Twee toppers stoppen na WK als Rode Duivel

door
Twee toppers stoppen na WK als Rode Duivel

Bondscoach Roberto Martinez moet gaan puzzelen door het stoppen van Thomas Vermaelen. Jongens als Zinho Vanheusden, Hannes Delcroix en Arthur Theate mogen dromen van een WK. Na het avontuur in Qatar gaan er nog Rode Duivels stoppen.


Spelersbegeleider Stijn Francis verwacht dat Dries Mertens en Toby Alderweireld na dit WK ook stoppen als international. "Ik denk dat ze het zo lang mogelijk willen volhouden. Nog een EK erbij, dat denk ik niet. Want ze zijn echt oud aan het worden", lacht de spelersbegeleider in De Tribune.

Mertens zal bij de start van het WK 35 jaar zijn. Hij is voorlopig aan een goed seizoen bezig bij Napoli, waar hij dit seizoen toch weer 8 keer raak trof in 21 wedstrijden. Alderweireld is bij de start van het WK 33 jaar. Bij het EK in 2024 zou Mertens al 37 jaar zijn, Alderweireld 35. Daardoor lijken zij na het WK op een hopelijk mooie manier afscheid te nemen als international.

MEER DAN 100 INTERLANDS

Mertens speelde al 103 interlands bij de Rode Duivels. Hij wist 21 doelpunten te scoren en 31 assists af te leveren. Mertens kende een moeilijk 2021 met het nodige blessureleed en speelde daardoor een matig EK. Door de ontwikkeling van Jérémy Doku en Charles De Ketelaere zal hij verder moeten knokken voor een WK-plaats, maar hij is dit seizoen goed bezig. Alderweireld speelde al 118 interlands, met 5 goals en 10 assists, en speelt voor Al-Duhail. Dat is niet meer het allerhoogste niveau en de ex-speler van Tottenham kende al een sober EK.
  

LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Zullen er nog meer afhaken na het WK?

Meest recent

'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

5
5
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

62
62
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

48
48
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

81
81
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

142
142
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

111
111
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

532
532
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

220
220
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

153
153
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

83
83
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

166
166
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

77
77
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

274
274
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

35
35
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

969
969
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

308
308
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

336
336
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

91
91
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

458
458
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

195
195
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

24
24
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

345
345
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

128
128
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

137
137
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

278
278

Meer sportnieuws