Gekheid op Africa Cup: Saintfiet woedend, Comoren zonder keeper

256 stemmen
Gekheid op Africa Cup: Saintfiet woedend, Comoren zonder keeper

De Africa Cup gaat zijn eindfase in, waarbij zondag al de eerste achtste finales afgewerkt werden. Maandag staan de volgende partijen op het programma, waarin het Gambia van de Belg Tom Saintfiet het opneemt tegen Guinee en sensatie de Comoren het gastland Kameroen moet zien lastig te maken. Maar de voorbereiding op die matchen verloopt allesbehalve vlekkeloos.


Zo haalde Saintfiet daags voor de match op zijn persconferentie bijzonder zwaar uit naar de organisatie van het toernooi. Hij is niet te spreken over het hotel waarin zijn ploeg moet verblijven, terwijl landen als Senegal en Ivoorkust in dezelfde stad een betere accommodatie kregen. "We zijn maar een klein land, maar we zijn ook profs en willen respect", tekende Het Laatste Nieuws op.

"Maar het hotel waar ze ons in ondergebracht hebben, is een echte schande. Zes spelers liggen op één kamer en moeten toilet en douche delen. Drie stafleden hebben een eigen kamer, de anderen moeten een tweepersoonsbed delen. En dat in tijden van COVID", beschrijft de bondscoach de situatie. Landen als Senegal, Nigeria of Kameroen hebben misschien meer kans om Afrikaans kampioen te worden dan Gambia. Maar dat moet op het veld uitgevochten worden, niet in het hotel."

CORONA-UITBRAAK
De Comoren lijken dan weer bij voorbaat kansloos tegen Kameroen, want ze kunnen niet eens over een doelman beschikken. Eerste doelman Ben Boina viel in de laatste groepsmatch tegen Ghana geblesseerd uit, terwijl doublures Ahamada en Ousseni het slachtoffer geworden zijn van een corona-uitbraak. De match uitstellen lukt niet, waardoor er voor de Comoren niets anders opzit dan een veldspeler in doel te zetten maandag.

Had de match van de Comoren uitgesteld moeten worden?

Meest recent

Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

7
7
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

62
62
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

162
162
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

217
217
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

144
144
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

162
162
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

103
103
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

113
113
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

244
244
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

236
236
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

95
95
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

39
39
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

82
82
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

545
545
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

193
193
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

443
443
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

510
510
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

175
175
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

95
95
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

241
241
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

143
143
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

89
89
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

338
338
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

257
257
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

110
110

Meer sportnieuws