Coach wijst blunderende Theate publiekelijk terecht

door
Coach wijst blunderende Theate publiekelijk terecht

Het ging de voorbije maanden weer bijzonder snel voor Arthur Theate. De 21-jarige versierde in augustus zijn droomtransfer en verkaste van KV Oostende naar Bologna, waar hij meteen een basisplaats afdwong in de Serie A en ook snel indruk maakte. Het leverde hem in november zijn debuut als Rode Duivel op, met een basisplaats in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd tegen Wales, en deze maand werd er zelfs al gesproken over interesse van AC Milan.


De carrière van Theate blijft dus maar in stijgende lijn gaan, al kwam hij de laatste weken wel onder vuur te liggen. De verdediger ging in de fout bij beide tegendoelpunten in de wedstrijd tegen Cagliari en maakte daarna ook in de wedstrijden tegen Napoli en Hellas Verona geen indruk. De Italiaanse media toonden zich streng in hun beoordelingen en ook trainer Sinisa Mihajlovic is nu scherp.

Op zijn persconferentie na de nederlaag tegen Verona had hij een duidelijke boodschap voor Theate. "Sinds zijn selectie voor de nationale ploeg, is hij nonchalanter en minder gefocust. Hij zegt zelf van niet, maar ik kan zien dat hij nu dingen doet die hij voordien niet deed", klonk het streng. "Hij moet zijn hoofd weer op orde krijgen. Maar hij is nog jong. Als er plots over je gepraat wordt, dan is het normaal dat je een beetje gek wordt. Hij heeft een goede mentaliteit en ik heb hem graag. Hij moet alleen weer een beetje meer nederig worden."

WEGZAKKEN
Bij Bologna zullen ze hopen dat Theate er snel weer staat, want na een nul op negen is het weggezakt naar de dertiende plaats in de Serie A. Als het die slechte reeks niet kan stoppen, dreigt het nog in het degradatiegewoel terecht te komen. Theate was dit seizoen tot dusver al goed voor twee goals en een assist in zeventien wedstrijden.

Zal Theate zich snel herpakken?

Meest recent

Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

24
24
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

34
34
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

98
98
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

94
94
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

199
199
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

89
89
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

102
102
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

60
60
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

165
165
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

687
687
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

180
180
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

477
477
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

321
321
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

149
149
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

244
244
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

160
160
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

502
502
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

399
399
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

191
191
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

366
366
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

928
928
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

289
289
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

536
536
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

362
362
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

400
400

Meer sportnieuws