Keert Vanderhaeghe terug naar Anderlecht?

door
Keert Vanderhaeghe terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht zag het afgelopen jaar heel wat assistent-trainers de club verlaten. Nicolas Frutos en Craig Bellamy verdwenen uit de staf en de Nederlander Willem Weijs kwam naar Brussel. Gaat RSCA eens polsen bij Yves Vanderhaeghe?


Hij ziet een rol als T2 van Anderlecht wel zitten en dat zelfs voor de zeer lange termijn. "Natuurlijk zou ik het zien zitten om assistent te worden van Vincent Kompany. Ik had al twee keer de mogelijkheid om assistent te worden bij Anderlecht: onder Besnik Hasi en onder Hein Vanhaezebrouck. Ik hoefde alleen maar het contract te tekenen. Maar ik was liever T1. Eerst in Kortrijk, dan in Gent. Wat mij ook zou bekoren is een rol als wijlen Jean Dockx in Anderlecht of Pierre Denier in Genk. Een man die altijd blijft en ervoor zorgt dat het DNA van de club gerespecteerd wordt, ongeacht de coach die komt", zegt Vanderhaeghe in La Dernière Heure. Als speler kende hij er prachtige jaren.

ZETTERBERG

Vanderhaeghe spreekt dus dezelfde woorden als... Pär Zetterberg. Die keerde enkele jaren geleden ook terug naar Anderlecht om een functie zoals Dockx aan te gaan. Daarmee bedoelde de Zweed een rol als T2 en iemand die het DNA van de club wenste te bewaken. Zetterberg werd echter ook een rol in het sportieve beleid van de club beloofd, maar dat kwam nooit helemaal van de grond. Voormalig CEO Karel Van Eetvelt zag het pittige loon van de ex-middenvelder en ontsloeg hem met een koud telefoontje. De manier waarop kwam hard aan bij Zetterberg, die sindsdien niet meer over het huidige RSCA wenst te praten.

Vanderhaeghe is momenteel een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij Cercle Brugge.

LEES OOK: 'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Moet RSCA Vanderhaeghe aanstellen als T2?

Meest recent

'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

0
0
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

14
14
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

9
9
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

10
10
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

101
101
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

108
108
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

56
56
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

131
131
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

109
109
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

114
114
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

216
216
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

286
286
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

113
113
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

355
355
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

289
289
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

40
40
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

147
147
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

243
243
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

425
425
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

266
266
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

277
277
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

417
417
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

514
514
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

334
334

Meer sportnieuws