Charleroi neemt afscheid van dure flopaankoop

door
Charleroi neemt afscheid van dure flopaankoop

Sporting Charleroi kan met een gemengd gevoel terugkijken op de start van het nieuwe jaar. De Carolo's gingen vorige week nog zwaar de boot in tegen Antwerp, maar knokten zich tegen KAA Gent dan weer naar een verdiend gelijkspel. Ondertussen werd er zojuist ook afscheid genomen van een overbodige pion in de kern van Edward Still. 


De Henegouwse club besliste om Chris Bédia te laten vertrekken. De Ivoriaan zal zijn carrière vervolgen bij het Zwitserse Servette Genève. De huidige nummer vijf uit de Zwitserse competitie gaf Bédia een contract tot medio 2024. Daar is men alvast in de wolken met de komst van de aanvaller. "We zijn bijzonder blij met de komst van Bédia. Eens hij terug fit is, zal hij kunnen wegen op eender welke verdediging uit onze competitie", aldus sportief directeur Philippe Senderos. 

Van Tours naar Henegouwen

Chris Bédia werd in 2018 voor een bedrag van één miljoen euro weggehaald door Charleroi bij het Franse Tours. Dat bedrag maakte van de Ivoriaan destijds nog één van de duurste aankopen uit de clubgeschiedenis van de Henegouwers. Toch kon de aanvaller de hoge verwachtingen nooit waarmaken. Uitleenbeurten aan Zulte Waregem en Troyes brachten evenmin soelaas voor Bédia. 

Toch leek de Ivoriaan dit seizoen voor het jaar van de doorbraak te staan. Vorig jaar werd Bédia immers uitgeleend aan de Franse tweedeklasser Sochaux, én daar deed de aanvaller het dan ook meer dan behoorlijk. Zo wist hij er twaalf keer de weg naar doel te vinden, en verkreeg hij zelfs de interesse van enkele Franse eersteklassers. Om die reden besliste Charleroi om Bédia toch nog een kans te geven dit seizoen. Aanhoudende blessures en mindere prestaties zorgden er uiteindelijk voor dat de Carolo's toch beslisten om de 25-jarige Ivoriaan te laten vertrekken. 

LEES OOK: Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Heeft Bédia genoeg kansen gekregen bij Charleroi?

Meest recent

Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

29
29
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

176
176
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

113
113
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

8
8
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

154
154
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

369
369
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

325
325
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

393
393
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

318
318
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

62
62
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

679
679
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

572
572
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

88
88
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

430
430
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

339
339
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

150
150
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

804
804
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

163
163
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

61
61
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

149
149
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

183
183
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

957
957
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

185
185
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

286
286

Meer sportnieuws