Sluwe Kerels en vinnige Zebra's delen punten

52 stemmen
Sluwe Kerels en vinnige Zebra's delen punten

Na een wedstrijd waarin de thuisploeg het merendeel van de kansen had, hebben Charleroi en KV Kortrijk finaal de punten gedeeld. Beide ploegen hoopten stiekem nog op Play-Off I maar moeten vooral mikken op een plek bij de eerste acht.

De Kerels deden het voorlopig meer dan prima in de Jupiler Pro League met een achtste plaats en zaten op koers voor een plek in de Play-Offs. Charleroi begon dit seizoen prima maar zakte de laatste maanden toch wat weg in het klassement, toch was ook voor de Zebra's een plek in Play-Off II minstens de ambitie.
Kerels openen fel, Zebra's slaan snel terug
KVK koos voor een laag blok en dat pakte aanvankelijk goed uit. Charleroi beet in het openingskwartier zijn tanden stuk op de bezoekers en na een hoekschop knikte Rougeaux de 0-1 in doel. De thuisploeg schoot nadien wakker en Ilic moest een prima Zaroury even later al van de gelijkmaker houden. Die kwam er uiteindelijk toch al snel toen Bayo na een knappe aanval staalhard de 1-1 in doel schoot. Beide ploegen kregen nadien nog een paar kansjes maar scoren lukte niet meer voor de rust, halfweg stond het gelijk in het Stade du Pays de Charleroi.

De sterke start van KVK wordt snel uitgewist door Charleroi.
Thuisploeg vergeet het zaakje af te maken
Charleroi kwam het beste uit de kleedkamer en Morioka stelde Ilic al snel op de proef, die laatste pakte uit met een prima beenveeg. Even later moest de bezoekende doelman opnieuw alert zijn bij een afstandsschot van Zaroury. De Kerels moesten de wedstrijd grotendeels ondergaan maar gaven ook niet al teveel kansen weg, zelf slaagde KV Kortrijk er voorlopig niet meer in om een kans af te dwingen. Op een dik kwartier van het einde was er een dot van een kans voor de Zebra's, Van Cleemput mocht vrij aanleggen aan de tweede paal maar vond miraculeus nog een bezoekend been op zijn weg. Charleroi leek alsnog op weg naar de zege toen het een strafschop kreeg op tien minuten van het einde, de VAR overrulede de beslissing van de scheidsrechter echter omdat de overtreding van Rougeaux buiten de zestien meter was. Zo bleef het uiteindelijk bij een gelijkspel, dat zal vooral Charleroi zichzelf beklagen.
Scoreverloop:
0-1 (15') Rougeaux, 1-1 (21') Bayo

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Verdiende Charleroi meer?

Meest recent

'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

48
48
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

21
21
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

106
106
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

44
44
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

203
203
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

248
248
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

108
108
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

115
115
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

293
293
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

38
38
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

161
161
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

94
94
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

370
370
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

354
354
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

571
571
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

631
631
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

272
272
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

408
408
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

241
241
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

295
295
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

171
171
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

611
611
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

231
231
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

383
383
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

421
421

Meer sportnieuws