'Antwerp mag dromen van 'Belgische' sensatie'

door
'Antwerp mag dromen van 'Belgische' sensatie'

De prestaties van Romelu Lukaku, Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne en andere Rode Duivels in het buitenland worden uiteraard op de voet gevolgd. Ook heel wat andere, minder bekende landgenoten maken echter elders het mooie weer. Al zullen zij niet allemaal ooit de Belgische kleuren verdedigen.


Ilias Chair bijvoorbeeld koos voor het nationale elftal van Marokko, met wie hij momenteel actief is op de Afrika Cup. Intussen zit de voormalig jeugdspeler van onder meer Beerschot, Waasland-Beveren, KV Mechelen en Lierse aan één doelpunt in zeven interlands. Bij de Engelse tweedeklasser QPR is hij dan weer al enkele jaren een vaste titularis. In 131 optredens was de 24-jarige aanvallende middenvelder er al goed voor 20 doelpunten en evenveel assists.

Prestaties die ook in ons land niet onopgemerkt voorbijgaan. Zo werd Chair vorige zomer nadrukkelijk gelinkt aan Club Brugge, en zou ook Anderlecht toen de nodige belangstelling hebben getoond. "Deze zomer waren een heleboel ploegen geïnteresseerd, waaronder ook enkele Belgische topclubs", wist de kleine dribbelkont daarover te vertellen tegenover Gazet van Antwerpen. Toch bleef Chair bij QPR, waar hij dit seizoen opnieuw hoge ogen gooit.

KANS VOOR ANTWERP?
Wie weet komt het komende zomer dus wél tot een transfer, zeker indien het nummer vier in de Championship naast de promotie richting Premier League grijpt. Chair droomt namelijk van het hoogste niveau in Engeland. Mogelijk heeft hij voorlopig dus weinig trek in een terugkeer naar België. Alhoewel. "Later keer ik hoe dan ook terug naar Antwerpen. Dat is en blijft mijn stad", klinkt het immers nog. Met een geschatte marktwaarde van vier miljoen lijkt Chair alvast niet te hoog gegrepen voor het stamnummer één.

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Antwerp moet een poging wagen

Meest recent

Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

3
3
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

42
42
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

24
24
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

19
19
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

22
22
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

132
132
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

50
50
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

28
28
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

118
118
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

30
30
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

58
58
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

61
61
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

65
65
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

100
100
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

136
136
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

139
139
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

274
274
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

23
23
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

154
154
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

257
257
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

77
77
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

156
156
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

42
42
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

294
294
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

966
966

Meer sportnieuws