Anderlecht doet goede zaak na verdiende zege bij KV Mechelen

stemmen
Anderlecht doet goede zaak na verdiende zege bij KV Mechelen

RSC Anderlecht nam het vanavond op tegen KV Mechelen. De Brusselaars boekten een nipte 0-1-zege. Die overwinning was verdiend, want RSCA miste alweer een resem kansen.


Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht in de eerste 20 minuten. Kansen waren er niet en er waren vooral veel duels te zien. Peyre en Magallan brachten hun ploeg bijna in de problemen met een te korte terugspeelbal, maar Thoelen en Van Crombrugge wisten de meubelen te redden. Halverwege de eerste helft zette RSCA als ploeg goed druk en Zirkzee kwam zo in balbezit. De aanvaller pakte uit met een knappe individuele actie uit en Zirkzee scoorde zijn tiende treffer van het seizoen: 0-1.

Enkele minuten later ging Raman alleen op doel af, Peyre hield hem vast bij de schouder en de spits ging neer. Boterberg vond het geen penalty en ook de VAR kwam niet tussen. Terecht onbegrip bij RSCA en Kompany kreeg geel voor protest. Daar ging de spelleiding toch stevig in de fout en kwam KVM goed weg. Nadien waren er geen kansen meer en zo was het 0-1 na een matige eerste helft.



VEEL KANSEN VOOR RSCA

Het was hopen op meer spektakel in de tweede helft. Anderlecht kreeg meteen een goede kans via Gomez, maar zijn schot werd afgeblokt. Even later wist Thoelen een schot van Raman te stoppen. KVM had het vaakst de bal en drong aan, maar Anderlecht schakelde bij momenten goed om. Zo zat er meer animo in die tweede helft. De kansen waren voor de bezoekers, want Thoelen redde ook zeer knap op een schot van Zirkzee. Iets na het uur kreeg KVM eindelijk een grote kans, maar Shved trapte de bal centimeters naast. 

Anderlecht verdiende wel een tweede goal, want Magallan kopte ook nog eens keihard op de lat. Paars-Wit bleef kansen bij elkaar spelen, want ook Gomez zette Thoelen aan het werk. De 0-2 hing zo wel al een heel tijdje in de lucht, maar RSCA bleef de kansen missen. Zirkzee miste alleen voor Thoelen. Anderlecht is zelden efficiënt dit seizoen, een groot pijnpunt. Het bleef 0-1. RSCA doet daardoor een goede zaak, want het heeft momenteel al zes punten meer dan eerste achtervolgers AA Gent en Charleroi en zelfs tien op KRC Genk.

Scoreverloop:

0-1 (24') Joshua Zirkzee

LEES OOK: Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

🚀

Een verdiende zege?

Meest recent

Garcia kiest WK-elftal: basisploeg Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

20
20
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

355
355
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

68
68
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

370
370
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

29
29
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

348
348
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

201
201
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

214
214
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

112
112
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1138
1138
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

93
93
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

292
292
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

186
186
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

236
236
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

180
180
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

204
204
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

480
480
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

857
857
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

46
46
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

683
683
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

253
253
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

145
145
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

233
233
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

175
175

Meer sportnieuws