Schreuder helpt Lang aan toptransfer

door
Schreuder helpt Lang aan toptransfer

De prestatie van Noa Lang tegen Standard was niet indrukwekkend, maar toch is zijn toekomst onder Alfred Schreuder enorm rooskleurig. De coach van Club Brugge geeft zijn landgenoot een grote offensieve vrijheid op het veld en Schreuders aanpak verlicht tevens de defensieve taken van Lang. En dat betekent alleen maar goed nieuws voor alle betrokken partijen met het oog op een verwachte toptransfer in de eerstvolgende zomermercato.


AFSCHEIDSTOURNEE

"Ik ga heel eerlijk zijn: de kans is groot dat ik vertrek.” Tijdens het gala van de Gouden Schoen liet Noa Lang niets aan de verbeelding over. Voor wie er dus nog mocht aan twijfelen: vorig weekend is de Nederlandse flankaanvaller van Club Brugge aan zijn Belgische afscheidstournee begonnen. In de voorbije weken werden er al verschillende buitenlandse clubs genoemd als mogelijke bestemming voor de drievoudige Oranje-international: Leeds United, Arsenal, Leicester City, AC Milan en zelfs Liverpool.

Maar deze geïnteresseerde clubs zullen wellicht nog wat voorbehoud inbouwen om concrete toenaderingen te zoeken met Club Brugge en Noa Lang. Vorig weekend werkte de Nederlander namelijk geen al te beste wedstrijd af tegen Standard. De 22-jarige kampte in de warming-up reeds met een ongemakje en dat zette blijkbaar de toon voor zijn wedstrijd in Luik. Lang begon tegen de Rouches nochtans op een uitstekende wijze met een erg fraai en afgekeurd doelpunt, maar anderzijds bracht hij zijn ploeg vaak in de problemen door zijn beperkte defensieve bijdrage.



Door de combinatie van zijn ontbrekende offensieve kwaliteit en zijn matig defensief werk, kreeg Noa Lang na de wedstrijd vooral negatieve commentaren te slikken. De kranten deelden hem bijvoorbeeld erg bescheiden quoteringen uit. Een zesje van La Dernière Heure en van Het Laatste Nieuws. Een vijf op tien van Het Nieuwsblad. Dit was duidelijk niet de Noa Lang die we kennen. Viel zijn ondermaatse prestatie te wijten aan het kwaaltje tijdens de opwarming? Of lag het aan het nieuwe opgedragen keurslijf onder de nieuwe coach Alfred Schreuder?

THEORIE VERSUS PRAKTIJK

De waarheid neigt vooral naar dat eerste. Alfred Schreuder kiest in zijn eerste wedstrijden bij Club Brugge voluit voor een 3-5-2 formatie, een opstelling die op papier impliceert dat de twee flankspelers van de ploeg zowel offensief als defensief hun bijdrage moeten leveren. Maar op die manier beperk je de immense offensieve kwaliteiten van Noa Lang, die zo zijn focus moet verdelen tussen verdedigen en aanvallen. Zodoende ontneem je hem een groot deel van zijn creativiteit, energie en aanvallende impulsen.



Maar gelukkig gaapt er een groot verschil tussen de theorie en de praktijk. Een opstelling of veldbezetting is slechts een theoretisch uitgangspunt, want de realiteit kunnen er belangrijke nuances worden gelegd in de vooropgestelde tactiek. Probeer bijvoorbeeld maar eens het systeem van Bayern München te definiëren in één formatie. “Dan moet je elke week of elke twee weken een nieuw systeem opdissen”, stelde Gert Verheyen onlangs in Het Nieuwsblad.

OPDRACHT VAN SCHREUDER

Noa Lang startte zondag in de veelbesproken 3-5-2 opstelling van Alfred Schreuder, op papier dus als linker wingback. Maar in de wedstrijd zelf was de rol van Lang toch wat afwijkend. Schreuder gunde hem veel aanvallende vrijheid op zijn linkerflank, terwijl Clinton Mata - Langs tegenhanger op rechts - zich vooral moest focussen op zijn defensieve verantwoordelijkheden. Een asymmetrisch systeem dus, waarbij de Nederlander de dribbel mocht opzoeken, zijn creativiteit uiten én zich aan een beperkt defensief takenpakket houden.



Dat was een duidelijk instructie van Alfred Schreuder, want de coach weet uiteraard dat Noa Lang zijn energie en frisheid vooral nodig heeft om op het aanvallend gebied het verschil te kunnen maken. Schreuder hield zijn landgenoot zelfs uit de wind bij het eerste tegendoelpunt van de match, dit in tegenstelling tot Stanley Nsoki. “We hadden het vooraf nog besproken: verdedigend konden we het met z’n vieren doen in plaats met z’n vijven, waardoor Nsoki niet zo ver naar binnen moest komen. Maar dat hij soms tóch, zoals bij die eerste tegengoal”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

DE CLUBS KIJKEN

Het is dus duidelijk dat Alfred Schreuder in zijn 3-5-2 veldbezetting op de linkerflank een offensieve rol voorziet voor Noa Lang, waarbij Clinton Mata zich vooral moet concentreren op het defensieve werk. De Nederlander wordt op die manier vrijgesteld van zijn verdedigende taken, waardoor hij zich voluit kan focussen op zijn aanvallende impulsen. En dat was zondag dus het geval tegen Standard. Zo liet Lang maar liefst 18 offensieve acties noteren tegenover amper 2 defensieve acties.



Anderzijds zal Noa Lang wel dringend de kwaliteit van zijn acties moeten opkrikken want maar liefst 13 (op 18) offensieve acties waren niet geslaagd. Daarnaast kende amper één (op twee) defensieve acties een succesvolle afloop. Lang moet dus dringend aan de slag want in de eerstkomende weken zullen zijn kwaliteiten en capaciteiten grondig gemonitord worden door de geïnteresseerde buitenlandse clubs, waaronder Leeds United, Arsenal, Leicester City, AC Milan en zelfs Liverpool recentelijk al werden genoemd.

AANVALLENDE HEERSER

Ondanks een mindere start onder het bewind van Alfred Schreuder zijn de signalen voor Noa Lang toch overwegend optimistisch. De flankaanvaller krijgt veel offensieve vrijheid van zijn coach en dat kan zijn prestaties alleen maar positief beïnvloeden. Vorig weekend vuurde Lang bijvoorbeeld 7 doelpogingen af, een aantal dat geen enkele andere speler in de Jupiler Pro League kon overtreffen. Daarnaast pleegde hij ook nog eens 10 dribbels, goed voor een vijfde plaats onder alle spelers die in actie kwamen vorig weekend, en Lang telde tevens 9 balcontacten in de box, enkel Charles De Ketelaere (13) deed vorig weekend nog beter. Als hij die goede offensieve bedoelingen straks in efficiëntie en kwaliteit kan laten evolueren, dan ziet het er ongetwijfeld goed uit voor Alfred Schreuder, Noa Lang én Club Brugge ...

LEES OOK: 'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Zal Lang beter spelen onder Schreuder dan onder Clement?

Meest recent

"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

90
90
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

132
132
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

84
84
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

125
125
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

165
165
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

64
64
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

19
19
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

67
67
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

60
60
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

100
100
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

145
145
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

148
148
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

143
143
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

83
83
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

99
99
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

387
387
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

103
103
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

63
63
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

211
211
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

237
237
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

321
321
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

168
168
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

214
214
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

461
461

Meer sportnieuws