Beerschot en STVV maken degradatiestrijd weer spannend

door
Beerschot en STVV maken degradatiestrijd weer spannend

De degradatiestrijd is zaterdag weer een beetje spannender geworden. Rode lantaarn Beerschot zette tegen OH Leuven een scheve situatie nog recht en pakte zo drie mogelijk cruciale punten in de strijd om het behoud. Ze zagen bovendien dichtste concurrent Seraing de boot in gaan op Stayen, waar STVV met 3-1 te sterk bleek. De kloof tussen Beerschot en Seraing slinkt zo tot zeven punten.


Beerschot - OH Leuven 3-1
Trainer Javier Torrente gokte bij Beerschot, want hij liet sterspeler Holzhauser op de bank voor de terugkeer van aanvoerder Ryan Sanusi na maanden blessureleed. Die zet pakte aanvankelijk rampzalig uit, want na tien minuten keken de Ratten alweer tegen een achterstand aan. Ze ontsnapten eerst nog toen Allemeersch tegen de lat kopte, maar enkele minuten later trof Siebe Schrijvers wel raak met een heerlijke knal vanop 30 meter.

Maar Beerschot gaf blijk van mentale veerkracht en zette de situatie nog voor rust helemaal recht. Lemos krulde een vrije trap lekker binnen voor de gelijkmaker en daarna bracht Dom zijn ploeg op voorsprong. Die verdedigde Beerschot in de tweede helft met hand en tand, en met succes. In blessuretijd besliste Van den Bergh op aangeven van invaller Holzhauser de match nog helemaal.

Scoreverloop: 0-1 (9') Schrijvers, 1-1 (24') Lemos, 2-1 (38') Dom, 3-1 (90') Van den Bergh


STVV - Seraing 3-1
Op Stayen hadden beide teams dringend punten nodig na een slechte reeks. STVV had het met 3 op 21 nog iets beter gedaan dan de 0 op 18 van Seraing en dat bleek ook op het veld. Veel viel er in de eerste helft niet te beleven, maar beide teams slaagden er toch in elk één keer te scoren. Hayashi bracht de thuisploeg uit het niets op voorsprong, maar die goal werd enkele minuten later al uitgewist door Nadrani.

Na rust leek Seraing het meest aan te dringen op een voorsprong met enkele kansjes voor Mikautadze, maar het was toch aan de overkant dat het doelpunt viel. Brüls dwong een strafschop af en zette die vervolgens ook zelf om. Seraing kwam in blessuretijd nog dicht bij de gelijkmaker, maar Maziz zag zijn poging in het zijnet stranden. In de slotseconden nam Hara vervolgens nog alle twijfels weg.

Scoreverloop: 1-0 (40') Hayashi, 1-1 (44') Nadrani, 2-1 (78') Brüls (strafschop), 3-1 (90'+4') Hara

LEES OOK: Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

Zal Beerschot nu een reeks kunnen neerzetten?

Meest recent

'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

6
6
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

112
112
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

121
121
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

120
120
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

137
137
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

42
42
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

130
130
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

85
85
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

227
227
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

405
405
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

258
258
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

230
230
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

181
181
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

313
313
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

291
291
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

123
123
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

370
370
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

87
87
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

312
312
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

123
123
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

82
82
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

204
204
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

232
232
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

530
530

Meer sportnieuws