Kompany: "Ik zie al twee jaar de allergekste zaken"

541 stemmen
Kompany:

RSC Anderlecht wil na het compleet overbodige puntenverlies tegen Standard tegen KV Mechelen weer aanknopen met de zege. Dat is makkelijker gezegd dan gedaan, want de Brusselaars hebben het altijd zwaar in Mechelen. Vincent Kompany sprak over enkele hete hangijzers.


Over de kwaaltjes bij Raman: “Hij kende wat problemen tijdens de oefenmatchen en in aanloop naar Standard, maar nu deed hij alles mee."

Over de blunder van Gomez:  "Het was een fout die gevolgen had, maar dat hoort bij het leven van een profvoetballer. Dat moet je aanvaarden en je moet daar proberen progressie in proberen te maken. Hij is mentaal ijzersterk, dus ik maak mij daar weinig zorgen over.”



Over Standard: "We kunnen deze wedstrijd gebruiken als motivatie om beter te doen. Het jaar 2022 is een jaar waarin we ambitieus willen zijn en we moeten nu de volgende stap zetten."

Over de mercato: "We kijken naar de langere termijn. Op de korte termijn willen we vooral onze beste spelers behouden en zo een bepaalde stabiliteit behouden."

Over Amuzu: "Ciske is een speler die altijd kan starten in functie van wat we nodig hebben. Het is een veelzijdige speler, die in een tweespitsensysteem kan spelen. Hij kan tussen de linies spelen, op de flank… Hij past perfect in moderne voetbal met zijn snelheid."



Over de schandalen in het Belgische voetbal: "Ik ben hier 800 dagen en er is wel elke dag een schandaal geweest. Wat kan ik er over zeggen… Laten we hopen dat we nu een stap in de juiste richting zetten."

Over corona: "Ik ben een coronacoach (omdat hij coach werd in volle coronapandemie, nvdr.). Ik zie al twee jaar de allergekste zaken gebeuren en ik heb geleerd om daar heel rustig in te blijven. Ik focus mij op zaken waar ik wel invloed op kan hebben. Ik ben wel fier op mijn jongens dat we tot op vandaag voorlopig weinig coronagevallen hebben gehad. Dat KVM niet wou spelen afgelopen week? Dat het bij andere clubs anders is, dan is dat maar zo. Ik heb veel respect voor Vrancken, maar ik wil mij focussen op het veld. Ik ga ervan dat de bedoelingen goed zijn bij Mechelen, dus daar heb ik respect voor. Ik ben iemand die graag voetbal wil zien in het weekend, al moet ik daar andere spelers voor ontdekken."

LEES OOK: 'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Gaat RSCA winnen bij Mechelen?

Meest recent

'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

26
26
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

24
24
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

202
202
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

325
325
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

223
223
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

245
245
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

238
238
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

34
34
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

208
208
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

224
224
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

33
33
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

35
35
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

80
80
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

130
130
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

188
188
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

856
856
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

176
176
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

232
232
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

216
216
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

210
210
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

301
301
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

55
55
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

55
55
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

209
209

Meer sportnieuws