Beerschot en STVV maken degradatiestrijd weer spannend

206 stemmen
Beerschot en STVV maken degradatiestrijd weer spannend

De degradatiestrijd is zaterdag weer een beetje spannender geworden. Rode lantaarn Beerschot zette tegen OH Leuven een scheve situatie nog recht en pakte zo drie mogelijk cruciale punten in de strijd om het behoud. Ze zagen bovendien dichtste concurrent Seraing de boot in gaan op Stayen, waar STVV met 3-1 te sterk bleek. De kloof tussen Beerschot en Seraing slinkt zo tot zeven punten.


Beerschot - OH Leuven 3-1
Trainer Javier Torrente gokte bij Beerschot, want hij liet sterspeler Holzhauser op de bank voor de terugkeer van aanvoerder Ryan Sanusi na maanden blessureleed. Die zet pakte aanvankelijk rampzalig uit, want na tien minuten keken de Ratten alweer tegen een achterstand aan. Ze ontsnapten eerst nog toen Allemeersch tegen de lat kopte, maar enkele minuten later trof Siebe Schrijvers wel raak met een heerlijke knal vanop 30 meter.

Maar Beerschot gaf blijk van mentale veerkracht en zette de situatie nog voor rust helemaal recht. Lemos krulde een vrije trap lekker binnen voor de gelijkmaker en daarna bracht Dom zijn ploeg op voorsprong. Die verdedigde Beerschot in de tweede helft met hand en tand, en met succes. In blessuretijd besliste Van den Bergh op aangeven van invaller Holzhauser de match nog helemaal.

Scoreverloop: 0-1 (9') Schrijvers, 1-1 (24') Lemos, 2-1 (38') Dom, 3-1 (90') Van den Bergh


STVV - Seraing 3-1
Op Stayen hadden beide teams dringend punten nodig na een slechte reeks. STVV had het met 3 op 21 nog iets beter gedaan dan de 0 op 18 van Seraing en dat bleek ook op het veld. Veel viel er in de eerste helft niet te beleven, maar beide teams slaagden er toch in elk één keer te scoren. Hayashi bracht de thuisploeg uit het niets op voorsprong, maar die goal werd enkele minuten later al uitgewist door Nadrani.

Na rust leek Seraing het meest aan te dringen op een voorsprong met enkele kansjes voor Mikautadze, maar het was toch aan de overkant dat het doelpunt viel. Brüls dwong een strafschop af en zette die vervolgens ook zelf om. Seraing kwam in blessuretijd nog dicht bij de gelijkmaker, maar Maziz zag zijn poging in het zijnet stranden. In de slotseconden nam Hara vervolgens nog alle twijfels weg.

Scoreverloop: 1-0 (40') Hayashi, 1-1 (44') Nadrani, 2-1 (78') Brüls (strafschop), 3-1 (90'+4') Hara

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

🚀

Zal Beerschot nu een reeks kunnen neerzetten?

Meest recent

Vierende Kompany heeft ook boodschap voor Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

4
4
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

70
70
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

31
31
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

143
143
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

119
119
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

288
288
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

329
329
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

80
80
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

187
187
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

112
112
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

86
86
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

188
188
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

292
292
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

409
409
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

193
193
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

587
587
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

65
65
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

378
378
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

263
263
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

398
398
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

276
276
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

185
185
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

239
239
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

190
190
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67

Meer sportnieuws