Nigeria vliegt door blunderende keeper uit Africa Cup

door
Nigeria vliegt door blunderende keeper uit Africa Cup

Zondag werden op de Africa Cup de eerste twee wedstrijden van de achtste finales afgewerkt en die hebben meteen de uitschakeling van één van de favorieten opgeleverd. Nigeria zal het toernooi niet gaan winnen, want de Super Eagles moesten hun meerdere erkennen in Tunesië. Eerder op de avond had Burkina Faso al na een razend spannende penaltyreeks een ticket voor de kwartfinale gepakt.


Met Nigeria en Tunesië stonden twee ex-winnaars tegenover elkaar. Bij dat eerste elftal stonden ook heel wat oude bekenden van de Jupiler Pro League tussen de lijnen, met William Troost-Ekong, Wilfred Ndidi, Moses Simon en Taiwo Awoniyi. Maar al dat geweld kon de Tunesische defensie niet ontwrichten en kort na rust kregen de Nigerianen het deksel op de neus.

Doelman Okoye leek een afstandsschot van Msakni te kunnen pakken, maar liet de bal toch passeren. Van die opdoffer herstelde Nigeria niet meer, waardoor hun toernooi er vroeger dan verhoopt al opzit.

THRILLER
Tunesië mag zich in de kwartfinales bij Burkina Faso voegen, dat het eerder na een bloedstollende partij gehaald tegen Gabon. Bertrand Traoré leek hen al in de reguliere speeltijd naar de volgende ronde te schieten, maar na een ongelukkige own-goal van Guira in blessuretijd kwamen er toch nog verlengingen en strafschoppen. Daarin zag doelman Hervé Koffi (Charleroi) twee Gabonezen missen, maar vervolgens liet ook Standard-spits Taopsoba zijn penalty liggen. Een derde Gabonese misser betekende dat de Burkinezen toch verdergaan.


LEES OOK: Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Mooie beelden?

Meest recent

Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

22
22
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

10
10
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

59
59
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

73
73
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

116
116
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

151
151
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

166
166
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

132
132
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

278
278
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

199
199
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

212
212
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

169
169
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

143
143
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

307
307
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

179
179
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

162
162
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

387
387
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

669
669
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

440
440
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

258
258
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

384
384
'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

541
541
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

86
86
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

346
346

Meer sportnieuws