Anderlecht doet goede zaak na verdiende zege bij KV Mechelen

door
Anderlecht doet goede zaak na verdiende zege bij KV Mechelen

RSC Anderlecht nam het vanavond op tegen KV Mechelen. De Brusselaars boekten een nipte 0-1-zege. Die overwinning was verdiend, want RSCA miste alweer een resem kansen.


Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht in de eerste 20 minuten. Kansen waren er niet en er waren vooral veel duels te zien. Peyre en Magallan brachten hun ploeg bijna in de problemen met een te korte terugspeelbal, maar Thoelen en Van Crombrugge wisten de meubelen te redden. Halverwege de eerste helft zette RSCA als ploeg goed druk en Zirkzee kwam zo in balbezit. De aanvaller pakte uit met een knappe individuele actie uit en Zirkzee scoorde zijn tiende treffer van het seizoen: 0-1.

Enkele minuten later ging Raman alleen op doel af, Peyre hield hem vast bij de schouder en de spits ging neer. Boterberg vond het geen penalty en ook de VAR kwam niet tussen. Terecht onbegrip bij RSCA en Kompany kreeg geel voor protest. Daar ging de spelleiding toch stevig in de fout en kwam KVM goed weg. Nadien waren er geen kansen meer en zo was het 0-1 na een matige eerste helft.



VEEL KANSEN VOOR RSCA

Het was hopen op meer spektakel in de tweede helft. Anderlecht kreeg meteen een goede kans via Gomez, maar zijn schot werd afgeblokt. Even later wist Thoelen een schot van Raman te stoppen. KVM had het vaakst de bal en drong aan, maar Anderlecht schakelde bij momenten goed om. Zo zat er meer animo in die tweede helft. De kansen waren voor de bezoekers, want Thoelen redde ook zeer knap op een schot van Zirkzee. Iets na het uur kreeg KVM eindelijk een grote kans, maar Shved trapte de bal centimeters naast. 

Anderlecht verdiende wel een tweede goal, want Magallan kopte ook nog eens keihard op de lat. Paars-Wit bleef kansen bij elkaar spelen, want ook Gomez zette Thoelen aan het werk. De 0-2 hing zo wel al een heel tijdje in de lucht, maar RSCA bleef de kansen missen. Zirkzee miste alleen voor Thoelen. Anderlecht is zelden efficiënt dit seizoen, een groot pijnpunt. Het bleef 0-1. RSCA doet daardoor een goede zaak, want het heeft momenteel al zes punten meer dan eerste achtervolgers AA Gent en Charleroi en zelfs tien op KRC Genk.

Scoreverloop:

0-1 (24') Joshua Zirkzee

LEES OOK: KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

Een verdiende zege?

Meest recent

'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

9
9
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

77
77
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

136
136
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

77
77
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

217
217
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

149
149
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

574
574
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

87
87
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

134
134
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

205
205
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

80
80
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

152
152
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

86
86
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

161
161
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

60
60
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

40
40
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

281
281
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

100
100
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

379
379
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

362
362
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

104
104
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

206
206
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

401
401
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

188
188
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

409
409

Meer sportnieuws