TRANSFERUURTJE: 'Club heeft beet, Vanzeir naar Belgische topclub'

478
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft beet, Vanzeir naar Belgische topclub'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge lijkt stilaan zeer dicht bij zijn eerste winteraanwinst te staan. De makelaar van Andreas Skov Olsen werd immers al in Brugge gespot, wat erop lijkt te wijzen dat de transfer in een afrondende fase zit. Tussen Club en de Deense winger zou er al een akkoord zijn, alleen met Bologna is de landskampioen er nog niet helemaal uit.



Dante Vanzeir is bij Union bezig aan een waanzinnig seizoen, wat hem in november een debuut als Rode Duivel opleverde. In de zomer zal voor de spits wellicht nog een toptransfer volgen, waarbij ook de Belgische topclubs mogen dromen. Vooral KRC Genk lijkt kans te maken, want Vanzeir sluit zelf een terugkeer naar Limburg niet uit. De 23-jarige werd opgeleid bij Genk, maar kon er niet helemaal doorbreken.

Antwerp kan dan weer gaan aankloppen bij een halve Belg in het buitenland. Ilias Chair maakt het mooie weer bij QPR en op de Africa Cup met Marokko, maar in een interview geeft de 24-jarige aan dat hij op termijn naar zijn geboortestad wil terugkeren. De Great Old kan dus misschien wel gaan aankloppen, zeker als QPR opnieuw naast promotie naar de Premier League zou grijpen.



Bij Anderlecht zien ze mogelijk onverwacht nog een speler vertrekken. Het was de bedoeling dat Killian Sardella zou blijven als doublure voor Murillo, maar de jonge verdediger wil absoluut aan spelen toekomen en zou daarom nog op zoek zijn naar een club die hem kan huren. Zeker als hij woensdagavond niet speelt tegen Cercle - Murillo is immers geschorst - dan zou hij absoluut weg willen.

Paars-Wit speurt ook in eigen land rond naar potentiële versterkingen en houdt daarbij ook een oogje op Cercle Brugge. Afgelopen zomer dachten ze er naar verluidt aan om Leonardo Lopes weg te plukken bij de Vereniging. De 23-jarige middenvelder uit Portugal is bij Cercle de voorbije seizoenen snel uitgegroeid tot een vaste pion.



Anderlecht lijkt immers nog op zoek te zijn naar versterking op het middenveld, en in dat opzicht viel de voorbije dagen ook de naam van Teboho Mokoena. De Zuid-Afrikaanse international lijkt echter niet te zullen komen, want zijn club SuperSport United zou een akkoord bereikt hebben met Mamelodi Sundowns over een transfer. De topclub legt 1,5 miljoen euro op tafel en ging daarmee over het bod van RSCA.

AA Gent zou een oplossing gevonden hebben voor Jordan Botaka, die al het hele seizoen in de B-kern verkommert. De flankspeler zou in Nederland aan de slag gaan bij Fortuna Sittard, waar hij zijn carrière weer op de rails kan krijgen. Eerder deze mercato werd hij ook gelinkt aan Standard, maar dat koos voor Gilles Dewaele.



Bij Cercle Brugge hebben ze dan weer uitgepakt met een bekende naam als nieuwste aanwinst. Silvère Ganvoula komt de Bruggelingen immers tot het einde van het seizoen versterken. De ex-spits van Westerlo, KV Mechelen en Anderlecht wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van VfL Bochum.

BUITENLAND
Het lijkt erop dat we in de laatste dagen van de wintermercato nog een toptransfer gaan krijgen. Juventus lijkt immers op het punt te staan om zijn voorhoede te versterken met Dusan Vlahovic, de Servische sensatie van Fiorentina. Die club zou een bod van 75 miljoen euro vanuit Turijn geaccepteerd hebben. De 21-jarige spits weigerde zijn contract in Firenze te verlengen en daar kan Juventus nu van profiteren. Het zet mogelijk ook de deur open voor een vertrek van Alvaro Morata, aan wiens mouw FC Barcelona de voorbije weken trok.



De interesse van de Catalanen zou snel hernieuwd kunnen worden, zeker als ze erin slagen om Ousmane Dembélé nog deze maand te verpatsen. De Franse winger weigert zijn aflopende contract te verlengen en daarom hoopt Barça hem nu nog snel te kunnen verkopen. Als dat lukt, willen ze naast Morata ook nog proberen om Nicolas Tagliafico bij Ajax weg te kapen.

LEES OOK: Extra sanctie Forbs? Joos en co pakken rode kaart onder de loep

Zal Juventus met Vlahovic weer voor de titel strijden?

Meest recent

‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

15
15
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

97
97
‘Faes verbaast iedereen met plotse toptransfer’

Wout Faes kende al heel wat ups en downs in zijn carrière. Bij Anderlecht kreeg hij geen ...

49
49
Extra sanctie Forbs? Joos en co pakken rode kaart onder de loep

Club Brugge heeft zijn eerste competitienederlaag beet en ging zondagmiddag met 2-1 onderuit op AA ...

277
277
'Club weigert wéér transfer: onvrede in kleedkamer stijgt'

Club Brugge stond er financieel al erg goed voor en haalde tijdens de huidige mercato nog eens een ...

459
459
'Extra vertrekker Anderlecht; toptransfer krijgt doodsteek'

De clubs uit de Jupiler Pro League hebben nog tot donderdagavond om hun transferdossiers te ...

425
425
Deadline Day Deals: 'Nieuwe stunt Ajax; PL-transfer Grealish'

In de grootste Europese voetballanden gaat de transfermarkt dinsdagavond onverbiddelijk achter slot ...

117
117
Foto-bevestiging: KRC Genk heeft miljoenendeal beet

KRC Genk gaat in het slot van de zomermercato nog flink cashen. Zo is Lucca Brughmans voor een ...

204
204
Hein luidt alarmbel: tóch last-minute versterking Club?

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

486
486
Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

RSC Anderlecht moest zondagavond andermaal zijn duidelijke meerdere erkennen in Union SG. RSCA kreeg ...

449
449
'Ultieme vernedering: Club-speler tot op het bot aangepakt'

Club Brugge maakte al lang duidelijk dat er voor één speler geen toekomst meer is. ...

502
502
'Dubbele Deadline Day-bom: City legt 170 mil klaar'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

164
164
JPL-trainers bekennen kleur: topfavoriet(en) Gouden Schoen bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren en dus kunnen de spelers al ...

373
373
'Absolute droomtransfer Malick Fofana: prijskaartje bekend'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

203
203
'Anderlecht laat zich gaan: transferrecord aan diggelen'

RSC Anderlecht heeft al een drukke transferperiode achter de rug tot dusver, maar wil vlak voor het ...

879
879
'Vuurwerk bij Antwerp: drie extra aanwinsten op til'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

780
780
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) in aantocht?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

465
465
'Vermant klopt op tafel: code rood voor Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

654
654
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

603
603
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

330
330
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

595
595
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

764
764
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

709
709
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

920
920
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1191
1191

Meer sportnieuws