Kompany moet twee sterkhouders missen

door
Kompany moet twee sterkhouders missen

RSC Anderlecht won verdiend met 0-1 van KV Mechelen, maar woensdag wacht met Cercle Brugge wellicht een nog zwaardere match. De Bruggelingen zijn met een 21 op 24 immers de ploeg in vorm. Vincent Kompany moet puzzelen.


Michael Murillo, die enkele weken afwezig zal zijn vanwege interlandverplichtingen, en Kristoffer Olsson zijn geschorst. Dat is toch een probleem voor Kompany, want de Brusselaars zien zo twee ervaren sterkhouders afhaken. Murillo zal ook tegen Union SG niet van de partij zijn. Anderlecht moet dus een oplossing zoeken op de rechtsachter.

Killian Sardella is een kandidaat, maar Bogdan Mikhalychenko speelde er ook al. Sergio Gomez kan ook depanneren op rechts, maar hij is zo alomtegenwoordig op links dat het niet handig is om hem daar weg te halen. Murillo is de laatste maanden zeer sterk bezig en zijn afwezigheid is een grote aderlating voor Paars-Wit.

EL HADJ, KANA OF ASHIMERU

Op het middenveld is Olsson een rustpunt. De Zweed zorgt samen met Josh Cullen voor evenwicht, al mag hij nog iets dominanter worden in balbezit. Majeed Ashimeru lijkt de beste papieren te hebben, maar hij valt tot op heden toch door de mand bij RSCA. Vorige week leed hij bij zijn invalbeurt tegen Standard nog vaak zeer gevaarlijk balverlies. Kompany kan ook kiezen om Marco Kana, die verdedigend sterker is en ook iets balvaster, naast Cullen te posteren. Anouar Ait El Hadj is ook een kandidaat, maar is defensief dan weer een stuk minder sterk.

Vooraan moet Anderlecht het nog steeds doen zonder Christian Kouamé, die op de Afrika Cup zit. Daardoor is Mario Stroeykens zijn vervanger en die viel behoorlijk in tegen KV Mechelen.

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Wie moet OIsson vervangen?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

250
250
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

92
92
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

13
13
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

68
68
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

56
56
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

72
72
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

277
277
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

43
43
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

426
426
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

266
266
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

363
363
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

28
28
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

35
35
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

70
70
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

123
123
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

74
74
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

457
457
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

169
169
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

341
341
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

132
132
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

485
485
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

300
300
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

246
246
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

191
191

Meer sportnieuws