'Porto dumpt Mbemba om heel bizarre reden'

door
'Porto dumpt Mbemba om heel bizarre reden'

Chancel Mbemba kennen we allemaal van zijn periode van bij RSC Anderlecht. De verdediger speelde 77 duels voor Paars-Wit, om daarna naar voor 12 miljoen euro naar het Engelse Newcastle United te verkassen. 


Tegenwoordig verdient Mbemba zijn brood bij het Portugese FC Porto. Hij is al er al sinds juli 2018 aan de slag en heeft er ondertussen al 115 wedstrijden op de teller staan. Zijn contract in Portugal loopt na dit seizoen af, maar de club lijkt niet van plan om dat te verlengen, melden Portugese bronnen. Er zouden namelijk twijfels zijn omtrent de leeftijd van de speler, wat in het verleden ook al het geval was. 

Mbemba is in theorie 27, maar de FIFA voerde in het verleden toch al eens een onderzoek naar zijn leeftijd. Dat omdat er vanuit verschillende hoeken tegenstrijdige informatie gegeven werd over zijn geboortejaar. De speler liet dan maar een bottest uitvoeren om zijn gelijk te halen en de discussie voor eens en voor altijd te beëindigen, maar nu twijfelt FC Porto dus opnieuw over zijn leeftijd. Daarom zou de club het contract van Mbemba niet willen verlengen, meldt Corriere de Manha. In Portugal klinkt het dat AC Milan wil profiteren van de situatie om de Congolese verdediger gratis binnen te halen. 

MEERVOUDIG KAMPIOEN

De twijfels over zijn leeftijd hebben Mbemba er niet van weerhouden om een mooi palmares bijeen te voetballen. Hij werd in het seizoen 2013-2014 kampioen met Anderlecht, en won ook met Porto een titel. Daarbovenop kwamen ook nog eens een Portugese beker en een supercup. Komen er daar nog Italiaanse prijzen bij?  



   


LEES OOK: Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Zal Porto zijn contract alsnog verlengen?

Meest recent

Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

0
0
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

60
60
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

38
38
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

27
27
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

127
127
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

178
178
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

260
260
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

253
253
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

264
264
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

108
108
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

339
339
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

174
174
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

243
243
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

189
189
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

170
170
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

107
107
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

514
514
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

418
418
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

209
209
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

436
436
Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Eind maart staan de Rode Duivels voor een belangrijke afspraak in aanloop naar het WK, dan werken ze ...

308
308
‘Anderlecht in paniek: Schreuder-deal gaat compleet mis’

Anderlecht wou dit weekend eindelijk wit rook rond Alfred Schreuder, maar de deal zit plots ...

504
504
Union ontsnapt: ex-ref streng na 'degoutante' actie Burgess

Union SG heeft afgelopen weekend averij opgelopen in de titelrace van de Jupiler Pro League. De ...

398
398
'Kompany incasseert opdoffer van formaat bij Bayern'

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

145
145

Meer sportnieuws