Alarm bij Antwerp: Priske grijpt in

1175 stemmen
Alarm bij Antwerp: Priske grijpt in

Tijdens de persconferentie voor de wedstrijd tegen KV Oostende verstuurde Brian Priske donderdag een niet te misverstane boodschap richting Sam Vines, de vaste linksachter van Antwerp FC in de voorbije maanden. De Deense coach hield het niet enkel bij woorden want vrijdag zat Vines de volledige 90 minuten op de bank tegen de kustploeg. Daarmee lijkt nood naar een nieuwe linksachter op de Bosuil groter dan ooit …


DRIE OPTIES, NIEMAND OVERTUIGT

Paul Gheysens is niet van plan om veel of grote transfers te realiseren in de huidige wintermercato. Brian Priske beschikt namelijk al over een gebalanceerde en uitvoerige spelersgroep, waar sommige posities dubbel of zelfs driedubbel bezet zijn. Veel reden tot klagen heeft de Deense coach dus niet. Enkel op de linksachter zit the Great Old duidelijk opgezadeld met een knelpuntpositie: daar overtuigen Sam Vines en Jelle Bataille allerminst. En om die reden moest Ritchie De Laet in de vorige wedstrijd tegen KV Oostende zelfs depanneren op de linksachter.

Dat Jelle Bataille geen onvergetelijke indruk maakt als linksachter, dat valt enigszins te begrijpen. De West-Vlaming is van nature een rechtsback waardoor hij op links dus tegen zijn voet moet spelen. “Hij gaat naar Antwerp als rechtsback en hij speelt op links”, zei Gert Verheyen daar eerder over in een gesprek met Het Nieuwsblad. En die moeilijke omstandigheid is uiteraard nefast voor Bataille’s sportieve prestaties op de Bosuil. In deze context verdient Bataille dus nog wat krediet.



Maar dat Sam Vines nog steeds niet het vereiste niveau haalt voor Antwerp FC, dat baart wél grote zorgen. De 22-jarige Amerikaan is bezig aan zijn eerste buitenlandse avontuur en daarom moet hij natuurlijk nog wat wennen aan het sportieve en culturele verschil. Anderzijds is Vines wel een achtvoudige international, een pure linksachter, en mag er vervolgens wat meer van hem verwacht worden. Maar na 1.447 minuten op de teller bij Antwerp – alle competities gecombineerd – blijkt het dat Vines duidelijk moeite heeft met het niveau van de Jupiler Pro League.

ZWAKKE SCHAKEL

Antwerp FC verkeert de laatste tijd terug in een goede vorm want hun laatste verloren match dateert alweer van vijf wedstrijden geleden (2-1 verlies tegen Sint-Truiden). Niet toevallig lag een fout van basisspeler Sam Vines toen aan de basis van die nederlaag. Hij leed knullig balverlies waarna Daichi Hayashi de openingstreffer kon scoren voor Sint-Truiden. “Tegen Anderlecht was iedereen op niveau, maar om een of andere reden haalden enkele jongens dat niveau vandaag niet”, was Priske streng na de 2-1 nederlaag in Limburg.

Niemand die er een seconde aan twijfelde dat Brian Priske doelde op Sam Vines. “In Vines op links zie ik het niet”, constateerde ook Gert Verheyen in Het Nieuwsblad. En dat is het verhaal van Vines dit seizoen. De Amerikaanse international wint weinig duels, maakt vaak individuele fouten en hij wordt op het fysieke vlak geregeld opzij gezet. Daarnaast voetbalt hij weinig verticaal en zijn Vines’ voorzetten van een bedenkelijk niveau. Te weinig voor zo’n ambitieuze club zoals Antwerp.



En daarom pleitte analist Patrick Goots onlangs in Gazet van Antwerpen voor een extra linksachter voor the Great Old. “Alleen de linksback blijft voor mij een probleem. Mocht er voor die positie deze mercato nog een opportuniteit langskomen, dan zou ik niet twijfelen”, aldus Goots, die daarbij vermeldde dat hij Vines niet afschrijft en toch wel potentie in hem ziet. “Maar nu komt hij te kort. Zijn positie is, eigenlijk al sinds het vertrek van Juklerod, de enige zwakke schakel in de ploeg.”

HET KREDIET VAN VINES

Desondanks kreeg Sam Vines dit seizoen al 1.447 speelminuten van Brian Priske. Indien iedereen fit en beschikbaar, dan kiest Brian Priske ervoor om Vines op te stellen als de vaste linksachter. Dat is ook heel logisch, want de Deen volgt Vines al meerdere jaren. Priske scoutte Vines toen hij nog coach was bij FC Midtjylland - en Vines bij Colorado speelde - omdat de linksachter een profiel heeft waar hij graag aan de slag mee gaat. Toen Antwerp FC in de vorige zomermercato een opvolger zocht voor de naar Lazio teruggekeerde Jordan Lukaku, wist Priske dus meteen naar wie hij moest bellen.

