'Antwerp mag dromen van 'Belgische' sensatie'

door
'Antwerp mag dromen van 'Belgische' sensatie'

De prestaties van Romelu Lukaku, Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne en andere Rode Duivels in het buitenland worden uiteraard op de voet gevolgd. Ook heel wat andere, minder bekende landgenoten maken echter elders het mooie weer. Al zullen zij niet allemaal ooit de Belgische kleuren verdedigen.


Ilias Chair bijvoorbeeld koos voor het nationale elftal van Marokko, met wie hij momenteel actief is op de Afrika Cup. Intussen zit de voormalig jeugdspeler van onder meer Beerschot, Waasland-Beveren, KV Mechelen en Lierse aan één doelpunt in zeven interlands. Bij de Engelse tweedeklasser QPR is hij dan weer al enkele jaren een vaste titularis. In 131 optredens was de 24-jarige aanvallende middenvelder er al goed voor 20 doelpunten en evenveel assists.

Prestaties die ook in ons land niet onopgemerkt voorbijgaan. Zo werd Chair vorige zomer nadrukkelijk gelinkt aan Club Brugge, en zou ook Anderlecht toen de nodige belangstelling hebben getoond. "Deze zomer waren een heleboel ploegen geïnteresseerd, waaronder ook enkele Belgische topclubs", wist de kleine dribbelkont daarover te vertellen tegenover Gazet van Antwerpen. Toch bleef Chair bij QPR, waar hij dit seizoen opnieuw hoge ogen gooit.

KANS VOOR ANTWERP?
Wie weet komt het komende zomer dus wél tot een transfer, zeker indien het nummer vier in de Championship naast de promotie richting Premier League grijpt. Chair droomt namelijk van het hoogste niveau in Engeland. Mogelijk heeft hij voorlopig dus weinig trek in een terugkeer naar België. Alhoewel. "Later keer ik hoe dan ook terug naar Antwerpen. Dat is en blijft mijn stad", klinkt het immers nog. Met een geschatte marktwaarde van vier miljoen lijkt Chair alvast niet te hoog gegrepen voor het stamnummer één.

LEES OOK: ‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Antwerp moet een poging wagen

Meest recent

Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

35
35
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

239
239
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

55
55
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

303
303
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

326
326
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

200
200
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

647
647
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

144
144
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

228
228
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

218
218
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

192
192
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

530
530
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

227
227
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

138
138
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

932
932
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

1085
1085
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

479
479
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

445
445
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

785
785
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

150
150
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

764
764
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

208
208
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

214
214
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

484
484
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

232
232

Meer sportnieuws