jarige middenvelder uit Portugal is bij Cercle de voorbije seizoenen snel uitgegroeid tot een vaste pion.



Anderlecht lijkt immers nog op zoek te zijn naar versterking op het middenveld, en in dat opzicht viel de voorbije dagen ook de naam van Teboho Mokoena. De Zuid-Afrikaanse international lijkt echter niet te zullen komen, want zijn club SuperSport United zou een akkoord bereikt hebben met Mamelodi Sundowns over een transfer. De topclub legt 1,5 miljoen euro op tafel en ging daarmee over het bod van RSCA.

AA Gent zou een oplossing gevonden hebben voor Jordan Botaka, die al het hele seizoen in de B-kern verkommert. De flankspeler zou in Nederland aan de slag gaan bij Fortuna Sittard, waar hij zijn carrière weer op de rails kan krijgen. Eerder deze mercato werd hij ook gelinkt aan Standard, maar dat koos voor Gilles Dewaele.



Bij Cercle Brugge hebben ze dan weer uitgepakt met een bekende naam als nieuwste aanwinst. Silvère Ganvoula komt de Bruggelingen immers tot het einde van het seizoen versterken. De ex-spits van Westerlo, KV Mechelen en Anderlecht wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van VfL Bochum.

BUITENLAND
Het lijkt erop dat we in de laatste dagen van de wintermercato nog een toptransfer gaan krijgen. Juventus lijkt immers op het punt te staan om zijn voorhoede te versterken met Dusan Vlahovic, de Servische sensatie van Fiorentina. Die club zou een bod van 75 miljoen euro vanuit Turijn geaccepteerd hebben. De 21-jarige spits weigerde zijn contract in Firenze te verlengen en daar kan Juventus nu van profiteren. Het zet mogelijk ook de deur open voor een vertrek van Alvaro Morata, aan wiens mouw FC Barcelona de voorbije weken trok.



De interesse van de Catalanen zou snel hernieuwd kunnen worden, zeker als ze erin slagen om Ousmane Dembélé nog deze maand te verpatsen. De Franse winger weigert zijn aflopende contract te verlengen en daarom hoopt Barça hem nu nog snel te kunnen verkopen. Als dat lukt, willen ze naast Morata ook nog proberen om Nicolas Tagliafico bij Ajax weg te kapen.

LEES OOK: 'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

Zal Juventus met Vlahovic weer voor de titel strijden?

Meest recent

'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

36
36
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

26
26
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

85
85
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

257
257
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

273
273
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

222
222
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

61
61
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

88
88
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

164
164
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

44
44
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

54
54
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

471
471
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

118
118
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

161
161
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

175
175
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

887
887
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

95
95
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

78
78
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

363
363
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

96
96
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

68
68
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

264
264

Meer sportnieuws