Gekheid op Africa Cup: Saintfiet woedend, Comoren zonder keeper

door
Gekheid op Africa Cup: Saintfiet woedend, Comoren zonder keeper

De Africa Cup gaat zijn eindfase in, waarbij zondag al de eerste achtste finales afgewerkt werden. Maandag staan de volgende partijen op het programma, waarin het Gambia van de Belg Tom Saintfiet het opneemt tegen Guinee en sensatie de Comoren het gastland Kameroen moet zien lastig te maken. Maar de voorbereiding op die matchen verloopt allesbehalve vlekkeloos.


Zo haalde Saintfiet daags voor de match op zijn persconferentie bijzonder zwaar uit naar de organisatie van het toernooi. Hij is niet te spreken over het hotel waarin zijn ploeg moet verblijven, terwijl landen als Senegal en Ivoorkust in dezelfde stad een betere accommodatie kregen. "We zijn maar een klein land, maar we zijn ook profs en willen respect", tekende Het Laatste Nieuws op.

"Maar het hotel waar ze ons in ondergebracht hebben, is een echte schande. Zes spelers liggen op één kamer en moeten toilet en douche delen. Drie stafleden hebben een eigen kamer, de anderen moeten een tweepersoonsbed delen. En dat in tijden van COVID", beschrijft de bondscoach de situatie. Landen als Senegal, Nigeria of Kameroen hebben misschien meer kans om Afrikaans kampioen te worden dan Gambia. Maar dat moet op het veld uitgevochten worden, niet in het hotel."

CORONA-UITBRAAK
De Comoren lijken dan weer bij voorbaat kansloos tegen Kameroen, want ze kunnen niet eens over een doelman beschikken. Eerste doelman Ben Boina viel in de laatste groepsmatch tegen Ghana geblesseerd uit, terwijl doublures Ahamada en Ousseni het slachtoffer geworden zijn van een corona-uitbraak. De match uitstellen lukt niet, waardoor er voor de Comoren niets anders opzit dan een veldspeler in doel te zetten maandag.

Had de match van de Comoren uitgesteld moeten worden?

Meest recent

'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

5
5
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

43
43
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

45
45
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

89
89
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

114
114
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

132
132
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

140
140
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

125
125
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

425
425
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

295
295
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

27
27
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

84
84
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

234
234
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

164
164
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

140
140
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

97
97
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

541
541
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

377
377
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

97
97
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

1006
1006
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

136
136
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

197
197
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

359
359
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

201
201

Meer sportnieuws