Beerschot en STVV maken degradatiestrijd weer spannend

door
Beerschot en STVV maken degradatiestrijd weer spannend

De degradatiestrijd is zaterdag weer een beetje spannender geworden. Rode lantaarn Beerschot zette tegen OH Leuven een scheve situatie nog recht en pakte zo drie mogelijk cruciale punten in de strijd om het behoud. Ze zagen bovendien dichtste concurrent Seraing de boot in gaan op Stayen, waar STVV met 3-1 te sterk bleek. De kloof tussen Beerschot en Seraing slinkt zo tot zeven punten.


Beerschot - OH Leuven 3-1
Trainer Javier Torrente gokte bij Beerschot, want hij liet sterspeler Holzhauser op de bank voor de terugkeer van aanvoerder Ryan Sanusi na maanden blessureleed. Die zet pakte aanvankelijk rampzalig uit, want na tien minuten keken de Ratten alweer tegen een achterstand aan. Ze ontsnapten eerst nog toen Allemeersch tegen de lat kopte, maar enkele minuten later trof Siebe Schrijvers wel raak met een heerlijke knal vanop 30 meter.

Maar Beerschot gaf blijk van mentale veerkracht en zette de situatie nog voor rust helemaal recht. Lemos krulde een vrije trap lekker binnen voor de gelijkmaker en daarna bracht Dom zijn ploeg op voorsprong. Die verdedigde Beerschot in de tweede helft met hand en tand, en met succes. In blessuretijd besliste Van den Bergh op aangeven van invaller Holzhauser de match nog helemaal.

Scoreverloop: 0-1 (9') Schrijvers, 1-1 (24') Lemos, 2-1 (38') Dom, 3-1 (90') Van den Bergh


STVV - Seraing 3-1
Op Stayen hadden beide teams dringend punten nodig na een slechte reeks. STVV had het met 3 op 21 nog iets beter gedaan dan de 0 op 18 van Seraing en dat bleek ook op het veld. Veel viel er in de eerste helft niet te beleven, maar beide teams slaagden er toch in elk één keer te scoren. Hayashi bracht de thuisploeg uit het niets op voorsprong, maar die goal werd enkele minuten later al uitgewist door Nadrani.

Na rust leek Seraing het meest aan te dringen op een voorsprong met enkele kansjes voor Mikautadze, maar het was toch aan de overkant dat het doelpunt viel. Brüls dwong een strafschop af en zette die vervolgens ook zelf om. Seraing kwam in blessuretijd nog dicht bij de gelijkmaker, maar Maziz zag zijn poging in het zijnet stranden. In de slotseconden nam Hara vervolgens nog alle twijfels weg.

Scoreverloop: 1-0 (40') Hayashi, 1-1 (44') Nadrani, 2-1 (78') Brüls (strafschop), 3-1 (90'+4') Hara

LEES OOK: Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

Zal Beerschot nu een reeks kunnen neerzetten?

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

15
15
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

39
39
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

20
20
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

40
40
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

218
218
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

258
258
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

167
167
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

207
207
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

246
246
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

473
473
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

91
91
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

155
155
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

206
206
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

109
109
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

57
57
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

91
91
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

151
151
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

79
79
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

222
222
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

59
59
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

146
146
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

608
608

Meer sportnieuws