Sluwe Kerels en vinnige Zebra's delen punten

door
Sluwe Kerels en vinnige Zebra's delen punten

Na een wedstrijd waarin de thuisploeg het merendeel van de kansen had, hebben Charleroi en KV Kortrijk finaal de punten gedeeld. Beide ploegen hoopten stiekem nog op Play-Off I maar moeten vooral mikken op een plek bij de eerste acht.

De Kerels deden het voorlopig meer dan prima in de Jupiler Pro League met een achtste plaats en zaten op koers voor een plek in de Play-Offs. Charleroi begon dit seizoen prima maar zakte de laatste maanden toch wat weg in het klassement, toch was ook voor de Zebra's een plek in Play-Off II minstens de ambitie.
Kerels openen fel, Zebra's slaan snel terug
KVK koos voor een laag blok en dat pakte aanvankelijk goed uit. Charleroi beet in het openingskwartier zijn tanden stuk op de bezoekers en na een hoekschop knikte Rougeaux de 0-1 in doel. De thuisploeg schoot nadien wakker en Ilic moest een prima Zaroury even later al van de gelijkmaker houden. Die kwam er uiteindelijk toch al snel toen Bayo na een knappe aanval staalhard de 1-1 in doel schoot. Beide ploegen kregen nadien nog een paar kansjes maar scoren lukte niet meer voor de rust, halfweg stond het gelijk in het Stade du Pays de Charleroi.

De sterke start van KVK wordt snel uitgewist door Charleroi.
Thuisploeg vergeet het zaakje af te maken
Charleroi kwam het beste uit de kleedkamer en Morioka stelde Ilic al snel op de proef, die laatste pakte uit met een prima beenveeg. Even later moest de bezoekende doelman opnieuw alert zijn bij een afstandsschot van Zaroury. De Kerels moesten de wedstrijd grotendeels ondergaan maar gaven ook niet al teveel kansen weg, zelf slaagde KV Kortrijk er voorlopig niet meer in om een kans af te dwingen. Op een dik kwartier van het einde was er een dot van een kans voor de Zebra's, Van Cleemput mocht vrij aanleggen aan de tweede paal maar vond miraculeus nog een bezoekend been op zijn weg. Charleroi leek alsnog op weg naar de zege toen het een strafschop kreeg op tien minuten van het einde, de VAR overrulede de beslissing van de scheidsrechter echter omdat de overtreding van Rougeaux buiten de zestien meter was. Zo bleef het uiteindelijk bij een gelijkspel, dat zal vooral Charleroi zichzelf beklagen.
Scoreverloop:
0-1 (15') Rougeaux, 1-1 (21') Bayo

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

Verdiende Charleroi meer?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

154
154
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

83
83
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

167
167
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

113
113
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

94
94
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

53
53
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

208
208
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

215
215
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

44
44
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

399
399
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

255
255
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

496
496
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

94
94
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

40
40
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

444
444
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

56
56
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

479
479
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

149
149
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

364
364
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

254
254
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

329
329
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

108
108
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

510
510
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

530
530
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

680
680

Meer sportnieuws