Alarm bij Antwerp: Priske grijpt in

1175
Alarm bij Antwerp: Priske grijpt in

Tijdens de persconferentie voor de wedstrijd tegen KV Oostende verstuurde Brian Priske donderdag een niet te misverstane boodschap richting Sam Vines, de vaste linksachter van Antwerp FC in de voorbije maanden. De Deense coach hield het niet enkel bij woorden want vrijdag zat Vines de volledige 90 minuten op de bank tegen de kustploeg. Daarmee lijkt nood naar een nieuwe linksachter op de Bosuil groter dan ooit …


DRIE OPTIES, NIEMAND OVERTUIGT

Paul Gheysens is niet van plan om veel of grote transfers te realiseren in de huidige wintermercato. Brian Priske beschikt namelijk al over een gebalanceerde en uitvoerige spelersgroep, waar sommige posities dubbel of zelfs driedubbel bezet zijn. Veel reden tot klagen heeft de Deense coach dus niet. Enkel op de linksachter zit the Great Old duidelijk opgezadeld met een knelpuntpositie: daar overtuigen Sam Vines en Jelle Bataille allerminst. En om die reden moest Ritchie De Laet in de vorige wedstrijd tegen KV Oostende zelfs depanneren op de linksachter.

Dat Jelle Bataille geen onvergetelijke indruk maakt als linksachter, dat valt enigszins te begrijpen. De West-Vlaming is van nature een rechtsback waardoor hij op links dus tegen zijn voet moet spelen. “Hij gaat naar Antwerp als rechtsback en hij speelt op links”, zei Gert Verheyen daar eerder over in een gesprek met Het Nieuwsblad. En die moeilijke omstandigheid is uiteraard nefast voor Bataille’s sportieve prestaties op de Bosuil. In deze context verdient Bataille dus nog wat krediet.



Maar dat Sam Vines nog steeds niet het vereiste niveau haalt voor Antwerp FC, dat baart wél grote zorgen. De 22-jarige Amerikaan is bezig aan zijn eerste buitenlandse avontuur en daarom moet hij natuurlijk nog wat wennen aan het sportieve en culturele verschil. Anderzijds is Vines wel een achtvoudige international, een pure linksachter, en mag er vervolgens wat meer van hem verwacht worden. Maar na 1.447 minuten op de teller bij Antwerp – alle competities gecombineerd – blijkt het dat Vines duidelijk moeite heeft met het niveau van de Jupiler Pro League.

ZWAKKE SCHAKEL

Antwerp FC verkeert de laatste tijd terug in een goede vorm want hun laatste verloren match dateert alweer van vijf wedstrijden geleden (2-1 verlies tegen Sint-Truiden). Niet toevallig lag een fout van basisspeler Sam Vines toen aan de basis van die nederlaag. Hij leed knullig balverlies waarna Daichi Hayashi de openingstreffer kon scoren voor Sint-Truiden. “Tegen Anderlecht was iedereen op niveau, maar om een of andere reden haalden enkele jongens dat niveau vandaag niet”, was Priske streng na de 2-1 nederlaag in Limburg.

Niemand die er een seconde aan twijfelde dat Brian Priske doelde op Sam Vines. “In Vines op links zie ik het niet”, constateerde ook Gert Verheyen in Het Nieuwsblad. En dat is het verhaal van Vines dit seizoen. De Amerikaanse international wint weinig duels, maakt vaak individuele fouten en hij wordt op het fysieke vlak geregeld opzij gezet. Daarnaast voetbalt hij weinig verticaal en zijn Vines’ voorzetten van een bedenkelijk niveau. Te weinig voor zo’n ambitieuze club zoals Antwerp.



En daarom pleitte analist Patrick Goots onlangs in Gazet van Antwerpen voor een extra linksachter voor the Great Old. “Alleen de linksback blijft voor mij een probleem. Mocht er voor die positie deze mercato nog een opportuniteit langskomen, dan zou ik niet twijfelen”, aldus Goots, die daarbij vermeldde dat hij Vines niet afschrijft en toch wel potentie in hem ziet. “Maar nu komt hij te kort. Zijn positie is, eigenlijk al sinds het vertrek van Juklerod, de enige zwakke schakel in de ploeg.”

HET KREDIET VAN VINES

Desondanks kreeg Sam Vines dit seizoen al 1.447 speelminuten van Brian Priske. Indien iedereen fit en beschikbaar, dan kiest Brian Priske ervoor om Vines op te stellen als de vaste linksachter. Dat is ook heel logisch, want de Deen volgt Vines al meerdere jaren. Priske scoutte Vines toen hij nog coach was bij FC Midtjylland - en Vines bij Colorado speelde - omdat de linksachter een profiel heeft waar hij graag aan de slag mee gaat. Toen Antwerp FC in de vorige zomermercato een opvolger zocht voor de naar Lazio teruggekeerde Jordan Lukaku, wist Priske dus meteen naar wie hij moest bellen.

Maar het krediet van Sam Vines lijkt nu ook stilaan op te zijn bij Brian Priske. Donderdag verklaarde de coach van Antwerp FC dat hij veel meer van hem verwacht, vooral op het offensief gebied. “Wanneer ik zijn acties bij ­Colorado in de MLS analyseer, of naar zijn ­matchen bij de Amerikaanse ­nationale ploeg kijk, dan zie ik een andere speler”, zei Priske op de persconferentie voor de vrijdagwedstrijd tegen KV Oostende.



