'Antwerp mag dromen van 'Belgische' sensatie'

724 stemmen
'Antwerp mag dromen van 'Belgische' sensatie'

De prestaties van Romelu Lukaku, Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne en andere Rode Duivels in het buitenland worden uiteraard op de voet gevolgd. Ook heel wat andere, minder bekende landgenoten maken echter elders het mooie weer. Al zullen zij niet allemaal ooit de Belgische kleuren verdedigen.


Ilias Chair bijvoorbeeld koos voor het nationale elftal van Marokko, met wie hij momenteel actief is op de Afrika Cup. Intussen zit de voormalig jeugdspeler van onder meer Beerschot, Waasland-Beveren, KV Mechelen en Lierse aan één doelpunt in zeven interlands. Bij de Engelse tweedeklasser QPR is hij dan weer al enkele jaren een vaste titularis. In 131 optredens was de 24-jarige aanvallende middenvelder er al goed voor 20 doelpunten en evenveel assists.

Prestaties die ook in ons land niet onopgemerkt voorbijgaan. Zo werd Chair vorige zomer nadrukkelijk gelinkt aan Club Brugge, en zou ook Anderlecht toen de nodige belangstelling hebben getoond. "Deze zomer waren een heleboel ploegen geïnteresseerd, waaronder ook enkele Belgische topclubs", wist de kleine dribbelkont daarover te vertellen tegenover Gazet van Antwerpen. Toch bleef Chair bij QPR, waar hij dit seizoen opnieuw hoge ogen gooit.

KANS VOOR ANTWERP?
Wie weet komt het komende zomer dus wél tot een transfer, zeker indien het nummer vier in de Championship naast de promotie richting Premier League grijpt. Chair droomt namelijk van het hoogste niveau in Engeland. Mogelijk heeft hij voorlopig dus weinig trek in een terugkeer naar België. Alhoewel. "Later keer ik hoe dan ook terug naar Antwerpen. Dat is en blijft mijn stad", klinkt het immers nog. Met een geschatte marktwaarde van vier miljoen lijkt Chair alvast niet te hoog gegrepen voor het stamnummer één.

LEES OOK: Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Antwerp moet een poging wagen

Meest recent

Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

24
24
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

28
28
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

61
61
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

152
152
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

161
161
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

74
74
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

37
37
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

65
65
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

445
445
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

168
168
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

426
426
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

454
454
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

154
154
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

83
83
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

233
233
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

131
131
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

83
83
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

329
329
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

253
253
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

105
105
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

107
107
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

272
272
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

171
171
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

413
413
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

148
148

Meer sportnieuws