AA Gent vindt oplossing voor Botaka

door
AA Gent vindt oplossing voor Botaka

Bij AA Gent zoeken ze nog een oplossing voor een aantal overbodige spelers. Eén van hen is Jordan Botaka. De ervaren flankspeler is volgens onze bronnen op weg naar Nederland.


Botaka, die deze mercato ook al in verband werd gebracht met Standard, staat dicht bij een transfer naar de Nederlandse eersteklasser Fortuna Sittard. De 28-jarige vleugelspeler vertoeft al het hele seizoen in de B-kern van de Buffalo's, waar ze niet meer op hem rekenen. In Nederland kan hij bij Fortuna Sittard zijn carrière weer op de rails krijgen. 

Botaka werd door AA Gent in de zomer van 2020 voor 600.000 euro weggehaald bij STVV, waar hij een sterkhouder was. In zijn eerste seizoen in de Ghelamco Arena wist Botaka vijftien wedstrijden af te werken waarin hij niet scoorde of één assist uitdeelde. Na amper zes maanden was de club duidelijk al niet meer tevreden over zijn inbreng en het besloot om hem een half seizoen met aankoopoptie uit te lenen aan Sporting Charleroi. Daar kwam hij aan elf partijen met daarin nul treffers en één assist. Charleroi lichtte de optie niet.

EXCELSIOR

Botaka speelde in het verleden al in Nederland. Hij verdedigde er de kleuren van Excelsior Rotterdam. Voorts speelde hij nog voor Charlton Athletic, Leeds United en Belenenses. De speler ligt nog tot medio 2024 onder contract bij AA Gent, waar ze met Botaka dus wellicht een tweede overbodige speler van de hand weten te doen. Eerder wist de club al Alexandre De Bruyn, die ook in de B-kern zat, te verpatsen aan KV Kortrijk.

CR

LEES OOK: Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Een goede oplossing voor Botaka?

Meest recent

'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

6
6
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

8
8
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

255
255
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

36
36
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

75
75
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

356
356
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

215
215
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

165
165
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

453
453
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

304
304
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

306
306
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

70
70
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

682
682
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

223
223
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

120
120
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

32
32
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

420
420
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

204
204
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

657
657
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

86
86
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

128
128
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

393
393
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

281
281
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

577
577

Meer sportnieuws