'Antwerp mag dromen van 'Belgische' sensatie'

724 stemmen
'Antwerp mag dromen van 'Belgische' sensatie'

De prestaties van Romelu Lukaku, Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne en andere Rode Duivels in het buitenland worden uiteraard op de voet gevolgd. Ook heel wat andere, minder bekende landgenoten maken echter elders het mooie weer. Al zullen zij niet allemaal ooit de Belgische kleuren verdedigen.


Ilias Chair bijvoorbeeld koos voor het nationale elftal van Marokko, met wie hij momenteel actief is op de Afrika Cup. Intussen zit de voormalig jeugdspeler van onder meer Beerschot, Waasland-Beveren, KV Mechelen en Lierse aan één doelpunt in zeven interlands. Bij de Engelse tweedeklasser QPR is hij dan weer al enkele jaren een vaste titularis. In 131 optredens was de 24-jarige aanvallende middenvelder er al goed voor 20 doelpunten en evenveel assists.

Prestaties die ook in ons land niet onopgemerkt voorbijgaan. Zo werd Chair vorige zomer nadrukkelijk gelinkt aan Club Brugge, en zou ook Anderlecht toen de nodige belangstelling hebben getoond. "Deze zomer waren een heleboel ploegen geïnteresseerd, waaronder ook enkele Belgische topclubs", wist de kleine dribbelkont daarover te vertellen tegenover Gazet van Antwerpen. Toch bleef Chair bij QPR, waar hij dit seizoen opnieuw hoge ogen gooit.

KANS VOOR ANTWERP?
Wie weet komt het komende zomer dus wél tot een transfer, zeker indien het nummer vier in de Championship naast de promotie richting Premier League grijpt. Chair droomt namelijk van het hoogste niveau in Engeland. Mogelijk heeft hij voorlopig dus weinig trek in een terugkeer naar België. Alhoewel. "Later keer ik hoe dan ook terug naar Antwerpen. Dat is en blijft mijn stad", klinkt het immers nog. Met een geschatte marktwaarde van vier miljoen lijkt Chair alvast niet te hoog gegrepen voor het stamnummer één.

LEES OOK: Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Antwerp moet een poging wagen

Meest recent

'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

3
3
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

15
15
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

29
29
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

37
37
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

5
5
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

47
47
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

151
151
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

69
69
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

250
250
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

76
76
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

27
27
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

110
110
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

458
458
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

150
150
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

55
55
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

290
290
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

220
220
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

121
121
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

172
172
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

445
445
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

77
77
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

531
531
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

121
121
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

316
316
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

337
337

Meer sportnieuws