'Anderlecht weigerde pittig miljoenenbod op Amuzu'

589
'Anderlecht weigerde pittig miljoenenbod op Amuzu'

Francis Amuzu werd de afgelopen dagen gelinkt aan een aantal ploegen. De flankaanvaller van RSC Anderlecht zal deze maand niet vertrekken. Het Nieuwsblad kwam met een opvallend verhaal.


Anderlecht zou in de zomer een bod van maar liefst 9 miljoen euro op Amuzu hebben geweigerd. Het is niet bekend over welke club het gaat. Dat is toch zeer opmerkelijk, aangezien Amuzu geen vaste waarde was vorig seizoen, en ook dit seizoen niet. Bovendien zou zijn marktwaarde 3,8 miljoen euro bedragen.

ELFDE DUURSTE OOIT

Amuzu speelde als aanvaller tot op heden 132 wedstrijden voor Anderlecht en hij scoorde 12 keer en leverde 15 assists af. Dit seizoen schippert de 22-jarige speler, die nog tot medio 2024 onder contract ligt, tussen bank en basis. Amuzu werd de afgelopen dagen in verband gebracht met Olympique Marseille en OGC Nice. Die laatste club zou zelfs een huurbod hebben gedaan, maar dat werd uiteraard in de prullenbak gegooid. De kans bestaat dat de spurtbom in de zomer wél andere oorden gaat opzoeken. Amuzu zou zo de volgende speler van Neerpede kunnen zijn die een pak geld oplevert en naar een grotere competitie trekt. Het is opvallend dat Anderlecht dergelijk bod weigerde, want in zijn bestaan zou Amuzu zelfs de elfde duurste uitgaande transfer ooit worden als hij voor 9 miljoen euro was vertrokken.

Enkel Jérémy Doku (27 miljoen), Youri Tielemans (26 miljoen), Aleksandar Mitrovic (18,5 miljoen), Sambi Lokonga (17,5 miljoen), Romelu Lukaku (15 miljoen), Leander Dendoncker (15 miljoen), Chancel Mbemba (12 miljoen), Dieumerci Mbokani (11 miljoen), Vincent Kompany (10 miljoen) en Jan Koller (10 miljoen) waren duurder.

LEES OOK: Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Had RSCA dat bedrag moeten aanvaarden?

Meest recent

Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

6
6
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

8
8
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

17
17
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

33
33
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

157
157
Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

80
80
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

255
255
'De Bruyne doet ogen openen: Allegri grijpt in bij Napoli'

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

89
89
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

152
152
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

33
33
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

494
494
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

159
159
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

237
237
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

26
26
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

102
102
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

101
101
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

124
124
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

111
111
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

94
94
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

315
315
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

122
122
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

406
406
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

210
210
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

473
473
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

373
373

Meer sportnieuws