'Anderlecht weigerde pittig miljoenenbod op Amuzu'

door
'Anderlecht weigerde pittig miljoenenbod op Amuzu'

Francis Amuzu werd de afgelopen dagen gelinkt aan een aantal ploegen. De flankaanvaller van RSC Anderlecht zal deze maand niet vertrekken. Het Nieuwsblad kwam met een opvallend verhaal.


Anderlecht zou in de zomer een bod van maar liefst 9 miljoen euro op Amuzu hebben geweigerd. Het is niet bekend over welke club het gaat. Dat is toch zeer opmerkelijk, aangezien Amuzu geen vaste waarde was vorig seizoen, en ook dit seizoen niet. Bovendien zou zijn marktwaarde 3,8 miljoen euro bedragen.

ELFDE DUURSTE OOIT

Amuzu speelde als aanvaller tot op heden 132 wedstrijden voor Anderlecht en hij scoorde 12 keer en leverde 15 assists af. Dit seizoen schippert de 22-jarige speler, die nog tot medio 2024 onder contract ligt, tussen bank en basis. Amuzu werd de afgelopen dagen in verband gebracht met Olympique Marseille en OGC Nice. Die laatste club zou zelfs een huurbod hebben gedaan, maar dat werd uiteraard in de prullenbak gegooid. De kans bestaat dat de spurtbom in de zomer wél andere oorden gaat opzoeken. Amuzu zou zo de volgende speler van Neerpede kunnen zijn die een pak geld oplevert en naar een grotere competitie trekt. Het is opvallend dat Anderlecht dergelijk bod weigerde, want in zijn bestaan zou Amuzu zelfs de elfde duurste uitgaande transfer ooit worden als hij voor 9 miljoen euro was vertrokken.

Enkel Jérémy Doku (27 miljoen), Youri Tielemans (26 miljoen), Aleksandar Mitrovic (18,5 miljoen), Sambi Lokonga (17,5 miljoen), Romelu Lukaku (15 miljoen), Leander Dendoncker (15 miljoen), Chancel Mbemba (12 miljoen), Dieumerci Mbokani (11 miljoen), Vincent Kompany (10 miljoen) en Jan Koller (10 miljoen) waren duurder.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Had RSCA dat bedrag moeten aanvaarden?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

65
65
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

38
38
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

32
32
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

30
30
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

476
476
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

234
234
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

380
380
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

134
134
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

209
209
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

183
183
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

140
140
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

96
96
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

108
108
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

120
120
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

310
310
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

87
87
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

152
152
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

152
152
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

521
521
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

527
527
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

462
462
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

396
396

Meer sportnieuws