Dost brengt Club Brugge in lastig parket

door
Dost brengt Club Brugge in lastig parket

Dé vraag die op ieders lippen brandt voor het bezoek van Club Brugge aan Standard: wat vangt Alfred Schreuder aan met Noa Lang? Wie zeker niet lijkt te moeten wijken voor de smaakmaker van Blauw-Zwart, is alvast Bas Dost. Onder zijn landgenoot mag de Nederlandse goaltjesdief, vorig weekend meteen weer trefzeker tegen STVV, zich opnieuw vaste titularis diep in de punt noemen. Toch speurt Club naar verluidt nog steeds de markt af op jacht naar een nieuwe spits. Niet geheel onlogisch, al staat die zoektocht weliswaar bol van de dilemma"s voor Vincent Mannaert en co.


Zij maken niet voor het eerst werk van offensieve versterking in januari. Twee jaar geleden verspilde de landskampioen nog een pak centen aan Michael Krmencik, vorige winter streek Dost zelf dan weer neer in Jan Breydel. De missing link, liet toenmalig coach Philippe Clement destijds nog optekenen, al bleek het na een prima start dit seizoen niet langer te boteren tussen de twee. Sinds het vertrek van Clement naar AS Monaco verweet Dost zijn ex-trainer tussen de lijnen door inmiddels reeds een gebrek aan respect. Als speerpunt trok Clement doorgaans tenslotte de kaart van Charles De Ketelaere, voor wie Schreuder voortaan een net iets andere rol als schaduwspits heeft voorzien. In steun dus van Dost.

GEZOCHT: NUMMER 9
Het automatische gevolg is echter dat de spoeling voorin plots zowaar vrij dun oogt in Westkapelle. Akkoord, het contract van Daniel Pérez werd zopas nog opengebroken, een teken van vertrouwen in de Venezolaan – tegen STVV voor het eerst sinds augustus nog eens op de bank. En mogelijk keert ook Youssouph Badji vervroegd terug van zijn mislukte uitleenbeurt aan Stade Brest. Wie weet liggen beide jonkies bij Schreuder wel hoger in de schuif dan bij Clement, maar of hij hen werkelijk als volwaardige alternatieven voor Dost beschouwt is nog maar de vraag. Dan blijft De Ketelaere toch nog steeds zowat de enige volwaardige wisseloptie. Alleen heeft Schreuder met hem dus andere plannen in gedachten.



Tenzij er opnieuw duchtig geschoven zal worden met het toptalent om Dost af en toe rust te gunnen, lijkt een extra spits – ondanks de ambitie om de kern uit te dunnen – daarom geen overbodige luxe. Op het eerste gezicht is het gewenste profiel duidelijk, althans wat diens specifieke kwaliteiten betreft: een echte nummer negen, die in staat is om het gewicht van de aanval te dragen en de nodige portie killerinstinct liefst nog eens koppelt aan goede voetjes. We hebben het hier per slot van rekening niet over de toekomstige vervangers van De Ketelaere en Noa Lang, leemtes die Tajon Buchanan en wellicht ook Andreas Skov Olson moeten zien te vullen. Wel over een back-up én eventuele opvolger voor Dost.

TWIJFEL OVER VIJVER
Komende zomer loopt zijn contract in Jan Breydel immers af, al is het niet gezegd dat de boomlange goalgetter dan werkelijk vertrekt. Waar hij tot voor kort nog met één been buiten stond, houdt Dost dankzij de komst van Schreuder nu ook zelf de deur open voor een verlengd verblijf. In die zin zijn de komende weken en maanden een soort proefperiode voor beide partijen om te beslissen of ze nadien al dan niet met elkaar verder willen. Misschien rolt er straks dus wel een contractverlenging uit de bus, maar in de tussentijd houdt Club rekening met een toekomst zonder Dost. Net daar knelt enigszins het schoentje in de profielschets van diens doublure. In welke vijver moet Blauw-Zwart namelijk vissen?



Over het gezochte type bestaat dan wel geen twijfel, de categorie waar Club op mikt is een ander paar mouwen. Om te beginnen mogen we veronderstellen dat Dost voorlopig eerste keuze blijft voorin. Een nieuwe klepper van zijn kaliber in huis halen om hem meteen alweer het leven zuur te maken, lijkt dan ook niet bepaald het beste idee. Alleen bestaat de kans dan dus wel dat Mannaert binnen een halfjaar vol aan de bak moet. In dat geval zou het toch handiger zijn mocht de landskampioen haar volgende aanvalsleider reeds kunnen inwerken. Bovendien kan Club zich nog weinig misstappen veroorloven in de jacht op een derde titel op rij, mét ook de dubbel als het even kan. Versterking is dus altijd welkom.

KORTE VS LANGE TERMIJN
Alles samen maakt het dat men in Westkapelle wat hinkt op twee gedachten, wat de zoektocht wellicht niet bevordert. Gaat Club voor een direct inzetbare kracht die kan wedijveren met Dost, maar in eerste instantie toch op het achterplan moet blijven om dan vanaf volgende zomer pas de fakkel over te nemen – en dus vermoedelijk ook de totale transferuitgaven dit seizoen andermaal de hoogte injaagt? Of een iets goedkopere piste, zoals een huurling, tweederangs spits of jong talent? Die eerste twee opties zijn vooral tijdelijke oplossingen, gericht op de korte termijn. Back ups die louter dienen om de komende periode te overbruggen, een strategie die weliswaar lang niet altijd het verhoopte resultaat oplevert.



Denk maar aan Jérémy Perbet, of de beperkte bijdrage van leenspelers als Tahith Chong en Nabil Dirar een jaar geleden. Dan boekte Blauw-Zwart in het verleden tijdens de wintermercato vaker succes met enkele ruwe diamanten die het vervolgens zelf verder kon polijsten, genre Badji en Pérez, met Wesley Moraes als voornaamste uitschieter. Een tactiek die dus echter eerder op lange termijn haar vruchten afwerpt. Misschien hoeft Club de knoop niet door te hakken, want beide pistes – en doelstellingen – vallen uiteraard met elkaar te combineren. Wie weet is het wel de beste keuze: een huurling of spits met iets minder allure als stand-in voor Dost, én een nieuwe groeibriljant als zijn potentiële opvolger.

DILEMMA VAN DOST
Afhankelijk van diens ontwikkeling, en de verdere plannen met Badji, Pérez en Loïs Openda, kan het dossier dan volgende zomer opnieuw onder de loep worden genomen. Al geven Mannaert en zijn team de voorkeur aan een proactieve aanpak, zeker nu ze de bal de afgelopen jaren zo vaak missloegen diep in de punt. Wie weet legt Club richting deadline daarom alsnog ettelijke miljoenen op tafel om zich van een grote naam of aanstormend toptalent te verzekeren, wat dan dus wel weer slecht nieuws kan betekenen voor Dost. Zijn heropleving, in combinatie met zijn aflopend contract, zadelt de landskampioen op die manier toch met een dilemma op. Dan lagen de kaarten onder Clement alvast duidelijker op tafel.

LEES OOK: "Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Denkt u dat Dost volgend seizoen nog bij Club speelt?

Meest recent

Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt verdict

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

35
35
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

27
27
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

27
27
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

177
177
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

77
77
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

121
121
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

88
88
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

30
30
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

62
62
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

79
79
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

54
54
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

280
280
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

182
182
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

266
266
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

73
73
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

247
247
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

580
580
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

44
44
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

387
387
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

476
476
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

451
451
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

67
67
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

104
104
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

134
134
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

61
61

Meer sportnieuws