'Anderlecht weigerde pittig miljoenenbod op Amuzu'

door
'Anderlecht weigerde pittig miljoenenbod op Amuzu'

Francis Amuzu werd de afgelopen dagen gelinkt aan een aantal ploegen. De flankaanvaller van RSC Anderlecht zal deze maand niet vertrekken. Het Nieuwsblad kwam met een opvallend verhaal.


Anderlecht zou in de zomer een bod van maar liefst 9 miljoen euro op Amuzu hebben geweigerd. Het is niet bekend over welke club het gaat. Dat is toch zeer opmerkelijk, aangezien Amuzu geen vaste waarde was vorig seizoen, en ook dit seizoen niet. Bovendien zou zijn marktwaarde 3,8 miljoen euro bedragen.

ELFDE DUURSTE OOIT

Amuzu speelde als aanvaller tot op heden 132 wedstrijden voor Anderlecht en hij scoorde 12 keer en leverde 15 assists af. Dit seizoen schippert de 22-jarige speler, die nog tot medio 2024 onder contract ligt, tussen bank en basis. Amuzu werd de afgelopen dagen in verband gebracht met Olympique Marseille en OGC Nice. Die laatste club zou zelfs een huurbod hebben gedaan, maar dat werd uiteraard in de prullenbak gegooid. De kans bestaat dat de spurtbom in de zomer wél andere oorden gaat opzoeken. Amuzu zou zo de volgende speler van Neerpede kunnen zijn die een pak geld oplevert en naar een grotere competitie trekt. Het is opvallend dat Anderlecht dergelijk bod weigerde, want in zijn bestaan zou Amuzu zelfs de elfde duurste uitgaande transfer ooit worden als hij voor 9 miljoen euro was vertrokken.

Enkel Jérémy Doku (27 miljoen), Youri Tielemans (26 miljoen), Aleksandar Mitrovic (18,5 miljoen), Sambi Lokonga (17,5 miljoen), Romelu Lukaku (15 miljoen), Leander Dendoncker (15 miljoen), Chancel Mbemba (12 miljoen), Dieumerci Mbokani (11 miljoen), Vincent Kompany (10 miljoen) en Jan Koller (10 miljoen) waren duurder.

LEES OOK: ‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Had RSCA dat bedrag moeten aanvaarden?

Meest recent

Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

16
16
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

63
63
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

85
85
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

266
266
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

121
121
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

318
318
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

307
307
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

276
276
VAR-fiasco in JPL: Lardot geeft flagrante fout toe

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

251
251
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

143
143
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

253
253
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

156
156
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

110
110
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

105
105
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

83
83
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

301
301
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

521
521
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

540
540
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

74
74
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

70
70
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

362
362
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

27
27
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

207
207
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

320
320
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

395
395

Meer sportnieuws