Kompany doet oproep aan Mertens en Vertonghen

door
Kompany doet oproep aan Mertens en Vertonghen

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht en dat was een zegen voor het Belgische voetbal. Indien fit was hij een topper op het veld, maar corona zorgde er mee voor dat hij al na één jaar stopte en coach van Anderlecht werd. Daar kende hij een goede eerste jaar als coach en het tweede verloopt voorlopig positief. Kompany hoopt dat nog meer Rode Duivels zijn voorbeeld en dat van Thomas Vermaelen volgen.


Vermaelen hing vandaag de schoenen aan de haak en wordt assistent-trainer bij de Rode Duivels. Kompany had lof voor voor de ex-speler van Ajax, Arsenal, AS Roma en FC Barcelona.

"Thomas kende een prachtige carrière. Ik voel met hem mee, want hij sukkelde ook met veel blessures maar hij knokte altijd terug. Op zijn 28ste werd hij ook al eens afgeschreven na een blessure, maar hij speelde nog voor FC Barcelona. Hij was ook nog eens sterk op het afgelopen EK. Zijn talent werd vaak onderschat. Een fitte Vermaelen zou altijd een sterkhouder zijn geweest naast Pique bij Barcelona. Dat hij toch nog zo een mooie en lange carrière heeft weten te realiseren, daar heb ik respect voor", zei Kompany op zijn perspraatje.

TOEKOMST

Kompany vindt het alvast zeer goed dat met Radja Nainggolan (Antwerp), Nicolas Lombaerts (AA Gent, T3), Steven Defour (KV Mechelen, assistent), hijzelf en nu ook Vermaelen heel wat spelers van de Gouden Generatie zich al ten dienste van het Belgische voetbal stellen. Hij hoopt dat er nog meer jongens van de Gouden Generatie gaan volgen.

"Volgens mij gaat de Gouden Generatie het Belgische voetbal naar een hoger niveau loodsen. Heel wat van die spelers hebben gezien hoe het er aan de Europese top aan toegaat en werkten met de beste trainers ter wereld. Ik hoop dat ze terugkeren naar België om het Belgische voetbal op die manier naar een hoger niveau te tillen. Ik denk dan aan jongens zoals Dries Mertens, Jan Vertonghen en anderen…"

LEES OOK: 'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

Zullen er nog meer Rode Duivels terugkeren naar België?

Meest recent

'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

18
18
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

35
35
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

108
108
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

101
101
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

135
135
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

76
76
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

44
44
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

49
49
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

72
72
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

78
78
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

41
41
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

70
70
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

178
178
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

120
120
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

175
175
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

170
170
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

579
579
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

85
85
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

207
207
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

107
107
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

210
210
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

261
261
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

192
192
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

403
403
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

472
472

Meer sportnieuws