Alarm bij Antwerp: Priske grijpt in

1175
Alarm bij Antwerp: Priske grijpt in

Tijdens de persconferentie voor de wedstrijd tegen KV Oostende verstuurde Brian Priske donderdag een niet te misverstane boodschap richting Sam Vines, de vaste linksachter van Antwerp FC in de voorbije maanden. De Deense coach hield het niet enkel bij woorden want vrijdag zat Vines de volledige 90 minuten op de bank tegen de kustploeg. Daarmee lijkt nood naar een nieuwe linksachter op de Bosuil groter dan ooit …


DRIE OPTIES, NIEMAND OVERTUIGT

Paul Gheysens is niet van plan om veel of grote transfers te realiseren in de huidige wintermercato. Brian Priske beschikt namelijk al over een gebalanceerde en uitvoerige spelersgroep, waar sommige posities dubbel of zelfs driedubbel bezet zijn. Veel reden tot klagen heeft de Deense coach dus niet. Enkel op de linksachter zit the Great Old duidelijk opgezadeld met een knelpuntpositie: daar overtuigen Sam Vines en Jelle Bataille allerminst. En om die reden moest Ritchie De Laet in de vorige wedstrijd tegen KV Oostende zelfs depanneren op de linksachter.

Dat Jelle Bataille geen onvergetelijke indruk maakt als linksachter, dat valt enigszins te begrijpen. De West-Vlaming is van nature een rechtsback waardoor hij op links dus tegen zijn voet moet spelen. “Hij gaat naar Antwerp als rechtsback en hij speelt op links”, zei Gert Verheyen daar eerder over in een gesprek met Het Nieuwsblad. En die moeilijke omstandigheid is uiteraard nefast voor Bataille’s sportieve prestaties op de Bosuil. In deze context verdient Bataille dus nog wat krediet.



Maar dat Sam Vines nog steeds niet het vereiste niveau haalt voor Antwerp FC, dat baart wél grote zorgen. De 22-jarige Amerikaan is bezig aan zijn eerste buitenlandse avontuur en daarom moet hij natuurlijk nog wat wennen aan het sportieve en culturele verschil. Anderzijds is Vines wel een achtvoudige international, een pure linksachter, en mag er vervolgens wat meer van hem verwacht worden. Maar na 1.447 minuten op de teller bij Antwerp – alle competities gecombineerd – blijkt het dat Vines duidelijk moeite heeft met het niveau van de Jupiler Pro League.

ZWAKKE SCHAKEL

Antwerp FC verkeert de laatste tijd terug in een goede vorm want hun laatste verloren match dateert alweer van vijf wedstrijden geleden (2-1 verlies tegen Sint-Truiden). Niet toevallig lag een fout van basisspeler Sam Vines toen aan de basis van die nederlaag. Hij leed knullig balverlies waarna Daichi Hayashi de openingstreffer kon scoren voor Sint-Truiden. “Tegen Anderlecht was iedereen op niveau, maar om een of andere reden haalden enkele jongens dat niveau vandaag niet”, was Priske streng na de 2-1 nederlaag in Limburg.

Niemand die er een seconde aan twijfelde dat Brian Priske doelde op Sam Vines. “In Vines op links zie ik het niet”, constateerde ook Gert Verheyen in Het Nieuwsblad. En dat is het verhaal van Vines dit seizoen. De Amerikaanse international wint weinig duels, maakt vaak individuele fouten en hij wordt op het fysieke vlak geregeld opzij gezet. Daarnaast voetbalt hij weinig verticaal en zijn Vines’ voorzetten van een bedenkelijk niveau. Te weinig voor zo’n ambitieuze club zoals Antwerp.



En daarom pleitte analist Patrick Goots onlangs in Gazet van Antwerpen voor een extra linksachter voor the Great Old. “Alleen de linksback blijft voor mij een probleem. Mocht er voor die positie deze mercato nog een opportuniteit langskomen, dan zou ik niet twijfelen”, aldus Goots, die daarbij vermeldde dat hij Vines niet afschrijft en toch wel potentie in hem ziet. “Maar nu komt hij te kort. Zijn positie is, eigenlijk al sinds het vertrek van Juklerod, de enige zwakke schakel in de ploeg.”

HET KREDIET VAN VINES

Desondanks kreeg Sam Vines dit seizoen al 1.447 speelminuten van Brian Priske. Indien iedereen fit en beschikbaar, dan kiest Brian Priske ervoor om Vines op te stellen als de vaste linksachter. Dat is ook heel logisch, want de Deen volgt Vines al meerdere jaren. Priske scoutte Vines toen hij nog coach was bij FC Midtjylland - en Vines bij Colorado speelde - omdat de linksachter een profiel heeft waar hij graag aan de slag mee gaat. Toen Antwerp FC in de vorige zomermercato een opvolger zocht voor de naar Lazio teruggekeerde Jordan Lukaku, wist Priske dus meteen naar wie hij moest bellen.

