Charleroi neemt afscheid van dure flopaankoop

door
Charleroi neemt afscheid van dure flopaankoop

Sporting Charleroi kan met een gemengd gevoel terugkijken op de start van het nieuwe jaar. De Carolo's gingen vorige week nog zwaar de boot in tegen Antwerp, maar knokten zich tegen KAA Gent dan weer naar een verdiend gelijkspel. Ondertussen werd er zojuist ook afscheid genomen van een overbodige pion in de kern van Edward Still. 


De Henegouwse club besliste om Chris Bédia te laten vertrekken. De Ivoriaan zal zijn carrière vervolgen bij het Zwitserse Servette Genève. De huidige nummer vijf uit de Zwitserse competitie gaf Bédia een contract tot medio 2024. Daar is men alvast in de wolken met de komst van de aanvaller. "We zijn bijzonder blij met de komst van Bédia. Eens hij terug fit is, zal hij kunnen wegen op eender welke verdediging uit onze competitie", aldus sportief directeur Philippe Senderos. 

Van Tours naar Henegouwen

Chris Bédia werd in 2018 voor een bedrag van één miljoen euro weggehaald door Charleroi bij het Franse Tours. Dat bedrag maakte van de Ivoriaan destijds nog één van de duurste aankopen uit de clubgeschiedenis van de Henegouwers. Toch kon de aanvaller de hoge verwachtingen nooit waarmaken. Uitleenbeurten aan Zulte Waregem en Troyes brachten evenmin soelaas voor Bédia. 

Toch leek de Ivoriaan dit seizoen voor het jaar van de doorbraak te staan. Vorig jaar werd Bédia immers uitgeleend aan de Franse tweedeklasser Sochaux, én daar deed de aanvaller het dan ook meer dan behoorlijk. Zo wist hij er twaalf keer de weg naar doel te vinden, en verkreeg hij zelfs de interesse van enkele Franse eersteklassers. Om die reden besliste Charleroi om Bédia toch nog een kans te geven dit seizoen. Aanhoudende blessures en mindere prestaties zorgden er uiteindelijk voor dat de Carolo's toch beslisten om de 25-jarige Ivoriaan te laten vertrekken. 

LEES OOK: Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Heeft Bédia genoeg kansen gekregen bij Charleroi?

Meest recent

Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

2
2
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

38
38
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

60
60
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

341
341
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

30
30
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

29
29
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

30
30
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

227
227
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

128
128
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

340
340
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

202
202
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

181
181
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

64
64
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

269
269
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

303
303
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

335
335
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

84
84
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

457
457
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

413
413
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

486
486
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

227
227
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

112
112
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

210
210
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

86
86
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

440
440

Meer sportnieuws