Barça verbaast iedereen met bizarre transfer

door
Barça verbaast iedereen met bizarre transfer

Na het aantrekken van Ferran Torres (Manchester City) is de aanvallende transferhonger van FC Barcelona nog steeds niet gestild. Xavi Hernandez wil dolgraag Alvaro Morata naar Camp Nou halen, maar gelet op diens historiek bij aartsrivaal Real Madrid, zijn wisselvallige carrièreverloop en zijn pure kwaliteiten, zou dat eerder een bizarre transfer zijn.


DE INVLOED VAN XAVI

“Hallo, met Xavi. Zou jij graag voor FC Barcelona willen voetballen?” In de zoektocht naar kwalitatieve versterkingen zetten de Blaugrana blijkbaar de grote middelen in. Op het trainingsveld vormt Xavi Hernandez alles en iedereen die ook maar iets met het eerste elftal te maken heeft, en volgens Marca hoort daar kennelijk ook het transfergedeelte bij. De Spaanse krant weet dat het clubbestuur hem blindelings vertrouwt inzake de inkomende transfers.

Xavi Hernandez mag aan de clubleiding de ideale profielen voorstellen die passen bij het Barcelona-DNA en ook binnen het huidige tactische strijdplan. De hoofdtrainer zou ook een belangrijke rol spelen in de onderhandelingen met de potentiële targets - naar verluidt heeft Xavi daarin zelfs een doorslaggevende stem. De Spanjaard wil loyale spelers aan zijn zijde en daarom benadert hij de transferdoelwitten één stap eerder dan het clubbestuur van Barça.



Dat deed hij bijvoorbeeld in het transferdossier van Ferran Torres (in januari gekocht van Manchester City) maar recentelijk ook nog in die van Alvaro Morata (Juventus) en Cezar Azpilicueta (Chelsea). Xavi heeft een heldere transferpolitiek voor ogen die voornamelijk Spaans getint is. Zowel Torres (22 A-caps) als Morata (50 A-caps) en Azpilicueta (Chelsea) zijn geroutineerde Spaanse internationals, en dat is duidelijk één van de speerpunten in Xavi’s transferplan

BIZAR

Dat Xavi wel graten ziet in de komst van Alvaro Morata valt enigszins een grote verrassing te noemen. De 29-jarige spits heeft namelijk een rijke geschiedenis bij aartsrivaal Real Madrid, waarvoor hij 31 doelpunten in 95 officiële wedstrijden scoorde. Gelet op de eeuwige gevoeligheden en onderlinge rivaliteit tussen FC Barcelona en Real Madrid, is het dus nog maar de vraag hoe de achterban op Camp Nou deze eventuele transfer zal onthalen.

Daarnaast is Alvaro Morata niet meteen een grote naam zoals pakweg Erling Haaland, die in de geruchtenmolen ook wordt gelinkt aan Barcelona. Morata is een spits die veelbesproken en vaak gecontesteerd is. Daarom wordt hij voornamelijk beschouwd als een tijdelijke oplossing voor de Blaugrana, tot op het moment dat de Catalanen een betere - lees: duurdere - topspits kunnen aantrekken. Anderzijds zou een aanvalstrio met Morata, Ferran Torres en Ansu Fati wellicht een goede stap betekenen in de sportieve heropbouw van FC Barcelona.



Voor Alvaro Morata zou een transfer naar Barça opnieuw een bizarre twist betekenen in zijn spelerscarrière. “Je moet je afvragen waarom hij zich niet kon doorzetten bij Chelsea, Juventus, Real Madrid en Atlético Madrid,” stelde journalist Yon Cuezva scherp bij Radio Marca. “Als de grote clubs hem blijven vragen, is dat omdat hij een goede spits is. Maar voor mij is hij niet uitgegroeid tot de aanvaller die we 7 of 8 jaar geleden verwacht hadden.”

TWEEDE KANS

Alvaro Morata werd al op jonge leeftijd bestempeld als de natuurlijke opvolger van Fernando Morientes, maar diens schoenen kon hij nog niet vullen. Ook dit seizoen laat Morata geen onvergetelijke indruk na bij Juventus, waar hij niet uitblinkt met doelpunten, efficiëntie, passing of andere capaciteiten. Maar Xavi Hernandez - een voetbalkenner pur sang - ziet dus duidelijk wel iets in de kwaliteiten van Morata. Anders zou ie er uiteraard ook z’n nek niet voor uitsteken.



Xavi Hernandez zocht alvast een eerste toenadering met zijn ‘droomprofiel’ maar de eerlijkheid gebiedt ons te zeggen dat FC Barcelona al voor Xavi’s aanstelling als hoofdcoach interesse toonde om Alvaro Morata naar Catalonië te halen. Onder het bewind van Josep Maria Bartomeu, de vorige voorzitter van Barcelona, vonden er namelijk al gesprekken plaats tussen alle partijen, maar die werden uiteindelijk nooit geïntensifieerd.

DWARSLIGGER

Daarnaast het is nog de vraag of FC Barcelona kapitaal genoeg zal hebben om een transferdeal van Alvaro Morata überhaupt bespreekbaar te maken. Juventus huurt de Spaanse spits van Atlético Madrid tot eind dit seizoen, dus voor een wintertransfer zou Barcelona een akkoord moeten vinden met beide clubs. En dat is een groot probleem. Juventus-coach Massimiliano Allegri stelde eerder deze maand erg duidelijk dat Morata niet zal vertrekken in Turijn.



“Alvaro is een erg belangrijke speler voor ons”, zei Allegri begin januari op een persconferentie. “Ik heb met hem gesproken en hem gezegd dat hij niet mag vertrekken. Zaak gesloten.” Maar dat is niet naar de zin van Alvaro Morata zelf. De Spaanse krant AS schreef op haar beurt dat ‘Morata koste wat het kost voor Barcelona wil spelen. Zozeer zelfs dat het uitblijven van een transfer veel frustratie heeft opgeleverd.’ Ondertussen zou Xavi - who else? - meermaals contact hebben opgenomen om Morata gerust te stellen dat barça hem nog steeds wil aantrekken.

LEES OOK: AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

🚀

Is Morata de ideale spits voor Barça?

Meest recent

Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

101
101
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

76
76
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

69
69
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

70
70
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

200
200
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

231
231
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

50
50
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

20
20
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

126
126
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

334
334
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

298
298
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

211
211
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

246
246
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

71
71
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

216
216
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

273
273
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

364
364
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

96
96
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

133
133
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

359
359
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

725
725
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

119
119
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

155
155
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

555
555

Meer sportnieuws