'Orel Mangala wijst twee opmerkelijke voorstellen van de hand'

door
'Orel Mangala wijst twee opmerkelijke voorstellen van de hand'

Bij Anderlecht zag hij voor zichzelf onvoldoende perspectieven op een doorbraak en dus koos Orel Mangala op jonge leeftijd al voor een transfer naar Duitsland. Dat pakt uitstekend uit voor de middenvelder, want op 23-jarige leeftijd is hij na passages bij Borussia Dortmund en Hamburg is hij inmiddels al enkele jaren een vaste waarde in de Bundesliga bij VfB Stuttgart.


Mangala kwam dit seizoen al zeventien keer in actie voor zijn club, waarbij hij goed was voor één doelpunt en twee assists. Die prestaties gaan niet onopgemerkt voorbij, want er wordt aan de mouw van de gewezen belofteninternational getrokken. Turkse media maakten gewag van zeer concrete interesse van Galatasaray, maar volgens La Dernière Heure moet de Turkse topclub niet hopen.

In april vorig jaar tekende Mangala immers nog een nieuw contract bij Stuttgart met een afkoopsom van 20 miljoen euro en voor minder willen ze hem niet laten vertrekken. Stuttgart rekent immers hard op Mangala in de strijd om het behoud, want het staat momenteel op de voorlaatste plaats. Galatasaray kan die som niet betalen en dus blijft de speler minstens tot de zomer bij Stuttgart.

CONGO
Daarnaast wees Mangala ook een voorstel af om voor de Congolese nationale ploeg uit te komen. De federatie trok de laatste weken hard aan zijn mouw - ze wisten wel Theo Bongonda te overtuigen -, maar Mangala heeft momenteel geen trek om van land te wisselen. Hij hoopt immers nog op een doorbraak bij de Rode Duivels, waar Roberto Martinez hem in maart 2021 al eens selecteerde. Door een blessure moest Mangala toen echter afhaken. Sindsdien kwam er geen nieuwe oproepingsbrief meer, maar in maart staat er een stage op het programma waarin de bondscoach alleen spelers met minder dan 50 caps zal oproepen. Daardoor zullen onder meer Axel Witsel en Kevin De Bruyne er niet bij zijn en dan kan Mangala weer in aanmerking komen.

Moet hij in maart opgeroepen worden?

Meest recent

Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

0
0
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

7
7
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

173
173
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

61
61
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

273
273
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

42
42
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

62
62
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

206
206
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

149
149
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

432
432
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

113
113
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

503
503
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

171
171
‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

589
589
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

171
171
'Club Brugge-bom zindert na: twee grove fouten Verhaeghe'

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

896
896
'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

379
379
Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

73
73
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

56
56
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

403
403
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

28
28
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

130
130
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

166
166
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

165
165
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

105
105

Meer sportnieuws