Kompany doet oproep aan Mertens en Vertonghen

door
Kompany doet oproep aan Mertens en Vertonghen

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht en dat was een zegen voor het Belgische voetbal. Indien fit was hij een topper op het veld, maar corona zorgde er mee voor dat hij al na één jaar stopte en coach van Anderlecht werd. Daar kende hij een goede eerste jaar als coach en het tweede verloopt voorlopig positief. Kompany hoopt dat nog meer Rode Duivels zijn voorbeeld en dat van Thomas Vermaelen volgen.


Vermaelen hing vandaag de schoenen aan de haak en wordt assistent-trainer bij de Rode Duivels. Kompany had lof voor voor de ex-speler van Ajax, Arsenal, AS Roma en FC Barcelona.

"Thomas kende een prachtige carrière. Ik voel met hem mee, want hij sukkelde ook met veel blessures maar hij knokte altijd terug. Op zijn 28ste werd hij ook al eens afgeschreven na een blessure, maar hij speelde nog voor FC Barcelona. Hij was ook nog eens sterk op het afgelopen EK. Zijn talent werd vaak onderschat. Een fitte Vermaelen zou altijd een sterkhouder zijn geweest naast Pique bij Barcelona. Dat hij toch nog zo een mooie en lange carrière heeft weten te realiseren, daar heb ik respect voor", zei Kompany op zijn perspraatje.

TOEKOMST

Kompany vindt het alvast zeer goed dat met Radja Nainggolan (Antwerp), Nicolas Lombaerts (AA Gent, T3), Steven Defour (KV Mechelen, assistent), hijzelf en nu ook Vermaelen heel wat spelers van de Gouden Generatie zich al ten dienste van het Belgische voetbal stellen. Hij hoopt dat er nog meer jongens van de Gouden Generatie gaan volgen.

"Volgens mij gaat de Gouden Generatie het Belgische voetbal naar een hoger niveau loodsen. Heel wat van die spelers hebben gezien hoe het er aan de Europese top aan toegaat en werkten met de beste trainers ter wereld. Ik hoop dat ze terugkeren naar België om het Belgische voetbal op die manier naar een hoger niveau te tillen. Ik denk dan aan jongens zoals Dries Mertens, Jan Vertonghen en anderen…"

LEES OOK: Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Zullen er nog meer Rode Duivels terugkeren naar België?

Meest recent

Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

21
21
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

117
117
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

44
44
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

258
258
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

102
102
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

231
231
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

297
297
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

251
251
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

306
306
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

246
246
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

281
281
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

71
71
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

315
315
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

242
242
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

274
274
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

189
189
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

349
349
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

142
142
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

110
110
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

180
180
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

296
296
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

576
576
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

547
547
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

52
52
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

324
324

Meer sportnieuws