Beerschot en STVV maken degradatiestrijd weer spannend

door
Beerschot en STVV maken degradatiestrijd weer spannend

De degradatiestrijd is zaterdag weer een beetje spannender geworden. Rode lantaarn Beerschot zette tegen OH Leuven een scheve situatie nog recht en pakte zo drie mogelijk cruciale punten in de strijd om het behoud. Ze zagen bovendien dichtste concurrent Seraing de boot in gaan op Stayen, waar STVV met 3-1 te sterk bleek. De kloof tussen Beerschot en Seraing slinkt zo tot zeven punten.


Beerschot - OH Leuven 3-1
Trainer Javier Torrente gokte bij Beerschot, want hij liet sterspeler Holzhauser op de bank voor de terugkeer van aanvoerder Ryan Sanusi na maanden blessureleed. Die zet pakte aanvankelijk rampzalig uit, want na tien minuten keken de Ratten alweer tegen een achterstand aan. Ze ontsnapten eerst nog toen Allemeersch tegen de lat kopte, maar enkele minuten later trof Siebe Schrijvers wel raak met een heerlijke knal vanop 30 meter.

Maar Beerschot gaf blijk van mentale veerkracht en zette de situatie nog voor rust helemaal recht. Lemos krulde een vrije trap lekker binnen voor de gelijkmaker en daarna bracht Dom zijn ploeg op voorsprong. Die verdedigde Beerschot in de tweede helft met hand en tand, en met succes. In blessuretijd besliste Van den Bergh op aangeven van invaller Holzhauser de match nog helemaal.

Scoreverloop: 0-1 (9') Schrijvers, 1-1 (24') Lemos, 2-1 (38') Dom, 3-1 (90') Van den Bergh


STVV - Seraing 3-1
Op Stayen hadden beide teams dringend punten nodig na een slechte reeks. STVV had het met 3 op 21 nog iets beter gedaan dan de 0 op 18 van Seraing en dat bleek ook op het veld. Veel viel er in de eerste helft niet te beleven, maar beide teams slaagden er toch in elk één keer te scoren. Hayashi bracht de thuisploeg uit het niets op voorsprong, maar die goal werd enkele minuten later al uitgewist door Nadrani.

Na rust leek Seraing het meest aan te dringen op een voorsprong met enkele kansjes voor Mikautadze, maar het was toch aan de overkant dat het doelpunt viel. Brüls dwong een strafschop af en zette die vervolgens ook zelf om. Seraing kwam in blessuretijd nog dicht bij de gelijkmaker, maar Maziz zag zijn poging in het zijnet stranden. In de slotseconden nam Hara vervolgens nog alle twijfels weg.

Scoreverloop: 1-0 (40') Hayashi, 1-1 (44') Nadrani, 2-1 (78') Brüls (strafschop), 3-1 (90'+4') Hara

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Zal Beerschot nu een reeks kunnen neerzetten?

Meest recent

Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

10
10
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

34
34
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

82
82
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

97
97
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

148
148
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

49
49
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

70
70
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

45
45
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

363
363
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

103
103
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

246
246
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

496
496
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

384
384
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

95
95
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

238
238
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

160
160
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

286
286
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

326
326
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

316
316
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

347
347
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

206
206
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

145
145
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

214
214
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

768
768
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

328
328

Meer sportnieuws