Alarm bij Antwerp: Priske grijpt in

door
Alarm bij Antwerp: Priske grijpt in

Tijdens de persconferentie voor de wedstrijd tegen KV Oostende verstuurde Brian Priske donderdag een niet te misverstane boodschap richting Sam Vines, de vaste linksachter van Antwerp FC in de voorbije maanden. De Deense coach hield het niet enkel bij woorden want vrijdag zat Vines de volledige 90 minuten op de bank tegen de kustploeg. Daarmee lijkt nood naar een nieuwe linksachter op de Bosuil groter dan ooit …


DRIE OPTIES, NIEMAND OVERTUIGT

Paul Gheysens is niet van plan om veel of grote transfers te realiseren in de huidige wintermercato. Brian Priske beschikt namelijk al over een gebalanceerde en uitvoerige spelersgroep, waar sommige posities dubbel of zelfs driedubbel bezet zijn. Veel reden tot klagen heeft de Deense coach dus niet. Enkel op de linksachter zit the Great Old duidelijk opgezadeld met een knelpuntpositie: daar overtuigen Sam Vines en Jelle Bataille allerminst. En om die reden moest Ritchie De Laet in de vorige wedstrijd tegen KV Oostende zelfs depanneren op de linksachter.

Dat Jelle Bataille geen onvergetelijke indruk maakt als linksachter, dat valt enigszins te begrijpen. De West-Vlaming is van nature een rechtsback waardoor hij op links dus tegen zijn voet moet spelen. “Hij gaat naar Antwerp als rechtsback en hij speelt op links”, zei Gert Verheyen daar eerder over in een gesprek met Het Nieuwsblad. En die moeilijke omstandigheid is uiteraard nefast voor Bataille’s sportieve prestaties op de Bosuil. In deze context verdient Bataille dus nog wat krediet.



Maar dat Sam Vines nog steeds niet het vereiste niveau haalt voor Antwerp FC, dat baart wél grote zorgen. De 22-jarige Amerikaan is bezig aan zijn eerste buitenlandse avontuur en daarom moet hij natuurlijk nog wat wennen aan het sportieve en culturele verschil. Anderzijds is Vines wel een achtvoudige international, een pure linksachter, en mag er vervolgens wat meer van hem verwacht worden. Maar na 1.447 minuten op de teller bij Antwerp – alle competities gecombineerd – blijkt het dat Vines duidelijk moeite heeft met het niveau van de Jupiler Pro League.

ZWAKKE SCHAKEL

Antwerp FC verkeert de laatste tijd terug in een goede vorm want hun laatste verloren match dateert alweer van vijf wedstrijden geleden (2-1 verlies tegen Sint-Truiden). Niet toevallig lag een fout van basisspeler Sam Vines toen aan de basis van die nederlaag. Hij leed knullig balverlies waarna Daichi Hayashi de openingstreffer kon scoren voor Sint-Truiden. “Tegen Anderlecht was iedereen op niveau, maar om een of andere reden haalden enkele jongens dat niveau vandaag niet”, was Priske streng na de 2-1 nederlaag in Limburg.

Niemand die er een seconde aan twijfelde dat Brian Priske doelde op Sam Vines. “In Vines op links zie ik het niet”, constateerde ook Gert Verheyen in Het Nieuwsblad. En dat is het verhaal van Vines dit seizoen. De Amerikaanse international wint weinig duels, maakt vaak individuele fouten en hij wordt op het fysieke vlak geregeld opzij gezet. Daarnaast voetbalt hij weinig verticaal en zijn Vines’ voorzetten van een bedenkelijk niveau. Te weinig voor zo’n ambitieuze club zoals Antwerp.



En daarom pleitte analist Patrick Goots onlangs in Gazet van Antwerpen voor een extra linksachter voor the Great Old. “Alleen de linksback blijft voor mij een probleem. Mocht er voor die positie deze mercato nog een opportuniteit langskomen, dan zou ik niet twijfelen”, aldus Goots, die daarbij vermeldde dat hij Vines niet afschrijft en toch wel potentie in hem ziet. “Maar nu komt hij te kort. Zijn positie is, eigenlijk al sinds het vertrek van Juklerod, de enige zwakke schakel in de ploeg.”

HET KREDIET VAN VINES

Desondanks kreeg Sam Vines dit seizoen al 1.447 speelminuten van Brian Priske. Indien iedereen fit en beschikbaar, dan kiest Brian Priske ervoor om Vines op te stellen als de vaste linksachter. Dat is ook heel logisch, want de Deen volgt Vines al meerdere jaren. Priske scoutte Vines toen hij nog coach was bij FC Midtjylland - en Vines bij Colorado speelde - omdat de linksachter een profiel heeft waar hij graag aan de slag mee gaat. Toen Antwerp FC in de vorige zomermercato een opvolger zocht voor de naar Lazio teruggekeerde Jordan Lukaku, wist Priske dus meteen naar wie hij moest bellen.

Maar het krediet van Sam Vines lijkt nu ook stilaan op te zijn bij Brian Priske. Donderdag verklaarde de coach van Antwerp FC dat hij veel meer van hem verwacht, vooral op het offensief gebied. “Wanneer ik zijn acties bij ­Colorado in de MLS analyseer, of naar zijn ­matchen bij de Amerikaanse ­nationale ploeg kijk, dan zie ik een andere speler”, zei Priske op de persconferentie voor de vrijdagwedstrijd tegen KV Oostende.



Het waren duidelijk geen loze woorden van Brian Priske, want vrijdag bleef Sam Vines de ganse wedstrijd op de bank. Een duidelijke wake-up call van de Deense coach, die alvast gelijk heeft wanneer hij Vines’ beperkte offensieve inbreng aanhaalt. Vines is onder alle linksachters van de Jupiler Pro League - met minimum evenveel speelminuten als hij - de laatst geklasseerde speler op volgende spelonderdelen: offensieve regelmaat, aantal voorzetten, aantal dribbels, gewonnen offensieve duels, versnellingen met de bal aan de voet, dreiging voor doel en het aantal passes naar de box.

LEES OOK: Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Moet Antwerp een nieuwe linksachter halen?

Meest recent

Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

5
5
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

37
37
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

45
45
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

61
61
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

35
35
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

34
34
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

83
83
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

59
59
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

294
294
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

271
271
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

238
238
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

21
21
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

91
91
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

206
206
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

93
93
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

66
66
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

230
230
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

356
356
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

84
84
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

284
284
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

285
285
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

327
327
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

290
290
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

55
55

Meer sportnieuws