Charleroi neemt afscheid van dure flopaankoop

door
Charleroi neemt afscheid van dure flopaankoop

Sporting Charleroi kan met een gemengd gevoel terugkijken op de start van het nieuwe jaar. De Carolo's gingen vorige week nog zwaar de boot in tegen Antwerp, maar knokten zich tegen KAA Gent dan weer naar een verdiend gelijkspel. Ondertussen werd er zojuist ook afscheid genomen van een overbodige pion in de kern van Edward Still. 


De Henegouwse club besliste om Chris Bédia te laten vertrekken. De Ivoriaan zal zijn carrière vervolgen bij het Zwitserse Servette Genève. De huidige nummer vijf uit de Zwitserse competitie gaf Bédia een contract tot medio 2024. Daar is men alvast in de wolken met de komst van de aanvaller. "We zijn bijzonder blij met de komst van Bédia. Eens hij terug fit is, zal hij kunnen wegen op eender welke verdediging uit onze competitie", aldus sportief directeur Philippe Senderos. 

Van Tours naar Henegouwen

Chris Bédia werd in 2018 voor een bedrag van één miljoen euro weggehaald door Charleroi bij het Franse Tours. Dat bedrag maakte van de Ivoriaan destijds nog één van de duurste aankopen uit de clubgeschiedenis van de Henegouwers. Toch kon de aanvaller de hoge verwachtingen nooit waarmaken. Uitleenbeurten aan Zulte Waregem en Troyes brachten evenmin soelaas voor Bédia. 

Toch leek de Ivoriaan dit seizoen voor het jaar van de doorbraak te staan. Vorig jaar werd Bédia immers uitgeleend aan de Franse tweedeklasser Sochaux, én daar deed de aanvaller het dan ook meer dan behoorlijk. Zo wist hij er twaalf keer de weg naar doel te vinden, en verkreeg hij zelfs de interesse van enkele Franse eersteklassers. Om die reden besliste Charleroi om Bédia toch nog een kans te geven dit seizoen. Aanhoudende blessures en mindere prestaties zorgden er uiteindelijk voor dat de Carolo's toch beslisten om de 25-jarige Ivoriaan te laten vertrekken. 

LEES OOK: Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

Heeft Bédia genoeg kansen gekregen bij Charleroi?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

31
31
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

15
15
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

115
115
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

86
86
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

120
120
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

161
161
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

208
208
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

344
344
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

158
158
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

240
240
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

56
56
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

196
196
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

69
69
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

531
531
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

458
458
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

501
501

Meer sportnieuws