Mata gek van ploegmaat: "Kan altijd verschil maken"

door
Mata gek van ploegmaat:

Bij Club Brugge waren ze tevreden over het geleverde spel, maar het werd wel 2-2 tegen Standard. Ruud Vormer was tevreden over zijn nieuwe rol, Clinton Mata zag dat Tajon Buchanan zich steeds beter begint te voelen.


 Club Brugge was soms kwetsbaar in de omschakeling. Sommigen hebben twijfels over Ruud Vormer als nummer zes, die soms steun kreeg van Hans Vanaken. “Je mag niet vergeten dat we pas een dikke drie weken met elkaar werken. We moeten gewoon opletten in de omschakeling, want bij het openingsdoelpunt stonden we op dat moment echt niet goed en wordt je gepakt natuurlijk en dan loop je achter de feiten aan. Ik voel me ook lekker in mijn nieuwe rol als verdedigende middenvelder. Ik mag af en toe ook wel bijsluiten als we aanvallen, waardoor er wat van positie wordt gewisseld en dat is natuurlijk moeilijker verdedigen voor de tegenstander. Als ik ga haakt Hans af en dat liep ook wel lekker”, aldus Vormer op de website van Club Brugge.

BUCHANAN

Naast Vormer was er ook Buchanan, die mocht invallen voor Lang. Mata looft de Canadees, die nu enkele weken weg is met Canada. “Iedereen zag al tegen Sint-Truiden hoe de coach wil dat we spelen. We moeten hierin verder. Buchanan is een speler met veel techniek en hij kan het verschil maken op elk moment. Dat is goed voor ons, dat toont dat een bankspeler mee het verschil kan maken."

Het slotwoord was voor Vanaken, die zijn mening gaf over de titelstrijd. “Voor ons zijn de resultaten van de andere ploegen niet belangrijk. We moeten zelf onze wedstrijden winnen. Daarvoor staat Club Brugge: gewoon elke match winnen. Wat de rest doet, maakt niet uit. We moeten gewoon op het einde van het seizoen op plaats één staan. Dat is het enige wat telt.”

LEES OOK: Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Welke indruk laat Buchanan achter?

Meest recent

Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

4
4
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

49
49
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

110
110
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

16
16
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

141
141
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

108
108
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

192
192
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

127
127
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

176
176
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

686
686
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

136
136
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

616
616
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

417
417
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

436
436
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

246
246
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

316
316
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

633
633
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

706
706
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

533
533
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

276
276
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

544
544
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

528
528
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

455
455
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

553
553
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

513
513

Meer sportnieuws