Anderlecht doet goede zaak na verdiende zege bij KV Mechelen

246 stemmen
Anderlecht doet goede zaak na verdiende zege bij KV Mechelen

RSC Anderlecht nam het vanavond op tegen KV Mechelen. De Brusselaars boekten een nipte 0-1-zege. Die overwinning was verdiend, want RSCA miste alweer een resem kansen.


Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht in de eerste 20 minuten. Kansen waren er niet en er waren vooral veel duels te zien. Peyre en Magallan brachten hun ploeg bijna in de problemen met een te korte terugspeelbal, maar Thoelen en Van Crombrugge wisten de meubelen te redden. Halverwege de eerste helft zette RSCA als ploeg goed druk en Zirkzee kwam zo in balbezit. De aanvaller pakte uit met een knappe individuele actie uit en Zirkzee scoorde zijn tiende treffer van het seizoen: 0-1.

Enkele minuten later ging Raman alleen op doel af, Peyre hield hem vast bij de schouder en de spits ging neer. Boterberg vond het geen penalty en ook de VAR kwam niet tussen. Terecht onbegrip bij RSCA en Kompany kreeg geel voor protest. Daar ging de spelleiding toch stevig in de fout en kwam KVM goed weg. Nadien waren er geen kansen meer en zo was het 0-1 na een matige eerste helft.



VEEL KANSEN VOOR RSCA

Het was hopen op meer spektakel in de tweede helft. Anderlecht kreeg meteen een goede kans via Gomez, maar zijn schot werd afgeblokt. Even later wist Thoelen een schot van Raman te stoppen. KVM had het vaakst de bal en drong aan, maar Anderlecht schakelde bij momenten goed om. Zo zat er meer animo in die tweede helft. De kansen waren voor de bezoekers, want Thoelen redde ook zeer knap op een schot van Zirkzee. Iets na het uur kreeg KVM eindelijk een grote kans, maar Shved trapte de bal centimeters naast. 

Anderlecht verdiende wel een tweede goal, want Magallan kopte ook nog eens keihard op de lat. Paars-Wit bleef kansen bij elkaar spelen, want ook Gomez zette Thoelen aan het werk. De 0-2 hing zo wel al een heel tijdje in de lucht, maar RSCA bleef de kansen missen. Zirkzee miste alleen voor Thoelen. Anderlecht is zelden efficiënt dit seizoen, een groot pijnpunt. Het bleef 0-1. RSCA doet daardoor een goede zaak, want het heeft momenteel al zes punten meer dan eerste achtervolgers AA Gent en Charleroi en zelfs tien op KRC Genk.

Scoreverloop:

0-1 (24') Joshua Zirkzee

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

🚀

Een verdiende zege?

Meest recent

Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

29
29
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

12
12
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

48
48
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

89
89
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

474
474
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

690
690
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

260
260
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

168
168
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

237
237
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

177
177
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

50
50
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

139
139
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

74
74
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

159
159
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

96
96
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

38
38
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

67
67
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

109
109
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

80
80
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

163
163
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

334
334
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1083
1083
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

237
237
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

124
124
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

261
261

Meer sportnieuws