AA Gent schiet zichzelf in de voet met duur puntenverlies

door
AA Gent schiet zichzelf in de voet met duur puntenverlies

AA Gent heeft vanavond een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de Play-Offs. Het team van Hein Vanhaezebrouck bleef voor de tweede wedstrijd op een rij steken op een gelijkspel en moest zelfs lange tijd achtervolgen tegen een weerbaar KV Oostende.

KV Oostende speelde afgelopen weekend een prima wedstrijd tegen Antwerp maar bleef opnieuw puntenloos achter. Vanavond moest de voorlopige opvolger van Blessin, Pflanz, met zijn team op bezoek in de Ghelamco Arena. Tegenstander AA Gent mikte nog op Play-Off I en had daarvoor absoluut een zege nodig.
Ambrose zorgt voor verrassende ruststand
Het was verrassend genoeg de kustploeg die het commando in handen nam. Na amper acht minuten spelen legde D'Haese prima terug op Ambrose en die maakte er 0-1 van, wat een kanonstart van de bezoekers. Pas halfweg de eerste helft kwam ook AA Gent tot wat kansjes, De Sart probeerde het met een knal en een vrije trap maar beide pogingen brachten Hubert niet in de problemen. Op het halfuur kwamen er plots toch twee prima mogelijkheden voor de Buffalo's: Castro-Montes botste op een prima bezoekende doelman en Bruno had pech dat zijn schot op de paal vloog. Halfweg moest het team van Hein Vanhaezebrouck een achterstand ophalen tegen een strijdvaardig KVO.

Halfweg staan de bezoekers verrassend op voorsprong in de Ghelamco Arena.
AA Gent vecht terug maar beloont zichzelf te karig
Ook na de pauze bleef KVO lange tijd gemakkelijk overeind, iets voor het uur ging een plaatsbal van Bruno nipt voorlangs. Even later mikte ook Hjulsager naast maar veel verder kwam AA Gent voorlopig niet. Pas op een dik kwartier van het einde viel de gelijkmaker dan toch: Samoise schilderde een voorzet perfect op het hoofd van Hjulsager en de Deen kopte de 1-1 in doel. De Buffalo's leken nu op weg naar de zege maar zowel Hjulsager als Lemajic vergaten om de 2-1 voorbij Hubert te schieten. Uiteindelijk bleef het bij een gelijkspel in de Ghelamco Arena, te weinig voor een ambitieus AA Gent.
Scoreverloop:
0-1 (8') Ambrose, 1-1 (73') Hjulsager

LEES OOK: Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

Haalt AA Gent Play-Off I?

Meest recent

'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

3
3
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

24
24
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

31
31
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

91
91
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

108
108
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

128
128
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

356
356
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

431
431
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

71
71
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

125
125
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

366
366
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

447
447
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

284
284
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

231
231
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

76
76
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

241
241
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

236
236
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

220
220
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

75
75
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

368
368
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

169
169
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

606
606
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

317
317
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

572
572
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

783
783

Meer sportnieuws