Dost brengt Club Brugge in lastig parket

door
Dost brengt Club Brugge in lastig parket

Dé vraag die op ieders lippen brandt voor het bezoek van Club Brugge aan Standard: wat vangt Alfred Schreuder aan met Noa Lang? Wie zeker niet lijkt te moeten wijken voor de smaakmaker van Blauw-Zwart, is alvast Bas Dost. Onder zijn landgenoot mag de Nederlandse goaltjesdief, vorig weekend meteen weer trefzeker tegen STVV, zich opnieuw vaste titularis diep in de punt noemen. Toch speurt Club naar verluidt nog steeds de markt af op jacht naar een nieuwe spits. Niet geheel onlogisch, al staat die zoektocht weliswaar bol van de dilemma"s voor Vincent Mannaert en co.


Zij maken niet voor het eerst werk van offensieve versterking in januari. Twee jaar geleden verspilde de landskampioen nog een pak centen aan Michael Krmencik, vorige winter streek Dost zelf dan weer neer in Jan Breydel. De missing link, liet toenmalig coach Philippe Clement destijds nog optekenen, al bleek het na een prima start dit seizoen niet langer te boteren tussen de twee. Sinds het vertrek van Clement naar AS Monaco verweet Dost zijn ex-trainer tussen de lijnen door inmiddels reeds een gebrek aan respect. Als speerpunt trok Clement doorgaans tenslotte de kaart van Charles De Ketelaere, voor wie Schreuder voortaan een net iets andere rol als schaduwspits heeft voorzien. In steun dus van Dost.

GEZOCHT: NUMMER 9
Het automatische gevolg is echter dat de spoeling voorin plots zowaar vrij dun oogt in Westkapelle. Akkoord, het contract van Daniel Pérez werd zopas nog opengebroken, een teken van vertrouwen in de Venezolaan – tegen STVV voor het eerst sinds augustus nog eens op de bank. En mogelijk keert ook Youssouph Badji vervroegd terug van zijn mislukte uitleenbeurt aan Stade Brest. Wie weet liggen beide jonkies bij Schreuder wel hoger in de schuif dan bij Clement, maar of hij hen werkelijk als volwaardige alternatieven voor Dost beschouwt is nog maar de vraag. Dan blijft De Ketelaere toch nog steeds zowat de enige volwaardige wisseloptie. Alleen heeft Schreuder met hem dus andere plannen in gedachten.



Tenzij er opnieuw duchtig geschoven zal worden met het toptalent om Dost af en toe rust te gunnen, lijkt een extra spits – ondanks de ambitie om de kern uit te dunnen – daarom geen overbodige luxe. Op het eerste gezicht is het gewenste profiel duidelijk, althans wat diens specifieke kwaliteiten betreft: een echte nummer negen, die in staat is om het gewicht van de aanval te dragen en de nodige portie killerinstinct liefst nog eens koppelt aan goede voetjes. We hebben het hier per slot van rekening niet over de toekomstige vervangers van De Ketelaere en Noa Lang, leemtes die Tajon Buchanan en wellicht ook Andreas Skov Olson moeten zien te vullen. Wel over een back-up én eventuele opvolger voor Dost.

TWIJFEL OVER VIJVER
Komende zomer loopt zijn contract in Jan Breydel immers af, al is het niet gezegd dat de boomlange goalgetter dan werkelijk vertrekt. Waar hij tot voor kort nog met één been buiten stond, houdt Dost dankzij de komst van Schreuder nu ook zelf de deur open voor een verlengd verblijf. In die zin zijn de komende weken en maanden een soort proefperiode voor beide partijen om te beslissen of ze nadien al dan niet met elkaar verder willen. Misschien rolt er straks dus wel een contractverlenging uit de bus, maar in de tussentijd houdt Club rekening met een toekomst zonder Dost. Net daar knelt enigszins het schoentje in de profielschets van diens doublure. In welke vijver moet Blauw-Zwart namelijk vissen?



Over het gezochte type bestaat dan wel geen twijfel, de categorie waar Club op mikt is een ander paar mouwen. Om te beginnen mogen we veronderstellen dat Dost voorlopig eerste keuze blijft voorin. Een nieuwe klepper van zijn kaliber in huis halen om hem meteen alweer het leven zuur te maken, lijkt dan ook niet bepaald het beste idee. Alleen bestaat de kans dan dus wel dat Mannaert binnen een halfjaar vol aan de bak moet. In dat geval zou het toch handiger zijn mocht de landskampioen haar volgende aanvalsleider reeds kunnen inwerken. Bovendien kan Club zich nog weinig misstappen veroorloven in de jacht op een derde titel op rij, mét ook de dubbel als het even kan. Versterking is dus altijd welkom.

KORTE VS LANGE TERMIJN
Alles samen maakt het dat men in Westkapelle wat hinkt op twee gedachten, wat de zoektocht wellicht niet bevordert. Gaat Club voor een direct inzetbare kracht die kan wedijveren met Dost, maar in eerste instantie toch op het achterplan moet blijven om dan vanaf volgende zomer pas de fakkel over te nemen – en dus vermoedelijk ook de totale transferuitgaven dit seizoen andermaal de hoogte injaagt? Of een iets goedkopere piste, zoals een huurling, tweederangs spits of jong talent? Die eerste twee opties zijn vooral tijdelijke oplossingen, gericht op de korte termijn. Back ups die louter dienen om de komende periode te overbruggen, een strategie die weliswaar lang niet altijd het verhoopte resultaat oplevert.



Denk maar aan Jérémy Perbet, of de beperkte bijdrage van leenspelers als Tahith Chong en Nabil Dirar een jaar geleden. Dan boekte Blauw-Zwart in het verleden tijdens de wintermercato vaker succes met enkele ruwe diamanten die het vervolgens zelf verder kon polijsten, genre Badji en Pérez, met Wesley Moraes als voornaamste uitschieter. Een tactiek die dus echter eerder op lange termijn haar vruchten afwerpt. Misschien hoeft Club de knoop niet door te hakken, want beide pistes – en doelstellingen – vallen uiteraard met elkaar te combineren. Wie weet is het wel de beste keuze: een huurling of spits met iets minder allure als stand-in voor Dost, én een nieuwe groeibriljant als zijn potentiële opvolger.

DILEMMA VAN DOST
Afhankelijk van diens ontwikkeling, en de verdere plannen met Badji, Pérez en Loïs Openda, kan het dossier dan volgende zomer opnieuw onder de loep worden genomen. Al geven Mannaert en zijn team de voorkeur aan een proactieve aanpak, zeker nu ze de bal de afgelopen jaren zo vaak missloegen diep in de punt. Wie weet legt Club richting deadline daarom alsnog ettelijke miljoenen op tafel om zich van een grote naam of aanstormend toptalent te verzekeren, wat dan dus wel weer slecht nieuws kan betekenen voor Dost. Zijn heropleving, in combinatie met zijn aflopend contract, zadelt de landskampioen op die manier toch met een dilemma op. Dan lagen de kaarten onder Clement alvast duidelijker op tafel.

LEES OOK: Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

Denkt u dat Dost volgend seizoen nog bij Club speelt?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

93
93
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

56
56
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

28
28
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

73
73
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

45
45
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

242
242
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

32
32
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

50
50
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

182
182
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

62
62
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

405
405
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

233
233
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

83
83
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

107
107
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

339
339
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

177
177
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

232
232
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

207
207
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

949
949
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

183
183
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws