Mata gek van ploegmaat: "Kan altijd verschil maken"

471 stemmen
Mata gek van ploegmaat:

Bij Club Brugge waren ze tevreden over het geleverde spel, maar het werd wel 2-2 tegen Standard. Ruud Vormer was tevreden over zijn nieuwe rol, Clinton Mata zag dat Tajon Buchanan zich steeds beter begint te voelen.


 Club Brugge was soms kwetsbaar in de omschakeling. Sommigen hebben twijfels over Ruud Vormer als nummer zes, die soms steun kreeg van Hans Vanaken. “Je mag niet vergeten dat we pas een dikke drie weken met elkaar werken. We moeten gewoon opletten in de omschakeling, want bij het openingsdoelpunt stonden we op dat moment echt niet goed en wordt je gepakt natuurlijk en dan loop je achter de feiten aan. Ik voel me ook lekker in mijn nieuwe rol als verdedigende middenvelder. Ik mag af en toe ook wel bijsluiten als we aanvallen, waardoor er wat van positie wordt gewisseld en dat is natuurlijk moeilijker verdedigen voor de tegenstander. Als ik ga haakt Hans af en dat liep ook wel lekker”, aldus Vormer op de website van Club Brugge.

BUCHANAN

Naast Vormer was er ook Buchanan, die mocht invallen voor Lang. Mata looft de Canadees, die nu enkele weken weg is met Canada. “Iedereen zag al tegen Sint-Truiden hoe de coach wil dat we spelen. We moeten hierin verder. Buchanan is een speler met veel techniek en hij kan het verschil maken op elk moment. Dat is goed voor ons, dat toont dat een bankspeler mee het verschil kan maken."

Het slotwoord was voor Vanaken, die zijn mening gaf over de titelstrijd. “Voor ons zijn de resultaten van de andere ploegen niet belangrijk. We moeten zelf onze wedstrijden winnen. Daarvoor staat Club Brugge: gewoon elke match winnen. Wat de rest doet, maakt niet uit. We moeten gewoon op het einde van het seizoen op plaats één staan. Dat is het enige wat telt.”

LEES OOK: Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Welke indruk laat Buchanan achter?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

89
89
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

76
76
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

139
139
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

190
190
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

212
212
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

330
330
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

75
75
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

617
617
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

677
677
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

360
360
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

457
457
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

219
219
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

732
732
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

234
234
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

642
642

Meer sportnieuws