'Porto dumpt Mbemba om heel bizarre reden'

door
'Porto dumpt Mbemba om heel bizarre reden'

Chancel Mbemba kennen we allemaal van zijn periode van bij RSC Anderlecht. De verdediger speelde 77 duels voor Paars-Wit, om daarna naar voor 12 miljoen euro naar het Engelse Newcastle United te verkassen. 


Tegenwoordig verdient Mbemba zijn brood bij het Portugese FC Porto. Hij is al er al sinds juli 2018 aan de slag en heeft er ondertussen al 115 wedstrijden op de teller staan. Zijn contract in Portugal loopt na dit seizoen af, maar de club lijkt niet van plan om dat te verlengen, melden Portugese bronnen. Er zouden namelijk twijfels zijn omtrent de leeftijd van de speler, wat in het verleden ook al het geval was. 

Mbemba is in theorie 27, maar de FIFA voerde in het verleden toch al eens een onderzoek naar zijn leeftijd. Dat omdat er vanuit verschillende hoeken tegenstrijdige informatie gegeven werd over zijn geboortejaar. De speler liet dan maar een bottest uitvoeren om zijn gelijk te halen en de discussie voor eens en voor altijd te beëindigen, maar nu twijfelt FC Porto dus opnieuw over zijn leeftijd. Daarom zou de club het contract van Mbemba niet willen verlengen, meldt Corriere de Manha. In Portugal klinkt het dat AC Milan wil profiteren van de situatie om de Congolese verdediger gratis binnen te halen. 

MEERVOUDIG KAMPIOEN

De twijfels over zijn leeftijd hebben Mbemba er niet van weerhouden om een mooi palmares bijeen te voetballen. Hij werd in het seizoen 2013-2014 kampioen met Anderlecht, en won ook met Porto een titel. Daarbovenop kwamen ook nog eens een Portugese beker en een supercup. Komen er daar nog Italiaanse prijzen bij?  



   


LEES OOK: Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

Zal Porto zijn contract alsnog verlengen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

17
17
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

4
4
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

123
123
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

543
543
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

88
88
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

13
13
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

60
60
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

61
61
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

88
88
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

408
408
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

231
231
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

120
120
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

102
102
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

381
381
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

536
536
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

313
313
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

130
130
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

98
98
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

84
84
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

146
146
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

30
30
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1393
1393
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

84
84
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

191
191
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

328
328

Meer sportnieuws