'Porto dumpt Mbemba om heel bizarre reden'

300 stemmen
'Porto dumpt Mbemba om heel bizarre reden'

Chancel Mbemba kennen we allemaal van zijn periode van bij RSC Anderlecht. De verdediger speelde 77 duels voor Paars-Wit, om daarna naar voor 12 miljoen euro naar het Engelse Newcastle United te verkassen. 


Tegenwoordig verdient Mbemba zijn brood bij het Portugese FC Porto. Hij is al er al sinds juli 2018 aan de slag en heeft er ondertussen al 115 wedstrijden op de teller staan. Zijn contract in Portugal loopt na dit seizoen af, maar de club lijkt niet van plan om dat te verlengen, melden Portugese bronnen. Er zouden namelijk twijfels zijn omtrent de leeftijd van de speler, wat in het verleden ook al het geval was. 

Mbemba is in theorie 27, maar de FIFA voerde in het verleden toch al eens een onderzoek naar zijn leeftijd. Dat omdat er vanuit verschillende hoeken tegenstrijdige informatie gegeven werd over zijn geboortejaar. De speler liet dan maar een bottest uitvoeren om zijn gelijk te halen en de discussie voor eens en voor altijd te beëindigen, maar nu twijfelt FC Porto dus opnieuw over zijn leeftijd. Daarom zou de club het contract van Mbemba niet willen verlengen, meldt Corriere de Manha. In Portugal klinkt het dat AC Milan wil profiteren van de situatie om de Congolese verdediger gratis binnen te halen. 

MEERVOUDIG KAMPIOEN

De twijfels over zijn leeftijd hebben Mbemba er niet van weerhouden om een mooi palmares bijeen te voetballen. Hij werd in het seizoen 2013-2014 kampioen met Anderlecht, en won ook met Porto een titel. Daarbovenop kwamen ook nog eens een Portugese beker en een supercup. Komen er daar nog Italiaanse prijzen bij?  



   


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Zal Porto zijn contract alsnog verlengen?

Meest recent

'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

118
118
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

61
61
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

129
129
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

284
284
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

302
302
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

79
79
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

388
388
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

134
134
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

47
47
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

522
522
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

282
282
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

254
254
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

493
493
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

194
194
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

97
97
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

108
108
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

81
81
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

57
57
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

260
260
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

105
105
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

355
355
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

420
420
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

106
106
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

406
406

Meer sportnieuws