'Porto dumpt Mbemba om heel bizarre reden'

300 stemmen
'Porto dumpt Mbemba om heel bizarre reden'

Chancel Mbemba kennen we allemaal van zijn periode van bij RSC Anderlecht. De verdediger speelde 77 duels voor Paars-Wit, om daarna naar voor 12 miljoen euro naar het Engelse Newcastle United te verkassen. 


Tegenwoordig verdient Mbemba zijn brood bij het Portugese FC Porto. Hij is al er al sinds juli 2018 aan de slag en heeft er ondertussen al 115 wedstrijden op de teller staan. Zijn contract in Portugal loopt na dit seizoen af, maar de club lijkt niet van plan om dat te verlengen, melden Portugese bronnen. Er zouden namelijk twijfels zijn omtrent de leeftijd van de speler, wat in het verleden ook al het geval was. 

Mbemba is in theorie 27, maar de FIFA voerde in het verleden toch al eens een onderzoek naar zijn leeftijd. Dat omdat er vanuit verschillende hoeken tegenstrijdige informatie gegeven werd over zijn geboortejaar. De speler liet dan maar een bottest uitvoeren om zijn gelijk te halen en de discussie voor eens en voor altijd te beëindigen, maar nu twijfelt FC Porto dus opnieuw over zijn leeftijd. Daarom zou de club het contract van Mbemba niet willen verlengen, meldt Corriere de Manha. In Portugal klinkt het dat AC Milan wil profiteren van de situatie om de Congolese verdediger gratis binnen te halen. 

MEERVOUDIG KAMPIOEN

De twijfels over zijn leeftijd hebben Mbemba er niet van weerhouden om een mooi palmares bijeen te voetballen. Hij werd in het seizoen 2013-2014 kampioen met Anderlecht, en won ook met Porto een titel. Daarbovenop kwamen ook nog eens een Portugese beker en een supercup. Komen er daar nog Italiaanse prijzen bij?  



   


LEES OOK: Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Zal Porto zijn contract alsnog verlengen?

Meest recent

'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

12
12
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

2
2
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

20
20
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

92
92
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

196
196
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

121
121
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

444
444
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

39
39
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

355
355
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

713
713
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

103
103
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

214
214
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

173
173
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

313
313
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

78
78
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

51
51
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

44
44
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

573
573
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

79
79
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

268
268
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

56
56
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

258
258
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

187
187
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

136
136
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

790
790

Meer sportnieuws