Charleroi neemt afscheid van dure flopaankoop

door
Charleroi neemt afscheid van dure flopaankoop

Sporting Charleroi kan met een gemengd gevoel terugkijken op de start van het nieuwe jaar. De Carolo's gingen vorige week nog zwaar de boot in tegen Antwerp, maar knokten zich tegen KAA Gent dan weer naar een verdiend gelijkspel. Ondertussen werd er zojuist ook afscheid genomen van een overbodige pion in de kern van Edward Still. 


De Henegouwse club besliste om Chris Bédia te laten vertrekken. De Ivoriaan zal zijn carrière vervolgen bij het Zwitserse Servette Genève. De huidige nummer vijf uit de Zwitserse competitie gaf Bédia een contract tot medio 2024. Daar is men alvast in de wolken met de komst van de aanvaller. "We zijn bijzonder blij met de komst van Bédia. Eens hij terug fit is, zal hij kunnen wegen op eender welke verdediging uit onze competitie", aldus sportief directeur Philippe Senderos. 

Van Tours naar Henegouwen

Chris Bédia werd in 2018 voor een bedrag van één miljoen euro weggehaald door Charleroi bij het Franse Tours. Dat bedrag maakte van de Ivoriaan destijds nog één van de duurste aankopen uit de clubgeschiedenis van de Henegouwers. Toch kon de aanvaller de hoge verwachtingen nooit waarmaken. Uitleenbeurten aan Zulte Waregem en Troyes brachten evenmin soelaas voor Bédia. 

Toch leek de Ivoriaan dit seizoen voor het jaar van de doorbraak te staan. Vorig jaar werd Bédia immers uitgeleend aan de Franse tweedeklasser Sochaux, én daar deed de aanvaller het dan ook meer dan behoorlijk. Zo wist hij er twaalf keer de weg naar doel te vinden, en verkreeg hij zelfs de interesse van enkele Franse eersteklassers. Om die reden besliste Charleroi om Bédia toch nog een kans te geven dit seizoen. Aanhoudende blessures en mindere prestaties zorgden er uiteindelijk voor dat de Carolo's toch beslisten om de 25-jarige Ivoriaan te laten vertrekken. 

LEES OOK: Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Heeft Bédia genoeg kansen gekregen bij Charleroi?

Meest recent

Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

45
45
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

149
149
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

39
39
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

68
68
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

65
65
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

72
72
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

245
245
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

110
110
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

94
94
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

66
66
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

440
440
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

219
219
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

25
25
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

569
569
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

359
359
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

377
377
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

86
86
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

319
319
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

430
430
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

108
108
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

263
263
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

103
103
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

478
478
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

73
73
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

579
579

Meer sportnieuws