Schreuder helpt Lang aan toptransfer

door
Schreuder helpt Lang aan toptransfer

De prestatie van Noa Lang tegen Standard was niet indrukwekkend, maar toch is zijn toekomst onder Alfred Schreuder enorm rooskleurig. De coach van Club Brugge geeft zijn landgenoot een grote offensieve vrijheid op het veld en Schreuders aanpak verlicht tevens de defensieve taken van Lang. En dat betekent alleen maar goed nieuws voor alle betrokken partijen met het oog op een verwachte toptransfer in de eerstvolgende zomermercato.


AFSCHEIDSTOURNEE

"Ik ga heel eerlijk zijn: de kans is groot dat ik vertrek.” Tijdens het gala van de Gouden Schoen liet Noa Lang niets aan de verbeelding over. Voor wie er dus nog mocht aan twijfelen: vorig weekend is de Nederlandse flankaanvaller van Club Brugge aan zijn Belgische afscheidstournee begonnen. In de voorbije weken werden er al verschillende buitenlandse clubs genoemd als mogelijke bestemming voor de drievoudige Oranje-international: Leeds United, Arsenal, Leicester City, AC Milan en zelfs Liverpool.

Maar deze geïnteresseerde clubs zullen wellicht nog wat voorbehoud inbouwen om concrete toenaderingen te zoeken met Club Brugge en Noa Lang. Vorig weekend werkte de Nederlander namelijk geen al te beste wedstrijd af tegen Standard. De 22-jarige kampte in de warming-up reeds met een ongemakje en dat zette blijkbaar de toon voor zijn wedstrijd in Luik. Lang begon tegen de Rouches nochtans op een uitstekende wijze met een erg fraai en afgekeurd doelpunt, maar anderzijds bracht hij zijn ploeg vaak in de problemen door zijn beperkte defensieve bijdrage.



Door de combinatie van zijn ontbrekende offensieve kwaliteit en zijn matig defensief werk, kreeg Noa Lang na de wedstrijd vooral negatieve commentaren te slikken. De kranten deelden hem bijvoorbeeld erg bescheiden quoteringen uit. Een zesje van La Dernière Heure en van Het Laatste Nieuws. Een vijf op tien van Het Nieuwsblad. Dit was duidelijk niet de Noa Lang die we kennen. Viel zijn ondermaatse prestatie te wijten aan het kwaaltje tijdens de opwarming? Of lag het aan het nieuwe opgedragen keurslijf onder de nieuwe coach Alfred Schreuder?

THEORIE VERSUS PRAKTIJK

De waarheid neigt vooral naar dat eerste. Alfred Schreuder kiest in zijn eerste wedstrijden bij Club Brugge voluit voor een 3-5-2 formatie, een opstelling die op papier impliceert dat de twee flankspelers van de ploeg zowel offensief als defensief hun bijdrage moeten leveren. Maar op die manier beperk je de immense offensieve kwaliteiten van Noa Lang, die zo zijn focus moet verdelen tussen verdedigen en aanvallen. Zodoende ontneem je hem een groot deel van zijn creativiteit, energie en aanvallende impulsen.



Maar gelukkig gaapt er een groot verschil tussen de theorie en de praktijk. Een opstelling of veldbezetting is slechts een theoretisch uitgangspunt, want de realiteit kunnen er belangrijke nuances worden gelegd in de vooropgestelde tactiek. Probeer bijvoorbeeld maar eens het systeem van Bayern München te definiëren in één formatie. “Dan moet je elke week of elke twee weken een nieuw systeem opdissen”, stelde Gert Verheyen onlangs in Het Nieuwsblad.

OPDRACHT VAN SCHREUDER

Noa Lang startte zondag in de veelbesproken 3-5-2 opstelling van Alfred Schreuder, op papier dus als linker wingback. Maar in de wedstrijd zelf was de rol van Lang toch wat afwijkend. Schreuder gunde hem veel aanvallende vrijheid op zijn linkerflank, terwijl Clinton Mata - Langs tegenhanger op rechts - zich vooral moest focussen op zijn defensieve verantwoordelijkheden. Een asymmetrisch systeem dus, waarbij de Nederlander de dribbel mocht opzoeken, zijn creativiteit uiten én zich aan een beperkt defensief takenpakket houden.



Dat was een duidelijk instructie van Alfred Schreuder, want de coach weet uiteraard dat Noa Lang zijn energie en frisheid vooral nodig heeft om op het aanvallend gebied het verschil te kunnen maken. Schreuder hield zijn landgenoot zelfs uit de wind bij het eerste tegendoelpunt van de match, dit in tegenstelling tot Stanley Nsoki. “We hadden het vooraf nog besproken: verdedigend konden we het met z’n vieren doen in plaats met z’n vijven, waardoor Nsoki niet zo ver naar binnen moest komen. Maar dat hij soms tóch, zoals bij die eerste tegengoal”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

DE CLUBS KIJKEN

Het is dus duidelijk dat Alfred Schreuder in zijn 3-5-2 veldbezetting op de linkerflank een offensieve rol voorziet voor Noa Lang, waarbij Clinton Mata zich vooral moet concentreren op het defensieve werk. De Nederlander wordt op die manier vrijgesteld van zijn verdedigende taken, waardoor hij zich voluit kan focussen op zijn aanvallende impulsen. En dat was zondag dus het geval tegen Standard. Zo liet Lang maar liefst 18 offensieve acties noteren tegenover amper 2 defensieve acties.



Anderzijds zal Noa Lang wel dringend de kwaliteit van zijn acties moeten opkrikken want maar liefst 13 (op 18) offensieve acties waren niet geslaagd. Daarnaast kende amper één (op twee) defensieve acties een succesvolle afloop. Lang moet dus dringend aan de slag want in de eerstkomende weken zullen zijn kwaliteiten en capaciteiten grondig gemonitord worden door de geïnteresseerde buitenlandse clubs, waaronder Leeds United, Arsenal, Leicester City, AC Milan en zelfs Liverpool recentelijk al werden genoemd.

AANVALLENDE HEERSER

Ondanks een mindere start onder het bewind van Alfred Schreuder zijn de signalen voor Noa Lang toch overwegend optimistisch. De flankaanvaller krijgt veel offensieve vrijheid van zijn coach en dat kan zijn prestaties alleen maar positief beïnvloeden. Vorig weekend vuurde Lang bijvoorbeeld 7 doelpogingen af, een aantal dat geen enkele andere speler in de Jupiler Pro League kon overtreffen. Daarnaast pleegde hij ook nog eens 10 dribbels, goed voor een vijfde plaats onder alle spelers die in actie kwamen vorig weekend, en Lang telde tevens 9 balcontacten in de box, enkel Charles De Ketelaere (13) deed vorig weekend nog beter. Als hij die goede offensieve bedoelingen straks in efficiëntie en kwaliteit kan laten evolueren, dan ziet het er ongetwijfeld goed uit voor Alfred Schreuder, Noa Lang én Club Brugge ...

LEES OOK: Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Zal Lang beter spelen onder Schreuder dan onder Clement?

Meest recent

‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

15
15
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

34
34
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

34
34
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

52
52
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

118
118
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

89
89
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

314
314
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

110
110
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

61
61
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

80
80
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

32
32
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

124
124
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

218
218
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

493
493
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

158
158
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

143
143
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

36
36
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

88
88
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

286
286
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

90
90
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

230
230
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

336
336
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

185
185
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

618
618

Meer sportnieuws