Imke Courtois voorspelt verandering bij Club Brugge

650 stemmen
Imke Courtois voorspelt verandering bij Club Brugge

Club Brugge werkte vorig weekend zijn eerste officiële wedstrijd af onder de nieuwe coach Alfred Schreuder. Tegen Sint-Truiden was Noa Lang geschorst, maar dit weekend neemt de Nederlandse aanvaller terug zijn basisplaats in tegen Standard.


In die bewuste wedstrijd tegen Sint-Truiden werd het duidelijk waarvoor Alfred Schreuder als coach staat. De Nederlander is een bewonderaar van Pep Guardiola en zijn passing-game, en dat bleek alvast in de match tegen Sint-Truiden. Nooit eerder dit seizoen haalde Club Brugge zo’n hoog balbezit als tegen de Limburgers. Schreuder kon zaterdag uitpakken met een gemiddeld balbezit van maar liefst 70%, wat een overtreffing is van het voorbije seizoensrecord tegen OH Leuven eind september (69,5%).

NOA LANG

Anderzijds moet er nog meer diepgang, verticaliteit en efficiëntie voor het doel gebracht worden. En dat zijn zaken die Noa Lang probleemloos kan aanleveren. ‘t Is enkel nog de vraag hoe Alfred Schreuder zijn landgenoot precies zal inpassen in de ploeg. Vorige week tegen Sint-Truiden hanteerde Schreuder namelijk een 3-5-2 systeem, waarbij de flankspelers zowel offensief als defensief veel werk moesten verrichten.

Op die positie ontneem je de voetballer Noa Lang ook veel van zijn creativiteit, energie en aanvalsdrang. Imke Courtois geeft daarover haar mening in De Zondag. “Is dat zo’n probleem? Al eerder is toch gebleken dat Club kan switchen van systeem? Schreuder houdt misschien niet vast aan zijn 3-5-2, Club kan ook in een 4-3-3 spelen", voorspelt de analiste wat veranderingen bij de Belgische landskampioen.

LEES OOK: 'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

Moet Noa Lang enkel kunnen aanvallen?

Meest recent

Van Gucht doet spectaculaire onthulling aan Kat Kerkhofs

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

0
0
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

7
7
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

18
18
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

70
70
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

396
396
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

618
618
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

242
242
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

165
165
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

234
234
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

174
174
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

48
48
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

138
138
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

73
73
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

156
156
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

94
94
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

38
38
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

65
65
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

105
105
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

79
79
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

163
163
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

329
329
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1071
1071
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

236
236
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

122
122
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

256
256

Meer sportnieuws