Kompany: "Ik zie al twee jaar de allergekste zaken"

541 stemmen
Kompany:

RSC Anderlecht wil na het compleet overbodige puntenverlies tegen Standard tegen KV Mechelen weer aanknopen met de zege. Dat is makkelijker gezegd dan gedaan, want de Brusselaars hebben het altijd zwaar in Mechelen. Vincent Kompany sprak over enkele hete hangijzers.


Over de kwaaltjes bij Raman: “Hij kende wat problemen tijdens de oefenmatchen en in aanloop naar Standard, maar nu deed hij alles mee."

Over de blunder van Gomez:  "Het was een fout die gevolgen had, maar dat hoort bij het leven van een profvoetballer. Dat moet je aanvaarden en je moet daar proberen progressie in proberen te maken. Hij is mentaal ijzersterk, dus ik maak mij daar weinig zorgen over.”



Over Standard: "We kunnen deze wedstrijd gebruiken als motivatie om beter te doen. Het jaar 2022 is een jaar waarin we ambitieus willen zijn en we moeten nu de volgende stap zetten."

Over de mercato: "We kijken naar de langere termijn. Op de korte termijn willen we vooral onze beste spelers behouden en zo een bepaalde stabiliteit behouden."

Over Amuzu: "Ciske is een speler die altijd kan starten in functie van wat we nodig hebben. Het is een veelzijdige speler, die in een tweespitsensysteem kan spelen. Hij kan tussen de linies spelen, op de flank… Hij past perfect in moderne voetbal met zijn snelheid."



Over de schandalen in het Belgische voetbal: "Ik ben hier 800 dagen en er is wel elke dag een schandaal geweest. Wat kan ik er over zeggen… Laten we hopen dat we nu een stap in de juiste richting zetten."

Over corona: "Ik ben een coronacoach (omdat hij coach werd in volle coronapandemie, nvdr.). Ik zie al twee jaar de allergekste zaken gebeuren en ik heb geleerd om daar heel rustig in te blijven. Ik focus mij op zaken waar ik wel invloed op kan hebben. Ik ben wel fier op mijn jongens dat we tot op vandaag voorlopig weinig coronagevallen hebben gehad. Dat KVM niet wou spelen afgelopen week? Dat het bij andere clubs anders is, dan is dat maar zo. Ik heb veel respect voor Vrancken, maar ik wil mij focussen op het veld. Ik ga ervan dat de bedoelingen goed zijn bij Mechelen, dus daar heb ik respect voor. Ik ben iemand die graag voetbal wil zien in het weekend, al moet ik daar andere spelers voor ontdekken."

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Gaat RSCA winnen bij Mechelen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

7
7
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

22
22
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

12
12
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

33
33
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

102
102
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

341
341
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

88
88
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

115
115
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

102
102
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

80
80
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

143
143
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

801
801
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

140
140
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

273
273
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

96
96
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

757
757
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

152
152
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

178
178
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

212
212
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

71
71
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

227
227
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

1077
1077
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

99
99
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

355
355
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

950
950

Meer sportnieuws