Kompany moet twee sterkhouders missen

362
Kompany moet twee sterkhouders missen

RSC Anderlecht won verdiend met 0-1 van KV Mechelen, maar woensdag wacht met Cercle Brugge wellicht een nog zwaardere match. De Bruggelingen zijn met een 21 op 24 immers de ploeg in vorm. Vincent Kompany moet puzzelen.


Michael Murillo, die enkele weken afwezig zal zijn vanwege interlandverplichtingen, en Kristoffer Olsson zijn geschorst. Dat is toch een probleem voor Kompany, want de Brusselaars zien zo twee ervaren sterkhouders afhaken. Murillo zal ook tegen Union SG niet van de partij zijn. Anderlecht moet dus een oplossing zoeken op de rechtsachter.

Killian Sardella is een kandidaat, maar Bogdan Mikhalychenko speelde er ook al. Sergio Gomez kan ook depanneren op rechts, maar hij is zo alomtegenwoordig op links dat het niet handig is om hem daar weg te halen. Murillo is de laatste maanden zeer sterk bezig en zijn afwezigheid is een grote aderlating voor Paars-Wit.

EL HADJ, KANA OF ASHIMERU

Op het middenveld is Olsson een rustpunt. De Zweed zorgt samen met Josh Cullen voor evenwicht, al mag hij nog iets dominanter worden in balbezit. Majeed Ashimeru lijkt de beste papieren te hebben, maar hij valt tot op heden toch door de mand bij RSCA. Vorige week leed hij bij zijn invalbeurt tegen Standard nog vaak zeer gevaarlijk balverlies. Kompany kan ook kiezen om Marco Kana, die verdedigend sterker is en ook iets balvaster, naast Cullen te posteren. Anouar Ait El Hadj is ook een kandidaat, maar is defensief dan weer een stuk minder sterk.

Vooraan moet Anderlecht het nog steeds doen zonder Christian Kouamé, die op de Afrika Cup zit. Daardoor is Mario Stroeykens zijn vervanger en die viel behoorlijk in tegen KV Mechelen.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Wie moet OIsson vervangen?

Meest recent

Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

2
2
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

16
16
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

4
4
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

71
71
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

94
94
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

70
70
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

72
72
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

303
303
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

103
103
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

76
76
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

86
86
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

28
28
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

71
71
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

273
273
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

39
39
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

51
51
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

22
22
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

112
112
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

58
58
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

220
220
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

76
76
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

212
212
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

88
88
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1057
1057

Meer sportnieuws