Sluwe Kerels en vinnige Zebra's delen punten

door
Sluwe Kerels en vinnige Zebra's delen punten

Na een wedstrijd waarin de thuisploeg het merendeel van de kansen had, hebben Charleroi en KV Kortrijk finaal de punten gedeeld. Beide ploegen hoopten stiekem nog op Play-Off I maar moeten vooral mikken op een plek bij de eerste acht.

De Kerels deden het voorlopig meer dan prima in de Jupiler Pro League met een achtste plaats en zaten op koers voor een plek in de Play-Offs. Charleroi begon dit seizoen prima maar zakte de laatste maanden toch wat weg in het klassement, toch was ook voor de Zebra's een plek in Play-Off II minstens de ambitie.
Kerels openen fel, Zebra's slaan snel terug
KVK koos voor een laag blok en dat pakte aanvankelijk goed uit. Charleroi beet in het openingskwartier zijn tanden stuk op de bezoekers en na een hoekschop knikte Rougeaux de 0-1 in doel. De thuisploeg schoot nadien wakker en Ilic moest een prima Zaroury even later al van de gelijkmaker houden. Die kwam er uiteindelijk toch al snel toen Bayo na een knappe aanval staalhard de 1-1 in doel schoot. Beide ploegen kregen nadien nog een paar kansjes maar scoren lukte niet meer voor de rust, halfweg stond het gelijk in het Stade du Pays de Charleroi.

De sterke start van KVK wordt snel uitgewist door Charleroi.
Thuisploeg vergeet het zaakje af te maken
Charleroi kwam het beste uit de kleedkamer en Morioka stelde Ilic al snel op de proef, die laatste pakte uit met een prima beenveeg. Even later moest de bezoekende doelman opnieuw alert zijn bij een afstandsschot van Zaroury. De Kerels moesten de wedstrijd grotendeels ondergaan maar gaven ook niet al teveel kansen weg, zelf slaagde KV Kortrijk er voorlopig niet meer in om een kans af te dwingen. Op een dik kwartier van het einde was er een dot van een kans voor de Zebra's, Van Cleemput mocht vrij aanleggen aan de tweede paal maar vond miraculeus nog een bezoekend been op zijn weg. Charleroi leek alsnog op weg naar de zege toen het een strafschop kreeg op tien minuten van het einde, de VAR overrulede de beslissing van de scheidsrechter echter omdat de overtreding van Rougeaux buiten de zestien meter was. Zo bleef het uiteindelijk bij een gelijkspel, dat zal vooral Charleroi zichzelf beklagen.
Scoreverloop:
0-1 (15') Rougeaux, 1-1 (21') Bayo

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Verdiende Charleroi meer?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

206
206
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

74
74
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

9
9
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

65
65
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

50
50
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

69
69
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

262
262
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

36
36
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

405
405
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

264
264
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

355
355
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

26
26
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

35
35
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

68
68
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

92
92
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

118
118
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

71
71
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

446
446
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

167
167
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

339
339
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

131
131
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

482
482
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

297
297
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

184
184

Meer sportnieuws