Keert Vanderhaeghe terug naar Anderlecht?

door
Keert Vanderhaeghe terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht zag het afgelopen jaar heel wat assistent-trainers de club verlaten. Nicolas Frutos en Craig Bellamy verdwenen uit de staf en de Nederlander Willem Weijs kwam naar Brussel. Gaat RSCA eens polsen bij Yves Vanderhaeghe?


Hij ziet een rol als T2 van Anderlecht wel zitten en dat zelfs voor de zeer lange termijn. "Natuurlijk zou ik het zien zitten om assistent te worden van Vincent Kompany. Ik had al twee keer de mogelijkheid om assistent te worden bij Anderlecht: onder Besnik Hasi en onder Hein Vanhaezebrouck. Ik hoefde alleen maar het contract te tekenen. Maar ik was liever T1. Eerst in Kortrijk, dan in Gent. Wat mij ook zou bekoren is een rol als wijlen Jean Dockx in Anderlecht of Pierre Denier in Genk. Een man die altijd blijft en ervoor zorgt dat het DNA van de club gerespecteerd wordt, ongeacht de coach die komt", zegt Vanderhaeghe in La Dernière Heure. Als speler kende hij er prachtige jaren.

ZETTERBERG

Vanderhaeghe spreekt dus dezelfde woorden als... Pär Zetterberg. Die keerde enkele jaren geleden ook terug naar Anderlecht om een functie zoals Dockx aan te gaan. Daarmee bedoelde de Zweed een rol als T2 en iemand die het DNA van de club wenste te bewaken. Zetterberg werd echter ook een rol in het sportieve beleid van de club beloofd, maar dat kwam nooit helemaal van de grond. Voormalig CEO Karel Van Eetvelt zag het pittige loon van de ex-middenvelder en ontsloeg hem met een koud telefoontje. De manier waarop kwam hard aan bij Zetterberg, die sindsdien niet meer over het huidige RSCA wenst te praten.

Vanderhaeghe is momenteel een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij Cercle Brugge.

LEES OOK: 'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Moet RSCA Vanderhaeghe aanstellen als T2?

Meest recent

Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

0
0
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

45
45
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

61
61
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

85
85
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

88
88
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

247
247
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

90
90
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

93
93
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

160
160
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

515
515
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

632
632
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

191
191
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

304
304
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie duidt schuldige aan in Leko-soap

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

538
538
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

57
57
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

237
237
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

52
52
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

303
303
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

329
329
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

204
204
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

34
34
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

441
441
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

301
301
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

182
182
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

198
198

Meer sportnieuws