'Porto dumpt Mbemba om heel bizarre reden'

door
'Porto dumpt Mbemba om heel bizarre reden'

Chancel Mbemba kennen we allemaal van zijn periode van bij RSC Anderlecht. De verdediger speelde 77 duels voor Paars-Wit, om daarna naar voor 12 miljoen euro naar het Engelse Newcastle United te verkassen. 


Tegenwoordig verdient Mbemba zijn brood bij het Portugese FC Porto. Hij is al er al sinds juli 2018 aan de slag en heeft er ondertussen al 115 wedstrijden op de teller staan. Zijn contract in Portugal loopt na dit seizoen af, maar de club lijkt niet van plan om dat te verlengen, melden Portugese bronnen. Er zouden namelijk twijfels zijn omtrent de leeftijd van de speler, wat in het verleden ook al het geval was. 

Mbemba is in theorie 27, maar de FIFA voerde in het verleden toch al eens een onderzoek naar zijn leeftijd. Dat omdat er vanuit verschillende hoeken tegenstrijdige informatie gegeven werd over zijn geboortejaar. De speler liet dan maar een bottest uitvoeren om zijn gelijk te halen en de discussie voor eens en voor altijd te beëindigen, maar nu twijfelt FC Porto dus opnieuw over zijn leeftijd. Daarom zou de club het contract van Mbemba niet willen verlengen, meldt Corriere de Manha. In Portugal klinkt het dat AC Milan wil profiteren van de situatie om de Congolese verdediger gratis binnen te halen. 

MEERVOUDIG KAMPIOEN

De twijfels over zijn leeftijd hebben Mbemba er niet van weerhouden om een mooi palmares bijeen te voetballen. Hij werd in het seizoen 2013-2014 kampioen met Anderlecht, en won ook met Porto een titel. Daarbovenop kwamen ook nog eens een Portugese beker en een supercup. Komen er daar nog Italiaanse prijzen bij?  



   


LEES OOK: Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Zal Porto zijn contract alsnog verlengen?

Meest recent

'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

39
39
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

83
83
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

282
282
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

368
368
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

56
56
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

105
105
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

311
311
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

417
417
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

265
265
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

209
209
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

73
73
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

227
227
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

229
229
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

185
185
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

72
72
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

365
365
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

167
167
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

595
595
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

308
308
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

559
559
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

773
773
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

356
356
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

885
885
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

133
133
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

423
423

Meer sportnieuws