Twee toppers stoppen na WK als Rode Duivel

1194 stemmen
Twee toppers stoppen na WK als Rode Duivel

Bondscoach Roberto Martinez moet gaan puzzelen door het stoppen van Thomas Vermaelen. Jongens als Zinho Vanheusden, Hannes Delcroix en Arthur Theate mogen dromen van een WK. Na het avontuur in Qatar gaan er nog Rode Duivels stoppen.


Spelersbegeleider Stijn Francis verwacht dat Dries Mertens en Toby Alderweireld na dit WK ook stoppen als international. "Ik denk dat ze het zo lang mogelijk willen volhouden. Nog een EK erbij, dat denk ik niet. Want ze zijn echt oud aan het worden", lacht de spelersbegeleider in De Tribune.

Mertens zal bij de start van het WK 35 jaar zijn. Hij is voorlopig aan een goed seizoen bezig bij Napoli, waar hij dit seizoen toch weer 8 keer raak trof in 21 wedstrijden. Alderweireld is bij de start van het WK 33 jaar. Bij het EK in 2024 zou Mertens al 37 jaar zijn, Alderweireld 35. Daardoor lijken zij na het WK op een hopelijk mooie manier afscheid te nemen als international.

MEER DAN 100 INTERLANDS

Mertens speelde al 103 interlands bij de Rode Duivels. Hij wist 21 doelpunten te scoren en 31 assists af te leveren. Mertens kende een moeilijk 2021 met het nodige blessureleed en speelde daardoor een matig EK. Door de ontwikkeling van Jérémy Doku en Charles De Ketelaere zal hij verder moeten knokken voor een WK-plaats, maar hij is dit seizoen goed bezig. Alderweireld speelde al 118 interlands, met 5 goals en 10 assists, en speelt voor Al-Duhail. Dat is niet meer het allerhoogste niveau en de ex-speler van Tottenham kende al een sober EK.
  

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Zullen er nog meer afhaken na het WK?

Meest recent

Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

6
6
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

78
78
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

57
57
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

91
91
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

157
157
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

31
31
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

121
121
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

321
321
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

183
183
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

82
82
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

259
259
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

90
90
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

322
322
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

112
112
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

71
71
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

46
46
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

102
102
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

524
524
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

108
108
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

87
87
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

243
243
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

105
105
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

88
88
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

148
148

Meer sportnieuws