Alarm bij Antwerp: Priske grijpt in

door
Alarm bij Antwerp: Priske grijpt in

Tijdens de persconferentie voor de wedstrijd tegen KV Oostende verstuurde Brian Priske donderdag een niet te misverstane boodschap richting Sam Vines, de vaste linksachter van Antwerp FC in de voorbije maanden. De Deense coach hield het niet enkel bij woorden want vrijdag zat Vines de volledige 90 minuten op de bank tegen de kustploeg. Daarmee lijkt nood naar een nieuwe linksachter op de Bosuil groter dan ooit …


DRIE OPTIES, NIEMAND OVERTUIGT

Paul Gheysens is niet van plan om veel of grote transfers te realiseren in de huidige wintermercato. Brian Priske beschikt namelijk al over een gebalanceerde en uitvoerige spelersgroep, waar sommige posities dubbel of zelfs driedubbel bezet zijn. Veel reden tot klagen heeft de Deense coach dus niet. Enkel op de linksachter zit the Great Old duidelijk opgezadeld met een knelpuntpositie: daar overtuigen Sam Vines en Jelle Bataille allerminst. En om die reden moest Ritchie De Laet in de vorige wedstrijd tegen KV Oostende zelfs depanneren op de linksachter.

Dat Jelle Bataille geen onvergetelijke indruk maakt als linksachter, dat valt enigszins te begrijpen. De West-Vlaming is van nature een rechtsback waardoor hij op links dus tegen zijn voet moet spelen. “Hij gaat naar Antwerp als rechtsback en hij speelt op links”, zei Gert Verheyen daar eerder over in een gesprek met Het Nieuwsblad. En die moeilijke omstandigheid is uiteraard nefast voor Bataille’s sportieve prestaties op de Bosuil. In deze context verdient Bataille dus nog wat krediet.



Maar dat Sam Vines nog steeds niet het vereiste niveau haalt voor Antwerp FC, dat baart wél grote zorgen. De 22-jarige Amerikaan is bezig aan zijn eerste buitenlandse avontuur en daarom moet hij natuurlijk nog wat wennen aan het sportieve en culturele verschil. Anderzijds is Vines wel een achtvoudige international, een pure linksachter, en mag er vervolgens wat meer van hem verwacht worden. Maar na 1.447 minuten op de teller bij Antwerp – alle competities gecombineerd – blijkt het dat Vines duidelijk moeite heeft met het niveau van de Jupiler Pro League.

ZWAKKE SCHAKEL

Antwerp FC verkeert de laatste tijd terug in een goede vorm want hun laatste verloren match dateert alweer van vijf wedstrijden geleden (2-1 verlies tegen Sint-Truiden). Niet toevallig lag een fout van basisspeler Sam Vines toen aan de basis van die nederlaag. Hij leed knullig balverlies waarna Daichi Hayashi de openingstreffer kon scoren voor Sint-Truiden. “Tegen Anderlecht was iedereen op niveau, maar om een of andere reden haalden enkele jongens dat niveau vandaag niet”, was Priske streng na de 2-1 nederlaag in Limburg.

Niemand die er een seconde aan twijfelde dat Brian Priske doelde op Sam Vines. “In Vines op links zie ik het niet”, constateerde ook Gert Verheyen in Het Nieuwsblad. En dat is het verhaal van Vines dit seizoen. De Amerikaanse international wint weinig duels, maakt vaak individuele fouten en hij wordt op het fysieke vlak geregeld opzij gezet. Daarnaast voetbalt hij weinig verticaal en zijn Vines’ voorzetten van een bedenkelijk niveau. Te weinig voor zo’n ambitieuze club zoals Antwerp.



En daarom pleitte analist Patrick Goots onlangs in Gazet van Antwerpen voor een extra linksachter voor the Great Old. “Alleen de linksback blijft voor mij een probleem. Mocht er voor die positie deze mercato nog een opportuniteit langskomen, dan zou ik niet twijfelen”, aldus Goots, die daarbij vermeldde dat hij Vines niet afschrijft en toch wel potentie in hem ziet. “Maar nu komt hij te kort. Zijn positie is, eigenlijk al sinds het vertrek van Juklerod, de enige zwakke schakel in de ploeg.”

HET KREDIET VAN VINES

Desondanks kreeg Sam Vines dit seizoen al 1.447 speelminuten van Brian Priske. Indien iedereen fit en beschikbaar, dan kiest Brian Priske ervoor om Vines op te stellen als de vaste linksachter. Dat is ook heel logisch, want de Deen volgt Vines al meerdere jaren. Priske scoutte Vines toen hij nog coach was bij FC Midtjylland - en Vines bij Colorado speelde - omdat de linksachter een profiel heeft waar hij graag aan de slag mee gaat. Toen Antwerp FC in de vorige zomermercato een opvolger zocht voor de naar Lazio teruggekeerde Jordan Lukaku, wist Priske dus meteen naar wie hij moest bellen.

Maar het krediet van Sam Vines lijkt nu ook stilaan op te zijn bij Brian Priske. Donderdag verklaarde de coach van Antwerp FC dat hij veel meer van hem verwacht, vooral op het offensief gebied. “Wanneer ik zijn acties bij ­Colorado in de MLS analyseer, of naar zijn ­matchen bij de Amerikaanse ­nationale ploeg kijk, dan zie ik een andere speler”, zei Priske op de persconferentie voor de vrijdagwedstrijd tegen KV Oostende.



Het waren duidelijk geen loze woorden van Brian Priske, want vrijdag bleef Sam Vines de ganse wedstrijd op de bank. Een duidelijke wake-up call van de Deense coach, die alvast gelijk heeft wanneer hij Vines’ beperkte offensieve inbreng aanhaalt. Vines is onder alle linksachters van de Jupiler Pro League - met minimum evenveel speelminuten als hij - de laatst geklasseerde speler op volgende spelonderdelen: offensieve regelmaat, aantal voorzetten, aantal dribbels, gewonnen offensieve duels, versnellingen met de bal aan de voet, dreiging voor doel en het aantal passes naar de box.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

Moet Antwerp een nieuwe linksachter halen?

Meest recent

'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

81
81
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

103
103
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

118
118
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

117
117
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

20
20
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

255
255
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

269
269
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

64
64
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

161
161
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

37
37
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

74
74
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

287
287
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

707
707
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

336
336
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

817
817
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

95
95
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

266
266
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

441
441
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

59
59
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

263
263
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

51
51
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

341
341
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

25
25
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

273
273

Meer sportnieuws