Het waren duidelijk geen loze woorden van Brian Priske, want vrijdag bleef Sam Vines de ganse wedstrijd op de bank. Een duidelijke wake-up call van de Deense coach, die alvast gelijk heeft wanneer hij Vines’ beperkte offensieve inbreng aanhaalt. Vines is onder alle linksachters van de Jupiler Pro League - met minimum evenveel speelminuten als hij - de laatst geklasseerde speler op volgende spelonderdelen: offensieve regelmaat, aantal voorzetten, aantal dribbels, gewonnen offensieve duels, versnellingen met de bal aan de voet, dreiging voor doel en het aantal passes naar de box.

LEES OOK: Nieuwe details Barça-deal Antwerp; Dwomoh vindt Belgische club

Moet Antwerp een nieuwe linksachter halen?

Meest recent

'Vranckx 'njet', Atlético grijpt naast Rode Duivel'

Aster Vranckx en Arthur Theate lijken allebei voor een nieuwe uitdaging te staan. Vranckx mag ...

28
28
Rits verklaart keuze Beerschot: “Er was al eerder contact”

Mats Rits heeft na maanden eindelijk een nieuwe club gevonden. Hij tekende voor drie jaar bij ...

30
30
Verschueren laat RSCA-fans dromen: "Dat is ons doel"

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen, al moeten ze tegen Union SG bewijzen dat ze echt ...

139
139
Kompany haalt uit, Godts debuteert en assist Saelemaekers

In de Serie A, Bundesliga, Premier League en Ligue 1 kwamen de grote kanonnen in actie. AC Milan, ...

50
50
Racing Genk maalt Beveren genadeloos door de gehaktmolen

De spraakmakende Beverse zege tegen Anderlecht lijkt plots al een ver verleden. De promovendus ging ...

58
58
Hubert doet boekje open over situatie El Hadj

De toekomst van Anouar Ait El Hadj bij Union Sint-Gillis blijft voorlopig onzeker. De middenvelder ...

112
112
Sporting Hasselt en Lokeren zorgen voor primeur in CPL

Het perfecte parcours van Sporting Hasselt en Lokeren is vanavond tot een einde gekomen. De ...

90
90
'Antwerp ziet alweer smaakmaker vertrekken'

Royal Antwerp FC gaat nog een drukke week tegemoet op de transfermarkt. In- en uitgaand gaat er nog ...

299
299
Patro Eisden pakt uit met zeer stevige aanwinst

Patro Eisden kende al een zeer drukke zomermercato. De Limburgers hebben vandaag nog een nieuwe ...

39
39
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC is zeer druk bezig met nieuwe contract en transfers. Marc Overmars & co hebben ...

144
144
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

479
479
Kompany vol overgave: "In mijn hoofd nul titels gewonnen"

Vincent Kompany opent het seizoen met een partij tegen VfB Stuttgart. Bayern München is ...

27
27
‘Rode Duivels keren zich tegen Jérémy Doku’

Jérémy Doku rekent hard af met de keuzes van Rudi Garcia op het WK. Alleen blijkt dat ...

1079
1079
AA Gent laat ervaren pion naar Engeland verkassen

AA Gent heeft een uitgaande transfer weten af te ronden. De Buffalo’s maakten bekend dat ze ...

130
130
Union slaat weer toe na Rodriguez: sterkhouder verlengt

Union SG wist Kevin Rodriguez zijn contract open te breken. De bekerwinnaar maakte bekend dat ze nog ...

25
25
Kritiek op Thorup: coach stuurt zelf stevig signaal

KRC Genk moet vanavond wonnen van SK Beveren, anders is er toch al een eerste kleine crisis. De ...

84
84
'Financiële kater Club Brugge: meer details bekend'

Naar jaarlijkse traditie deed Club Brugge alweer gouden zaken op de zomermercato, met in totaal ruim ...

549
549
'El Ouahdi out: KRC Genk met rug tegen de muur'

Even leek hij wel eens alsnog op post te kunnen blijven, maar dat Zakaria El Ouahdi deze zomer een ...

365
365
'Transferitis in Anderlecht: Sibierski bezwijkt'

Terwijl het in de late uurtjes van de transfermarkt zelf nog eens stevig hoopt toe te slaan, ...

478
478
'AA Gent dropt transferbom: comeback oude bekende'

AA Gent verzekerde zich donderdag van de League Phase van de Conference League. Daags na ...

324
324
Peter Vandenbempt doet verrassende onthulling: "Die 3..."

Peter Vandenbempt kent het Belgische voetbal als zijn broekzak, maar zelfs voor een ervaren ...

246
246
'Sibierski pakt uit: Anderlecht rondt recordtransfer af'

RSC Anderlecht vernam vrijdag welke tegenstanders het zal treffen in de Europa League. Om op drie ...

921
921
'Club Brugge loopt blauwtje: Ordonez-deal valt in duigen'

Joaquin Seys en Nicolo Tresoldi gaan behoudens een verrassing nergens meer naartoe, maar Club Brugge ...

457
457
Frank Boeckx krijgt het plots heel heet onder de voeten

Frank Boeckx was als analist wel wat gewoon. De voormalige doelman van onder meer AA Gent en ...

353
353
‘Volgende investeerder Standard Luik: één topkandidaat’

Standard Luik wil graag snel weer aan de top van het Belgische voetbal staan. Na het tijdperk van ...

406
406

Meer sportnieuws