Maar het krediet van Sam Vines lijkt nu ook stilaan op te zijn bij Brian Priske. Donderdag verklaarde de coach van Antwerp FC dat hij veel meer van hem verwacht, vooral op het offensief gebied. “Wanneer ik zijn acties bij ­Colorado in de MLS analyseer, of naar zijn ­matchen bij de Amerikaanse ­nationale ploeg kijk, dan zie ik een andere speler”, zei Priske op de persconferentie voor de vrijdagwedstrijd tegen KV Oostende.



Het waren duidelijk geen loze woorden van Brian Priske, want vrijdag bleef Sam Vines de ganse wedstrijd op de bank. Een duidelijke wake-up call van de Deense coach, die alvast gelijk heeft wanneer hij Vines’ beperkte offensieve inbreng aanhaalt. Vines is onder alle linksachters van de Jupiler Pro League - met minimum evenveel speelminuten als hij - de laatst geklasseerde speler op volgende spelonderdelen: offensieve regelmaat, aantal voorzetten, aantal dribbels, gewonnen offensieve duels, versnellingen met de bal aan de voet, dreiging voor doel en het aantal passes naar de box.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Moet Antwerp een nieuwe linksachter halen?

Meest recent

Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

0
0
Boeckx duidelijk: "Dat is droommiddenveld van Rode Duivels"

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

29
29
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

14
14
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

74
74
‘Hard dilemma voor van Bommel: Lukaku niet tevreden’

Waar is Romelu Lukaku bij de Rode Duivels onder Mark van Bommel? Op het afgelopen WK was de ...

193
193
Tweestrijd Tresoldi: droomtransfer en interlandkeuze

Nicolo Tresoldi brak vorig seizoen volledig door bij Club Brugge en dit seizoen is de Duitse ...

47
47
‘Eerste City-bom al bekend: procedurefout onthuld’

Manchester City is schuldig bevonden aan 114 inbreuken tegen de Financial Fair Play-regels. Er ...

171
171
‘Lavia-zorgen bij Chelsea: Xabi Alonso vreest rampscenario’

Roméo Lavia is weer Rode Duivel en dat is niet onopgemerkt gebleven. Ook in de Britse media ...

110
110
Vandenbempt ziet drie ontdekkingen Rode Duivels

Bondscoach Mark van Bommel heeft een eerste nederlaag moeten slikken bij de Rode Duivels. Na zijn ...

274
274
‘Topclub gaat vol voor Tresoldi: Club eist monsterbedrag’

Nicolo Tresoldi werd afgelopen zomer nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht. ...

217
217
Ongeziene Lavia-statistiek: van Bommel hakt knoop door

Roméo Lavia is hét grote lichtpunt na Frankrijk. De Rode Duivels gingen dan wel ...

196
196
Infantino slaat snoeihard terug op UEFA

Gianni Infantino werd na zijn plannen om het WK te verkopen volledig afgemaakt. De Zwitser geeft ...

60
60
"Ze gaan te ver"-Vrouwelijke shock rond Alderweireld

Toby Alderweireld is sinds zijn afscheid als profvoetballer nauwelijks nog weg te denken van het ...

111
111
Bryan Ruiz (ex-KAA Gent) vindt straffe nieuwe uitdaging

Bryan Ruiz was in het verleden een smaakmaker van KAA Gent en de Costa Ricaan bouwde vervolgens een ...

50
50
Groot probleem Rode Duivels: De Ketelaere geviseerd

De Rode Duivels zijn aan het tijdperk onder Mark van Bommel begonnen met een zege op Italië en ...

381
381
TRANSFERUURTJE: ‘Plotse vertrekker Standard, strijd om Haaland’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

350
350
Mark van Bommel drukt stempel al: “Nieuwe identiteit”

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels inmiddels achter de rug. De bondscoach van ...

68
68
Miljoenen extra voor KBVB? Infantino onderzoekt masterplan

Gianni Infantino is een charmeoffensief aan het plannen om de nationale voetbalbonden weer achter ...

35
35
Franse media verdeeld na België – Frankrijk: vier buizen

De Rode Duivels gingen met het kleinste verschil onderuit tegen Frankrijk namens de Nations League. ...

199
199
'Bliksemtransfer Romelu Lukaku naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku koos afgelopen zomer voor een uitdaging bij het Turkse Fenerbahçe, maar de Rode ...

1108
1108
Wéér nachtmerrie voor Rode Duivels: “Onwaarschijnlijk”

De Rode Duivels zijn in de Nations League met een drie op zes begonnen. Bondscoach Mark van Bommel ...

168
168
Hommeles in Turkije vlak voor België: kritiek en arrestaties

Het rommelt bij Turkije. Na een dramatisch WK loopt het ook voor geen meter in de Nations League. Na ...

97
97
Mechele en co lyr-isch: enorme ontdekking bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben er een nieuwe smaakmaker bij. Roméo Lavia begon maandagavond tegen ...

102
102
Van Bommel-aanpak maakt brokken: Degryse ziet groot 'slachtoffer'

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

360
360
Potje De Bruyne kookt over: oorzaak woede-uitbarsting gekend

Tegen Italië was hij nog heer en meester op het Belgische middenveld. Maandagavond tegen ...

723
723

Meer sportnieuws