Barça verbaast iedereen met bizarre transfer

door
Barça verbaast iedereen met bizarre transfer

Na het aantrekken van Ferran Torres (Manchester City) is de aanvallende transferhonger van FC Barcelona nog steeds niet gestild. Xavi Hernandez wil dolgraag Alvaro Morata naar Camp Nou halen, maar gelet op diens historiek bij aartsrivaal Real Madrid, zijn wisselvallige carrièreverloop en zijn pure kwaliteiten, zou dat eerder een bizarre transfer zijn.


DE INVLOED VAN XAVI

“Hallo, met Xavi. Zou jij graag voor FC Barcelona willen voetballen?” In de zoektocht naar kwalitatieve versterkingen zetten de Blaugrana blijkbaar de grote middelen in. Op het trainingsveld vormt Xavi Hernandez alles en iedereen die ook maar iets met het eerste elftal te maken heeft, en volgens Marca hoort daar kennelijk ook het transfergedeelte bij. De Spaanse krant weet dat het clubbestuur hem blindelings vertrouwt inzake de inkomende transfers.

Xavi Hernandez mag aan de clubleiding de ideale profielen voorstellen die passen bij het Barcelona-DNA en ook binnen het huidige tactische strijdplan. De hoofdtrainer zou ook een belangrijke rol spelen in de onderhandelingen met de potentiële targets - naar verluidt heeft Xavi daarin zelfs een doorslaggevende stem. De Spanjaard wil loyale spelers aan zijn zijde en daarom benadert hij de transferdoelwitten één stap eerder dan het clubbestuur van Barça.



Dat deed hij bijvoorbeeld in het transferdossier van Ferran Torres (in januari gekocht van Manchester City) maar recentelijk ook nog in die van Alvaro Morata (Juventus) en Cezar Azpilicueta (Chelsea). Xavi heeft een heldere transferpolitiek voor ogen die voornamelijk Spaans getint is. Zowel Torres (22 A-caps) als Morata (50 A-caps) en Azpilicueta (Chelsea) zijn geroutineerde Spaanse internationals, en dat is duidelijk één van de speerpunten in Xavi’s transferplan

BIZAR

Dat Xavi wel graten ziet in de komst van Alvaro Morata valt enigszins een grote verrassing te noemen. De 29-jarige spits heeft namelijk een rijke geschiedenis bij aartsrivaal Real Madrid, waarvoor hij 31 doelpunten in 95 officiële wedstrijden scoorde. Gelet op de eeuwige gevoeligheden en onderlinge rivaliteit tussen FC Barcelona en Real Madrid, is het dus nog maar de vraag hoe de achterban op Camp Nou deze eventuele transfer zal onthalen.

Daarnaast is Alvaro Morata niet meteen een grote naam zoals pakweg Erling Haaland, die in de geruchtenmolen ook wordt gelinkt aan Barcelona. Morata is een spits die veelbesproken en vaak gecontesteerd is. Daarom wordt hij voornamelijk beschouwd als een tijdelijke oplossing voor de Blaugrana, tot op het moment dat de Catalanen een betere - lees: duurdere - topspits kunnen aantrekken. Anderzijds zou een aanvalstrio met Morata, Ferran Torres en Ansu Fati wellicht een goede stap betekenen in de sportieve heropbouw van FC Barcelona.



Voor Alvaro Morata zou een transfer naar Barça opnieuw een bizarre twist betekenen in zijn spelerscarrière. “Je moet je afvragen waarom hij zich niet kon doorzetten bij Chelsea, Juventus, Real Madrid en Atlético Madrid,” stelde journalist Yon Cuezva scherp bij Radio Marca. “Als de grote clubs hem blijven vragen, is dat omdat hij een goede spits is. Maar voor mij is hij niet uitgegroeid tot de aanvaller die we 7 of 8 jaar geleden verwacht hadden.”

TWEEDE KANS

Alvaro Morata werd al op jonge leeftijd bestempeld als de natuurlijke opvolger van Fernando Morientes, maar diens schoenen kon hij nog niet vullen. Ook dit seizoen laat Morata geen onvergetelijke indruk na bij Juventus, waar hij niet uitblinkt met doelpunten, efficiëntie, passing of andere capaciteiten. Maar Xavi Hernandez - een voetbalkenner pur sang - ziet dus duidelijk wel iets in de kwaliteiten van Morata. Anders zou ie er uiteraard ook z’n nek niet voor uitsteken.



Xavi Hernandez zocht alvast een eerste toenadering met zijn ‘droomprofiel’ maar de eerlijkheid gebiedt ons te zeggen dat FC Barcelona al voor Xavi’s aanstelling als hoofdcoach interesse toonde om Alvaro Morata naar Catalonië te halen. Onder het bewind van Josep Maria Bartomeu, de vorige voorzitter van Barcelona, vonden er namelijk al gesprekken plaats tussen alle partijen, maar die werden uiteindelijk nooit geïntensifieerd.

DWARSLIGGER

Daarnaast het is nog de vraag of FC Barcelona kapitaal genoeg zal hebben om een transferdeal van Alvaro Morata überhaupt bespreekbaar te maken. Juventus huurt de Spaanse spits van Atlético Madrid tot eind dit seizoen, dus voor een wintertransfer zou Barcelona een akkoord moeten vinden met beide clubs. En dat is een groot probleem. Juventus-coach Massimiliano Allegri stelde eerder deze maand erg duidelijk dat Morata niet zal vertrekken in Turijn.



“Alvaro is een erg belangrijke speler voor ons”, zei Allegri begin januari op een persconferentie. “Ik heb met hem gesproken en hem gezegd dat hij niet mag vertrekken. Zaak gesloten.” Maar dat is niet naar de zin van Alvaro Morata zelf. De Spaanse krant AS schreef op haar beurt dat ‘Morata koste wat het kost voor Barcelona wil spelen. Zozeer zelfs dat het uitblijven van een transfer veel frustratie heeft opgeleverd.’ Ondertussen zou Xavi - who else? - meermaals contact hebben opgenomen om Morata gerust te stellen dat barça hem nog steeds wil aantrekken.

LEES OOK: 'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

Is Morata de ideale spits voor Barça?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

24
24
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

96
96
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

51
51
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

33
33
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

18
18
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

156
156
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

307
307
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

127
127
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

145
145
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

78
78
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

138
138
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

459
459
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

158
158
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

93
93
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

645
645
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

190
190
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

48
48
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

879
879
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

158
158
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

292
292
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

524
524
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

837
837
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

996
996
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

232
232
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws