'Orel Mangala wijst twee opmerkelijke voorstellen van de hand'

door
'Orel Mangala wijst twee opmerkelijke voorstellen van de hand'

Bij Anderlecht zag hij voor zichzelf onvoldoende perspectieven op een doorbraak en dus koos Orel Mangala op jonge leeftijd al voor een transfer naar Duitsland. Dat pakt uitstekend uit voor de middenvelder, want op 23-jarige leeftijd is hij na passages bij Borussia Dortmund en Hamburg is hij inmiddels al enkele jaren een vaste waarde in de Bundesliga bij VfB Stuttgart.


Mangala kwam dit seizoen al zeventien keer in actie voor zijn club, waarbij hij goed was voor één doelpunt en twee assists. Die prestaties gaan niet onopgemerkt voorbij, want er wordt aan de mouw van de gewezen belofteninternational getrokken. Turkse media maakten gewag van zeer concrete interesse van Galatasaray, maar volgens La Dernière Heure moet de Turkse topclub niet hopen.

In april vorig jaar tekende Mangala immers nog een nieuw contract bij Stuttgart met een afkoopsom van 20 miljoen euro en voor minder willen ze hem niet laten vertrekken. Stuttgart rekent immers hard op Mangala in de strijd om het behoud, want het staat momenteel op de voorlaatste plaats. Galatasaray kan die som niet betalen en dus blijft de speler minstens tot de zomer bij Stuttgart.

CONGO
Daarnaast wees Mangala ook een voorstel af om voor de Congolese nationale ploeg uit te komen. De federatie trok de laatste weken hard aan zijn mouw - ze wisten wel Theo Bongonda te overtuigen -, maar Mangala heeft momenteel geen trek om van land te wisselen. Hij hoopt immers nog op een doorbraak bij de Rode Duivels, waar Roberto Martinez hem in maart 2021 al eens selecteerde. Door een blessure moest Mangala toen echter afhaken. Sindsdien kwam er geen nieuwe oproepingsbrief meer, maar in maart staat er een stage op het programma waarin de bondscoach alleen spelers met minder dan 50 caps zal oproepen. Daardoor zullen onder meer Axel Witsel en Kevin De Bruyne er niet bij zijn en dan kan Mangala weer in aanmerking komen.

LEES OOK: ‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

Moet hij in maart opgeroepen worden?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

45
45
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

49
49
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

56
56
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

82
82
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

23
23
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

71
71
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

342
342
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

49
49
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

51
51
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

107
107
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

198
198
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

95
95
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

615
615
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

315
315
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

111
111
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

101
101
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

94
94
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

65
65
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

558
558

Meer sportnieuws