Keert Vanderhaeghe terug naar Anderlecht?

1047
Keert Vanderhaeghe terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht zag het afgelopen jaar heel wat assistent-trainers de club verlaten. Nicolas Frutos en Craig Bellamy verdwenen uit de staf en de Nederlander Willem Weijs kwam naar Brussel. Gaat RSCA eens polsen bij Yves Vanderhaeghe?


Hij ziet een rol als T2 van Anderlecht wel zitten en dat zelfs voor de zeer lange termijn. "Natuurlijk zou ik het zien zitten om assistent te worden van Vincent Kompany. Ik had al twee keer de mogelijkheid om assistent te worden bij Anderlecht: onder Besnik Hasi en onder Hein Vanhaezebrouck. Ik hoefde alleen maar het contract te tekenen. Maar ik was liever T1. Eerst in Kortrijk, dan in Gent. Wat mij ook zou bekoren is een rol als wijlen Jean Dockx in Anderlecht of Pierre Denier in Genk. Een man die altijd blijft en ervoor zorgt dat het DNA van de club gerespecteerd wordt, ongeacht de coach die komt", zegt Vanderhaeghe in La Dernière Heure. Als speler kende hij er prachtige jaren.

ZETTERBERG

Vanderhaeghe spreekt dus dezelfde woorden als... Pär Zetterberg. Die keerde enkele jaren geleden ook terug naar Anderlecht om een functie zoals Dockx aan te gaan. Daarmee bedoelde de Zweed een rol als T2 en iemand die het DNA van de club wenste te bewaken. Zetterberg werd echter ook een rol in het sportieve beleid van de club beloofd, maar dat kwam nooit helemaal van de grond. Voormalig CEO Karel Van Eetvelt zag het pittige loon van de ex-middenvelder en ontsloeg hem met een koud telefoontje. De manier waarop kwam hard aan bij Zetterberg, die sindsdien niet meer over het huidige RSCA wenst te praten.

Vanderhaeghe is momenteel een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij Cercle Brugge.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Moet RSCA Vanderhaeghe aanstellen als T2?

Meest recent

Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

1
1
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

105
105
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

239
239
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

139
139
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

194
194
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

126
126
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

50
50
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

209
209
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

80
80
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

108
108
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

33
33
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

222
222
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

160
160
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

53
53
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

180
180
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1099
1099
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

91
91
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

52
52
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

209
209
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

105
105
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

192
192
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

201
201
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

48
48
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

85
85

Meer sportnieuws