Charleroi neemt afscheid van dure flopaankoop

door
Charleroi neemt afscheid van dure flopaankoop

Sporting Charleroi kan met een gemengd gevoel terugkijken op de start van het nieuwe jaar. De Carolo's gingen vorige week nog zwaar de boot in tegen Antwerp, maar knokten zich tegen KAA Gent dan weer naar een verdiend gelijkspel. Ondertussen werd er zojuist ook afscheid genomen van een overbodige pion in de kern van Edward Still. 


De Henegouwse club besliste om Chris Bédia te laten vertrekken. De Ivoriaan zal zijn carrière vervolgen bij het Zwitserse Servette Genève. De huidige nummer vijf uit de Zwitserse competitie gaf Bédia een contract tot medio 2024. Daar is men alvast in de wolken met de komst van de aanvaller. "We zijn bijzonder blij met de komst van Bédia. Eens hij terug fit is, zal hij kunnen wegen op eender welke verdediging uit onze competitie", aldus sportief directeur Philippe Senderos. 

Van Tours naar Henegouwen

Chris Bédia werd in 2018 voor een bedrag van één miljoen euro weggehaald door Charleroi bij het Franse Tours. Dat bedrag maakte van de Ivoriaan destijds nog één van de duurste aankopen uit de clubgeschiedenis van de Henegouwers. Toch kon de aanvaller de hoge verwachtingen nooit waarmaken. Uitleenbeurten aan Zulte Waregem en Troyes brachten evenmin soelaas voor Bédia. 

Toch leek de Ivoriaan dit seizoen voor het jaar van de doorbraak te staan. Vorig jaar werd Bédia immers uitgeleend aan de Franse tweedeklasser Sochaux, én daar deed de aanvaller het dan ook meer dan behoorlijk. Zo wist hij er twaalf keer de weg naar doel te vinden, en verkreeg hij zelfs de interesse van enkele Franse eersteklassers. Om die reden besliste Charleroi om Bédia toch nog een kans te geven dit seizoen. Aanhoudende blessures en mindere prestaties zorgden er uiteindelijk voor dat de Carolo's toch beslisten om de 25-jarige Ivoriaan te laten vertrekken. 

LEES OOK: ‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Heeft Bédia genoeg kansen gekregen bij Charleroi?

Meest recent

Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

111
111
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

54
54
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

115
115
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

125
125
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

65
65
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

83
83
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

93
93
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

441
441
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

104
104
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

68
68
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

47
47
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

223
223
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1086
1086
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

73
73
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

761
761
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

162
162
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

190
190
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

59
59
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

357
357
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

204
204
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

626
626
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

110
110
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

172
172
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

142
142
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

178
178

Meer sportnieuws