'Anderlecht weigerde pittig miljoenenbod op Amuzu'

door
'Anderlecht weigerde pittig miljoenenbod op Amuzu'

Francis Amuzu werd de afgelopen dagen gelinkt aan een aantal ploegen. De flankaanvaller van RSC Anderlecht zal deze maand niet vertrekken. Het Nieuwsblad kwam met een opvallend verhaal.


Anderlecht zou in de zomer een bod van maar liefst 9 miljoen euro op Amuzu hebben geweigerd. Het is niet bekend over welke club het gaat. Dat is toch zeer opmerkelijk, aangezien Amuzu geen vaste waarde was vorig seizoen, en ook dit seizoen niet. Bovendien zou zijn marktwaarde 3,8 miljoen euro bedragen.

ELFDE DUURSTE OOIT

Amuzu speelde als aanvaller tot op heden 132 wedstrijden voor Anderlecht en hij scoorde 12 keer en leverde 15 assists af. Dit seizoen schippert de 22-jarige speler, die nog tot medio 2024 onder contract ligt, tussen bank en basis. Amuzu werd de afgelopen dagen in verband gebracht met Olympique Marseille en OGC Nice. Die laatste club zou zelfs een huurbod hebben gedaan, maar dat werd uiteraard in de prullenbak gegooid. De kans bestaat dat de spurtbom in de zomer wél andere oorden gaat opzoeken. Amuzu zou zo de volgende speler van Neerpede kunnen zijn die een pak geld oplevert en naar een grotere competitie trekt. Het is opvallend dat Anderlecht dergelijk bod weigerde, want in zijn bestaan zou Amuzu zelfs de elfde duurste uitgaande transfer ooit worden als hij voor 9 miljoen euro was vertrokken.

Enkel Jérémy Doku (27 miljoen), Youri Tielemans (26 miljoen), Aleksandar Mitrovic (18,5 miljoen), Sambi Lokonga (17,5 miljoen), Romelu Lukaku (15 miljoen), Leander Dendoncker (15 miljoen), Chancel Mbemba (12 miljoen), Dieumerci Mbokani (11 miljoen), Vincent Kompany (10 miljoen) en Jan Koller (10 miljoen) waren duurder.

LEES OOK: Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

Had RSCA dat bedrag moeten aanvaarden?

Meest recent

Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

29
29
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

40
40
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

43
43
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

333
333
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

97
97
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

91
91
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

391
391
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

357
357
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

107
107
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

217
217
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

657
657
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

314
314
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

209
209
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

58
58
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

32
32
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

252
252
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

86
86
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

538
538
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

196
196
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

190
190
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

40
40
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

425
425
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

408
408
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

316
316
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

162
162

Meer sportnieuws