Kompany: "Ik zie al twee jaar de allergekste zaken"

door
Kompany:

RSC Anderlecht wil na het compleet overbodige puntenverlies tegen Standard tegen KV Mechelen weer aanknopen met de zege. Dat is makkelijker gezegd dan gedaan, want de Brusselaars hebben het altijd zwaar in Mechelen. Vincent Kompany sprak over enkele hete hangijzers.


Over de kwaaltjes bij Raman: “Hij kende wat problemen tijdens de oefenmatchen en in aanloop naar Standard, maar nu deed hij alles mee."

Over de blunder van Gomez:  "Het was een fout die gevolgen had, maar dat hoort bij het leven van een profvoetballer. Dat moet je aanvaarden en je moet daar proberen progressie in proberen te maken. Hij is mentaal ijzersterk, dus ik maak mij daar weinig zorgen over.”



Over Standard: "We kunnen deze wedstrijd gebruiken als motivatie om beter te doen. Het jaar 2022 is een jaar waarin we ambitieus willen zijn en we moeten nu de volgende stap zetten."

Over de mercato: "We kijken naar de langere termijn. Op de korte termijn willen we vooral onze beste spelers behouden en zo een bepaalde stabiliteit behouden."

Over Amuzu: "Ciske is een speler die altijd kan starten in functie van wat we nodig hebben. Het is een veelzijdige speler, die in een tweespitsensysteem kan spelen. Hij kan tussen de linies spelen, op de flank… Hij past perfect in moderne voetbal met zijn snelheid."



Over de schandalen in het Belgische voetbal: "Ik ben hier 800 dagen en er is wel elke dag een schandaal geweest. Wat kan ik er over zeggen… Laten we hopen dat we nu een stap in de juiste richting zetten."

Over corona: "Ik ben een coronacoach (omdat hij coach werd in volle coronapandemie, nvdr.). Ik zie al twee jaar de allergekste zaken gebeuren en ik heb geleerd om daar heel rustig in te blijven. Ik focus mij op zaken waar ik wel invloed op kan hebben. Ik ben wel fier op mijn jongens dat we tot op vandaag voorlopig weinig coronagevallen hebben gehad. Dat KVM niet wou spelen afgelopen week? Dat het bij andere clubs anders is, dan is dat maar zo. Ik heb veel respect voor Vrancken, maar ik wil mij focussen op het veld. Ik ga ervan dat de bedoelingen goed zijn bij Mechelen, dus daar heb ik respect voor. Ik ben iemand die graag voetbal wil zien in het weekend, al moet ik daar andere spelers voor ontdekken."

LEES OOK: Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Gaat RSCA winnen bij Mechelen?

Meest recent

Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

87
87
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

84
84
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

69
69
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

183
183
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

22
22
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

187
187
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

78
78
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

251
251
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

81
81
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

458
458
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

39
39
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

80
80
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

167
167
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

614
614
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

268
268
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

101
101
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

334
334
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

288
288
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1365
1365
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

538
538
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

152
152
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

634
634
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

348
348
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

414
414
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

245
245

Meer sportnieuws