Sluwe Kerels en vinnige Zebra's delen punten

door
Sluwe Kerels en vinnige Zebra's delen punten

Na een wedstrijd waarin de thuisploeg het merendeel van de kansen had, hebben Charleroi en KV Kortrijk finaal de punten gedeeld. Beide ploegen hoopten stiekem nog op Play-Off I maar moeten vooral mikken op een plek bij de eerste acht.

De Kerels deden het voorlopig meer dan prima in de Jupiler Pro League met een achtste plaats en zaten op koers voor een plek in de Play-Offs. Charleroi begon dit seizoen prima maar zakte de laatste maanden toch wat weg in het klassement, toch was ook voor de Zebra's een plek in Play-Off II minstens de ambitie.
Kerels openen fel, Zebra's slaan snel terug
KVK koos voor een laag blok en dat pakte aanvankelijk goed uit. Charleroi beet in het openingskwartier zijn tanden stuk op de bezoekers en na een hoekschop knikte Rougeaux de 0-1 in doel. De thuisploeg schoot nadien wakker en Ilic moest een prima Zaroury even later al van de gelijkmaker houden. Die kwam er uiteindelijk toch al snel toen Bayo na een knappe aanval staalhard de 1-1 in doel schoot. Beide ploegen kregen nadien nog een paar kansjes maar scoren lukte niet meer voor de rust, halfweg stond het gelijk in het Stade du Pays de Charleroi.

De sterke start van KVK wordt snel uitgewist door Charleroi.
Thuisploeg vergeet het zaakje af te maken
Charleroi kwam het beste uit de kleedkamer en Morioka stelde Ilic al snel op de proef, die laatste pakte uit met een prima beenveeg. Even later moest de bezoekende doelman opnieuw alert zijn bij een afstandsschot van Zaroury. De Kerels moesten de wedstrijd grotendeels ondergaan maar gaven ook niet al teveel kansen weg, zelf slaagde KV Kortrijk er voorlopig niet meer in om een kans af te dwingen. Op een dik kwartier van het einde was er een dot van een kans voor de Zebra's, Van Cleemput mocht vrij aanleggen aan de tweede paal maar vond miraculeus nog een bezoekend been op zijn weg. Charleroi leek alsnog op weg naar de zege toen het een strafschop kreeg op tien minuten van het einde, de VAR overrulede de beslissing van de scheidsrechter echter omdat de overtreding van Rougeaux buiten de zestien meter was. Zo bleef het uiteindelijk bij een gelijkspel, dat zal vooral Charleroi zichzelf beklagen.
Scoreverloop:
0-1 (15') Rougeaux, 1-1 (21') Bayo

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Verdiende Charleroi meer?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

0
0
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

31
31
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

65
65
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

49
49
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

98
98
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

134
134
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

87
87
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

142
142
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

222
222
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

166
166
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

454
454
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

167
167
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

280
280
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

290
290
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

312
312
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

146
146
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

219
219
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

136
136
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

166
166
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

81
81
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

176
176
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

74
74
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

252
252
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1434
1434

Meer sportnieuws