Schreuder helpt Lang aan toptransfer

door
Schreuder helpt Lang aan toptransfer

De prestatie van Noa Lang tegen Standard was niet indrukwekkend, maar toch is zijn toekomst onder Alfred Schreuder enorm rooskleurig. De coach van Club Brugge geeft zijn landgenoot een grote offensieve vrijheid op het veld en Schreuders aanpak verlicht tevens de defensieve taken van Lang. En dat betekent alleen maar goed nieuws voor alle betrokken partijen met het oog op een verwachte toptransfer in de eerstvolgende zomermercato.


AFSCHEIDSTOURNEE

"Ik ga heel eerlijk zijn: de kans is groot dat ik vertrek.” Tijdens het gala van de Gouden Schoen liet Noa Lang niets aan de verbeelding over. Voor wie er dus nog mocht aan twijfelen: vorig weekend is de Nederlandse flankaanvaller van Club Brugge aan zijn Belgische afscheidstournee begonnen. In de voorbije weken werden er al verschillende buitenlandse clubs genoemd als mogelijke bestemming voor de drievoudige Oranje-international: Leeds United, Arsenal, Leicester City, AC Milan en zelfs Liverpool.

Maar deze geïnteresseerde clubs zullen wellicht nog wat voorbehoud inbouwen om concrete toenaderingen te zoeken met Club Brugge en Noa Lang. Vorig weekend werkte de Nederlander namelijk geen al te beste wedstrijd af tegen Standard. De 22-jarige kampte in de warming-up reeds met een ongemakje en dat zette blijkbaar de toon voor zijn wedstrijd in Luik. Lang begon tegen de Rouches nochtans op een uitstekende wijze met een erg fraai en afgekeurd doelpunt, maar anderzijds bracht hij zijn ploeg vaak in de problemen door zijn beperkte defensieve bijdrage.



Door de combinatie van zijn ontbrekende offensieve kwaliteit en zijn matig defensief werk, kreeg Noa Lang na de wedstrijd vooral negatieve commentaren te slikken. De kranten deelden hem bijvoorbeeld erg bescheiden quoteringen uit. Een zesje van La Dernière Heure en van Het Laatste Nieuws. Een vijf op tien van Het Nieuwsblad. Dit was duidelijk niet de Noa Lang die we kennen. Viel zijn ondermaatse prestatie te wijten aan het kwaaltje tijdens de opwarming? Of lag het aan het nieuwe opgedragen keurslijf onder de nieuwe coach Alfred Schreuder?

THEORIE VERSUS PRAKTIJK

De waarheid neigt vooral naar dat eerste. Alfred Schreuder kiest in zijn eerste wedstrijden bij Club Brugge voluit voor een 3-5-2 formatie, een opstelling die op papier impliceert dat de twee flankspelers van de ploeg zowel offensief als defensief hun bijdrage moeten leveren. Maar op die manier beperk je de immense offensieve kwaliteiten van Noa Lang, die zo zijn focus moet verdelen tussen verdedigen en aanvallen. Zodoende ontneem je hem een groot deel van zijn creativiteit, energie en aanvallende impulsen.



Maar gelukkig gaapt er een groot verschil tussen de theorie en de praktijk. Een opstelling of veldbezetting is slechts een theoretisch uitgangspunt, want de realiteit kunnen er belangrijke nuances worden gelegd in de vooropgestelde tactiek. Probeer bijvoorbeeld maar eens het systeem van Bayern München te definiëren in één formatie. “Dan moet je elke week of elke twee weken een nieuw systeem opdissen”, stelde Gert Verheyen onlangs in Het Nieuwsblad.

OPDRACHT VAN SCHREUDER

Noa Lang startte zondag in de veelbesproken 3-5-2 opstelling van Alfred Schreuder, op papier dus als linker wingback. Maar in de wedstrijd zelf was de rol van Lang toch wat afwijkend. Schreuder gunde hem veel aanvallende vrijheid op zijn linkerflank, terwijl Clinton Mata - Langs tegenhanger op rechts - zich vooral moest focussen op zijn defensieve verantwoordelijkheden. Een asymmetrisch systeem dus, waarbij de Nederlander de dribbel mocht opzoeken, zijn creativiteit uiten én zich aan een beperkt defensief takenpakket houden.



Dat was een duidelijk instructie van Alfred Schreuder, want de coach weet uiteraard dat Noa Lang zijn energie en frisheid vooral nodig heeft om op het aanvallend gebied het verschil te kunnen maken. Schreuder hield zijn landgenoot zelfs uit de wind bij het eerste tegendoelpunt van de match, dit in tegenstelling tot Stanley Nsoki. “We hadden het vooraf nog besproken: verdedigend konden we het met z’n vieren doen in plaats met z’n vijven, waardoor Nsoki niet zo ver naar binnen moest komen. Maar dat hij soms tóch, zoals bij die eerste tegengoal”, zei hij aan Het Nieuwsblad.

DE CLUBS KIJKEN

Het is dus duidelijk dat Alfred Schreuder in zijn 3-5-2 veldbezetting op de linkerflank een offensieve rol voorziet voor Noa Lang, waarbij Clinton Mata zich vooral moet concentreren op het defensieve werk. De Nederlander wordt op die manier vrijgesteld van zijn verdedigende taken, waardoor hij zich voluit kan focussen op zijn aanvallende impulsen. En dat was zondag dus het geval tegen Standard. Zo liet Lang maar liefst 18 offensieve acties noteren tegenover amper 2 defensieve acties.



Anderzijds zal Noa Lang wel dringend de kwaliteit van zijn acties moeten opkrikken want maar liefst 13 (op 18) offensieve acties waren niet geslaagd. Daarnaast kende amper één (op twee) defensieve acties een succesvolle afloop. Lang moet dus dringend aan de slag want in de eerstkomende weken zullen zijn kwaliteiten en capaciteiten grondig gemonitord worden door de geïnteresseerde buitenlandse clubs, waaronder Leeds United, Arsenal, Leicester City, AC Milan en zelfs Liverpool recentelijk al werden genoemd.

AANVALLENDE HEERSER

Ondanks een mindere start onder het bewind van Alfred Schreuder zijn de signalen voor Noa Lang toch overwegend optimistisch. De flankaanvaller krijgt veel offensieve vrijheid van zijn coach en dat kan zijn prestaties alleen maar positief beïnvloeden. Vorig weekend vuurde Lang bijvoorbeeld 7 doelpogingen af, een aantal dat geen enkele andere speler in de Jupiler Pro League kon overtreffen. Daarnaast pleegde hij ook nog eens 10 dribbels, goed voor een vijfde plaats onder alle spelers die in actie kwamen vorig weekend, en Lang telde tevens 9 balcontacten in de box, enkel Charles De Ketelaere (13) deed vorig weekend nog beter. Als hij die goede offensieve bedoelingen straks in efficiëntie en kwaliteit kan laten evolueren, dan ziet het er ongetwijfeld goed uit voor Alfred Schreuder, Noa Lang én Club Brugge ...

LEES OOK: Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Zal Lang beter spelen onder Schreuder dan onder Clement?

Meest recent

Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

2
2
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

17
17
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

12
12
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

13
13
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

208
208
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

173
173
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

71
71
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

15
15
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

122
122
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

92
92
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

63
63
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

94
94
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

177
177
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

407
407
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

389
389
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

654
654
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

358
358
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

92
92
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

115
115
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

234
234
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

667
667
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

80
80
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

305
305
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

119
119
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

121
121

Meer sportnieuws