Kompany moet twee sterkhouders missen

door
Kompany moet twee sterkhouders missen

RSC Anderlecht won verdiend met 0-1 van KV Mechelen, maar woensdag wacht met Cercle Brugge wellicht een nog zwaardere match. De Bruggelingen zijn met een 21 op 24 immers de ploeg in vorm. Vincent Kompany moet puzzelen.


Michael Murillo, die enkele weken afwezig zal zijn vanwege interlandverplichtingen, en Kristoffer Olsson zijn geschorst. Dat is toch een probleem voor Kompany, want de Brusselaars zien zo twee ervaren sterkhouders afhaken. Murillo zal ook tegen Union SG niet van de partij zijn. Anderlecht moet dus een oplossing zoeken op de rechtsachter.

Killian Sardella is een kandidaat, maar Bogdan Mikhalychenko speelde er ook al. Sergio Gomez kan ook depanneren op rechts, maar hij is zo alomtegenwoordig op links dat het niet handig is om hem daar weg te halen. Murillo is de laatste maanden zeer sterk bezig en zijn afwezigheid is een grote aderlating voor Paars-Wit.

EL HADJ, KANA OF ASHIMERU

Op het middenveld is Olsson een rustpunt. De Zweed zorgt samen met Josh Cullen voor evenwicht, al mag hij nog iets dominanter worden in balbezit. Majeed Ashimeru lijkt de beste papieren te hebben, maar hij valt tot op heden toch door de mand bij RSCA. Vorige week leed hij bij zijn invalbeurt tegen Standard nog vaak zeer gevaarlijk balverlies. Kompany kan ook kiezen om Marco Kana, die verdedigend sterker is en ook iets balvaster, naast Cullen te posteren. Anouar Ait El Hadj is ook een kandidaat, maar is defensief dan weer een stuk minder sterk.

Vooraan moet Anderlecht het nog steeds doen zonder Christian Kouamé, die op de Afrika Cup zit. Daardoor is Mario Stroeykens zijn vervanger en die viel behoorlijk in tegen KV Mechelen.

LEES OOK: Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Wie moet OIsson vervangen?

Meest recent

Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

1
1
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

41
41
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

32
32
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

303
303
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

314
314
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

94
94
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

332
332
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

153
153
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

225
225
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

275
275
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

116
116
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

65
65
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

202
202
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

169
169
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

76
76
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

98
98
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

44
44
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

274
274
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

281
281
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

257
257
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

244
244
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

316
316
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

428
428
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

483
483
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

801
801

Meer sportnieuws