Maar het krediet van Sam Vines lijkt nu ook stilaan op te zijn bij Brian Priske. Donderdag verklaarde de coach van Antwerp FC dat hij veel meer van hem verwacht, vooral op het offensief gebied. “Wanneer ik zijn acties bij ­Colorado in de MLS analyseer, of naar zijn ­matchen bij de Amerikaanse ­nationale ploeg kijk, dan zie ik een andere speler”, zei Priske op de persconferentie voor de vrijdagwedstrijd tegen KV Oostende.



Het waren duidelijk geen loze woorden van Brian Priske, want vrijdag bleef Sam Vines de ganse wedstrijd op de bank. Een duidelijke wake-up call van de Deense coach, die alvast gelijk heeft wanneer hij Vines’ beperkte offensieve inbreng aanhaalt. Vines is onder alle linksachters van de Jupiler Pro League - met minimum evenveel speelminuten als hij - de laatst geklasseerde speler op volgende spelonderdelen: offensieve regelmaat, aantal voorzetten, aantal dribbels, gewonnen offensieve duels, versnellingen met de bal aan de voet, dreiging voor doel en het aantal passes naar de box.

LEES OOK: 'Heropbouw Antwerp: Overmars krijgt loodzware transfertaak'

Moet Antwerp een nieuwe linksachter halen?

Meest recent

'Rigaux gaat meteen voor JPL-knaltransfer bij Feyenoord'

De voorbije dagen werd ook officieel bevestigd wat al een tijdje in de lucht hing: Dévy ...

3
3
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

36
36
De Boever ziet luxeprobleem voor Garcia: “Alleen Spanje heeft dit”

De Rode Duivels zijn deze week in het Proximus Basecamp in Tubeke al begonnen aan hun voorbereiding ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil nieuwe parel, Antwerp heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

45
45
Mehdi Bayat haalt zwaar uit: “Nieuw Heizeldrama…”

Het seizoenseinde blijft in Wallonië nog ferm nazinderen. Er was de Brusselse uithaal van Union ...

53
53
STVV ontvangt jackpot na absolute knaltransfer

STVV kende een wonderseizoen en zal volgend seizoen Europees voetbal spelen. Verschillende ...

58
58
Meunier verrast met opvallende Lukaku-onthulling

Sommige Rode Duivels zijn al gearriveerd in Tubeke om het WK-kamp te beginnen. Thomas Meunier is ...

86
86
‘Chelsea verkoopt Mike Penders nieuwe mokerslag’

Mike Penders maakte afgelopen seizoen enorm veel indruk bij Strasbourg. De doelman maakte op jonge ...

174
174
Mac Allister spreekt open over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was dit seizoen ongetwijfeld een van de beste spelers bij Union SG. Op zijn 28 ...

86
86
'Anderlecht denkt aan terugkeer ex-publiekslieveling'

Antoine Sibierski is volop bezig met de mercato. De sportief directeur moet samen met de scouting de ...

263
263
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

186
186
Ex-sterkhouder Anderlecht stopt met voetballen

Zeer groot nieuws uit Denemarken. Daar heeft Kasper Schmeichel vandaag aangekondigd dat hij de ...

95
95
Van der Elst over JPL-topper: "Misschien iets voor Union?"

Bij Union SG kenden ze een goed seizoen. De Brusselaars gaan echter aan de bak moeten, want er ...

68
68
Lommel SK de markt op: sterkhouder moeilijk houdbaar

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers gaan nu volop aan de bak moeten op ...

73
73
'Anderlecht maakt kans: vreemd bod op Duranville'

Borussia Dortmund is bereid om Julien Duranville van de hand te doen. De 20-jarige winger kende een ...

404
404
'Nieuwe Tzolis-wending: Club Brugge richting recordsom'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato tal van sterkhouders verliezen. Ook Christos Tzolis lijkt ...

559
559
'Heropbouw Antwerp: Overmars krijgt loodzware transfertaak'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

179
179
'Sibierski krijgt transferbudget te horen: víér topaanwinsten'

Antoine Sibierski staat in de komende weken en maanden voor een loodzware uitdaging. Hij moet bij ...

369
369
189 Beste Premier League-transfers: straffe notering Lammens

Senne Lammens kan straks met een serieuze portie vertrouwen richting het WK trekken. De doelman ...

95
95
Tzolis-debat breekt los: "City of Liverpool? Heb mijn twijfels"

Christos Tzolis kroonde zich maandag tot 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League. De ...

272
272
Anderlecht-schandaal barst open: ‘Coucke wist van niets’

Het blijft spoken bij Anderlecht. Jaren na de overname duiken opnieuw pijnlijke details op over wat ...

1109
1109
'Transfer Karetsas explodeert: vraagprijs Genk maakt brokken'

Dat Kos Karetsas in de zomermercato zal vertrekken bij KRC Genk lijkt al een tijdje duidelijk. Maar ...

851
851
Kompany opvolger Guardiola? Nieuwe onthulling duikt op

Vincent Kompany was afgelopen maandag één van de eregasten op de afscheidsviering van ...

229
229
Harde actie na malaise Anderlecht: "Coucke moet verkopen"

RSC Anderlecht heeft andermaal een teleurstellend seizoen achter de rug waarin het zonder prijzen ...

549
549
Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

Bij Club Brugge maken ze zich op voor een hete transferzomer. Verschillende goudhaantjes zijn grof ...

681
681

Meer sportnieuws