Kompany moet twee sterkhouders missen

door
Kompany moet twee sterkhouders missen

RSC Anderlecht won verdiend met 0-1 van KV Mechelen, maar woensdag wacht met Cercle Brugge wellicht een nog zwaardere match. De Bruggelingen zijn met een 21 op 24 immers de ploeg in vorm. Vincent Kompany moet puzzelen.


Michael Murillo, die enkele weken afwezig zal zijn vanwege interlandverplichtingen, en Kristoffer Olsson zijn geschorst. Dat is toch een probleem voor Kompany, want de Brusselaars zien zo twee ervaren sterkhouders afhaken. Murillo zal ook tegen Union SG niet van de partij zijn. Anderlecht moet dus een oplossing zoeken op de rechtsachter.

Killian Sardella is een kandidaat, maar Bogdan Mikhalychenko speelde er ook al. Sergio Gomez kan ook depanneren op rechts, maar hij is zo alomtegenwoordig op links dat het niet handig is om hem daar weg te halen. Murillo is de laatste maanden zeer sterk bezig en zijn afwezigheid is een grote aderlating voor Paars-Wit.

EL HADJ, KANA OF ASHIMERU

Op het middenveld is Olsson een rustpunt. De Zweed zorgt samen met Josh Cullen voor evenwicht, al mag hij nog iets dominanter worden in balbezit. Majeed Ashimeru lijkt de beste papieren te hebben, maar hij valt tot op heden toch door de mand bij RSCA. Vorige week leed hij bij zijn invalbeurt tegen Standard nog vaak zeer gevaarlijk balverlies. Kompany kan ook kiezen om Marco Kana, die verdedigend sterker is en ook iets balvaster, naast Cullen te posteren. Anouar Ait El Hadj is ook een kandidaat, maar is defensief dan weer een stuk minder sterk.

Vooraan moet Anderlecht het nog steeds doen zonder Christian Kouamé, die op de Afrika Cup zit. Daardoor is Mario Stroeykens zijn vervanger en die viel behoorlijk in tegen KV Mechelen.

LEES OOK: Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Wie moet OIsson vervangen?

Meest recent

Leko hakt knoop door: keeperswissel bij Club Brugge?

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

0
0
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

36
36
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

36
36
Coucke wil stunten: comeback Kompany bij Anderlecht?

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

304
304
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

365
365
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

323
323
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

65
65
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

351
351
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

658
658
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

119
119
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

675
675
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

181
181
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

183
183
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

375
375
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

194
194
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

345
345
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

435
435
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

251
251
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

53
53
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

360
360
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

335
335
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

85
85
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

377
377
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

589
589

Meer sportnieuws