Beerschot en STVV maken degradatiestrijd weer spannend

door
Beerschot en STVV maken degradatiestrijd weer spannend

De degradatiestrijd is zaterdag weer een beetje spannender geworden. Rode lantaarn Beerschot zette tegen OH Leuven een scheve situatie nog recht en pakte zo drie mogelijk cruciale punten in de strijd om het behoud. Ze zagen bovendien dichtste concurrent Seraing de boot in gaan op Stayen, waar STVV met 3-1 te sterk bleek. De kloof tussen Beerschot en Seraing slinkt zo tot zeven punten.


Beerschot - OH Leuven 3-1
Trainer Javier Torrente gokte bij Beerschot, want hij liet sterspeler Holzhauser op de bank voor de terugkeer van aanvoerder Ryan Sanusi na maanden blessureleed. Die zet pakte aanvankelijk rampzalig uit, want na tien minuten keken de Ratten alweer tegen een achterstand aan. Ze ontsnapten eerst nog toen Allemeersch tegen de lat kopte, maar enkele minuten later trof Siebe Schrijvers wel raak met een heerlijke knal vanop 30 meter.

Maar Beerschot gaf blijk van mentale veerkracht en zette de situatie nog voor rust helemaal recht. Lemos krulde een vrije trap lekker binnen voor de gelijkmaker en daarna bracht Dom zijn ploeg op voorsprong. Die verdedigde Beerschot in de tweede helft met hand en tand, en met succes. In blessuretijd besliste Van den Bergh op aangeven van invaller Holzhauser de match nog helemaal.

Scoreverloop: 0-1 (9') Schrijvers, 1-1 (24') Lemos, 2-1 (38') Dom, 3-1 (90') Van den Bergh


STVV - Seraing 3-1
Op Stayen hadden beide teams dringend punten nodig na een slechte reeks. STVV had het met 3 op 21 nog iets beter gedaan dan de 0 op 18 van Seraing en dat bleek ook op het veld. Veel viel er in de eerste helft niet te beleven, maar beide teams slaagden er toch in elk één keer te scoren. Hayashi bracht de thuisploeg uit het niets op voorsprong, maar die goal werd enkele minuten later al uitgewist door Nadrani.

Na rust leek Seraing het meest aan te dringen op een voorsprong met enkele kansjes voor Mikautadze, maar het was toch aan de overkant dat het doelpunt viel. Brüls dwong een strafschop af en zette die vervolgens ook zelf om. Seraing kwam in blessuretijd nog dicht bij de gelijkmaker, maar Maziz zag zijn poging in het zijnet stranden. In de slotseconden nam Hara vervolgens nog alle twijfels weg.

Scoreverloop: 1-0 (40') Hayashi, 1-1 (44') Nadrani, 2-1 (78') Brüls (strafschop), 3-1 (90'+4') Hara

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

🚀

Zal Beerschot nu een reeks kunnen neerzetten?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

19
19
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

34
34
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

76
76
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

101
101
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

107
107
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

81
81
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

76
76
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

366
366
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

53
53
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

194
194
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

220
220
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

300
300
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

207
207
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

445
445
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

109
109
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

633
633
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

354
354
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws