'Oranje wil Guardiola als bondscoach'

door
'Oranje wil Guardiola als bondscoach'

Zien we Pep Guardiola straks aan het werk als bondscoach van Oranje? Volgens Daily Mirror bestaat die kans alvast. Volgens het bericht wil de KNVB hem benaderen zodra de Spanjaard beslist om Manchester City te verlaten.


Momenteel heeft Pep Guardiola nog een contract tot en met 2023 bij Manchester City en die verbintenis proberen de Engelsen zo snel mogelijk te verlengen. De laatste contractverlenging van Guardiola dateert van november 2020. Maar als het van de Nederlandse voetbalbond afhangt, dan wordt Guardiola de volgende bondscoach van Oranje.

Volgens Daily Mail heeft de KNVB in het verleden al eens contact opgenomen met Pep Guardiola en momenteel zouden er plannen lopen om de Spanjaard straks helemaal over de streep te halen. De eerste toenadering zou vorige zomer gebeurd zijn, maar toen vond Guardiola het moment niet aangebroken om bondscoach van Oranje te worden.

OPVOLGER VAN GAAL

Een halfjaar geleden gaf Pep Guardiola toe dat hij ooit een nationale ploeg wil trainen. "Ik wil graag coach zijn van een land op een EK, WK of Copa América.” En Oranje zou op voorhand geen zo’n verrassende keuze zijn. Guardiola is namelijk een adept van Johan Cruijff, zijn mentor en grote voorbeeld. Tot en met het WK in Qatar is Louis van Gaal de bondscoach van Oranje, maar daarna stopt van Gaal met zijn opdracht. Daarna is er dus een vacature. En dan is het momentum dan wel aangebroken voor Guardiola?

LEES OOK: Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Zou Guardiola een goede bondscoach zijn?

Meest recent

'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

13
13
'Ongenadige Hasi duwt Anderlexht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

112
112
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

188
188
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

44
44
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

445
445
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

401
401
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

301
301
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

264
264
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

90
90
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

310
310
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

54
54
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

538
538
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

303
303
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

369
369
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

256
256
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

415
415
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

207
207
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

222
222
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1578
1578
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

677
677
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

701
701
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

929
929
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

69
69
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

305
305

Meer sportnieuws