Kompany doet oproep aan Mertens en Vertonghen

1517
Kompany doet oproep aan Mertens en Vertonghen

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht en dat was een zegen voor het Belgische voetbal. Indien fit was hij een topper op het veld, maar corona zorgde er mee voor dat hij al na één jaar stopte en coach van Anderlecht werd. Daar kende hij een goede eerste jaar als coach en het tweede verloopt voorlopig positief. Kompany hoopt dat nog meer Rode Duivels zijn voorbeeld en dat van Thomas Vermaelen volgen.


Vermaelen hing vandaag de schoenen aan de haak en wordt assistent-trainer bij de Rode Duivels. Kompany had lof voor voor de ex-speler van Ajax, Arsenal, AS Roma en FC Barcelona.

"Thomas kende een prachtige carrière. Ik voel met hem mee, want hij sukkelde ook met veel blessures maar hij knokte altijd terug. Op zijn 28ste werd hij ook al eens afgeschreven na een blessure, maar hij speelde nog voor FC Barcelona. Hij was ook nog eens sterk op het afgelopen EK. Zijn talent werd vaak onderschat. Een fitte Vermaelen zou altijd een sterkhouder zijn geweest naast Pique bij Barcelona. Dat hij toch nog zo een mooie en lange carrière heeft weten te realiseren, daar heb ik respect voor", zei Kompany op zijn perspraatje.

TOEKOMST

Kompany vindt het alvast zeer goed dat met Radja Nainggolan (Antwerp), Nicolas Lombaerts (AA Gent, T3), Steven Defour (KV Mechelen, assistent), hijzelf en nu ook Vermaelen heel wat spelers van de Gouden Generatie zich al ten dienste van het Belgische voetbal stellen. Hij hoopt dat er nog meer jongens van de Gouden Generatie gaan volgen.

"Volgens mij gaat de Gouden Generatie het Belgische voetbal naar een hoger niveau loodsen. Heel wat van die spelers hebben gezien hoe het er aan de Europese top aan toegaat en werkten met de beste trainers ter wereld. Ik hoop dat ze terugkeren naar België om het Belgische voetbal op die manier naar een hoger niveau te tillen. Ik denk dan aan jongens zoals Dries Mertens, Jan Vertonghen en anderen…"

LEES OOK: Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Zullen er nog meer Rode Duivels terugkeren naar België?

Meest recent

Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

5
5
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

13
13
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

141
141
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

69
69
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

117
117
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

220
220
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

111
111
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

100
100
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

454
454
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

137
137
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

89
89
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

109
109
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

31
31
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

78
78
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

299
299
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

41
41
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

55
55
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

123
123
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

229
229
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

77
77
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

230
230
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

32
32
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

90
90

Meer sportnieuws